banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 10:21

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Okt 2009, 16:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Apr 2008, 15:13
Postovi: 14
Što se tiče Brna, Praga i Češke uopšte, deficit je definitivan i apsolutno su potrebni radnici ovdje.
Dosta ljudi dolazi, ali treba malo požuriti, bar što se IBM-a tice, jer je već pregurao 3000 zaposlenika i onda ce dovođenje stati, a može se samo širiti na pozicije u Krakovu i Šekešfehervaru.

Neću komentarisati o platama, to je do ličnog viđenja i želja, ali od nje se može komotno živjeti, a i štediti, ako netko želi.

Što se tiče samih poslova, evo linka za IBM:
https://jobs3.netmedia1.com/cp/search.jsp

U Region upišite "Europe, Middle East & Africa" i naravno pod državu "Czech Republic".

A ako netko želi probati i u Acisionu (nekadašnja Logica), možete pogledati ovaj link:
http://www.acision.com/careers.aspx?id_ ... ub=Careers

U bijelom polju umjesto "All Destinations" potražite "Czech Republic".

Tko želi probati, puno sreće svima...samo da znate, nije fora u iskustvu koje se mjeri godinama rada, nego u iskustvu u tom samom poslu koji želite raditi. Znam šta govorim, počeo sam od dna, uprkos svem mom radnom iskustvu iz Bosne, ali sad je već nakon 2 godine totalno drukčija priča.
I vama želim isto...

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2009, 16:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2009, 12:55
Postovi: 161
Ima li kakav posao da nije vezan za kompjutere, neke dr firme ja sam cula da se tamo otvaraju firme za pravljenje auta itd, koji još poslova ima i traže se, nije bitna struka?

_________________
Moli se pošteni nalazač da vrati izgubljeni novčanik sljedi nagrada!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2009, 17:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Apr 2008, 15:13
Postovi: 14
Naravno da ima još poslova.
Evo, ovo su agencije za zapošljavanje koje pokrivaju čitavu Česku.

http://www.manpower.jobs.cz/

http://www.grafton.cz/nabidka-prace.htm ... 0&keyword=

http://www.natek.eu/index.php

Ima toga još, ali se u ovome momentu ne mogu sjetiti.
Svuda po gradu imaju reklame, ali sam zaboravio, ne zamjerite mi.

Nadam se da će vam ovi linkovi pomoći.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Инфос, ти радиш у Брну?
Мој колега је отишао прије неких мјесец дана и има 900 еура почетну плату..
Он је администратор на 2нд левелу..

Разлика је само у томе што је он отишао на препоруку, а не преко ових агенција..
Размишљам да се и ја запутим... :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 14:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Toliku platu u DE dobijes sa 50% radnog vremena.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
А како отићи у ДЕ?
Не сумњам ја у то ..
Ал` овамо бих имао скоро све спремно, и стан, и пар познаника итд итд..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Ako mozes otici, idi. Ne znam kakva je procedura oko CZ papira ali jednom kada dobijes sengensku boravisnu, na konju si. Otvorena ti je citava EU u toj bransi.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2009, 23:04 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Apr 2008, 15:13
Postovi: 14
Da, radim u Brnu, jer sam i sam dosao preko agencije, a sad sam stalni zaposlenik.
Licno preporucavam da se prijavis preko IBM-a direktno, jer kad dobijes zaposlenje, bez brige si za papire u buducnosti.

Sto se tice same papirologije za dolazak ovdje, bez brige, iskustvo i moje i poznanika je da je za Cesku najlakse dobiti papire, cak i kada zelis da dovedes nekog iz familije u posjetu.

U vezi plate..da se nesto razumijemo..plata je potpuno normalna za zivot ovdje i nema sanse da ikome ista nedostaje. Ako netko pomislja da ce imati kucu i auto odmah ovdje, na taj je plan odmah bolje zaboraviti. U vezi njemackih plata..prvo, nisu plate tamo ni blizu toliko dobre koliko se cini. Sta ces, nasa stara navika da se ide u DE raditi. Cak stavise, dosta Njemaca, Engleza, Sveda, Amera dolazi ovamo raditi jer u svim navedenim drzavama mozes olako izgubiti posao, a ovdje je radna snaga itekako potrebna i zato konstantno traze strance za rad...

I jos nesto, da se ne dolazi u zabunu oko sengenskih papira..mi svi koji trebamo vizu za EU, vezani smo tom vizom samo za drzavu koja ju je i izdala..ako netko pokusa da "seta" okolo sa vizom u smislu da se prijavi u jednoj, a radi u drugoj drzavi, moze odmah da pakuje kofere i vrati se kuci. Sto se tice putovanja radi turizma, to je odlicno, ali samo radi turizma..radi posla se ostaje samo u drzavi koja je izdala vizu i to sve do momenta dok se ne dobije trajni boravak...

Pozivam te, neces se razocarati u zivot ovdje..a ako zatreba pomoc, samo me opet kontaktiraj..a tko je kolega ovdje, ako smijem pitati? Ako je iz BL, ja znam samo jednog momka..

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Није из БЛ, из Србије је. Јави ми се на ПМ ако хоћеш да ти дам име и то, да се упознате итд..
Он је отишао преко неког лика из Бугарске а у тој згради где је он нема нико са овог говорног подручја и не познаје још никог..
Каже да му недостаје језик. :)

Како ми је објаснио он сад треба да проведе три мјесеца тамо па ми тек онда може послати препоруку.. Ако ме приме он добије неки кеш?
Колико дуго си ти већ тамо?
Шта радиш конкретно?
Можда ће ми требати помоћ да мало обновим градиво уникс/линукс, већ две године се не цимам са тим активно..
Замолио сам и овог да ми направи неку листу питања за интервју и то али он је јако неодговоран :))

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 18:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Apr 2008, 15:13
Postovi: 14
Cimnucu te na PM u vezi imena.

Inace, istina je da mora ostati prva tri mjeseca u probnom periodu i onda ako zadovolji (a sigurno hoce), dobice svog menadzera, odjel i ostale zavrzlame. A naravno da je tu i kes ako tebe dovede za 2nd level support, posto je to ovdje stalno trazeno.

Ja sam ovdje dvije godine, radim kao Asset Manager, imam svog klijenta i glavni posao mi je oko licenciranja svog softvera koji taj klijent posjeduje. Posao zanimljiv, naporan i suprotstavlja se svim standardima IBM-a, sto je onda dodatni izazov.

Inace sam ti iz Bosanske/Kozarske Dubice, tako da kuca i nije daleko kad se ide direktno preko Austrije, Slovenije i Hrvatske, 7h u vrh glave.

Nisam strucnjak na polju linuxa/unixa, ali ti mogu reci da ces se ovdje naraditi. Ako ti zatreba pomoc, moze se uvijek pronaci kakva knjiga ili ucenje..uglavnom, bez brige, ako ti treba kakvo poboljsanje, sve to IBM objezbjeduje...

Moram brisati sada, dolaze mi gosti..cujemo se..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
infos je napisao:
Cimnucu te na PM u vezi imena.

Inace, istina je da mora ostati prva tri mjeseca u probnom periodu i onda ako zadovolji (a sigurno hoce), dobice svog menadzera, odjel i ostale zavrzlame. A naravno da je tu i kes ako tebe dovede za 2nd level support, posto je to ovdje stalno trazeno.

Ja sam ovdje dvije godine, radim kao Asset Manager, imam svog klijenta i glavni posao mi je oko licenciranja svog softvera koji taj klijent posjeduje. Posao zanimljiv, naporan i suprotstavlja se svim standardima IBM-a, sto je onda dodatni izazov.

Inace sam ti iz Bosanske/Kozarske Dubice, tako da kuca i nije daleko kad se ide direktno preko Austrije, Slovenije i Hrvatske, 7h u vrh glave.

Nisam strucnjak na polju linuxa/unixa, ali ti mogu reci da ces se ovdje naraditi. Ako ti zatreba pomoc, moze se uvijek pronaci kakva knjiga ili ucenje..uglavnom, bez brige, ako ti treba kakvo poboljsanje, sve to IBM objezbjeduje...

Moram brisati sada, dolaze mi gosti..cujemo se..


Izvini a ima li posla u oblasti networkinga?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2009, 23:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 14 Apr 2008, 15:13
Postovi: 14
Naravno da ima.

Unutar IBM-a imas NI (Network Integration) i to je ostalo samo par odjela, dok je sve ostalo otkupljeno od strane AT&T-a i ima nekoliko nasih cura i momaka koji tamo rade. Trazi se apsolutno sve u vezi networkinga, najbolje ako imas kakve Cisco certifikate..ako i nemas, nema veze, jer kad te prime, placaju ti kurseve od CCNA do CCNP, a poslije ako zelis postati Expert (kojih inace nema puno u Evropi), moras imati stvarno veliki razlog i poslovno opravdanje da ti to dopuste.

Takodjer, ima jos jedna kompanija, zove se Asicion, ciji sam link ostavio gore, takodjer je uvijek u potrazi za network strucnjacima. Imam kolegu koji bi mogao baciti CV odmah u HR, tako da je to dobro s te strane.

Ne znam sta da ti kazem...tko zeli, mora pokusati sam, jer iskreno nisam ni ja dobio ista pomoci da bih ovamo dosao..zbog toga i pomazem drugima, jer inace bi svi u neke druge zemlje, a ne znaju da ima jedna ne tako daleko, a sa super mogucnostima..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 00:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
infos je napisao:
Naravno da ima.

Unutar IBM-a imas NI (Network Integration) i to je ostalo samo par odjela, dok je sve ostalo otkupljeno od strane AT&T-a i ima nekoliko nasih cura i momaka koji tamo rade. Trazi se apsolutno sve u vezi networkinga, najbolje ako imas kakve Cisco certifikate..ako i nemas, nema veze, jer kad te prime, placaju ti kurseve od CCNA do CCNP, a poslije ako zelis postati Expert (kojih inace nema puno u Evropi), moras imati stvarno veliki razlog i poslovno opravdanje da ti to dopuste.

Takodjer, ima jos jedna kompanija, zove se Asicion, ciji sam link ostavio gore, takodjer je uvijek u potrazi za network strucnjacima. Imam kolegu koji bi mogao baciti CV odmah u HR, tako da je to dobro s te strane.

Ne znam sta da ti kazem...tko zeli, mora pokusati sam, jer iskreno nisam ni ja dobio ista pomoci da bih ovamo dosao..zbog toga i pomazem drugima, jer inace bi svi u neke druge zemlje, a ne znaju da ima jedna ne tako daleko, a sa super mogucnostima..



Nemam još CCNA. Ostalo mi je još da polažem finalni. Doduše obuku sam prošao prije 4 godine. Ove godine moram ići dodatno još jedan semestar jer kada smo mi prolazili obuku samo smo se malo dotakli wireless tehnologija. Po novom curriculumu i ta oblast se obrađuje tako da hoću da i to odslušam pa ću tek onda polagati za CCNA sertifikat.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 00:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
херцеговац хоћемо заједно за чешку? :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 00:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
XentoniX je napisao:
херцеговац хоћемо заједно за чешку? :)


Hoćeš to i ti?


Poslednji put menjao g|e@ck dana 19 Nov 2009, 03:09, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 01:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
хехех :)
па 50 % да хоћу, зависи ми још од неких ствари овамо, како ће се завршит..
знат ћу крајем јануара сигурно .. :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2009, 01:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
XentoniX je napisao:
хехех :)
па 50 % да хоћу, зависи ми још од неких ствари овамо, како ће се завршит..
знат ћу крајем јануара сигурно .. :)


Ja moram diplomirati do kraja godine inače će me starci objesiti. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2009, 16:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2006, 11:47
Postovi: 1094
Lokacija: tamo daleko
[quote="zLo_krme"]Čak ni ovdje nije plata 2000€ početnicima... Sad Austrija ispade najveći baja od svih zemalja....
Meni ta ponuda nije loša... Da moram birat između Bl i Češke, svakako bih izabrala Češku... Bl stvarno nema puno ponude...[/quote]

velika je razlika izmedju bruto i neto plate (tj. sto dobijes na ruku) 2000 eur plate u Austriji znaci da dobijes na ruke oko 1.380 eura..a tolko sam ja dobijala za 38,5 sati nedeljno sa visljom ekonomskom u administraciji..tako da za nekog sa faxom ili super IT znanjem, odgovornom pozicijom itd stvarno nije puno

negoo u vezi ovog posla u CZ , i sa 1000 eur je malo ako zivis sam, placas stan, hranu, sve ostale troskove..ali opet je dovoljno da se prezivi a bitnije je nekada skupiti radno iskustvo, osamostaliti se a ne visiti kod roditelja do 30 godina
Ne moze se sve gledati kroz novce, bitno je i doziviti nesto novo, vidjeti nesto drugo, upoznati ljude, nauciti nesto..prvi komentari su bili samo o plati.
A kako u BL funkcionise znam nazalost iz dosta primjera (pogotovo sto se tice socijalnih aspekata, prijave, radnickih prava itd..)
Zato se mi u zavicaj vracamo samo ako/kada budemo imali samostalan posao, bez da sam ovisna o nekome..

_________________
Majka je ono što si, Majka je ono ko si, Majka je ona dubina u nama
Majka je ona suština sama, Majka je životu mati, Majka je da nas zauvijek prati
Majka je naša ljubav i raj
Majka je naš početak i kraj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs