banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 21:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Apr 2017, 18:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ima da se obogati ako tako nastavi :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 06:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Kiosk sa salatama - ulaganja iznose oko 3.000 EUR

Za pokretanje delatnosti neophodan je poslovni prostor (odobren od strane nadležnih sanitarno tržišnih inspekcija) opremljen za proizvodnju i prodaju raznih vrsta salata. Nije potrebno neko posebno obrazovanje.

Potrebna oprema:
hladna vitrina,
zamrzivač,
frižider,
dupla sudopera,
radni sto,
prikladni mokri čvor i
klimatizacija i fiskalna kasa.

Početna sredstva za otpočinjanje delatnosti odmah počinju da vraćaju ulaganja. Dodatni trošak su mesečne obaveze prema državi vezano za penzijsko-invalidsko i zdravstveno osiguranje, nezaposlenost, za vlasnika i zaposlene radnike. Ovi troškovi zavise od izabrane osnovice, ali neki optimalni trošak je oko 160 EUR po pojedincu.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 11:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Obavezna je diploma kuhara. 100000000000%

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Apr 2017, 12:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Koga ti j*bes?
O smislenosti kioska sa salatma ne bih diskutovao.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 05:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Tapetarska radnja - ulaganja iznose oko 3500 €

Tapetarska radnja se bavi poslovima tapaciranja -presvlacenja odredenih delova namestaja najrazlicitijim materijalima (kozom, skajem, tkaninom, plastikom i si.) ili kombinacijom materijala sa neogranicenim mogucnostima kreiranja. Povecanje traznje uslovljava potrebu zaposljavanja novih radnika. Majstor tapetar mora imati osjećaj za estetiku,prostor,dekoraciju.

Velicina prostora 50 m2 - varijanta iznajmljivanja
Broj radnika 3 (preduzetnik, majstor tapetar, šegrt)

Ulaganje kapitala 3.500 €
- godišnji zakup
- opremanje radionice
- mašine, aparati i pribor
- ostalo

Najbolje je koristiti mašine sa tzv "trostrukim transportom" koje su namijenjene za šivanje težih materijala. Šta se podrazumijeva pod "teži materijali", pa to su svi oni materijali koje je nemoguce ili veoma teško šiti-šivati na "običnim" mašinama. Malo su skuplje ali se više isplate. Potrebno je imati i fotoaparat da se bilježi redoslijed šivenja. Treba i nabaviti spužvu koja se postavlja na naslonima manje gustine i na sjedištima veće gustine.

Period izvrsenja pola godine
Rok povratka kapitala 1 godina
Godisnja bruto dobit 5.000 €

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 06:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da li se musakica moze sprijeciti u konstantnom objavljivanju ovih imbecilnih copy/paste tekstova koji nemaju nikakve veze sa realnim zivotom?

Neko naivan moze povjerovati u ove gluposti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 07:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Његова активност на теми viewtopic.php?f=27&t=59090&hilit=legalizacija&start=20
објашњава писање на овој.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Znas koliko je ovde gluposti da jednostavno ne postoji nacin da se vodi argumentovana diskusija. Odnosno, poatoji, ali treba biti debelo dokon i jak sa zivcima. I pored toga je upitna uspjesnost te diskusije.

Evo ja znam da je potreban isporucilac mjenjaca i prenosa jer cuh da firma Herzog GmbH ima problema sa ranije ugovorenim cijenama.

Sta je to?
Izgradis halu, kupis desetak raznih cnc obradnih centara, par mjernih uredjaja, tuce racunara, zaposlis deset dvadeset inzinjera i 50-100 radnika i para ima da kapa.

Sitnica :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Herz ima problema sa "mjenjačem"?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Konačno neka dobra i isplativa ideja. :D

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ma kazem ti, sitnica za pravi preduzimacki duh kakav ima musakica :D Nema sta dalje traziti :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Apr 2017, 21:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
h4xx0r je napisao:
Vladimir RUS je napisao:
Izrada torbi za laptope. - kinezi su tu

Izdrada kućišta za desktop računare. - hrvatski Msan (MS industrial) rebrandira kineska kućišta sa kojima se ne može nadmetati

Servis i sklapanje računara - to je poprilično mrtav posao, možda jedino za državne institucije ili tvrtke za šta ti je potrebna veza dok tvrtke vjerovatno stalno posluju sa istima, a za fizička lica tu je klinac iz komšiluka

Mini mljekara kapaciteta 1000 litara dnevno - Imlek i Dukat

Flaširanje soda-vode (ne kisele vode) - to se zove gazirana voda, zašto bi neko odabrao tu vodu umjesto mineralne gazirane vode?

Prerada krompira - PepsiCo-ov Marbo (Chipsy), Franch te neke hrvatske kompanije

Prerada paradajza - proizvodnja kečapa i paradjz sosa - odlična ideja

Prerada jaja - proizvodnja majoneze - isto, mogao bi dodati i senf, ovo i prethodno su vjerovatno jedine stvari koje bi mogle uspjeti, sumnjam da je teško nadmašiti ono srbijansko sr4nje Polimark

Proizvodnja specijalnih piva (mini pivara) - mogli bi dodati i bozu te (ruski) kvas

Prerada kafe (minas kafa, instant kafa, 2u1, 3u1, filter kafa, kapućino, organska kafa, kafa bez kofeina..) - Nestle (nescafe) i ekipa

Izrada drvenih čekića za meso ; Izrada čačkalica. - hoćeš reći da se ovo kod nas ne proizvodi?Onda pretpostavljam da ne proizvodimo ni sveske, a ni papire.

Proizvodnja jogurta i voćnog jogurta ; Proizvodnja sireva. - Dukat

Proizvodnja parfema. - nema šanse

Proizvodnja energetskih napitaka. - Redbull

Mogao bi dodati i stolne nosače za monitore.

Ima li kod nas ikakvih investicionih tvrtki ili banaka (krediti ili kupovina udjela tvrtke), ili možda nekih vladinih grantova koji bi bili od koristi?Običan građanin i ako ima novca će investirati u bijeg iz ove d...tvorevine.Ako zbilja imamo toliko kradljivaca u državi kako je moguće da niko nije sposoban da investira u ovakvo nešto?Gdje je ta naša "elita"?Jbt toliko je prilika a nigdje nikoga.

Kinezi ne smetaju. I oni nisu bog zna šta jeftini kada su u pitanju torbe za laptop.

MSAN uvozi gotova kućišta standardnog kvaliteta i stavlja svoje ime na istima.

Javne institucije uglavnom kupuju kancelarijske računare koji su standardni. Tu su i PC igraonice kojima su potrebni računari rađeni po narudžbi i to najčešće sa performansama u gaming kategoriji, kao i drugi (privatni) privredni subjekti koji traže mašine za poslovnu upotrebu (biznis klasa) što znači opet viša cjenovna klasa, a tu su i razni pojedinci i firme iz IT sektora kojima trebaju serverski računari i radne stanice.

Imlek i Dukat imaju mnogo veći dnevni kapacitet od mini mljekara, dok kapacitet od 1000 litara je dnevni kapacitet dovoljan za snabdijevanje potreba nešto više od 1 odsto tržišta veličine opštine Brčko. Iz priloženog sasvim je jasno da neko ko bi držao toliko tržište nebi bio konkurencija nekome ko drži čitavo tržište BiH, a još pritom i izvozi pošto za pokretanje mini-mljekare kapaciteta 1000 litara dnevno potrebno je minimalno 10000 KM, a kupci mogu biti lokalne radnje u nekom manjem gradiću. Uz cijenu od 1 KM do 1.20 KM po litru, neka je 0.10 pfeninga po litru mljeka čiste zarade kada se sve odbije, to je 100 KM čiste zarade svakog dana puta 30 dana. To je pravi mali preduzetnički biznis i to najbolji ako mene pitaš. Ima i boljih, ali ovaj je najtradicionalniji tj. nije komplikovan (mada poljoprivreda nije tako lak posao), a da ne govorim o tome da bi kupci imali svježije mlijeko nego ono koje dođe iz drugog kraja države, iz regiona ili čak iz Njemačke.

Postoji razlika između gazirane mineralne vode i soda vode. Gazirana mineralna voda je voda sa izvora sa dodatkom CO2 dok je soda voda obična voda sa dodatkom CO2. Gazirana mineralna voda podiže pritisak nakon konzumacije hrane pošto je hrana bogata sa mineralnim solima tako da unos dodatne soli (gazirana mineralna voda je bogata mineralnim solima) nije potreban ljudskom organizmu. Zato soda voda je popularna još uvijek na nekim slavama. Osim toga, mješavinom vina i kisele vode se ne dobija špricer već gemišt, a upravo se špricer dobija miješanjem vina i soda vode. Soda voda je zdravija alternativa kiseloj vodi, a isto košta.

Marbo je nekada radio čips po cijeni od oko 10 KM kada uzmemo u obzir kilogram kao količinu mjere. Danas je cijena čipsa kod tog istog proizvođača oko 15 KM za kilogram dok o svjetski poznatim čipsovima poput npr. recimo Kellys čipsu neću ni da govorim koliko je skup (doduše sve ima svoju cijenu). Kada uzmemo u obzir da je cijena industrijskog krompira i po 0.30 KM za kilogram i kada dodamo na sve to i činjenicu da je krompir tu najskuplja sirovina, sasvim je jasno koliko je proizvodnja čipsa takođe veoma unosan posao. Jer da nije tako, nebi firma koja se prvobitno bavi prodajom franšize investirala svoje pare u preradu krompira na drugom kraju planete.

E vidiš prerada paradajza je najgora ideja. :D

Imaju firme koje rade kečap počevši od Tomico kečapa (Fructa Trade Derventa) preko Dominius kečapa Bonito (Mladegspak Prnjavor) pa sve do kečapa Spektar Drinka iz Bijeljine. Konkurencija je velika. Isto važi i za majonezu (isti proizvođači su prisutni i na tom polju)

Mini pivare najčešće imaju svježije pivo od "industrijskih", a i mogu da ekspermentišu sa raznim ukusima i raznim recepturama. Kvas nije pivo, a i jedva da ima alkohola.

Nescafe nije jedina instant kafa na tržištu. Ima tona raznih instant kafa na tržištu sa različitim cijenama počevši od najjeftnije pa sve do Nescafe. :D

Čačkalice rade Kinezi, a drveni čekić za meso već se proizvodi ovdje kod nas, ali uglavnom za izvoz, dok za knjige i sveske ne znam. :D

Što se tiče proizvodnje jogurta i voćnog jogurta; Proizvodnje sireva tebe kao da Dukat plaća da ih reklamiraš. :D

Od svih da kažem zanata, proizvodnja parfema je ako ne i najlakši zanat pošto sve se svodi na kupovinu mirisnih ulja uvezenih iz Francuske i Velike Britanije i razblaživanje sa čistom vodom uz dodatak alkohola dok sve ostalo rade proizvođači kartonske ambalaže, lokalna štamparija i paraćinska staklara. :D

Redbull košta 2-3 KM za limenku od 250 ml dok u jednom lokalnom lancu manjih supermarketa u Brčkom (neću da reklamiram kojem, znaju ljudi koji žive u Brčkom) limenka od 250 ml nekog energetskog napitka uvezenog iz Mađarske košta na akciji 0.50 KM (dakle pola marke). Pametnome dosta koliko tu ima prostora za razne alternative Red Bullu, dakle ne samo jedne. I kako na kraju pogledaš, i jedan i drugi proizvod idu odlično. Red Bull zbog dobrog kvaliteta, dobre reklame i još bolje cijene, a taj jeftini energetski napitak zbog smješno niske cijene koja prodaje proizvod koji, probao sam, ima isti ukus kao i svaki drugi energetski napitak.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 05:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Od hobija do uspješne biznis ideje

Često čujemo kako se ne može živjeti od hobija, kako, uglavnom, hobi ne donosi novac, već odnosi. Damir Aljkanović je dokazao da hobi može biti odlična polazna tačka za razvoj uspješnog biznisa. Nakon dugogodišnjeg bavljenja obradom drveta, prije svega za lične potrebe i potrebe prijatelja, Damir je odlučio da se prijavi na Sajam poslovnih ideja koji organizuje Udruženje „Prijatelji Srebrenice“, na kome se predstavio sa idejom o pravljenju pločastog namještaja od drveta po mjeri i želji kupaca.

Spoiler:
Slika


Na ovaj korak se odlučio jer je uočio dobre tržišne prilike, a smatrao je da će zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu i postojanju sopstvenog poslovnog prostora u kome bi svoje proizvode mogao predstaviti kupcima.

„Nakon višegodišnjeg bavljenja ovim poslom odlučio sam da napravim novi korak, da se na neki način osamostalim i pokrenem u smislu da sam sebi napravim poslovnu priliku. Mislim da je najbolji način kada spojiš lijepo i korisno, tj.kada hobi pretvoriš u posao“, rekao je Aljkanović.

Priznaje da nije bio upućen u proces izrade biznis plana i finanskijske konstrukcije, te da mu je od velike koristi bio trening koji je organizovan u sklopu aktivnosti Poslovnog savjetovališta Udruženja „Prijatelji Srebrenice“.

„Znao sam šta želim, ali nisam znao kako da to predstavim, pa mi je podrška i pomoć bila neophodna. S obzirom na to da sam već bio upućen u sam proces proizvodnje i da sam mogao svoje zamisli praktično ostvariti kroz obradu drveta, saradnja sa „Prijateljima Srebrenice“ i „Posao.ba“ mi je pomogla da razmišljam i marketinškoj komponenti poslovanja“, dodao je Damir Aljkanović.

Iako je do sada isporučio veliki broj proizvoda privatnim subjektima, Aljkanović ističe da se uvijek može mnogo bolje poslovati, te da se nada da će uskoro pronaći prostor na tržištu i da će ostvariti saradnju sa većim kompanijama.

„Zadovoljan sam postignutim, ali uvijek može mnogo bolje. S obzirom na to da je naša regija dosta siromašna, nije velika ni potreba za mojim proizvodima, stoga se nadam da ću uskoro ostvariti saradnju sa nekom kompanijom i da ću povećati proizvodnju“, stav je ovog preduzetnika.

Damir je dokazao da nije potrebno mnogo da bi se biznis pokrenuo. Staru garažu modifikovao je u radionicu, a jedinstvenu ponudu i ideju Damira Aljkanovića prepoznala je i kompanija „Posao.ba“, kao i Crkvena zajednica „Vlaardingen“ koji su pružili finansijsku podršku za razvoj ove biznis ideje, te Damir krupnim koracima ide ka ostvarenju svoga cilja.

http://srebrenica.biz/en/promo/415-od-h ... znis-ideje

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 05:57 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6135
A ideja...uloziti u ucenje i racunar, napraviti robota-bota (neki vid AI) koji ce automatski pisati postove na forumu (zadas mu odredjenu temu) ? Kasnije to prodas nekome kome treba :)

* Musakica jw robot-bot koji postuje sta pronadje na internetu zz datu temu...neko ko to pravi, daleko je jos od AI


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 06:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Ne ja procesuiram informacije i nudim samo ono što je u deficiitu na tržištu. Što ima veliku vjerovatnoću uspjeha kod nas. Primjeti da je dosta postova bez linka. Znači radila je stručna inteligencija. Za razliku od ovih ispoljivača negativne energije i pljuvača. :)

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 06:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
musakica je napisao:
Od hobija do uspješne biznis ideje

Često čujemo kako se ne može živjeti od hobija, kako, uglavnom, hobi ne donosi novac, već odnosi. Damir Aljkanović je dokazao da hobi može biti odlična polazna tačka za razvoj uspješnog biznisa. Nakon dugogodišnjeg bavljenja obradom drveta, prije svega za lične potrebe i potrebe prijatelja, Damir je odlučio da se prijavi na Sajam poslovnih ideja koji organizuje Udruženje „Prijatelji Srebrenice“, na kome se predstavio sa idejom o pravljenju pločastog namještaja od drveta po mjeri i želji kupaca.

Spoiler:
Slika


Na ovaj korak se odlučio jer je uočio dobre tržišne prilike, a smatrao je da će zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu i postojanju sopstvenog poslovnog prostora u kome bi svoje proizvode mogao predstaviti kupcima.

„Nakon višegodišnjeg bavljenja ovim poslom odlučio sam da napravim novi korak, da se na neki način osamostalim i pokrenem u smislu da sam sebi napravim poslovnu priliku. Mislim da je najbolji način kada spojiš lijepo i korisno, tj.kada hobi pretvoriš u posao“, rekao je Aljkanović.

Priznaje da nije bio upućen u proces izrade biznis plana i finanskijske konstrukcije, te da mu je od velike koristi bio trening koji je organizovan u sklopu aktivnosti Poslovnog savjetovališta Udruženja „Prijatelji Srebrenice“.

„Znao sam šta želim, ali nisam znao kako da to predstavim, pa mi je podrška i pomoć bila neophodna. S obzirom na to da sam već bio upućen u sam proces proizvodnje i da sam mogao svoje zamisli praktično ostvariti kroz obradu drveta, saradnja sa „Prijateljima Srebrenice“ i „Posao.ba“ mi je pomogla da razmišljam i marketinškoj komponenti poslovanja“, dodao je Damir Aljkanović.

Iako je do sada isporučio veliki broj proizvoda privatnim subjektima, Aljkanović ističe da se uvijek može mnogo bolje poslovati, te da se nada da će uskoro pronaći prostor na tržištu i da će ostvariti saradnju sa većim kompanijama.

„Zadovoljan sam postignutim, ali uvijek može mnogo bolje. S obzirom na to da je naša regija dosta siromašna, nije velika ni potreba za mojim proizvodima, stoga se nadam da ću uskoro ostvariti saradnju sa nekom kompanijom i da ću povećati proizvodnju“, stav je ovog preduzetnika.

Damir je dokazao da nije potrebno mnogo da bi se biznis pokrenuo. Staru garažu modifikovao je u radionicu, a jedinstvenu ponudu i ideju Damira Aljkanovića prepoznala je i kompanija „Posao.ba“, kao i Crkvena zajednica „Vlaardingen“ koji su pružili finansijsku podršku za razvoj ove biznis ideje, te Damir krupnim koracima ide ka ostvarenju svoga cilja.

http://srebrenica.biz/en/promo/415-od-h ... znis-ideje



Znaci sada se rad na crno zove hobi. Pogotovo ako iskrsne neka donacija za maznut :D

Jbg, i to je biznis ideja :D Dok ne dodju poreska :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 06:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
musakica je napisao:
Ne ja procesuiram informacije i nudim samo ono što je u deficiitu na tržištu. Što ima veliku vjerovatnoću uspjeha kod nas. Primjeti da je dosta postova bez linka. Znači radila je stručna inteligencija. Za razliku od ovih ispoljivača negativne energije i pljuvača. :)


Sve te nejeblo, da li on nas zajebava ili je stvarno ubjedjen u ovo sto pise???


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 17:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Tns tis običan ispoljivač n.e. i hrakač. Musakica će postovat dok mu ne dosadi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 17:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ja imam osjećaj da on to piše samo da iznrvira TNSa

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2017, 19:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Pisem zato sto je cooltura agitovala za ideje. Komedija je da me napadaju ljudi koji su totalni laici u oblasti ekonomije (ni lvl srednje skole nisu). Kontam da bi isti objasnjavali stomatologu da je "sakom u zube" daleko jeftiniji i efikasniji metod vadjenja zuba. Al nema veze!

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs