banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 06:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 173 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Feb 2021, 03:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Evo mali update nakon konsultacije sa advokatom - on je provjerio o cemu se radi, a radi se o tome, da oni, koji su registrovani u APIF-u i poreskoj upravi, moraju da placaju privrednu tarifu struje, a onaj iznos na zadnjem racunu obuhvata naknadu za proslu godinu, tako da ispada, da cu placati oko 25 KM vise struje mjesecno. Sto se mora, nije tesko. Treba one razne parazite prehraniti...

Nisam uspio dobiti odgovor sta je sa onima, koji stanove izdaju na crno - da li i oni moraju da placaju privrednu tarifu ili ne ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2021, 04:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Baš čudno, ja sam prošao par registrovanih firmica koje su u sklopu kuća nijedna nije plaćala tu privrednu tarifu, jer je struja išla kroz brojilo od domaćinstva, ali možda se država u međuvremenu dosjetila i doskočila i tome.

Pitaj advokata može li se to kako uz legalnu mućku izbjeći?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Racun za struju:
PostPoslato: 02 Feb 2021, 06:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
jest bas...npr. izda stan svojoj zeni (kao fizickom licu) za neki iznos sa ukljucenim rezijama, a ona se onda bavi stan na dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2021, 08:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
nisu mi jasni ti retroaktivni racuni. ima li kakav ugovor sa EK?

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2021, 13:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
goxon je napisao:
nisu mi jasni ti retroaktivni racuni. ima li kakav ugovor sa EK?

Nemam nikakav ugovor s njima, u kojem je navedeno da se stan izdaje (kao pravno lice dakle), jer sam ja pri prijavljivanju prikljucka prijavljivao stan kao privatno lice, a tek godinu i kusur kasnije sam se odlucio da ga izdajem...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 12:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Pozdrav forumaši,
nadam se da je moj post najprikladniji ovoj temi.
Naime, radi se o visini računa za električnu energiju - mart 2021. godine.
Kako već skoro 3 godine živim u istom, iznajmljenom stanu, ovo je prvi put da je račun stigao nenormalno visok.
Najveći račun do sada, za ove 3 godine bio je oko 57KM a sada za mart je stigao iznos od 81,15KM. Uz napomenu da grijanje nije na struju.

Kako je stan prodan krajem prošle godine, nove gazde su vršile prenos vlasništva i ugovora za komunalne usluge. Tako je u februaru izvršena zamjena brojila za struju. Očitavanje potrošnje je daljinsko. Račun za cijeli mjesec februar je stigao na ime bivšeg vlasnika dok je za mjesec mart stigao na novog vlasnika. Ne znam kako je moguće da je ovako visok račun?
Još par njih je primjetilo da su im računi za mart veći... Ormarići sa satovima u zgradi su zaključani, neki su označeni, neki nisu, tako da ne mogu provjeriti stanje na brojilu... Šta raditi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 12:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 00:48
Postovi: 1670
Lokacija: banja luka
Meni je juče stigao račun, nije normalno oca mi.

Inače trošimo 450 kilovata, juče račun 750 kilovata 120KM (okvirno mozda nisam u 1 KM ) Evo pričam i sa kolegama iz firme, svi dobili veće račune smao ćutali kontaju ok je to :)

_________________
наш клуб наш град само нама припада Л '87


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 12:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
145 KM u stanu....grijanje centralno...šta je ovo

Poslano sa mog Redmi Note 8T koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 13:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Možda je do one drug strane računa. Još ovaj mjesec ide na Elektrokrajina.
https://www.elektrokrajina.com/obavjestenje-za-kupce-2/

Imate na https://www.elektrokrajina.com/ opciiju da se se registrujete pa pratite potrošnju, datume očitanja za obračun... Jer imate u pdf-u sve račune od maja 2018. godine. Možda su ranije očitali u feb, a kasnije sada. Taman da zakače koji dan više za skupu tarifu...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Poslednji put menjao danijell dana 16 Apr 2021, 13:10, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 13:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Nisam primjetio neko odstupanje, 10km veci racun od februara, al bilo je i vise dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 13:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Mojima došlo 400KM struje, a prethodnih mjeseci dolazilo 60-80KM. Stanje na brojilu uredno, slaze se. Sta je problem - idioti nisu ocitavali na brojilu (koje je izmjesteno na banderu i pristupačno) nego su samo prepisivali potrosnju iz prethodnog mjeseca, i tako nekoliko mjeseci (a moji se nekad dogrijavali i na struju u tom periodu) . Sad kad su konacno ocitali, razlika 2500kWh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 14:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Ja sam za februar dobio 173km sto je abnormalno, ali brojevi se slazu. Za mart je ok ali opet nesto veci nego inace.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 14:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
danijell je napisao:
Možda su ranije očitali u feb, a kasnije sada. Taman da zakače koji dan više za skupu tarifu...

Nije možda je nego je to ustaljena praksa. Krajem ljetne tarife se kasni sa očitavanjem, a krajem zimske idu ranije par dana. Al' to nisu tolike razlike nego je u pitanju vjerovatno ovo što Blaf piše. Nisu očitavali nego prepisivali i ofrlje lupali pa sad kad treba podvući crtu zbog prelaska sa EK na EPRS računi stigli uvećani.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 15:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Sve je moguće al' kod mene u zgradi je daljinsko očitavanje tako da nije moglo biti da se samo prepisivala potrošnja a da su sad "za kraj" podvukli, bar mislim da nebi trebalo da se ovako nešto dešava!
Dakle, jedino ako ovo daljinsko očitavanje nisu odradili tek oko 10.04. iako ga rade do 05. u mjesecu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Kod mene to daljinsko ocitavanje ne radi (za moj stan, i mozda jos poneki, kod ostalih stanara je ok). Dva brojila su mi promijenili i nisu uspjeli osposobiti. Cak nemam ni skupu i jeftinu tarifu, ni to ne radi, nego placam po srednjoj (sto je i dobro jer se grijem na struju)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 15:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Мени дошао рачун мањи за март него за фебруар, што ми има логике, у марту се нисам гријао на струју, у фебруару јесам, а и сунце касније залази.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
Definitivno mi čova iz Elektrokrajine potvrdio ko bude kasnio dan poslije 25 aprila biće isključen jer predaju stanje Trebinju....zato su valjda poisključivali ove ljude što su se nakupili pred Elektrokrajinom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Znači od 01.05. nemam ugovor?
Znači, ne moram im plaćati od tada :iconbiggrin:

BTW, s kim se sve može sklopiti ugovor?

Hešteg: Samopitam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 16:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
filozof sa vrbasa je napisao:
Baš čudno, ja sam prošao par registrovanih firmica koje su u sklopu kuća nijedna nije plaćala tu privrednu tarifu, jer je struja išla kroz brojilo od domaćinstva, ali možda se država u međuvremenu dosjetila i doskočila i tome.

Pitaj advokata može li se to kako uz legalnu mućku izbjeći?

Kako onda te firme knjize i placaju struju? Nema to sanse. Mozda im knjigovodjq nesto promulja, ali klizav je to teren i mogu ih lako oderati da zazale. Ja sam prije neku godinu stambeni prostor preveo u poslovni i kratko bilo iznajmljeno za firmu. I sad na tom brojilu placam skoro 30 km mjesecno da nista ne potrosim, a kada bih trosio kwh je duplo skuplji u odnosu na stan.
Pitao ih da mi vrate na stambenu tarifu, kazu da to sad ne moze, jedino mogu iskljuciti potpuno.
Imam pored tog prostora stan, pitao ih da sve prespojimo na moje stambeno brojilo, jer fakticki i taj pretvoreni poslovni prostor koristimo za kiseliti kupus... kazu opet, ne moze, ilegalno, u poslovni prostor poslovna struja.

A za pracenje potrosnje, ja kad uzmem racun, i ne idem ocima vise na cijenu, vec lijevo u onu kockicu gdje pise broj kWh. Nisam nikad primijetio odstupanja, a i sam ocitavam brojilo svakog drugog u mjesecu, pa zalijepim na vrata stanje onim iz distribucije sto popisuju, jer drzimo zakljucan ulaz. Kad svaki mjesec pogledas stanje na racunu, pa na brojilu, ne mogu se potkrasti te greske. Vjerovatno vam naplacuju zaostatke, jer su napamet lupali stanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Apr 2021, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Ako već imate problem sa ekipom koja popisuje, zar nije lakše da se prijavite na onom njihovom servisu i sami unesete očitano stanje?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 173 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs