banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 02:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Zasto gotivim Ameriku
PostPoslato: 14 Avg 2005, 07:03 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Evo povremeno se nesto desi da me posjeti zasto je USA bolja od Europe,na jednom arhitektonskom sajtu na istocnoj evropi forumu drugi me put baniraju za nista...valjda postavljam previse intelektualna pitanja pa im ne ogovara,inace nije prvo mjesto...Necu da spominjem nase neke sajtvo (recimo da je poznati srpski sajt) gdje su me isto banirali i to na svim forumma ukljucjuci Banjaluka.
Zasto?
Dovoljno je da covjek postavi malo zesca pitanja pa da nadrlja tj ako se vlasniku sajte ne svidja tvoja pitanja i misljenja banira te (il sto su u realnom zivotu radili po Balkanu - ubijali ljude).

Demokracije ni traga,tolerantnosti,otvorenosti i pravde ni pomisliti na takvim mjestima...ako si pogresne vjere,nacije,boje koze,stila zivota ili misljenja Neprijatelj si broj jedan.

U Americi zivi maltene sve nacije svijeta i svako ima svoje misljenje koje iznosi i nikome nista.
Jos kad covjek razmislis da Amerikanci prakticki stvorili Internet i ove forume na kojima danas citav svijet komunicira i usput banira ljude kako im odgovara.Sta mislite da su Amerikanci tako banirali kako se kome svidja?Ne bi ni bilo interneta.

Ovdje su i Majkl Dzeksona odveli na sud (to sto ga je ziri pustio je druga stvar) a kod nas jedan Milosevic moze opet slobodno da hoda po drzavi kao da nista nije bilo nikada.

Dokle ce ljudi da zive unazad u Europi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 07:51 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Sorry za stamparske greske,tipkam 150 rijeci u minuti :-).

Nego hoce li doci dan na Balkanu i Europi da ce covjek moci slobodn oda seta,razmislja i radi be uvreda,bez predrasuda,bez nacionalizma?

Kad covjek prodje svijet ( il dobar dio) upozna druge narode,nacije,obicaje tek onda shvati koliko je i smijesno i zalosno kad dodjes na Balkan pa kad neko se pocne *urciti kako je moja nacije bolja od tvoje...samo zamahnem glavom,kad samo da pogledam da je upravo taj sto se mangupise sa nacionalizmom upravo najzaostaliji u svemu.
Bez reforme mentaliteta naseg naroda nece nikada biti bolji zivot,nego ce uvije malo-malo ratovati a ako ne ratuju onda gledaju kako ce ko koga zeznuti za pare,kuce,placeve il poslove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 15:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Lijepo si ti to sve naveo,ali ja (ili bilo ko odavde) ti mogu naci 5 puta vise razloga zasto NE VOLI Ameriku!!!
Najvise me nervira kad se krene pricati o DEMOKRATIJI i to jos u Americi!

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2005, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Bostech2000 je napisao:
Jos kad covjek razmislis da Amerikanci prakticki stvorili Internet

Sta su sve Japanci i Kinezi izmislili i stvorili, pa opet ne namecu svoju politiku nekome pod nos. Ne prse se po svijetu, i ne govore "ja sam sila svijeta, ne moze nam niko nista, mogu raditi sta hocu.. bla bla"...
Dzaba njima njihova demokratija. Neka hvala. Bolje biti otrcan i zatucan i zivjeti na Balkanu, nego biti moderan i imati neku tamo lijevu demokratiju i zivjeti u Americi.

Sad samo cekam da dodje Dove, pa da me ispravi. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2005, 15:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Bostech2000 je napisao:
Ovdje su i Majkl Dzeksona odveli na sud (to sto ga je ziri pustio je druga stvar) a kod nas jedan Milosevic moze opet slobodno da hoda po drzavi kao da nista nije bilo nikada.

A jeli? Jesam li ja to nesto propustila? Kad je Milosevic izasao iz Haga? Nisam znala..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 16:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Ama Milosevic Junior i Mira sto se vracaju iz Rusije u majcicu Srbiju.

Vecina ljudi i ne shvata sta je Amerikanac...to su Kinezi,Bosanci,Njemci,Vijetnamci,Argetinci,Meksikanci koji su dosli i zive u USA,svih boja i koza..nisu Ameri samo bijelci iz Teksasa.
Sve u svemu Ameri su od Japana i Njemacke napravili raj,mozes misliti kako su losi ljudi...sa obzirom da su obe nacije bile neprijateljske poslije rata.
Ako se Ameri prse po svijetu sta reci onda o drugim drzavama....Francuzi su najbolji u svemu (nema vecih egoista),nasi su ratovali sa kim su stigle i pobili su vise naroda nego americka vojska.
Uzmi olovku i papir pa razvrstaj lose i dobre strane pa ces shvatiti o cemu pricam.
Ne valjaju Ameri al svi ih kopiraju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Bostech2000 je napisao:
Ama Milosevic Junior i Mira sto se vracaju iz Rusije u majcicu Srbiju.

Vecina ljudi i ne shvata sta je Amerikanac...to su Kinezi,Bosanci,Njemci,Vijetnamci,Argetinci,Meksikanci koji su dosli i zive u USA,svih boja i koza..

A jake li nacije Boze... :roll: Evropa im cini naciju..tc tc tc... Mora onda da je neki Evropljan ili Kinez izmislio taj internet. Nemoguce da je neki bijeli Ami iz Texasa... :) :wink:

Bostech2000 je napisao:
Sve u svemu Ameri su od Japana i Njemacke napravili raj,mozes misliti kako su losi ljudi...sa obzirom da su obe nacije bile neprijateljske poslije rata.

Dragi moj... pare spajaju ljude. Nisi znao da se novcem moze kupiti "prijateljstvo". A jos uz to dobijes i lijep ugled u svijetu. :roll:

Bostech2000 je napisao:
Ako se Ameri prse po svijetu sta reci onda o drugim drzavama....Francuzi su najbolji u svemu (nema vecih egoista),nasi su ratovali sa kim su stigle i pobili su vise naroda nego americka vojska.

Nasmija me s ovim.... Nasi ne ratuju sad, u ovom momentu vise... a ovi i dan danas ubijaju...
Bostech2000 je napisao:
Uzmi olovku i papir pa razvrstaj lose i dobre strane pa ces shvatiti o cemu pricam.

Neka hvala. Imam i pametnijeg posla.
Bostech2000 je napisao:
Ne valjaju Ameri al svi ih kopiraju.

Da. Evo i ja se spremam za napad na Irak. I Iran. I Afganistan. I Srbiju.... i...ii...ii..


Poslednji put menjao Leona dana 14 Avg 2005, 17:23, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 17:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ajme meni :)volim ja Bosnu,ali ovdje bolje zivim 8) a bas me briga koliko su glupi,kakva im je politika(ne samo amerima,bilo kojoj drzavi i narodu) ako ja imam normalan zivot...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 19:33 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Poenta je da po americkim forumima se ne banira dok po nasim europskim malo malo pa te neko skine jer mu se ne svidja tvoje misljenje.

Samo razmisli da u Americi prosperiraju mnoge nacije ukljucujuci sve nase od Srba,muslimana,Hrvata dovoljno govori kakva je drzava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 19:48 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Nego Azdajice,gdje u NY zivis?
Ja sam zivio do '99 u Binghamton,NY...to ti je jedno 60 milja juznije od Syracusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
ne voli americku politiku, al ameriku da.
svidja mi se " sloboda " i sto me niko ne pita ko sam , sta sam i gdje i kako se bogu molim... to mi je najbitnije. a ima jos milion razloga, al mi se ne da pisati....
drugi put :D

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 21:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Maj 2005, 11:51
Postovi: 214
Lokacija: Prnjavor, RS
Zasto ja nevolim Ameriku? Nije da je nevolim zato sto su nas bombardovali i zato sto nam hoce ukinut RS, nego zato sto su oni olos, bukvalno.Oni uopste i nisu nacija, oni su jedna grupa ljudi koja je dosla sa sve strane svijeta u potrazi za boljim zivotom ili sto su ih istjerali iz njihovih drzava a neke zatvorenike su cak prisilno preseljavali tamo.Drzavu su stvorili time sto su poubijali maltene sve Indijance, ostale strpali u rezervate, i pokrali im zemlju i nemaju nista zbog cega mogu danas da se ponose jer i njihova citava istorija moze stati u razdoblje od 500godina.Da ne pricam sta su sve radili crncima jer i vi to dobro znate, isli ste u skolu, i jos danas ih tretiraju kao govna.Oni su narcisan genocidan narod i kao desert cinizma uce druge o ponasanju.Njihovi redneki neznaju da nadju ni SAD na karti svijeta a kamoli neku evropsku drzavu, misle da su svemoguci i tretiraju ostale kao ljude druge klase (Amerika i ostatak svijeta).
Jedino sta valja jeste to sta si napisao, niko te ne dira ali to je bas zato sto nisu nacija.Svako moze da bude Amerikanac, bio Kinez, Srbin, Afrikanac ili Brazilac i oni se ne obaziru na nacionalnu ili vjersku pripadnosti, za njih su svi amerikanci sto zive u SAD.Da napredni su ali kakvu cijenu placaju za taj napredak?

EDIT: Eh da, i ne mrzim ih kao sto ih vecina mrzi.Ja mrzim njihove politicare a ne ljude zbog politike njihovih predstavnika jer da pitas prosjecnog amerikanca zasto su nas bombardovali on bi te zapitao sta je to Srbija.Vecina njih i nema pojma sta se u svijetu ustvari djesava, vide i cuju samo ono sta im kazu na Si-En-En-u i koliko mi je poznato ne interesuje ih bas politika ali su veoma znatizeljni.
Nema nade za njih, to je katastrofa.Nezna se ni ko pije ni ko placa, jedna tempirana bomba koja samo ceka da eksplodira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Avg 2005, 23:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Okt 2003, 15:24
Postovi: 2195
Na zemlji nema raja. Za mene je Njemacka dobra zemlja, ali i tamo ima nekih stvari koje covjeku smetaju. Tako je isto i u Svedskoj, Kanadi, Australiji pa i SAD, itd. Dakle, svagdje ima lijepih i ruznih stvari, ali covjek treba da odvaga.

Meni se u SAD dopada to, sto me niko ne pita za naciju i vjeru. Gledam puno muslimana iz raznih islamskih zemalja koji u firmama zauzimaju dosta dobre pozicije i pored sadasnjih desavanja u svijetu. Ima i zavijenih zena, i to je ovdje sve nekako normalno. Dakle, sve je normalno dok je u granicama normalnosti. Ali, kada pocinjes ispoljavati neki ekstremizam, normalno je da to nece biti tolerisano.

NIgdje ne mozes napraviti profit kao u SAD. Uzmimo samo primjer stanova. Gdje mozes sa malo para kupiti kucu, taunhaus ili stan kao u SAD. U vecini evropskih zemlja moras imati dobru ustedjevinu da bi dobio kredit za kupovinu kuce. Na kupljenom stanu, kuci za nekolikoo godina imas dobru dobit-profit.

U Evropi mozes studirati za manje para. Ovdje u SAD trebas imati dobru lovu da bi zavrsio fakultet. Istina, to se kasnije kompenzira kroz primanja, jer svako cijeni svoje obrazovanje i tvrdi da je najbolje, sto ja tesko mogu prihvatiti. Ali to je tako i u evropskim zemljama. Svako cijeni svoje.Za sada toliko. Pozdrav Zah


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2005, 00:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
bsdpowa
Znas da ovo sto ti pricas,pricaju mnogi sto su ostali dole u srpskoj i nikada nisu makli iz te drzava...interesantno da je u svih ista prica.

Fazon je sto ti ocigledno nisi zivio u drugim zemljama pa ono nagadjas o stvarima il makar kupis fazone sto si gledao godinama na Tv Beograd,gdje su ti ispirali mozak pa sad pametujes.

Nego nije smetalo bombardovati Sarajevo i Vukovar godinama al kad neko jaci udari po vama onda u plac i jad.

Ja sam vec malo savjetovao..prvo proputuj svijet i upoznaj se malo sa ljudim i politikom iz realnog zivota pa onda procjenjuj.
Ja sam zivio u dosta drzava pa mogu da ocjenjujem jer znam iz svog iskustva kako je gdje a ti samo nagadjas.
Osvijesti se covjece,samo jedan je zivot..proce ti citav zivotu u glupim idealima.
Vidis da ti je drzava propala i unistena i ti opet branis ljude koji su te doveli tu gdje jesi.
Zalosno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2005, 10:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
bsdpowa je napisao:
Zasto ja nevolim Ameriku? Nije da je nevolim zato sto su nas bombardovali i zato sto nam hoce ukinut RS, nego zato sto su oni olos, bukvalno.Oni uopste i nisu nacija, oni su jedna grupa ljudi koja je dosla sa sve strane svijeta u potrazi za boljim zivotom ili sto su ih istjerali iz njihovih drzava a neke zatvorenike su cak prisilno preseljavali tamo.Drzavu su stvorili time sto su poubijali maltene sve Indijance, ostale strpali u rezervate, i pokrali im zemlju i nemaju nista zbog cega mogu danas da se ponose jer i njihova citava istorija moze stati u razdoblje od 500godina.Da ne pricam sta su sve radili crncima jer i vi to dobro znate, isli ste u skolu, i jos danas ih tretiraju kao govna.Oni su narcisan genocidan narod i kao desert cinizma uce druge o ponasanju.Njihovi redneki neznaju da nadju ni SAD na karti svijeta a kamoli neku evropsku drzavu, misle da su svemoguci i tretiraju ostale kao ljude druge klase (Amerika i ostatak svijeta).
Jedino sta valja jeste to sta si napisao, niko te ne dira ali to je bas zato sto nisu nacija.Svako moze da bude Amerikanac, bio Kinez, Srbin, Afrikanac ili Brazilac i oni se ne obaziru na nacionalnu ili vjersku pripadnosti, za njih su svi amerikanci sto zive u SAD.Da napredni su ali kakvu cijenu placaju za taj napredak?

EDIT: Eh da, i ne mrzim ih kao sto ih vecina mrzi.Ja mrzim njihove politicare a ne ljude zbog politike njihovih predstavnika jer da pitas prosjecnog amerikanca zasto su nas bombardovali on bi te zapitao sta je to Srbija.Vecina njih i nema pojma sta se u svijetu ustvari djesava, vide i cuju samo ono sta im kazu na Si-En-En-u i koliko mi je poznato ne interesuje ih bas politika ali su veoma znatizeljni.
Nema nade za njih, to je katastrofa.Nezna se ni ko pije ni ko placa, jedna tempirana bomba koja samo ceka da eksplodira.



Potpisujem! Svaka cast svim ljudima koji ovako razmisljaju, podrzavam ih. 8)

Btw. Ja volim Ameriku samo zato sto je ''onа'' stvorila internet... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2005, 14:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 08 Maj 2005, 11:51
Postovi: 214
Lokacija: Prnjavor, RS
Bostech2000 je napisao:
bsdpowa
Znas da ovo sto ti pricas,pricaju mnogi sto su ostali dole u srpskoj i nikada nisu makli iz te drzava...interesantno da je u svih ista prica.

Fazon je sto ti ocigledno nisi zivio u drugim zemljama pa ono nagadjas o stvarima il makar kupis fazone sto si gledao godinama na Tv Beograd,gdje su ti ispirali mozak pa sad pametujes.

Nego nije smetalo bombardovati Sarajevo i Vukovar godinama al kad neko jaci udari po vama onda u plac i jad.

Ja sam vec malo savjetovao..prvo proputuj svijet i upoznaj se malo sa ljudim i politikom iz realnog zivota pa onda procjenjuj.
Ja sam zivio u dosta drzava pa mogu da ocjenjujem jer znam iz svog iskustva kako je gdje a ti samo nagadjas.
Osvijesti se covjece,samo jedan je zivot..proce ti citav zivotu u glupim idealima.
Vidis da ti je drzava propala i unistena i ti opet branis ljude koji su te doveli tu gdje jesi.
Zalosno.


Pa vidi Bostech ti imas dobro misljenje o SAD a ja ne.Necemo se sada svadjati oko toga.
Zivim kod Bijeljine ali sam fakultet racunarstva zavrsio u Sloveniji a ziveo sam u Beogradu, Gracu, Hamburgu i Minhenu (ne zato sto imam para pa se proseravam nego zato sto sam morao, zbog ratnih okolnosti).Pored toga posjetio sam mnoge zemlje Evrope (duze sam bivao jedino u Italiji - Livorno) i SAD (mjesec dana skolske prakse u jednoj softverskoj firmi u Los Anđelesu) tako da to sta sam napisao mogu da podrzim argumentima.
Kako vidis nisam bas neka zatucana seljancina koja nije makla iz rodnog sela, vidio i prozivio dosta ali nema zavicaja bez Republike Srpske i stiticu svoje heroje dok god sam ziv i o tome ucit svoju djecu i u tome nema nista lose (a uopste neznam kakve sad to ima veze sa svim ali kad si vec napisao komentar).
Tako da ako mi ne vjerujes idi pa vidi.Zivio sam mjesec dana u LA i tamo ti je sve radi radi, 5min spavanja, radi radi...i sve tako.Oni tamo zive za sutra, slobodno vrijeme kao da i ne poznaju, samo rade jer se boje za posao i gledaju iskljucivo samo na sebe.Tamo ti skoro nema uzivancije, osim u nekim bogatijim kvartovima tipa Beverli Hils dje punise po ceo dan hodaju po soping centrovima i prave budale od sebe.Mi jesno siromasniji od njih i nismo tako tehnoloski napredni ali imamo dusu i skroz drugaciji mentalitet i zbog toga sam srecan sto sam Srbin, Balkanac.Kad idem u Bijeljinu na pice, sjednem u kafanu sa drugovima i po dva sata znamo da sjedimo i pricamo, a tamo 15min najvise sjedis u kafani, kaze gosti cekaju il popij il naruci drugu.A na poslu sam garavio ko camuga, 15sati na dan sam sjedijo iza kompjutera oci mi se zakrvarile a sef kaze radi radi, nema para ako ne radis.Za jedan radni dan imao sam dva puta odmor po 15min i dva po 5min.U ta 15min stane ti dorucak, rucak, vecera ili sta god hoces.A jedu samo umjetnu hranu, samo daj KFC, McD, DOMINOS...to su im specialiteti.A kad sam dosao prvi dan samo su rekli zdravo i predstavili se i to je bio sav razgovor.Nema ooo djesi, sta ima, kako je, sta se radi...i gledali me kao da sam s marsa pao jer neznam original americki akcenat.Jedan djecko je bio OK i njega malo interesovalo ko sam i sta sam pa sam mu morao 20min da objasnjavam da sam Srbin i odakle sam, nije imao pojma, majkemi.Oni samo znaju da su svabe nacisti, francuzi izdajice a italijani mafijasi.Taj djecko nije imao pojma da je bio rat u Jugoslaviji i sta se tu desavalo, zna samo da je bio jedan Milosevic i da ga je Klinton smakao.Eto, toliko o amerikancima.Ako smatras da lazem, zelim ti srecan put u SAD pa vidi sam ako ti odgovara (kazu da je u Njujorku skroz drugacije, zao mi je samo sto nisam posjetio Cikago).
A sto se tice Evrope, tu sam se tek napatio.U Austriji cim je otac rekao da smo Srbi, gazdarica odmah drugi dan napisala poruku da se selimo.Selili smo se cetiri puta u Gracu, gledali su na nas kao na govna.Slicno je bilo u Njemackoj osim sto tamo malo lici na SAD, tamo imas svakakve mrake, nezna se ni ko pije ni ko placa, katastrofa ziva.Od poljaka, svedjanja, crnaca, siptara, turaka, jugovica, sta god hoces samo reci.U Hamburgu nije bilo tako strasno, zivjeli smo kod ujaka ali u Minhenu druga prica, slicno Gracu.U Italiji smo bili samo mjesec dana ali je bilo uredu, Italijani su OK ljudi samo sto neznaju nijedan jebeni jezik.A Slovenija, hehe, to su ti tek sovinisti.Od Ljubljane prema zapadnoj (i sjevernoj) sloveniji sve vise lici na Zapad, a istocni dio drzave je opet malo tolerantniji.U Mariboru nema dana da ne sretnes nekog naseg ili da prodju kola sa narodnjacima do daske, slicno u Celju a i Kopru, ali Ljubljana...
A Beograd, jedan najljepsih gradova na zemaljskoj kugli, samo sto imas mafije na svakom koraku...
Kao sto rekoh, bio, vidio i prozivio dosta ali nema kraja bez Srpske i moje Bijeljine.

P.S. Nemozes da primjeravas SAD i Balkan jer tamo se nikad ratovalo nije a ovdje odkad pamtimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2005, 15:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
sad mi pade na pamet.
volim je jer se ne pusi u zatvorenim prostorijama, i ne smrdim kad dodjem poslije kafe kuci...............\
jeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!
koliko me to pusenje nervira, samo zbvog toga bih ostala!!!!!!

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2005, 16:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
Leona je napisao:
Bostech2000 je napisao:
Jos kad covjek razmislis da Amerikanci prakticki stvorili Internet

Sta su sve Japanci i Kinezi izmislili i stvorili, pa opet ne namecu svoju politiku nekome pod nos. Ne prse se po svijetu, i ne govore "ja sam sila svijeta, ne moze nam niko nista, mogu raditi sta hocu.. bla bla"...
Dzaba njima njihova demokratija. Neka hvala. Bolje biti otrcan i zatucan i zivjeti na Balkanu, nego biti moderan i imati neku tamo lijevu demokratiju i zivjeti u Americi.

Sad samo cekam da dodje Dove, pa da me ispravi. :D


Ma ti i onako ne razumijes sta ja govrim pa necu ni da te ispravljam :D , ali opet moram loma.

Da su Japanci i Kinezi toliko jaki i oni bi se prsili po svijetu isto kao i Amerikanci (jednostavno, to ti je ljudska priroda - kad si najjaci to hoces i da pokazes). BTW, sta su to Kinezi toliko izmislili i stvorili pa da mogu da se prsaju (osim onolikog stanovnistva :D ?). Bas zbog ovoga ti i ne zivis na Balkanu: Bolje biti otrcan i zatucan i zivjeti na Balkanu, nego biti moderan i imati neku tamo lijevu demokratiju i zivjeti u Americi?? Bas zbog otrcanosti i zatucanosti i ti si razgulila u AT :D .

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2005, 17:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Avg 2005, 09:10
Postovi: 449
Lokacija: Jacksonville,FL
Pa eto vidis da si potvrdio moju teoriju u vezi Europe,imao sam i ja kao Bosanac problema u Sloveniji,kako god okrenes a tako i po ostalim zemljama jer Europljani su optereceni,nacionalisti i egoisti.
Samim time i srpska koja je jos gora,ja kao musliman sam imao mnogo problema..sve sam to prozivljavao i jos gore.
U americi za 12 godina niko mi nije prigovorio jedne rijeci.To za jezik nisi u pravu jer Ameri upravo gotive ljude koji pricaju sasvim malo,mnogi ce ti reci da im je zao sto ne pricaju tvoj maternji jezik.
Kao sto Ameri ne znaju o Balkanu geografski tako ni Europljani nemaju blage o Americi,malo naklapaju tu i tamo o NY,LA ,veci gradovi a za sve ostalo blage veze.
Ima i Amera sto sjede i nerade po citav dana,zovu ih "rednecks"...Niko te ne tjera da radis,mozes kao Cigani da svercas na "flea marketima" nego svi koji dodju ovdje hoce da imaju od kuce,dobrog auta,veliki tv,opremljeno,bazen i sta god ti padne na pamet pa za to treba da se radi...nece ti niko pokloniti.
U nas je narod LIJEN,rade samo kad moraju tj mentalitet podneblje je ra svi pametuju a niko nista ne radi.
Zato u nas nema ni 5% standarda kao u Americi.
Koliko je nasa dusa "jaka" vidim po ratu,ubijenim i mucenim i razorenim gradovima....nema sta na nivou.
A to sto kazes da u Americi nisu ratovali...Pa za to trebalo bi da im cestitas...to je umijece u zivotu.
I dalje drzim da slabo shtvatas zivot,politiku i ljude u drugim zemljama.
To sto si napisao je "turisticki dojam".Da malo poznajes bolje Amere znao bi da je prosjecan mnogo inteligentniji od nasih ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Avg 2005, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jan 2005, 14:44
Postovi: 1477
Lokacija: Banjaluka :(
meni su najsmijesniji nasi ljudi koji na komantar da u americi ima novca, kazu : " pa tamo se radi !!! " i to kakvim tonom to izgovore.

pa?????
valjda je poenta u tome da se novac zaradjuje radom....ili... zna li neko neki drugi nacin???

_________________
k,gnmnvmnmnbgvikj


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs