banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 16:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
To je skrinšot aplikacije, uputstvo unutar nje.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 19:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
<Enter_name> je napisao:
Ja jednom, eventualno dva puta mjesečno koristim web aplikaciju da bih platio račune i kakva god da je, ne znam što bi me to otjeralo od banke, bitno je da radi... pa ne koristim je 20x dnevno, da bi mi toliko igralo ulogu. Bitnije mi je da ima dosta bankomata, a ne da se osjećam ko da tražim zlato kad hoću da dignem pare.
+1
Upravo tako, mobilnu aplikaciju koristim najčešće jednom mjesečno. Kad stignu svi računi tad je koristim da ih poplaćam. Sa kreiranim šablonima to ne traje više od par minuta, promjenim iznos i poziv na broj i to je to.
Eventualno da je nekad otvorim da vidim istoriju transakcija.
Kad je u pitanju provizija, Sber banka, sad baš gledam, platio pet računa, za četiri naplaćena provizija po 0,20KM za jedan ništa, doduše računi na koje je vršena uplata su u Sber-u!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 02:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Isto. U RF je transakcija 0,30 KM u istoj banci, a prema drugim bankama je 0,60. Vođenje računa + debitna + kreditna + mobilno + web bankarstvo = 9.74 KM mjesečno.
Za 10 i više transakcija tj. plaćanja mjesečno, ono što je 60pf bude 30pf.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
U Novoj banci je 0.3KM ka drugim bankama, u njihovoj besplatna. Ali ima bugova aplikacija, mada je upotrebljiva. Najiritantniji je "pocetak obrade kraja dana" kad je neupotrebljiva aplikacija krajem dana (oko 19-20h)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Au… 10 KM u RF? Bas su nenormalni. Gledao sam i koristio app nove banke, isto srednja zalost.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 16:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
blaf77 je napisao:
U Novoj banci je 0.3KM ka drugim bankama, u njihovoj besplatna. Ali ima bugova aplikacija, mada je upotrebljiva. Najiritantniji je "pocetak obrade kraja dana" kad je neupotrebljiva aplikacija krajem dana (oko 19-20h)
Unicredit aplikacija "ne prima" uplate u drugoj smjeni. X puta sam na nalogu morao postaviti sutrašnji datum jer pod današnjim nije prihvatalo.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 16:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Aaaa, ja sam zbog ovog sto rekoh par puta ostao na kasi da ne mogu platiti. Hocu da prebacim sa racuna na račun da platim kad vidim koliko mi treba, a ono ne moze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 16:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3053
_зока je napisao:
blaf77 je napisao:
U Novoj banci je 0.3KM ka drugim bankama, u njihovoj besplatna. Ali ima bugova aplikacija, mada je upotrebljiva. Najiritantniji je "pocetak obrade kraja dana" kad je neupotrebljiva aplikacija krajem dana (oko 19-20h)
Unicredit aplikacija "ne prima" uplate u drugoj smjeni. X puta sam na nalogu morao postaviti sutrašnji datum jer pod današnjim nije prihvatalo.


Da, da, sinoć baš plaćao račun I morao staviti 03.11.
Uključio izvještaj na mail, stigao jutros.
Skinuli i 0.50, ne znam sad je li za transakciju ili taj izvještaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 17:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
vojopd je napisao:
Au… 10 KM u RF? Bas su nenormalni. Gledao sam i koristio app nove banke, isto srednja zalost.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Zapravo je sad po novom i više, 12.5km, ali imaš kao opciju da se to smanjuje što više plaćanja napraviš.

UC ispade najgori po transakcijama, kod njih je 80 feninga. Još nisam plaćao ništa unutar iste banke, tačnije jesam UC u federaciji, ali to ne smatraju istom bankom. Mjesečno im je 3.95, ali ode od nove godine na 4.75.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 17:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Unicredit banjalucka ili mostarska? Ili je ista aplikacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 18:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2326
_зока je napisao:
blaf77 je napisao:
U Novoj banci je 0.3KM ka drugim bankama, u njihovoj besplatna. Ali ima bugova aplikacija, mada je upotrebljiva. Najiritantniji je "pocetak obrade kraja dana" kad je neupotrebljiva aplikacija krajem dana (oko 19-20h)
Unicredit aplikacija "ne prima" uplate u drugoj smjeni. X puta sam na nalogu morao postaviti sutrašnji datum jer pod današnjim nije prihvatalo.


Onda je NLB aplikacija odlična, uglavnom je i koristim uveče i nalozi za plaćanje unutar banke prođu za par minuta, uključujući i prebacivanje između računa.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 18:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
blaf77 je napisao:
Unicredit banjalucka ili mostarska? Ili je ista aplikacija?


Ma aplikacija je ista. Ali banke iako su ista grupacija, to ništa ne znači, kad šalješ sa UC BL na UC Mostar, računa ti kao da je druga banka. Jedino gdje se smatraju istim je kad koristiš UC bankomate, po svemu ostalom su skroz odvojeni.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 18:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
mara- je napisao:
vojopd je napisao:
Au… 10 KM u RF? Bas su nenormalni. Gledao sam i koristio app nove banke, isto srednja zalost.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Zapravo je sad po novom i više, 12.5km, ali imaš kao opciju da se to smanjuje što više plaćanja napraviš.

UC ispade najgori po transakcijama, kod njih je 80 feninga. Još nisam plaćao ništa unutar iste banke, tačnije jesam UC u federaciji, ali to ne smatraju istom bankom. Mjesečno im je 3.95, ali ode od nove godine na 4.75.
U NLB makar postoji razlika u cijeni kad se placa na salteru i putem m/e bank. Kad se placa na salteru onda je do 100KM 0.50 KM. A za m/e bank do 300 KM i 0.80pf. Samo mi je racun za grijanje preko 100.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 22:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Ko je imao problema sa Sberbank, neće ih više imati :)
Citiraj:
Sberbank Europe AG je 3. novembra 2021. godine potpisala ugovor sa AIK Bankom a.d. Beograd, Gorenjska banka d.d. Kranj i Agri Europe Cyprus Limited, za prodaju svojih banaka u Bosni i Hercegovini (Sberbank BH d.d. Sarajevo i Sberbank a.d. Banja Luka), Hrvatskoj (Sberbank d.d.), Mađarskoj (Sberbank Magyarország Zrt.), Srbiji (Sberbank Srbija a.d. Beograd) i Sloveniji (Sberbank banka d.d.), čija ukupna aktiva je 7,3 milijarde evra, posluju kroz 162 poslovnice i pružaju usluge za oko 600 hiljada klijenata (podaci iz 2020. godine).

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Imaće sa AIK bankom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 23:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1077
Ja iskreno ne žalim novac za naknadu koja trenutno iznosi 6 KM u Sberbank.

E banking me spasava čekanja, skupih provizija, odlaska do bankomata radi podizanja keša za račun. Na kraju krajeva, ne izlažem se zarazi.

Obilato koristim opciju podizanja novca sa bankomata bez kartice, dovoljan je telefon pri ruci, još kad krene plaćanje telefonom biće tek milina...

Ranije sam plaćao 4,5 KM ali baš osnovni, bez mobilnom i e bankarstva.

Vidim da su i oni izmijenili da ce SMS usluga biti dodatnih pola marke, za sada sam unutar prvih 6 mjeseci paketa i besplatna je.

Ono što je takođe primjetno, da su počeli naplaćivati transakcije karticama u inostranstvu, za Srbiju i Hrvatsku zaračunaju još 2,5 % od iznosa, za ostale zemlje ne znam... Debitna visa electron kartica je u pitanju, kakve su provizije na ostalim? Mada mi se čini da bi to mogla biti i provizija za konverziju valute, nisam siguran.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 03 Nov 2021, 23:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Trebala bi biti samo provizija na konverziju, ako placas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Izbor banke
PostPoslato: 04 Nov 2021, 09:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
U NLB je 2.5% provizija za konverziju i placanje u ostalim valutama, a 2% za EUR. Makar mi toliko skine prilikom internet placanja. Sber, NLB, MF banka imaju istu app koju vodi(odrzava) Asseco SEE.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 12 Nov 2021, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Unicredit dodao pravljenje trajnog naloga u aplikaciju, i mogućnost slanja naloga u inostranstvo. Šta god mislili o ovoj banci, koliko vidim jedini su koji aktivno rade na unaprijeđenju i novim funkcijama mobilne aplikacije.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 12 Nov 2021, 15:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Zato sto su preuzeli “pod svoje”. A ostale rade sa Asseco SEE. Ne znam jesi li koristio Intesinu app.. E ono je hit.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs