banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Maj 2024, 19:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Okt 2009, 09:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
Banjaluka - Nedavni navijački neredi u Širokom Brijegu u kojima je poginuo Sarajlija Vedran Puljić ponovo su p(r)obudili zle duhove i pokrenuli lavine šovinističkih vređanja i poziva na nasilje. Uz obračune na ulicama, jednako su brutalni i oni na internet sajtovima, „Fejsbuku“ i forumima. Sakrivenim iza pseudonima, smrt mladića mnogima je poslužila kao okidač za bespoštedne obračune, podele na patriote i izdajnike i otvorenu ratno-huškačku diskusiju. Uz neizostavno međusobno oslovljavanje sa ustaše, fašisti, balije, kamenjari..., otvoreni su i pozivi na nasilje.

Tako forumašica „Sanimoreno“ na jednom od internet portala poručuje: „Horde Zla i Manijaci izađimo na ulice i sklonimo pogane ljude sa pozicija, samo mi to možemo uraditi navijačke skupine našeg grada“! Jedan drugi pod nadimkom „Kro“ povikuje: „Treba otići u Sarajevo i dovršiti posao!“. „Portabl93“ ima svoje viđenje stvari pa kaže: „Neverovatno je kako bošnjački slinavi i puzajući nacionalizam odgovara na nasilnički srpski nacionalizam. Uvek kad ih Srbi stisnu okrenu se prema Hrvatima i tamo izazovu reakciju.“
Očigledno širenje mržnje na internetu u BiH, međutim, niko ne kažnjava. Mada je bilo najava da će izmene Krivičnog zakona BiH za one koji raspiruju mržnju doneti kazne i do 20 godina robije, to se nije desilo. Izmene zakona nisu prošle u Domu naroda BiH. Sekretar Ministarstva pravde BiH Jusuf Halilagić kaže da ove izmene zakona za sada neće ići u proceduru. Tvrdi kako BiH nema dovoljno stručnjaka koji bi radili na poslovima otkrivanja takvih dela. S druge strane, uredništvo portala se ograđuje napomenom da komentari koje pišu posetioci ne odražavaju njihove stavove. Administratori, koji bi trebalo da zabrane pristup onima koji podstiču na mržnju ili nasilje, nezvanično priznaju da ponekad namerno puste neke od gnusnih komentara, jer „takvi privlače raju“. Jedan od njih kaže da on retko „banuje“ posetioce, odnosno zabranjuje im pristup. Na većini foruma postoji i tzv. siva zona, koja nema nikakvu kontrolu. Kaže da u BiH nikad niko nije odgovarao za to, pa ni on neće da „glumi policajca“. Advokat Zlatko Knežević upozorava da se na internetu pojavljuje sve i svašta, što je opasno, ali teško dokazivo.
„To je teško podvesti pod krivično delo, jer se ne zna ko je nosilac odgovornosti - vlasnik servera, stranice ili administratori. Međutim, nemam dileme da li treba da postoji definicija takvog krivičnog dela u zakonu, ne toliko zbog direktnih sankcija koliko zbog preventive“, smatra Knežević. On napominje da opasnoj skribomaniji na globalnoj mreži treba stati u kraj, ali treba pronaći granice između slobode mišljenja i širenja mržnje.
Milan Kežić, vlasnik firme za izradu internet stranica „3 Steps ICT“, objašnjava da ono što je građanima matični broj, to je surferima elektronska adresa. Međutim, istinitost tih podataka je upitna, pa su forumaši bezbedni. Poražavajuće je da ni urednici stranica za uvredljive sadržaje nikada nisu odgovarali.
„Mi jesmo dobar poligon za takve sajtove, ali su oni, interesantno, većinom hostovani u SAD. Tim serverima se može ući u trag, pa se firmi koja im pruža usluge pošalje zahtev da budu kažnjeni po zakonu te zemlje“, tvrdi on.
Urednik mostarskog portala pincom.info, na kojem su se poslednjih dana takođe pojavljivale uvredljive i huškačke poruke, Milan Šutalo priznaje da se na ovom portalu pojave komentari koji ne bi smeli da „prođu“.
„Tehnički je moguće da prođe komentar koji ne bi trebalo da bude objavljen. Imamo mnogo posetilaca, a malo ljudi koji to kontrolišu. Nama su komentari i forumi noćna mora, ali bi bez njih internet kao medij izgubio svoju interaktivnost zbog kojeg i jeste drugačiji“, napominje Šutalo. Kaže, takođe, da nijedan drugi medij ne pokazuje u toj meri mišljenje običnih ljudi, koje ima svoju vrednost čak i kad je uvredljivo.
Vebmaster internet stranice nezavisne.com Zoran Lukić objašnjava da treba razlikovati veb izdanja klasičnog medija i stranica koje objavljuju vesti. Kaže da oni uglavnom paze na poruke koje pišu posetioci. Smatra da bi svaki medij trebalo da bude odgovoran, uključujući i forume.
„Ogromna je razlika između privatnih foruma i onih na internet izdanjima novina, pa tu treba tražiti rešenja u zakonima i proširiti ih za internet. Oni uzimaju novac za reklame, pa bi trebalo i da se registruju kao mediji“, tvrdi on. Nakon rata na vebu, u pravilu sledi novi - obračun hakera i obaranje protivničkih sajtova.

Policija RS otkrila samo jedan slučaj
U MUP RS kažu da Krivični zakon RS tretira raspaljivanje nacionalne, rasne ili verske mržnje, a nisu precizirani načini i mesta, što znači da uključuje i internet portale i forume. Najstroža zaprećena kazna je dve godine zatvora. „MUP RS je imao jedan slučaj oduzimanja računarske opreme i podnošenje izveštaja nadležnom tužilaštvu za ovo krivično delo“, kaže portparol MUP-a Mirna Šoja.

http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=115670

OPA!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
На пример:
Citiraj:
"Aко дође до новог сукоба између нас Бошњака и каравлаха, то јест србо-четничког смрада - овај пут их морамо заиста истријебити 100 одсто, па чак им побити и псе у дворишту!"

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... rbima.html

То је наивно правити се да Срби нису у опасности ...
укључујући и интернет.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
:wave: :wave: :wave: :wave: :wave:
Evo mahanje ovim sto nas posmatraju :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Avg 2008, 20:53
Postovi: 109
Lokacija: Banjaluka
Hertzog je napisao:
:wave: :wave: :wave: :wave: :wave:
Evo mahanje ovim sto nas posmatraju :D :D :D :D


potpisujem!!!
:bigsmurf: :bigsmurf: :bigsmurf: :bigsmurf:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:14
Postovi: 317
ovi komentari tipa

Tvrdi kako BiH nema dovoljno stručnjaka koji bi radili na poslovima otkrivanja takvih dela.

ili
nemoguce je utvrditi ko stoji iza toga

su komentari najobicnijih informaticki nepismenih osoba.

zabranih javne proksi servere na sajtu, hostovanje domacih sajtova iskljucivo pod nadzorom i na serverima u nasoj zemlji koji podlijezu nasim zakonima, pristup korisnika samo sa provajderskih ip adresa (zabrana proksijima), u dogovoru sa provajderom imas ovlascenja i dostupnu informaciju o IP adresi to jeste korisnicko ime koje je u tom trenutku koristilo tu IP adresu, samim tim adresu stanovanja, pa da vidim momcino kako ces onda pisati kojesta, kad tacno znamo da je Pero Peric napisao to i to tada i tada

tim od 5 ljudi moze pokriti uzduz i poprijeko sve BiH forume, a kada bi pritisnuli prvih 2-3 mjeseca i lupali majmunima zestoke kazne pa i zatvorske, ne bi poslije trebali ni raditi vise, umirili bi se kao bubice svi

_________________
idem putem od kabistra, vazniji sam od ministra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
...a forumi bi ostali pusti...

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Hmm..Prvo, nema shanse da ti ne promakne barem jedan novi proxy, jednom sedmicno. Kako god ti apdejtovao tu neku listu.
Drugo, uzmi za pocetka free AP-ove. Sta sa njima?

Da ne nabrajam dalje..

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Hertzog je napisao:
:wave: :wave: :wave: :wave: :wave:
Evo mahanje ovim sto nas posmatraju :D :D :D :D


Не! У том смислу banjaluka.com jе девичанскo чисти саjт....

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 11:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
Daleko od toga .. al' u odnosu na ove sto bi nas stavljali na panj .. smo itekako mentalno zdravi :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 11:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
V@nja je napisao:
Daleko od toga .. al' u odnosu na ove sto bi nas stavljali na panj .. smo itekako mentalno zdravi :D


forum kao forum, možda ali neki učesnici na ovom forumu...

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
DELLBOY je napisao:
V@nja je napisao:
Daleko od toga .. al' u odnosu na ove sto bi nas stavljali na panj .. smo itekako mentalno zdravi :D


forum kao forum, možda ali neki učesnici na ovom forumu...


Да, постоjе неки...

С друге стране, фашизам је сада на међународном нивоу – чак принц Хари jе користио нацистички симбол
Slika

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 13:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 03 Mar 2009, 15:14
Postovi: 317
jednostavno, ne gledas koji je proksi, ako nema ip adresu nekih od postojecih internet provajdera u BiH ili postojecih i poznatih provajdera u svijetu, ne moze pristupiti. saradnja sa provajderima = otkrivanje identiteta.
ap-ovi, zakljucas i pustas samo korisnike tvog provajdera, registrovane, da pristupaju.
besplatni AP-ovi, pa nismo Tokio da ih ima milion, registruju se postojeci ap-ovi i zabrani im se pristup na forum, ha ja, ne mozes negdje uci u patikama, ne mozes iz kafane na forum, jaka stvar, ici ces iz kuce... internet klubovi - gazda plati kaznu ako se iz njegovog kluba to siri, pa nek vidi, kameru i snimati ko je bio na kom racunaru kada je pravio belaj, ili ograniciti par sajtova zbog kojih moze biti kaznjen...
ne treba zaboraviti da 99% korisnika nije culo za proksi servere ili ostale nacine za zaobilazenje i maskiranje, tako da bi ih ogromna vecina "pala".
sve se moze kad se hoce, samo sto se nece... jeftinije je zakuvavati do slijedeceg rata, svi mediji su dobrodosli

_________________
idem putem od kabistra, vazniji sam od ministra!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Živjela sloboda govora!!!
Dole novi svjetski poredak!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Živeli kulturni,civilizovani i zdravih rezona ljudi!
Dole oni koji koriste govor mržnje i kriju se iza 16 nickova bljujući uvrede te šovinističo-rasističke izjave!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
fazon je sto na forumima sa tom temom ucestvuje populacija od 10 do 15 godina...niko stariji ne bi pisao takva sranja, valjda vam je to jasno....
Samo opusteno, daleko smo mi od rata:):):)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
skeva je napisao:
fazon je sto na forumima sa tom temom ucestvuje populacija od 10 do 15 godina...niko stariji ne bi pisao takva sranja, valjda vam je to jasno....
Samo opusteno, daleko smo mi od rata:):):)


Citiraj:
Један други, колико год то некоме звучало гротескно, већ је купио комплетну маскирну униформу и спреман је за редове Aрмије РБиХ. Купио сам је у бутику, јер видим да нема друге него ријешити с четницима. За пушку имам паре, ако затреба, али за униформу, не бих волио задужити претијесну или превелику, спреман је млади патриота - пише даље.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... i-rat.html

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
Рус je napisao:
skeva je napisao:
fazon je sto na forumima sa tom temom ucestvuje populacija od 10 do 15 godina...niko stariji ne bi pisao takva sranja, valjda vam je to jasno....
Samo opusteno, daleko smo mi od rata:):):)


Citiraj:
Један други, колико год то некоме звучало гротескно, већ је купио комплетну маскирну униформу и спреман је за редове Aрмије РБиХ. Купио сам је у бутику, јер видим да нема друге него ријешити с четницима. За пушку имам паре, ако затреба, али за униформу, не бих волио задужити претијесну или превелику, спреман је млади патриота - пише даље.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/novo ... i-rat.html


Moracu ga kontaktirati, imam je pusku za prodati:):):)...bar smo tako radili i proslom ratu:)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31214
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovo je sve OK, kako je bilo na početku kada je internet uveden u BiH, tada je bilo dovoljno izabrati korisničko ime miloš, radovan, alija i da uvrede odmah krenu. Nije bilo nikoga da to ispravlja i sankcioniše. Ovo društvo će isto tako i preko ovoga preći.

Interenet je jedan samosvjestan organizam.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Citiraj:
У Русији се ради на новој редакцији војне доктрине. У њој су кориговани услови употребе нуклеарног наоружања приликом одбијања агресије уз примену конвенционалних средстава за уништење не само у масовном, већ и у регионалном, чак и у локалном рату.
:wink:
http://serbian.ruvr.ru/main.php?lng=scr ... 14.10.2009

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 14:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26551
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:
Ovo je sve OK, kako je bilo na početku kada je internet uveden u BiH, tada je bilo dovoljno izabrati korisničko ime miloš, radovan, alija i da uvrede odmah krenu. Nije bilo nikoga da to ispravlja i sankcioniše. Ovo društvo će isto tako i preko ovoga preći.

Interenet je jedan samosvjestan organizam.


Al jebiga, ljudi se primaju na to :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs