banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 18:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2003, 00:36
Postovi: 187
Florida je strava zemlja u punom smislu rijeci,Zmijuge Aligatori,i druge zivine a uz to maslo,malo pa neki uragan!Ljudi su vise po podrumima nego na otvorenom :lol:,jedino raznosaci pizza borave gore na majcici zemlji!

_________________
Ja znam odakle sam
Nezasit kao plamen
Zarim i izgorevam samoga sebe
Sve sto god obuhvatim zasvetli
Sve sto iza sebe ostavim ugljenisano je
Plamen sam bio i ostao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 21:31 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2005, 19:46
Postovi: 42
Lokacija: USA
Da ne citiram jedno po jedno, nisam ja mislila na geografske polozaje, zgrade, turisticke atrakcije i sta ja znam...Vec dugo zivim u Americi, zivjela sam u par razlicitih drzava, cak razlicitih gradova (suburbs i cities), ali, htjela sam da kazem da su ljudi svuda isti...njihov nacin zivota, razmisljanje, ma da ne objasnjavam, svako ko zivi na zapadu znace o cemu pricam. Mozes sa njima razglabati o njihovim fun weekends i kako su se napili, i tako nekim bezveznim temama, ali, nemaju nas mentalitet i razmisljanje. Jednostavno slabo su informisani i nezainteresovani za dosta toga, nemaju tu neku uzivanciju u zivotu koju npr. evropljani imaju. Nisu vezani toliko za porodicu, roditelje, djecu...To mi se ne svidja...nekome mozda da, meni ne. A opet palme i sunce na Floridi i u Californiji, i ostalo, ma fino je to vidjeti nema sta.

_________________
Iako se ne mozemo uvijek sjetiti zasto smo stvarno bili sretni, ipak ne zaboravljamo da smo to i bili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 21:33 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2005, 19:46
Postovi: 42
Lokacija: USA
Zaboravih dodati, ja kad rekoh selendra, mislila sam na taj neki njihov mentalitet i neobavjestenost, u prinicipu nikad ljude nisam nazivala seljacima po tome odakle su, nego po ponasanju i intelektu, a vecina Amera to neposjeduje.

_________________
Iako se ne mozemo uvijek sjetiti zasto smo stvarno bili sretni, ipak ne zaboravljamo da smo to i bili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 21:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
hahahahahahahahhahhhaahahaha. najvise sam se smijala kad procitah da je amerika svuda ista, ahahahahahahahahahahahahahaha.

pa ljudi, sta sve ovdje ima za vidjeti, ne mozes stici obici za dva zivota....

a florida??? savrsenstvo. pogotovo ovaj dio godine, i tamo negdje mart, april.... mmmmmm...... so nice :-)

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 22:58 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Okt 2005, 16:28
Postovi: 38
Lokacija: amerika - sranje od drzhave i drushtva!
Principessa je napisao:
Da ne citiram jedno po jedno, nisam ja mislila na geografske polozaje, zgrade, turisticke atrakcije i sta ja znam...Vec dugo zivim u Americi, zivjela sam u par razlicitih drzava, cak razlicitih gradova (suburbs i cities), ali, htjela sam da kazem da su ljudi svuda isti...njihov nacin zivota, razmisljanje, ma da ne objasnjavam, svako ko zivi na zapadu znace o cemu pricam. Mozes sa njima razglabati o njihovim fun weekends i kako su se napili, i tako nekim bezveznim temama, ali, nemaju nas mentalitet i razmisljanje. Jednostavno slabo su informisani i nezainteresovani za dosta toga, nemaju tu neku uzivanciju u zivotu koju npr. evropljani imaju. Nisu vezani toliko za porodicu, roditelje, djecu...To mi se ne svidja...nekome mozda da, meni ne. A opet palme i sunce na Floridi i u Californiji, i ostalo, ma fino je to vidjeti nema sta.


nice said principessa!

Profa, covek brate 50 i kusur godina razmislja isto kao malo stariji klinac od nekih 18 'dina.

I_am, razbu mi je bio par puta na Floridi i kaze da "spanci" (mekse, portorikanci...) ako ne znas engleski ne fermaju te ni 1%. Kaze Florida je bezveze, Majami pogotov... sve sem Disney Worlda.

Boston i NYC (i Atlantic City, ako krenemo redom..) su jedina dva grada sto gotivim od ovih u kojim sam bio.

_________________
nishta ne mora biti ko shto nekad je bilo. spoznaja je blizu, budi spreman za epilog, kad se vizija silnog otelotvori kroz zhivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Okt 2005, 23:29 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2005, 19:46
Postovi: 42
Lokacija: USA
I_am je napisao:
hahahahahahahahhahhhaahahaha. najvise sam se smijala kad procitah da je amerika svuda ista, ahahahahahahahahahahahahahaha.

pa ljudi, sta sve ovdje ima za vidjeti, ne mozes stici obici za dva zivota....

a florida??? savrsenstvo. pogotovo ovaj dio godine, i tamo negdje mart, april.... mmmmmm...... so nice :-)


Pa de procitaj jos jednom cijeli post, pa ce ti biti jasnije. I ona nasa Bosna je od sela do sela razlicita geografski, to niko neosporava, ali, ljudi su isti, mentalitet, i ne zalim se ja, tu sam gdje sam, ali, osim posla, i skole, ja sa Amerima nemam nista zajednicko. Jer sta mozes imati zajednicko sa nekim ko misli da je Srbija u Africi, "because you look like people from Africa", sto su meni ameri na faksu znali reci...Znaci, volim ja tu "tvoju" Floridu, obozavam South Beach, fun i sve ostalo, volim i New York, obozavam San Francisco, ali, mrzim ljude.

_________________
Iako se ne mozemo uvijek sjetiti zasto smo stvarno bili sretni, ipak ne zaboravljamo da smo to i bili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2005, 14:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Ja ne znam princeza s kakvim se ti to ljudima druzis ili ih sreces kad imas takvo misljenje? Ako ti je jedan idiot rekao da je Srbija u Africi (a malo mi je i to 'cudno' da je tebi neko rekao da licis na nekog iz Afrike), ne mora znaciti da su svi takvi, pa Amera ima 300 miliona (nemoj da generalizujes). A to sto se tebi ne svidja njihov mentalitet, to je tvoj problem a ne njihov, i ne zaci da je to jedna obicna selendra (tako nesto samo moze da kaze neki nas primitivac koji je iz centra nekog naseg grada pa misli da je to nesto). Ni njima se ne svidja nas mentalitet (kad te pozovu nasi ljudi na neku festu, to ti je obicno rakija i pecenje i kad gledas neke slike, samo vidis kako se 'zdere') pa ne kazu da smo seljaci i da smo svi sa niskim intelektom.

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2005, 20:38 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2005, 19:46
Postovi: 42
Lokacija: USA
Ma mozda si u pravu Dove, i svi ostali, ja to tako vidim, uopste ne generalizujem, valjda svako ima pravo da iznese svoje misljenje bez nekih uvreda. Ja licno ne mislim da su Ameri nesto nadareni intelektom u odnosu na druge nacije, a kao primjer bih mogla navesti da recemo usporedimo nase dijete tamo i amera ovdje istog uzrasta. Bez obzira koliko volimo ili mrzimo Amere, poznato je da oni nemoraju a i slabo se trude da znaju sta se desava sa ostatkom svijeta, pa uporedi nase vijesti (gdje se spomene sve sto se tog dana desilo u svijetu) i njihove (gdje se samo prica o Americi i stvarima vezanim za Ameriku)...

_________________
Iako se ne mozemo uvijek sjetiti zasto smo stvarno bili sretni, ipak ne zaboravljamo da smo to i bili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2005, 21:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Principessa je napisao:
Ja licno ne mislim da su Ameri nesto nadareni intelektom u odnosu na druge nacije, a kao primjer bih mogla navesti da recemo usporedimo nase dijete tamo i amera ovdje istog uzrasta. Bez obzira koliko volimo ili mrzimo Amere, poznato je da oni nemoraju a i slabo se trude da znaju sta se desava sa ostatkom svijeta, pa uporedi nase vijesti (gdje se spomene sve sto se tog dana desilo u svijetu) i njihove (gdje se samo prica o Americi i stvarima vezanim za Ameriku)...


Ma naravno da ima svako pravo da kaze svoje misljenje, daleko od toga. Samo ja ne volim kad mi neko generalizuje i kaze: ameri, kanadjani, englezi, francuzi,... su glupi (nisu nadareni intelektom) i da zive u nekim selendrama, a taj isiti dosao iz tamo neke nase nedodjije. A da ameri nisu nadareni intelektom, kako onda objasnjavas sto vecina dostignunca i naucnih istarzivaca bas dolazi od njih, kako se samo tesko upisati na njihove fakultete i ostalo? A da su ignoranti - to jesu, valjda njima opastu kulturu ne predstavlja to da znaju gdje se nalazi jedna Srbija ili jedna Bosna. Eto mi/vi pratite vijesti iz cijelog svijeta - pa sta ste bolji od njih?

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2005, 22:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Sep 2005, 19:46
Postovi: 42
Lokacija: USA
Ma niko nije rekao ko je bolji, nego eto ja sam od onih koji vole dosta toga upoznati i znati, pa me to zato nervira...Vec sam dugo ovdje, zavrsila i high school i college, sad idem za master's, i stvarno kad vidim kakvih ljudi ima u tim skolskim krugovima smuce mi se. Ne mislim da moras sve o svemu znati (npr. ono kod nas iz geografije da moras znati kakva vrsta zemlje postoji u Sudanu i tako to), ali, da cura od 20-ak godina zna samo da je Engleska i Pariz u Evropi i nista vise, a pritom ide na faks meni je jednostavno nemoguce razumjeti. Ma sigurno zivis u Americi pa znas o cemu pricam da ne duzim, jednostavno takvi su. Ja se ponosim sa onim odakle sam dosla, a isto tako postujem ovo gdje sam, i to kad kazes da smo dosli iz neke nedodjije mozda i jesmo, ima nas svakakvih, ali, to opet nije vazno, najvaznije je da znas kud ides u zivotu...

_________________
Iako se ne mozemo uvijek sjetiti zasto smo stvarno bili sretni, ipak ne zaboravljamo da smo to i bili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Nov 2005, 12:23 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Znam da je OT ali ja ameriku najviše volim zato jer su nas bukvalno osakatili za 100 godina unazad. Toliko. Znam da se slažete, nemojte me citirati niti odgovarati na ovu poruku. Znamo na šta se misli.

God bless the America ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 17:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
OT
http://dl.iskon.hr/webcafe/filmici/ameri.wmv

:lol:

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 17:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Samo sam cekala da ovo neko postavi, vec je na mail-u nekoliko dana. Ako neko vjeruje u ovo, onda je gori od ovoga sto je napravio ovaj clip :D .

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Sep 2004, 17:56
Postovi: 2372
ma ajde Dove...malo da se zabavimo:) A ima istine mozhda ..ko zna:)

_________________
Now you're my whole life
Now you're my whole world


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 18:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Ma ima istine, kako da nema, bilo bi mnogo upecatljivije da su samog Bush-a pitali (vjerujem da bi bas tako bilo), ali mislim da su malo pretjerali. Ali moras priznati, da znaju koga sljedeceg treba okupirati :lol:

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 18:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2003, 00:36
Postovi: 187
Dove,nazalost neslazem se sa tobom,barem ne u nekim stvarima!Gledao sam prije odprilike 1-2 mjeseca jednu debatu o skolstvu u Kanadi.Prisustvovao je i ministar za skolstvo/mislim da se tako kaze/,cova je rekao da mu je samo zao sto je njegov narod strasno nepismen/naravno ne odnosi se na kompletnu naciju ali vecina/.Ja pod nepismenoscu racunam i to sto neko nezna koji je glavni grad njegove sopstvene drzave,na kom kontinentu se nalazi Taiwan,ili dali je Juga u Rusiji!Da nepricam o tome da neznaju mjere kao sto su kilogram,gram,dekagram,metar,kilometar a decimetar da i ne pominjem!Ima toga jos koliko hoces ali mi se neda nabrajati!

_________________
Ja znam odakle sam
Nezasit kao plamen
Zarim i izgorevam samoga sebe
Sve sto god obuhvatim zasvetli
Sve sto iza sebe ostavim ugljenisano je
Plamen sam bio i ostao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 18:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
bole je napisao:
Dove,nazalost neslazem se sa tobom,barem ne u nekim stvarima!Gledao sam prije odprilike 1-2 mjeseca jednu debatu o skolstvu u Kanadi.Prisustvovao je i ministar za skolstvo/mislim da se tako kaze/,cova je rekao da mu je samo zao sto je njegov narod strasno nepismen/naravno ne odnosi se na kompletnu naciju ali vecina/.Ja pod nepismenoscu racunam i to sto neko nezna koji je glavni grad njegove sopstvene drzave,na kom kontinentu se nalazi Taiwan,ili dali je Juga u Rusiji!Da nepricam o tome da neznaju mjere kao sto su kilogram,gram,dekagram,metar,kilometar a decimetar da i ne pominjem!Ima toga jos koliko hoces ali mi se neda nabrajati!


Eh Bole, nije vecina. Zavisi sta ti pod nepismenoscu podrazumijevas. Cuo si sigurno zadnju vijest o Jaques Demers coach-u od Canadians koji je nepismen, i pri tome je iznesen podatak da je svaki 5-ti Quebecker nepismen (zastrasujuce stavrno), sto znaci znaju da citaju i ali ne razumiju text. Ni ja ne mislim da je ovaj skolski sistem nesto jak i ne uci djecu tim 'pismenim' stavrima, ali sve zavisi sta kome znaci biti pismen. Koliko sam ja skontala djeca ovdje u toku osnoven i srednje skole imaju samo jednu godinu Istoriju i Geografiju pa ti vidi sta se moze nauciti za tako malo vremena. A sto se tice MS jedinica, ne znam ni ja inchs, oz, yards i ostalo - pa sam opet pismena ;).

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 19:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2003, 00:36
Postovi: 187
Dove je napisao:
bole je napisao:
Dove,nazalost neslazem se sa tobom,barem ne u nekim stvarima!Gledao sam prije odprilike 1-2 mjeseca jednu debatu o skolstvu u Kanadi.Prisustvovao je i ministar za skolstvo/mislim da se tako kaze/,cova je rekao da mu je samo zao sto je njegov narod strasno nepismen/naravno ne odnosi se na kompletnu naciju ali vecina/.Ja pod nepismenoscu racunam i to sto neko nezna koji je glavni grad njegove sopstvene drzave,na kom kontinentu se nalazi Taiwan,ili dali je Juga u Rusiji!Da nepricam o tome da neznaju mjere kao sto su kilogram,gram,dekagram,metar,kilometar a decimetar da i ne pominjem!Ima toga jos koliko hoces ali mi se neda nabrajati!


Eh Bole, nije vecina. Zavisi sta ti pod nepismenoscu podrazumijevas. Cuo si sigurno zadnju vijest o Jaques Demers coach-u od Canadians koji je nepismen, i pri tome je iznesen podatak da je svaki 5-ti Quebecker nepismen (zastrasujuce stavrno), sto znaci znaju da citaju i ali ne razumiju text. Ni ja ne mislim da je ovaj skolski sistem nesto jak i ne uci djecu tim 'pismenim' stavrima, ali sve zavisi sta kome znaci biti pismen. Koliko sam ja skontala djeca ovdje u toku osnoven i srednje skole imaju samo jednu godinu Istoriju i Geografiju pa ti vidi sta se moze nauciti za tako malo vremena. A sto se tice MS jedinica, ne znam ni ja inchs, oz, yards i ostalo - pa sam opet pismena ;).

Dove imaju 4 godine istoriju i geografiju,znam to jer mi je jedan sin zavrsio srednju a drugi upravo pohadja 2 razred iste,a sto se tice mjera,zalosno je da neznaju nesto sto cijeli svijet upotrebl;java!
Jedne prilike sam pricao sa jednim kolegom,domacim tipom i pitao ga zasto ustvari postoje one novine sa slicicama za kupovanje u prodavnicama/public sac/zaprepastio sam se kada mi je rekao da je to jer mnogi a skoro 70%starih ljudi uopste nezna da cita!

_________________
Ja znam odakle sam
Nezasit kao plamen
Zarim i izgorevam samoga sebe
Sve sto god obuhvatim zasvetli
Sve sto iza sebe ostavim ugljenisano je
Plamen sam bio i ostao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 19:24 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
bole je napisao:
nezna da cita!



:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Nov 2005, 19:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Hehehe Dust, ovo bi nisko :D .

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs