banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Maj 2009, 23:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2002, 19:36
Postovi: 3063
Lokacija: Location: Location: Location: Location: Location:
Istu temu sam otvorio prije 10 min i ona je obrisana, opet bez objasnjena. Za ovo cu traziti disciplinski postupak medju samim moderatorima, jer niko nema pravo da se tako izdrndava nad korisnicima.

Dakle, na temi o istopolnim osobama i prizorima gledanja istih, ostavio sam post koji se sastojao iz 2 dijela:
Prvi dio - iznio sam svoje misljenje o tome.
Drugi dio - ostavio offtopic.

Odvojio sam oba dijela praznim redom, i odmah se izvinio na offtopicu.

Neko je obrisao CITAV POST i uradio cenzuru nad mojim misljenje, obrisavsi ga i zabranivsi.
Ovde se radi o ozbiljnom krsenju ljudskih prava i sloboda, jer je napisano MISLJENJE NA TEMU, a ne neki chat ili vrijedjanje, i smatram da je nedopustivo takvo ponasanje.
Na istoj temi sam zatrazio izvinjenje i objasnjenje, kao odgovor, i taj post je obrisan.
Zato hocu ovde oboje sto sam trazio, jer je cenzura karakteristika apsolutistickih rezima i nehumanih sistema i metoda gdje se ugnjetava pojedinac i sloboda govora.

Vjerujem da je prvi put u pitanju bila greska jer je bilo dosta off-topic postova, ali se ne smije desiti da se obrise citav post (valjda tome sluzi opcija edit), i prihvatam izvinjenje pod izgovorom da se desilo slucajno i nehatno. Ali zbog cega je drugi post obrisan bez objasnjenja, kada je moderator duzan da ga pruzi?

_________________
The wounds of war run deep, cutting across generations. But there is always the hope of healing, so long as there are souls among us whose hearts are more full of love than hate.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2009, 11:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Форум је далеко од организованог објективног и стручног. Волим овај форум и одавно сам овде, али много ствари га дијели од доброг форума. Нисам ни по каквом основу радикалан, али СВАКО лично вријеђање и пријетње на форуму бих кажњавао бановањима (на дневној, мјесечној и трајној основи). Спамовање такође (а тога је највише). Овде желим да се осјећам заштићен од неких "мишљења", провокација. Понављам, чак бих спам и чет навео ко највеће проблеме форума. Ту треба бити итекако оштар. Некада се морам вратити и по три (ТРИ) странице на спорту а и на осталим темама, да бих видио неко мишљење. Такође, итекако бих преиспитао компетенције многих модератора.
Тотално је глупо и дјелује беспомоћно понашање модератора када неко крши ова правила, а они јадници могу само да бришу поруке и закључавају тему. Брзина реакције и присуство поменутих "радника" је далеко од потребног.
Мој приједлог је да се поново истакне правилник са све казнама, ида га се строго придржава, "ни по бабу ни постричевима"... Па нека се буни ко хоће. Овако све личи на пијацу.

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Poslednji put menjao bigman dana 27 Maj 2009, 16:50, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2009, 16:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Bigmene jel ti shvatas da si se upravo slozio sa rakunom iako zastupas potpuno suprotno od onoga sto on oce....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2009, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
Freak_on_a_leasH je napisao:
Bigmene jel ti shvatas da si se upravo slozio sa rakunom iako zastupas potpuno suprotno od onoga sto on oce....

Мислио сам да сам ону прву реченицу обрисао, (јер сам тако планирао, с обзиром да ме је сопствено писаније одвело у другом смијеру), а сада ћу је посебно навести и образложити.
Слажем се са Ракуном, по питању његовог излагања, јер сам и ја имао сличан проблем. Ово што сам горе навео требало би да некима јасније направи границу између онога што подржавам код Ракунових захтјева (око слободе мишљења), и онога што би били прави разлози за такво (а кад треба и много радикалније) понашање модератора, администрације и др.
П.С. - извињавам се на нејасноћама, надам се да су сад отклоњене.

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs