banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Maj 2016, 11:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Jun 2013, 15:35
Postovi: 16
Drugari, ako neko zna,
predao sam pre godinu dana (maj 2015) , zahtjev za drzavljanstvo Srbije, ovdje u konzulatu u BL.
Naravno, jos nije gotovo.
Interesuje me, kad zavrse, da li pasos Srbije mogu da izvadim isto ovde u BL ili moram tamo ici?
Da li se sav proces s moje strane, od upisa u knjigu drzavljana do dobijanja pasosa Srbije moze u BL obaviti? Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2016, 08:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Da. Imas mogucnost da preko konzulata Srbije u Banja Luci izradis biometrijski pasos Srbije koji ce te kostati 50e.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2016, 08:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Narode, pokusavam vec dva dana da ih dobijem na onaj broj maticne sluzbe Stari grad i telefon samo zvoni i niko se ne javlja. Da li postoji neki drugi nacin da ih kontaktiram da proverim da li sam u knjizi drzavljana?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2016, 08:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Koliko znam to je jedini.

Nekada se na jedan lokal niko ne javlja, ali drugi prođe za par minuta (bar kad sam ja zvao).

Ako si skoro bio rješenje ne moraš ni zvati, upišu nakon tri mjeseca otprilike.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2016, 08:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Meni se uopste ne javlja centrala maticne sluzbe na onaj 011 322 0271, do lokala nisam ni stigla. Zvala sam preko 15 puta od juce. Proslo je skoro 2.5 meseca otkako je preuzeto resenje i rekli su mi da posle 2 meseca mogu da pozovem i preuzmem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jun 2016, 09:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Malo si permutovala cifre (ako si taj broj zvala), zovi na +381113220721, lokal 276 ili 278.

Dva mjeseca je minimalno koliko im treba da upišu, obično traje duže.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 13:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Gotovo je :) Znaci ja tamo treba da idem da pokupim uverenje o drzavljanstvu i rodni list? Da li je potrebno donositi rodni list i uverenje o drzavljanstvu BiH- Republike Srpske sa onim resenjem sto smo dobili? Imam i pitanje vezano za licnu kartu: Meni je potrebna prijava boravka da je izvadim, zar ne? A da bih prijavila boravak, pise da treba licna karta. Mogu li ja sa onim uverenjem i rodnim listom da obavim prijavu boravka kako bih dobila licnu kartu? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Можеш, али тек та пријава боравка ти је у зависности од шалтеруше до шалтеруше и општине у којој се пријављујеш, циркус на квадрат. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 14:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Ovo pise u zakonu za prebivaliste gradjana Srbije:
Član 10

Uz prijavu prebivališta, lice starije od 16 godina dužno je da priloži ličnu kartu, kao i druge isprave i dokaze značajne za prijavljivanje prebivališta.

Uz prijavu prebivališta za lice mlađe od 16 godina koje ne poseduju ličnu kartu, podnosilac prijave prilaže izvod iz matične knjige rođenih.

Za upotrebu isprava iz st. 1. i 2. ovog člana koje ne sadrže istinite podatke odgovorno je lice koje ih stavi u pravni saobraćaj.


A ovo pise u zakonu za izdavanje licne karte:

OBRAZAC LIČNE KARTE

Sadržina obrasca

Član 7

Lična karta izdaje se na obrascu koji propiše ministar.

U obrazac lične karte unose se sledeći podaci o imaocu te isprave:

1) prezime;

2) ime;

3) pol;

4) dan, mesec i godina rođenja;

5) mesto, opština i država rođenja;

6) jedinstveni matični broj građana.

U obrazac lične karte unose se i slike biometrijskih podataka imaoca te isprave (fotografija, otisak prsta i potpis).

U obrazac lične karte unosi se i datum izdavanja lične karte sa rokom njenog važenja.


Bas su ga zakomplikovali. A ako prijavljujem boravak u Srbiji kao gradjanin Srbije, da li je potrebno da odjavim adresu u BiH?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 16:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
У принципу, одеш до општине гдје хоћеш да се пријавиш, понесеш Увјерење о држављанству Србије и Извод из матичне књиге рођених Србије и дођеш до шалтеруше. Онда дубоко удахнеш и чекаш шта ће да ти тражи. :)

А за ово одјављивање, не треба, колико ја знам. Макар нико не пита да ли си одјавио.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 16:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Jun 2013, 15:35
Postovi: 16
Kremic je napisao:
Da. Imas mogucnost da preko konzulata Srbije u Banja Luci izradis biometrijski pasos Srbije koji ce te kostati 50e.


Aha. A kako ide to sa upisom u knjigu građana Srbije? Jel moram da idem tamo da se prijavim na nečiju adresu, ako nemam svoje imovine u Srbiji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 18:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
vladac je napisao:
Kremic je napisao:
Da. Imas mogucnost da preko konzulata Srbije u Banja Luci izradis biometrijski pasos Srbije koji ce te kostati 50e.


Aha. A kako ide to sa upisom u knjigu građana Srbije? Jel moram da idem tamo da se prijavim na nečiju adresu, ako nemam svoje imovine u Srbiji?


Ne moras. Osobe koje nemaju prebivaliste u Srbiji, vec u Republici Srpskoj, njima se automatski dodeljuje da uzmu papire u opstini Stari grad u Beogradu. Prebivaliste nema veze sa time da li ce te oni upisati u knjigu ili ne ako si primio resenje da su te primili u drzavljanstvo. Prijava prebivalista ti treba ako hoces da zivis u Srbiji i valjda ako zelis da vadis licnu kartu. Samo sto mene zbunjuje kako da ja prijavim svoj boravak u Srbiji kao drzavljanin Srbije bez licne karte, a za izdavanje licne karte mi treba prijava prebivalista XD


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 18:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Написах ти изнад како... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jun 2016, 18:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Pardon, prekopirala sam pogresan deo zakona:

Podnosilac zahteva dužan je da u zahtevu za izdavanje lične karte da sledeće podatke:

1) jedinstveni matični broj građana;

2) prezime i ime;

3) pol;

4) datum rođenja;

5) mesto, opština i država rođenja;

6) državljanstvo;

7) jedinstveni matični broj za roditelje;

8) prebivalište na teritoriji Republike Srbije (mesto, opština i adresa stana) u vreme podnošenja zahteva;

9) strana država u kojoj živi, za lica bez prebivališta na teritoriji Republike Srbije;

10) datum podnošenja zahteva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2016, 20:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Jun 2013, 15:35
Postovi: 16
Kremic je napisao:
vladac je napisao:
Kremic je napisao:
Da. Imas mogucnost da preko konzulata Srbije u Banja Luci izradis biometrijski pasos Srbije koji ce te kostati 50e.


Aha. A kako ide to sa upisom u knjigu građana Srbije? Jel moram da idem tamo da se prijavim na nečiju adresu, ako nemam svoje imovine u Srbiji?


Ne moras. Osobe koje nemaju prebivaliste u Srbiji, vec u Republici Srpskoj, njima se automatski dodeljuje da uzmu papire u opstini Stari grad u Beogradu. Prebivaliste nema veze sa time da li ce te oni upisati u knjigu ili ne ako si primio resenje da su te primili u drzavljanstvo. Prijava prebivalista ti treba ako hoces da zivis u Srbiji i valjda ako zelis da vadis licnu kartu. Samo sto mene zbunjuje kako da ja prijavim svoj boravak u Srbiji kao drzavljanin Srbije bez licne karte, a za izdavanje licne karte mi treba prijava prebivalista XD


Aha. Hvala.
Zbunjuje me jer vidjeh da u pasošu Srbije piše mjesto rođenja i mjesto prebivališta. E sad, meni će pretpostavljam za mjesto rođenja pisati Banja Luka (BiH) a šta za mjesto prebivališta?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2016, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Isto Banja Luka.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 09:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Izvinjavam se sto postavljam toliko pitanja ali ne znam koga drugog da pitam. Znaci ako je meni taj upis u knjigu drzavljana gotov, ja treba da odem do opstine Stari Grad i da to ja podignem licno? Interesuje me da li su mi neki dokumenti potrebni za to, tipa rodni list iz R. Srpske i uverenje o drzavljanstvu iz R.Srpske ili je samo dovoljno da se uplati taksa i da licna karta Bosne na uvid? Takodje gde se vrsi ta uplata taksi? Ima li tamo neki salter kod njih ili trebam juriti neku postu? Koliko dugo traje procedura da se izvade ta 2 dokumenta?

Unapred hvala na odgovorima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 09:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
koja 2 dokumenta.....uvjerenje o drzavljanstvu ti moze izvaditi bilo ko.....postu imas 20 m od pol stanice stari grad za uplatu takse....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 09:46 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Dec 2015, 20:21
Postovi: 16
Negde sam ja bila procitala da moramo odneti rodni list iz Bosne i uverenje o drzavljanstvu iz Bosne kada uzimamo ta dokumenta u Opstini Stari Grad kako bi utvrdili da smo to mi. Pa me zanima da li je potrebno samo da se plati taksa i da dodjemo licno ili?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2016, 10:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
meni su bez problema u vise navrata neki rodjaci uzimali to uvjerenje u drzavljanstvu i slali,ne znam da se nesto promijenilo....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 552 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs