banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Mar 2023, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Smiruje se, da

Citiraj:
LONDON, March 24 (Reuters) - Deutsche Bank shares (DBKGn.DE) tumbled on Friday after the bank's credit default swaps that insure against default shot to a four-year high, highlighting concerns among investors about the overall stability of Europe's banks.


Deutsche Bank's credit default swaps (CDS) - a form of insurance for bondholders - shot up above 200 basis points (bps) - the most since early 2019 - from 142 bps just two days ago, based on data from S&P Market Intelligence.

On Thursday, Deutsche CDS had their largest one-day gain on record, based on Refinitiv data.

"Deutsche Bank has been in the spotlight for a while now, in a similar way to how Credit Suisse had been," Stuart Cole, head macro economist at Equiti Capital, said. "It has gone through various restructurings and changes of leadership in attempts to get it back on a solid footing but so far none of these efforts appear to have really worked."

Deutsche Bank declined to comment when contacted by Reuters.

German finance industry regulator BaFin had no comment.


https://www.reuters.com/markets/deutsch ... 023-03-24/

Gdje su ono naše devizne rezerve?

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2023, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Treba bit strpljiv problem sa bankama je tek poceo, niko ne zna stvarno koji su razmjeri i nema garancija. Jedno je sigurno nastavit ce se padanje i ciklusi kriza ubrzavat.

To je sansa za nas da se malo izravnamo. Mi ne mozemo dole ni teoretski.
Nema gdje!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2023, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Njemacki Verdi organizuje u ponedeljak ogroman generalni strajk u sektoru saobracaja. Bukvalno najavljuju da ce sve stati.

Nazovi ljevicarske ( :lol: ) novine tipa FAZ-a krenule sa pljuvanjem kako su sindikati bezobrazni jer koriste (ne)prilike nastale zbog politika spram pandemije, Putina i ekoloskih mjera. Jasno da svaka od te tri proklamovane politike lose utice na standard, ali radni narod nema tu sta da se buni. Stam ih bilo :)

https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/ ... 71191.html


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2023, 20:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Ne zaboravi da je Dojcija u vecem i cvrscem zagrljaju velikog brata tj. vecem zadnjem "nagibu" od ostali npr. Francuske. Bit ce tu jos dobrog stezanja i cijedjenja standarda i propadanja privrede dok se Njemci usude podici glavu i stat na crtu ako i ako se to ikada desi.

Fruancuzi su druga prica...Sindikati idu sa saveznicima, guraju sa sirim frontom: Sindikat + razne socijalne organizacije + lijevicarske partije mislim da su cak i zeleni na strani strajkaca i protiv Makrona( ne znam samo kako su izgledali glasovi o povjernju vladi nisam pratio to).

U njemackoj zeleni su militantniji od Boku harama ..ccc! :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2023, 22:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Gledajuci par snimaka iz Fr, cini mi se da su najvise razbijacki nastrojeni likovii malo tamnoje puti do 30 g max. Sta njih da veze za Amerike?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Mar 2023, 23:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
TNS, ne strajkuje plebes protiv Amera ili NATO u Fracuskoj ili rata u Ukrajini. Sto ne znaci da teziste ne moze da se okrene.

Francuzi imaju dugo tradiciju cuvanja svojih dostignuti socijalnih parametara i statusa. Povecanje praga penzije na 64 sa 62 nije mala stvar za njih i to iza ledja plebesa pod okriljem "Penzionih Reformi". Lijep naziv da zamaze kresanje, oduzimanje i nametanje.
Francuski sindikati dobro znaju da polemisanje preko medija, politicara i ostalih blago milujuci talasanja ne prolazi kod vlade.
Samo sila, znaju da jedino strajk, izlazak na ulice,blokade,paraliza zakon sile i broja moze da pomakne nesto i promjeni.

Pandemija je zaustavila zute prsluke ali sad je druga sema.Zato ce biti jos veselja u Francij a Njemacka je totalno neutralisana sto se tice bilo kakvog bunta i otklona, mali kozmeticki ispadi su moguci.
Zato ako si izvuko polog iz banke kupuj dionice ovih par fabrika koje proizvode policijsku opremu i sredstva. :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2023, 08:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
danijell je napisao:
Smiruje se, da

Citiraj:
LONDON, March 24 (Reuters) - Deutsche Bank shares (DBKGn.DE) tumbled on Friday after the bank's credit default swaps that insure against default shot to a four-year high, highlighting concerns among investors about the overall stability of Europe's banks.


Deutsche Bank's credit default swaps (CDS) - a form of insurance for bondholders - shot up above 200 basis points (bps) - the most since early 2019 - from 142 bps just two days ago, based on data from S&P Market Intelligence.

On Thursday, Deutsche CDS had their largest one-day gain on record, based on Refinitiv data.

"Deutsche Bank has been in the spotlight for a while now, in a similar way to how Credit Suisse had been," Stuart Cole, head macro economist at Equiti Capital, said. "It has gone through various restructurings and changes of leadership in attempts to get it back on a solid footing but so far none of these efforts appear to have really worked."

Deutsche Bank declined to comment when contacted by Reuters.

German finance industry regulator BaFin had no comment.


https://www.reuters.com/markets/deutsch ... 023-03-24/

Gdje su ono naše devizne rezerve?

Na sigurnom, Dojče Bank...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2023, 05:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Što se tiče banki ja mislim da to više liči na prelazak ulice, svi znamo kako se ulica prelazi postoje pravila, ali se nesreće i dalje dešavaju. Tako i ovde.

Angela Merkel je trošila pare njemačkog naroda prije 15 godina, da bi spašavala banke, možda su tada neke mjere donešene da se to više ne ponavlja, ali džaba.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2023, 07:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Šta te za Njemačkom, vidi kako je Island reagovao na tu krizu od prije 15 godina!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2023, 16:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Evropljani jos nisu pregurali ni ovu antirusku a centralni komitet ih vec spema za antikinesku terapiju. Borelj otisao Dominikansku Republiku da se pohvalio da evropska zavist nema granica.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/eu-z ... ne-2308545


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2023, 20:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Sta je ovo reci, MMF poziva prve ekonmiste svijeta da hitno smanje javnu potrosnju, vojni budzet, zamrznu plate, otpuste visak radnika u javnoj upravi ...

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/svet ... re-2340584


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs