banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 20:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 01 Nov 2021, 19:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
Jeb’.. te zivot svaka tema politika. Ajde jos krenite pisati i u malim oglasima.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 01 Nov 2021, 23:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
_зока je napisao:
Imam i Sber i Unicredit aplikaciju. Ništa bolja UV meni nije. Rf banka je sa aplikacijom korak ispred obe.


Po čemu je to bolja, fakat me interesuje? Bio sam korisnik RF, prešao na Unicredit zbog kredita. Aplikacije RF nije ni do koljena ovoj iz Unicredit. Ta iz RF nikakvih opcija nema, u odnosu na staru dodali prijavu otiskom prsta i promjenili dizajn, nisu novu funkcionalnost godinama uveli.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 01 Nov 2021, 23:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9228
A koju su to trebali, digitalni potpis i prijava poreza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 06:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
mara- je napisao:
_зока je napisao:
Imam i Sber i Unicredit aplikaciju. Ništa bolja UV meni nije. Rf banka je sa aplikacijom korak ispred obe.


Po čemu je to bolja, fakat me interesuje? Bio sam korisnik RF, prešao na Unicredit zbog kredita. Aplikacije RF nije ni do koljena ovoj iz Unicredit. Ta iz RF nikakvih opcija nema, u odnosu na staru dodali prijavu otiskom prsta i promjenili dizajn, nisu novu funkcionalnost godinama uveli.
Koje to opcije ima UC aplikacija, a da nema RF?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 07:51 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17149
Lokacija: Q5HW+6W
Ja jednom, eventualno dva puta mjesečno koristim web aplikaciju da bih platio račune i kakva god da je, ne znam što bi me to otjeralo od banke, bitno je da radi... pa ne koristim je 20x dnevno, da bi mi toliko igralo ulogu. Bitnije mi je da ima dosta bankomata, a ne da se osjećam ko da tražim zlato kad hoću da dignem pare.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 07:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
NLB ima web aplikaciju od prije 20 godina... :D

Ja sve oko bankarstva zavrsavam na telefonu, bez ikakve patnje. Stvarno sam zadovoljan kako sljaka...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 08:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
@munja.alex

Ne vidim potrebu za ironijom, znam zašto sam rekao to što sam rekao.

_зока je napisao:
mara- je napisao:
_зока je napisao:
Imam i Sber i Unicredit aplikaciju. Ništa bolja UV meni nije. Rf banka je sa aplikacijom korak ispred obe.


Po čemu je to bolja, fakat me interesuje? Bio sam korisnik RF, prešao na Unicredit zbog kredita. Aplikacije RF nije ni do koljena ovoj iz Unicredit. Ta iz RF nikakvih opcija nema, u odnosu na staru dodali prijavu otiskom prsta i promjenili dizajn, nisu novu funkcionalnost godinama uveli.
Koje to opcije ima UC aplikacija, a da nema RF?


Mnoge.

- Notifikacije o transakcijama (možeš podesiti minimalnu visinu transakcija za koja želiš obavještenja)
- Podešavanja kartice (limiti na bankomatu, beskontaktno, na internetu, paljenje gašenje internet plaćanja, paljenje gašenje beskontaktnog plaćanja; RF trenutno pegla narod s nekim online plaćanjem i moraš zvati da ti puste na 15 minuta taj sajt recimo, umjesto da ubace ovo paljenje i gašenje plaćanja u aplikaciju)
- Prikaz pin-a kartice
- Integrisano beskontaktno plaćanje telefonom (u RF moraš još jednu aplikaciju instalirati za ovo)
- Aktivacija aplikacije bez odlaska u banku putem kartice, u slučaju promjene telefona
- Grafički prikaz potrošnje i kategorizacija troškova
- Skeniranje kamerom recimo transakcionog računa, da ne unosiš ručno prilikom uplate

Jedinu manu koja UC aplikacija ima u odnosu na RF je što ne prikazuje neobrađene transakcije. Nego tek kada proknjiže, onda se pojavi. Obećali su da će uskoro ubaciti i prikaz neobrađenih, pa ćemo da vidimo.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 09:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Sve ovo gore navedeno koristi 1% korisnika aplikacije. Bespotrebne opcije, samo zbunjuju. Bankomati sami imaju limit, RF karticom godinama plaćam na netu i niko mi nikad nije ništa "palio-gasio" za online plaćanje. Prikaz pina kartice je toliki propust u bezbjedonosnom aspektu, skoro toliki koliki je i post-it sa napisanim pinom priljepljen za karticu.
Skoro sam mijenjao telefon, nikakvu dodatnu aktivaciju aplikacije mi nije tražilo, ni za RF, a ni za Sber aplikaciju. UC nisam još aktivirao jer mi se ne maltretira sa njihovim call centrom. Šta njiih boli uvo kako mi se baba prezivala djevojački.
Grafički prikaz :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 09:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2030
@mara nemoj se zamarati. Vidis da ne citaju sta pises vec pisu onako. Napisao si da za internet placanja RF trazi jos 1 dodatnu app, ovaj pise da je mijenjao telefon i da mu nije trazilo
instaliranje dodatne aplikacije.

Uglavnom, unicredit aplikacija je svjetlosnim godinama ispred ostalih, makar im IT sektor nesto radi i prati trendove. I treba se to naplatiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 09:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
vojopd je napisao:
@mara nemoj se zamarati. Vidis da ne citaju sta pises vec pisu onako. Napisao si da za internet placanja RF trazi jos 1 dodatnu app, ovaj pise da je mijenjao telefon i da mu nije trazilo
instaliranje dodatne aplikacije.

Ne čitaš ti. Ja spomenuo nisam dodatnu aplikaciju nego aktivaciju. Magarac.
mara- je napisao:
- Aktivacija aplikacije bez odlaska u banku putem kartice, u slučaju promjene telefona

_зока je napisao:
Skoro sam mijenjao telefon, nikakvu dodatnu aktivaciju aplikacije mi nije tražilo, ni za RF, a ni za Sber aplikaciju.:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Tebi je možda ta neka opcija smiješna ili nepotrebna, meni nije.

To što si napisao za promjenu telefona, ne može biti tačno nikako. Inicijalna instalacija traži unos kodova koje ti banka šalje SMS-om, i to je kod RF još dodatno zakomplikovano jer imaš 30 sekundi da uneseš drugi kod, inače mora sve ispočetka. Kod UC ne moraš tražiti te kodove.

Ja sam 15 godina bio u RF, tako da imam dosta iskustva sa njima. I naletio sam na sajt gdje mi je odbijalo transakcije, nazovem da vidim šta je, kad kaže blokirano iz sigurnosnih razloga, pustićemo vam na 15 minuta. Isto je maltreriranje sa call centrom i traženje djevojačkog prezimena. O ovom problemu sa transakcijama možeš naći na internetu koliko hoćeš ljudi. Imati opciju da se isključi internet plaćanje je odlično iz sigurnosnih razloga, upalim kad mi treba, ugasim kad završim i miran.

O sigurnosti pina bi se dalo diskutovati, ipak se radi o banci, čisto sumnjam da je tek tako ubačeno. Nije tek tako vidljiv kao što ti opisa.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:20 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Jbg, ja prije mjesec i po dana instalirao sve tri aplikacije koje sam pominjao. Za RF app sam dobio kod SMS-om i moju biometriju (otisak prsta) se ulogovao. Sber nazvao i oni mi pustili jedan kod na mail drugi na SMS. UC nisam još aktivirao jer mi je u ružnom sjećanju ostala prošla aktivacija, ispitivali me kao u policiji. Za online plaćanje u RF mi stvarno nikad nikakva aktivacija nije trebala. Obična debitna Visa kartica, vezana za račun na koji primam platu. Radi i na paypal-u i mimo njega. Može biti da je do tih sajtova tj njihove loše sigurnosti.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Pa o tim kodovima ti govorim, morao si zvati banke i tražiti ih. Za UC ti ne trebaju, možeš aktivirati aplikaciju bez njih. Ne pegla RF za PayPal i dobro poznate sajtove, ovo što sam ja plaćao je neka dokumentacija za auto, na zvaničnom Pežoovom sajtu, tako da nije neki lijevi sajt, ali oni mi stopirali.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
mara- je napisao:
P. Za UC ti ne trebaju, možeš aktivirati aplikaciju bez njih.

Kako?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 10:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3058
Prije 5 dana prešao u UC i ne možeš bez kodova, nemojte se provaljivati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 11:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ja se izvinjavam na dezinformaciji, bio sam uvjeren da sam to pročitao u istoriji promjena kad su izbacili jednu od verzija aplikacija. Vjerovatno se to odnosilo na aktivaciju m-kartice.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 11:25 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Piše u upustvu za aktivaciju da može al malo sutra može. Nema uopšte te opcije za aktivaciju karticom.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 13:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
Ja evo gledam to neko uputstvo i ne mogu da pronađem, gdje si ti našao? Jer sam stvarno bio uvjeren da su tako napisali, pa mi sad ništa nije jasno.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 14:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Je li to ovo?
Slika

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 02 Nov 2021, 15:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1875
Lokacija: Источно Сарајево
E, to je to, na to sam ja naletio, zato sam i bio siguran da to imaju. Možeš li staviti link do tog dokumenta?

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs