banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Avg 2020, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па добро, буде нова градња некад квалитетна, а кад је тако, додаш на то оно "ново је ново" и онда имаш џекпот. Али рачунај да се данас бизнис градње своди на управо то-бизнис, да је жеља што више зарадити, а такав начин размишљања инвеститора и квалитетно урађене зграде често не иду у исту реченицу. Ако су пак коришћени квалитетни материјали, пажљива изградња, компаније ће то свакако да наплате, поготово у БЛ гдје знаш како квадрати знају да буду скупи. И онда се као конкурентни намећу стари станови, прије свега цијеном, а онда и не лошом квалитетом.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 15:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 966
Bio sam u more novih stanova, to je takav manje vise otpad od gradnje da je to strava, za 2800 km po m2 cujes kak ti komsija pusta vodu, glasno gleda tv itd, ali kao sto napisa kolega u predhodnom postu, biznis jbg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 15:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Pa da... biznis je biznis. I baš zbog toga što je biznis biznis, Novi Borik prodaje po 1800 - 1900KM, dok preko puta kod stare Ade, prodaju za 2000 -2100 ili kod Rugipa koji je dalje za 1950. Možemo mi filozofirati, ali da ljudi imaju izbor da kupuju staru ili novu gradnju na istoj lokaciji, iste kvadrature za iste pare, 99% ljudi uzeli bi novu gradnju. Vjerovatno će se neki mrsomud pojaviti na fourmu i reći, ja ne bi, al znamo da je to samo trtljanje na forumu. Da stvarno dođe u tu situaciju znamo šta bi uzeo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Kad sam kupovao stan, stvaeno nisam favorizovao ni novu gradnju ni staru. Bilo mi je stvarno svejedno, samo sam cekao da izleti odgovarajyca kvadratura po ok cijeni, na odgovarajucoj lokaciju. Slucajno je to ispala novogradnja i sad nakon 3 godine ne zalim ni sekunde. Naravno da nije sve idealno, ali da biram sad opet...vrlo vjerovatno bih favorizovao novogradnju.

Sto sam primjetio kod ljudi jeste da najvece razocaeenje budu prevelila ocekivanja. Ocekuju da ce to biti top topova (jer je to novogradnja) , a obicno dobijemo nesto oko prosjeka. To nikako ne znaci da je prosjek nesto lose,ali...ako imamo veca ocekivanja, onda se razocaramo. Problem novogradnje je sa okolnom infrastrukturom, to je po meni najveca mana...nista ne pravo oko zgrade i onda nemas livade,igralista, nekog svog prostors...naravno ni parkinga. Parking rijesis tako sto kupis/iznajmis parking mjesto u zgradi i onda taj minus prerasta u plus (jer toga nemas u starim zgradama). Imati garazu y zgradi odakle vodi lift...e to je gotivna stvar na koju se covjek lako navikne. Ostalo je od investitora eo investitora...kako zgradu napravi. Kao sto vec neko rece...imas govno od zgrada i odlicnih zgrada kako u novogradnji,tako i u staroj gradnji. Cijena tu nije glavni parametar, vec iskustvo onoga koji pravi objekat. Najcesce je to kombinacija inzinjera koji je nadzor (da zna ustedjeti gdje se moze, a gdje se ne moze) i samog investitora koji ne bi trebao imati extremne zahtjeve za neki extra profit.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 20:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Hajmo o nečemu korisnom - kad kupujes stan u starogradnji, da li je obavezno dovesti vjestaka da radi procjenu stana, ili se moze i bez toga raditi ugovor kod notara?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 20:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
blaf77 je napisao:
Hajmo o nečemu korisnom - kad kupujes stan u starogradnji, da li je obavezno dovesti vjestaka da radi procjenu stana, ili se moze i bez toga raditi ugovor kod notara?
Mozes raditi ugovor bez toga ,a procijena ti moze biti i racun za tu godinu sto ti je izdala PURS.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 21:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Avg 2005, 19:20
Postovi: 343
Umetnik je napisao:
Док је Нови Борик коштао 1555 КМ по квадрату, био је и конкурентан, а сад за 2 миље... Лично бих радије узео неку староградњу за сличну цијену.

Локација није лоша, чак штавише, мир, имаш Врбас чија би обала по плану требала бити лијепо уређена, али авај... Жалим оне људе који живе ту од око 2015-те, већ 5 година под прозором имају градилиште, јаме, неред, а имаће још 15 минимум којим темпом се гради. Читав Борик са лијеве стране Врбаса је изграђен за дупло мање времена него што се до сада гради тих непар зграда тамо.


Ja zivio tamo po godine ona zgrada sa desne strane mosta. Ljeti ubise svirke i partiji sa Stare Ade, put je izuzetno prometan, a da ne spominjem voz kad protutnji i zasvira u po noci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 21:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
blaf77 je napisao:
Hajmo o nečemu korisnom - kad kupujes stan u starogradnji, da li je obavezno dovesti vjestaka da radi procjenu stana, ili se moze i bez toga raditi ugovor kod notara?


Ako uzimaš stambeni kredit (hipoteka) vjestak je neophodan. Neke banke ti daju spisak vještaka sa kojima rade pa ti biraj, a neke kao što je zagrebačka Unicredit radi samo sa Zarom (ili kako se vec zove). Pozoveš njihz oni dodju, urade procjenu i pošalju papire u banku. Za 52kvadrata procjena je nekih 200 i kusur maraka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 22:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Samo za ugovor ti ne treba vještak.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2020, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Da, uzimam hipotekatni kredit.
U Sberbanci su mi rekli da rade kredit na osnovu ugovora kod notara, ne spomenuse procjenu ni nista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 06:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Posto u prvom postu nisi spomenuo kredit, takav odgovor sam i napisao.

Ako uzimas kredit...onda je sve do banke. Neka ce traziti,neka nece...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 06:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
blaf77 je napisao:
Da, uzimam hipotekatni kredit.
U Sberbanci su mi rekli da rade kredit na osnovu ugovora kod notara, ne spomenuse procjenu ni nista.
I ja sam kod njih uzeo hipotekarni kredit i morao sam raditi procjenu vještačenjem. Elem zadovoljan sam sa njima, nisu me gnjavili kao brata u razvojnoj. Čak su mi sami napravili šemu da uzmem tada mobilno bankarstvo u okviru paketa usluga jer je bila akcija ko to uzme da ne plaća obradu kredita. Vještak mi bio prijatelj pa ni to nisam platio :D. jedino notara moradoh platiti...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 06:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Pa jesi li bar rate morao plaćati?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 06:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
E da, i to moram plaćati :(

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Avg 2020, 06:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Cuj to - placa. price za malu djecu.. Pa nije on propali budzetlija kao ti pa da placa rate. Nego kao i svaki cestititi gazda koji drzi do sebe fino nadje nacina da se to otpise.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2020, 10:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Hellas je napisao:
Umetnik je napisao:
Док је Нови Борик коштао 1555 КМ по квадрату, био је и конкурентан, а сад за 2 миље... Лично бих радије узео неку староградњу за сличну цијену.

Локација није лоша, чак штавише, мир, имаш Врбас чија би обала по плану требала бити лијепо уређена, али авај... Жалим оне људе који живе ту од око 2015-те, већ 5 година под прозором имају градилиште, јаме, неред, а имаће још 15 минимум којим темпом се гради. Читав Борик са лијеве стране Врбаса је изграђен за дупло мање времена него што се до сада гради тих непар зграда тамо.


Ja zivio tamo po godine ona zgrada sa desne strane mosta. Ljeti ubise svirke i partiji sa Stare Ade, put je izuzetno prometan, a da ne spominjem voz kad protutnji i zasvira u po noci.

Мирна локација покрај Врбаса :D . Него мени ондје није јасно како мисле стрпати онолико зграда у онако мали простор... Она слика са рекламе на којој се чини да има доста зелениша и простора неће бити ни 30% реална кад се то све изгради.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 13:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Kupih stan konacno, potraga je potrajala, vremena i zivaca se potrosilo al eto zavrsih i to. Upoznao sam jednog forumasa u toj potrazi, otracali smo vas ostale i to je bila jedina svijetla tacka potrage :)

Sad, sta se desava, stan je 46m2 i grijanje je 70km mjesecno, s obzirom da ce se u stanu zivjeti neka 4 dana sedmicno, ne preko cijele godine, pogotovo ne preko citave zime kako to odjaviti? Jel ima tu neki rok kad se odjavljuje ili mogu kad god uhvatim vremena da se bavim tim?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 15:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Imaš rok do 15.09. valjda, a do tad moraš skinuti radijatore,izolovati cijevi itd u zavisnosti od vrste instalacija grijanja. Zovni toplanu pa pitaj za rok.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 16:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Uhhh, ma necu do 15og ni dolaziti u BL, mislio sam da to oni salju ekipu koja to iskljuci, platis i gotovo. Nista onda, dogodine


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 16:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9279
Sa tim elanom nista od toga ni dogodine. Sad ti je vrijeme da pocnes, dok ti to izganjas taman prodje grejna sezona.
Ili jos bolje prodaj stan pa kupi neki koji je odjavljen sa toplane, da skratimo pricu, prije ili kasnije neko ce to predložiti. Jesi razmisljao da ides vani mozda?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs