banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zasto volim Kanadu?
PostPoslato: 12 Jun 2007, 01:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Evoi jedan lijep tekst o Kanadi. Vjerujem da su ga dobili i mnogi drugi kao licnu poruku. Da li je bas sve ovako kako je napisano.
Napomena:Tekst nisam mogao sloziti kako treba, ali moze se procitati.



Pismeni zadatak: Zasto volim Kanadu
Pise: N.M.>>

Kanadu volim zato sto je to jedna velika i lepa zemlja koja ima puno
prirodnih lepota. Te lepote uglavnom ne mogu da se vide golim okom,
ali ih ima dosta na kanalu "Discovery" koji tata,mama i ja volimo da gledamo i da se ponosimo u kakvoj zemlji zivimo. Mama i tata kazu da je Kanada lepa zato sto u njoj zivi puno raznih naroda i narodnosti i sto su ljudi svih rasa i religija ovde nasli mesto da zive u miru i prijateljstvu.

Ja u skoli imam puno drugara iz razliitih zemalja, ali tata ne da da ih
dovodim kuci pa se zato druzim samo sa nasom decom ciji su roditelji bogati jer tata kaze da je tako najbolje. Moja sestra je ucila u skoli da je
multikulturalizam jedna velika stvar i to joj se mnogo svidelo pa je
pocela da se zabavlja sa jednim deckom sa Jamajke. Onda su je, kada
su saznali, mama i tata zajednicki oplavili od batina.

Kanada je lepa zato sto se u njoj govori puno jezika, a neko cak
govori i engleski. Kada mog tatu prijatelji iz zavicaja pitaju kako stoji sa
jezikom, jer znaju da je u skoli stalno vukao keca, on kaze da se
sasvim dobro snalazi i sa srpskim. Onda mama kaze da mu nista drugo i ne treba jer ne izlazi iz nasih kafana, pa se onda posvadaju i posalju me
napolje.

Moja mama mnogo voli Kanadu jer kaze da ovde ne mora nista da kuva,
zato sto je sve na gotovo i sve moze da se kupi. Mi se slazemo sa njom i
najvise volimo kada kaze da je boli glava pa naruci picu, ali je zato
moja baka kada nam je dosla u posetu plakala dva dana kada je videla kako smo se svi ugojili (mama kaze da smo se popravili).

Kanadu volim zato sto ima razvijen sport i sto sa skoro svake
Olimpijade donese puno medalja iz kerlinga , bijatlona, badmintona, odbojke na pesku, trambuline, i ostalih vaznih sportova.

Tata kaze da mnogo voli Kanadu zato sto ti nije potrebna veza da dobijes posao kao kod nas. Svi imaju iste sanse da se zaposle u "McDonaldsu" ili "Tim Hortonsu".

Ja mnogo volim da idem u kanadsku skolu zato sto se puno igramo i ucimo dosta korisnih stvari o domacinstvu. Uciteljica nam je rekla da cemo u petom razredu da ucimo citanje i pisanje. Jedva cekam. Moja sestra ne voli skolu zato sto ide u dvanaesti razred pa ih sada teraju da uce tablicu mnozenja.

Najlepse godisnje doba u Kanadi za mene je zima. Od zimskih radosti
najvise volim kada uvece svi sednemo ispred televizora i gledamo vesti o
tome kako su se ljudi zaglavili u snegu na auto-putu. Tata tada uvek
kaze kako je dobro sto nije zaposlen, jer ko zna kada bi dosao kuci.

Mi svi u porodici mnogo volimo Kanadu zato sto je daleko pa tatina
rodbina iz Mionice ne moze da dodje kod nas i ostane dve nedelje dok cekaju da im zakazu pregled kod specijaliste.

Mama uvek govori kako je ona potekla
iz fine i kulturne porodice i da voli Kanadu zato sto ima puno kulturnih
dogadjaja. Kaze da joj je najveca zelja da gleda mjuzikl "Lion King"
i da ucestvuje na "Karibani".

Ja volim Kanadu zato sto se ovde mnogo vodi racuna o deci. Ako te tata ili mama tuku onda mozes da pozoves jedan broj telefona, pa onda dodju neki ljudi i odvedu te u neku kucu gde ima puno dece i gde o njima vode brigu cike koje mnogo vole male decake.

Kanada mi se dopada zbog toga sto mozes sa 16 godina da dobijes vozacku dozvolu, uzmes auto od tate i onda se trkas sa drugarima po ulicama.

Moj tata kaze da voli Kanadu zato sto ne mora da zivi sa maminom mamom. Doduse, ona nam ponekad dodje u posetu i stalno prica kako joj se nista ne svidja u Kanadi, ali tata kaze da nju ne smemo da slusamo jer je ona matora komunjara".

Volim Kanadu zato sto ima puno mesta gde mozes
da odes na izlet. Mi se svakog vikenda kada je lepo vreme, znaci bar tri
puta godisnje, na brzinu spremimo, sednemo u kola i odemo na neko jezero. Tu se uvek lepo provedemo sve dok ne pocnu da nas grizu komarci i dok mama ne pocne da vice na tatu zato sto je popio osam piva. Onda dodje vreme da idemo kuci, pa upadnemo u guzvu na auto-putu i u kolima svi cute. Ja tada volim da gledam kroz prozor i da uzivam u prirodnim lepotama Kanade.

Volim Kanadu i zato sto u njoj ima puno domacih i divljih zivotinja.
Svi imaju kucne ljubimce pa sam i ja molio da dobijem psa, ali mi je mama rekla da njoj ne pada na pamet da ide za njim po ulici i da skuplja
govanca u plasticnu kesu. Onda sam krisom poceo da hranim jednog
rakuna koji nam je prevrtao po djubretu jer sam hteo da imam svog ljubimca, ali ga je tata umlatio lopatom kada ga je video u dvoristu. Krisom smo ga zakopali iza kuce i tata nam je zapretio da cutimo jer bi inace morao da plati neku kaznu od ne znam koliko mnogo dolara.

Moja sestra mnogo voli Kanadu zato sto je ona malo punija (ja mislim
da je bas debela) pa kaze da ovde uvek moze da nadje garderobu u kojoj izgleda seksi. Ja mislim da nije to razlog nego sto joj se niko ne smeje na ulici kao kad je bila u Beogradu pa su je zvali "debela Kanadjanka".

Kada sam pitao mamu zasto ona voli Kanadu, dugo je razmisljala i na kraju mi rekla da je voli zato sto moze da se opusti i ne razmislja sta ce reci komsiluk, koji nam je tamo kod nas svakog dana zavirivao u lonac. Onda razmislio pa sam joj rekao da ovde i ne mogu da nam vire u lonac kada odlucio da je iskljucim iz ovog projekta.

Moj tata kaze da najvise voli u Kanadi to sto je izbor piva toliki da ce mu trebati jos ko zna koliko godina pa da sve isproba. Ja mislim da je on vec sve isprobao po vise puta i da stalno pocinje novu turu.

Volim Kanadu zato sto ovde i cike mogu da se zene medju sobom. Ja bas
ne marim mnogo za devojcice jer su alapace i bezobrazne, pa sam
razmisljao da ozenim nekog drugara kad porastem. Mislim da bi nam bas bilo fino jer bismo mogli zajedno da gledamo utakmice, igramo fudbal i kosarku i narucmo picu ili kinesku hranu kada dodjemo kuci. Rekao sam to tati, a on se samo uhvatio za glavu i opsovao i ovu zemlju i dan kada je u nju usao. Nije mi jasno zasto se tako naljutio kad je stalno pricao kako voli Kanadu.

Ja volim Kanadu zato sto je to velika i lepa zemlja sa puno prirodnih
bogatstava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jun 2007, 20:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2007, 22:30
Postovi: 135
Lokacija: Austrija
I pored ovog tvog predivnog texta ja i dalje ne volim kanadu

_________________
i kriplovi su cesti i svakodnevna stvar
rekoh spasi boze österreich


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2008, 00:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Sep 2004, 11:42
Postovi: 2355
Lokacija: Mejdan, kod Flavea na gajbi
uzas!!! patetika!!!
mrzim sugave sablonske tekstove o tome kako je cak i vazduh lepsi u rodnoj zemlji!!!

samo me zanima koji debil pise ovakva sranja?!?!?!

_________________
DA, JA SAM SEXUALNO ISFRUSTRIRANA OSOBA!!!
verliebt in berlin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2008, 07:15 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Mar 2008, 06:49
Postovi: 5
:D :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2008, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2008, 12:22
Postovi: 2652
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: onda malo :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: pa opet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
..dobice te razglednicu iz Africke zemlje safari....
.......zbogom zohari..............


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2008, 16:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2008, 21:08
Postovi: 138
Lokacija: starcevica
malo je previse dug text ali je smijesan i istinit hahahahah svaka cast


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2008, 17:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Citiraj:
Isječak iz dnevnika.( IZBJEGLICA)

12 avg. - Uselili smo se u našu novu kuću u Kanadi. Tako sam uzbudjen. Ovde je tako lijepo. Planine su prekrasne. Jedva čekam da ih vidim prekrivene snijegom.

14. Okt. - Kanada. To je najljepša zemlja na svijetu. Lišće je poprimilo sve one divne nijanse žute i narandžaste boje. Vozio sam kroz prirodu i vidio par jelena. Tako su graciozni. To su najljepše životinje na svijetu. Ovo mora da je raj. Volim Kanadu.

11 nov. - Dan Sjećanja (Kanadski državni praznik). Lov na jelene će početi uskoro. Ne mogu da zamislim da neko može ubiti tako divnu životinju. Nadam se da će uskoro snijeg. Tako je divno.

2 dec. – Noćas je pao prvi snijeg. Ustao sam i vidio sve pokriveno bijelim pokrivačem. Izgleda kao najljepša razglednica. Izašli smo napolje, očistili stepenište i prilazni put a onda se grudvali (ja pobjedio). Kad je prošla grtalica morali smo ponovo da očistimo kapiju. Koja divna zemlja. Volim Kanadu.

12 dec. – Noćas opet snijeg. Opet prošla grtalica i zatrpala kapiju. Ovde je prekrasno.

19 dec. – Noćas opet snijeg. Nisam mogao izvesti auto da idem na posao. Ovde je zaista divno samo sam malo umoran od lopatanja. Opet jebena grtalica.

22 dec. - Ovo bijelo govno opet padalo cijelu noć. Dobio žuljeve od lopatanja i ledja me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza ćoška i samo čeka da ja očistim ispred kapije. Šupak.

25 dec. - Sretan jebeni Božić. Joć malo usranog snijega. Ako mi ikad padne šaka ovaj peder sto vozi grtalicu, ubiću ga. Mater im jebem što ne posipaju više soli po cesti pa da se prije otopi.

27 dec. – Noćas opet snijeg. Ne izlazim već tri dana sem što čistim snijeg kad god prodje grtalica. Ne mogu nigdje ići, auto se zaglavilo u brdu snijega ispred kapije a i hladno je. Kažu da ce noćas pasti novih 30 cm tih govana.

28 dec. - Prognoza je bila loš{a. Palo je pola metra. Ako ovako nastavi neće se otopiti do ljeta. Grtalica se zaglavila i taj šupak došao kod mene da traži lopatu. Rekao sam mu da sam već slomio šest lopata čisteći ta govna sa vrata što ih je on nabacio i zamalo da sam mu je slomio od glavu.

4 jan. - Najzad izašao iz kuće. Otišao do prodavnice da kupim nešto hrane i kad sam se vraćao udario kolima jelena. $3000 štete na kolima. Te jebene nemani trebaju biti ubijene. Svugdje ih ima. Što ih lovci ne pobiše jesenas...

3 maj. - Odvezao kola kod mehaničara. Nevjerovatno koliko su zardjala od jebene soli što je posipaju svuda.

10 maj. - Selim na Floridu. Ne mogu ni zamisliti kako neko normalan može živjeti u toj jebenoj Kanadi.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2008, 10:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hahah dobar text, ali i pored toga meni se svidja Kanada :)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2008, 11:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
civi je napisao:
Citiraj:
Isječak iz dnevnika.( IZBJEGLICA)

Joj, ubija tekst. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2008, 12:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Baš lijep školski sastav o Kanadi!

Čista petica od mene!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Poslednji put menjao filozof sa vrbasa dana 28 Nov 2009, 12:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2009, 12:23 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2009, 12:09
Postovi: 89
Na pogrešnoj sam temi, ovdje piše "zašto volim".

_________________
Šta vi imate protiv homoseksualno orijentisanih osoba i ja se od sada tako orijetišem,ha?


Poslednji put menjao russianspace dana 16 Avg 2010, 16:34, izmenjena 5 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2009, 04:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Mislim da je poenta ovog teksta da ce neka neobrazovana seljacina ostat neobrazovana seljacina i kad ode na zapad, dok neko ko hoce da radi i uci ce sasvim fino da se uklopi.
Citiraj:
uzas!!! patetika!!!
mrzim sugave sablonske tekstove o tome kako je cak i vazduh lepsi u rodnoj zemlji!!!

samo me zanima koji debil pise ovakva sranja?!?!?!

Potpis.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2009, 15:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 18 Jan 2006, 15:25
Postovi: 682
Lokacija: Brave New World
http://www.youtube.com/watch?v=2V-y53QhHPQ


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2009, 17:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
:lol: :lol: :lol:
nije offtopic na drugi pogled
Mujo pobjegao iz Kanade na Floridu
no medjutim... :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=rXHvFCOH ... re=related

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs