banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jan 2022, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
skeva je napisao:
Imas 300 hiljada, neces sebi kupiti krov nad glavom nego ces uloziti u biznis. Nema veze sto si podstanar i sto biznis moze propasti...
Sto jednostavno prvo ne probati kvotu 2, pa imas i za stan i biznis, kont je isti.


Aman, ne kažem da tako treba, već da se ne treba snebivati ako neko razmišlja/posluje.
Neko sebi baci računicu, vidi šta mu se isplati i to je to. Ako vama ta računica nema smisla, to ne znači automatski da je računica loša...

U Švici je recimo sasvim normalno da čitav život budeš podstanar. Isto tako je normalno da nikad ne vratiš kredit do kraja, već ga svedeš na neku održivu sumu i to stalno nešto muljaš.
Usput cirka 60% stanovništva su podstanari, 12% su vlasnici stanova, a oko 25% su vlasnici kuća...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jan 2022, 21:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Koliko sam upoznat, taj trend je počeo nakon Drugog svjetskog rata. Ljudi su izgubili svu imovinu preko noći i shvatili su da je bezveze ulagati u nekretnine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 03:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9165
Castra je napisao:
skeva je napisao:
Imas 300 hiljada, neces sebi kupiti krov nad glavom nego ces uloziti u biznis. Nema veze sto si podstanar i sto biznis moze propasti...
Sto jednostavno prvo ne probati kvotu 2, pa imas i za stan i biznis, kont je isti.


Aman, ne kažem da tako treba, već da se ne treba snebivati ako neko razmišlja/posluje.
Neko sebi baci računicu, vidi šta mu se isplati i to je to. Ako vama ta računica nema smisla, to ne znači automatski da je računica loša...

U Švici je recimo sasvim normalno da čitav život budeš podstanar. Isto tako je normalno da nikad ne vratiš kredit do kraja, već ga svedeš na neku održivu sumu i to stalno nešto muljaš.
Usput cirka 60% stanovništva su podstanari, 12% su vlasnici stanova, a oko 25% su vlasnici kuća...
A preostalih 3% ? Beskućnici ili žive u dvorcima?
Usput , imam drugara kojem je isplativije svoj stan izdavat na dan a on sa porodicom živi podstanarski. Tu u BL.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 08:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Aikus je napisao:
Koliko sam upoznat, taj trend je počeo nakon Drugog svjetskog rata. Ljudi su izgubili svu imovinu preko noći i shvatili su da je bezveze ulagati u nekretnine.


Ne sjećam se da je Švica bila razorena do temelja. :D

munja.alex je napisao:
A preostalih 3% ? Beskućnici ili žive u dvorcima?


Imaju drugačije riješeno stambeno pitanje: žive besplatno kod rođaka, u stanu od firme ili tako nešto...

https://www.bfs.admin.ch/bfs/de/home/st ... uemer.html

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 11:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
danijell je napisao:
Zanimljiv oglas.

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jan 2022, 13:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1872
Kako sam čuo u gradovima tipa Minhen ili Beč, najveći vlasnici nekretnina su velike korporacije i drže te cijene 10k € po m2.

Citiraj:
McDonald’s owns thousands of iconic pieces of real estate around the globe. From New York City’s Times Square to Moscow’s Red Square, McDonald’s has ventured around the world, buying up prime real estate. Franchisees pay McDonald’s a cut of their food sales, but a much larger portion of McDonald’s revenue comes from the rent it’s paid on its real estate. After all, rent in Times Square isn’t cheap, but a Big Mac is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 12:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
Otkad je ovog foruma, ne može se oglasiti izdavanje/prodaja stana a da ne bude velika diskusija ispod. :)
Znam da su ukusi različiti, ali moram i ja nešto reći, zgrade su sranje, a stanovi su precijenjeni.
Fino za manje para napraviš sebi kuću, blizu grada, a opet imaš mir, tišinu.
Niko ti ne smeta, ni ti njemu, nije ti komšija iznad glave, ili kroz zid.
Raspališ roštilj ljeti, raspališ fudbala sa rajom, piješ pivo na klupici u hladu, imaš pse u dvorištu, ako imaš djecu staviš ljuljačku, bazenčić.
Imaš veliko dvorište, parkiraš nekoliko auta, imaš mjesta, usisaš ih, opereš, zamijeniš ulje, zamijeniš ljetne/zimske feluge.
Pokosiš travu, neki cvjetnjak, neka voćka, fino miriše, manje buke.
Stan je bukvalno kao zatvor, i to precijenjen, a nove zgrade zbudžene i nekvalitetne, ja ne bih mogao u njemu živjeti, kontati gdje parkirati, trpiti budale kroz zid, itd.
Bio sam u stanu devedesetih i prvih par godina ovog vijeka i prodisao sam kad sam se skućio.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 13:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Rider on the storm je napisao:
Otkad je ovog foruma, ne može se oglasiti izdavanje/prodaja stana a da ne bude velika diskusija ispod. :)
Znam da su ukusi različiti, ali moram i ja nešto reći, zgrade su sranje, a stanovi su precijenjeni.
Fino za manje para napraviš sebi kuću, blizu grada, a opet imaš mir, tišinu.
Niko ti ne smeta, ni ti njemu, nije ti komšija iznad glave, ili kroz zid.
Raspališ roštilj ljeti, raspališ fudbala sa rajom, piješ pivo na klupici u hladu, imaš pse u dvorištu, ako imaš djecu staviš ljuljačku, bazenčić.
Imaš veliko dvorište, parkiraš nekoliko auta, imaš mjesta, usisaš ih, opereš, zamijeniš ulje, zamijeniš ljetne/zimske feluge.
Pokosiš travu, neki cvjetnjak, neka voćka, fino miriše, manje buke.
Stan je bukvalno kao zatvor, i to precijenjen, a nove zgrade zbudžene i nekvalitetne, ja ne bih mogao u njemu živjeti, kontati gdje parkirati, trpiti budale kroz zid, itd.
Bio sam u stanu devedesetih i prvih par godina ovog vijeka i prodisao sam kad sam se skućio.

Jesi li siguran da je kuca u predgradju manje para od stana?

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 13:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2010, 11:56
Postovi: 4192
Lokacija: Little Rock, Arkansas
skeva je napisao:
Rider on the storm je napisao:
Otkad je ovog foruma, ne može se oglasiti izdavanje/prodaja stana a da ne bude velika diskusija ispod. :)
Znam da su ukusi različiti, ali moram i ja nešto reći, zgrade su sranje, a stanovi su precijenjeni.
Fino za manje para napraviš sebi kuću, blizu grada, a opet imaš mir, tišinu.
Niko ti ne smeta, ni ti njemu, nije ti komšija iznad glave, ili kroz zid.
Raspališ roštilj ljeti, raspališ fudbala sa rajom, piješ pivo na klupici u hladu, imaš pse u dvorištu, ako imaš djecu staviš ljuljačku, bazenčić.
Imaš veliko dvorište, parkiraš nekoliko auta, imaš mjesta, usisaš ih, opereš, zamijeniš ulje, zamijeniš ljetne/zimske feluge.
Pokosiš travu, neki cvjetnjak, neka voćka, fino miriše, manje buke.
Stan je bukvalno kao zatvor, i to precijenjen, a nove zgrade zbudžene i nekvalitetne, ja ne bih mogao u njemu živjeti, kontati gdje parkirati, trpiti budale kroz zid, itd.
Bio sam u stanu devedesetih i prvih par godina ovog vijeka i prodisao sam kad sam se skućio.

Jesi li siguran da je kuca u predgradju manje para od stana?
Nisam, ali i da je skuplje, opravdano je skuplje, bar sa moje tačke gledišta, tj. prema mom ukusu.
Zapravo sada su i zemljišta i građevinski materijal poskupili, ja razmišljam kao prije 15-20 godina.
Kod mene je jedna mala slijepa uličica, zavučena u prirodu i nekih 4-5 km od grada i tada je to bilo budzašto.
Danas možda i nije tako.. ali za sve ove prednosti bih opet platio puno više nego za memljivi stan u bučnom centru.
Ne mora biti predgrađe, dosta ljudi živi u selima 10 i više kilometara od grada, opet si dosta blizu grada, a u prirodi.
Šta fali živjeti u nekom mjestu blizu Banjaluke osim što se malo više troši na gorivo?
Ne znam, ali kod nas raja masovno bježi u grad.. dok npr. u Njujorku sirotinja živi u soliterima a bogati imaju kuće i vile na Long Islandu pored NYC.

_________________
Sent from my Haswell i5-4460 desktop computer using Chrome, or maybe from my Google Pixel 7 using Opera.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jan 2022, 16:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Dec 2021, 13:26
Postovi: 475
Rider on the storm je napisao:
Fino za manje para napraviš sebi kuću, blizu grada, a opet imaš mir, tišinu.
Niko ti ne smeta, ni ti njemu, nije ti komšija iznad glave, ili kroz zid.
Raspališ roštilj ljeti, raspališ fudbala sa rajom, piješ pivo na klupici u hladu, imaš pse u dvorištu, ako imaš djecu staviš ljuljačku, bazenčić.
Imaš veliko dvorište, parkiraš nekoliko auta, imaš mjesta, usisaš ih, opereš, zamijeniš ulje, zamijeniš ljetne/zimske feluge.
Pokosiš travu, neki cvjetnjak, neka voćka, fino miriše, manje buke.
Stan je bukvalno kao zatvor, i to precijenjen, a nove zgrade zbudžene i nekvalitetne, ja ne bih mogao u njemu živjeti, kontati gdje parkirati, trpiti budale kroz zid, itd.

Nema sta, u pravu je bio @Sargas sasvim, valja imati 300000 u dzepu i miran si. Ovako kad nemas ko mi, gledas sta ces...

_________________
Svaka mjesalica ima svoj loop.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 90 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: staklo i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs