banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Izbor banke
PostPoslato: 15 Feb 2011, 11:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2011, 10:45
Postovi: 5
Molim vas da razvijemo ovu temu, da pomognete trenutno meni, a poslije vjerujem i drugima oko izbora banke.

Imate li neku preporuku, ciji ste klijent, kakvi su uslovi, zbog cega ste se odlucili za bas tu banku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 11:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Svaka banka je "u sto grama" bolja ili lošija od druge :D
Zavisi šta tebi konkretno treba... Ja sam klijent Hypo group i Hypo leasing.
Koristim leasing, kartice i e-banking, ustvari sve osim kredita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 11:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2011, 10:45
Postovi: 5
Treba mi tekuci racun za primanje uplata i da ima dobro online bankarstvo, po mogucnosti bez posebnih mjesecnih naknada za tu uslugu.
Bilo bi idealno da ima i dobre kreditne linije, za neke buduce planove, ali trenutno mi je ovo prioritet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Dec 2005, 19:08
Postovi: 1936
Lokacija: ciudad de BL
Citiraj:
Ja sam klijent Hypo group

I Sanader je.

_________________
-Liam, someone on the phone for you... -Oh fucks sake... Tryin to write this fucking tune, man.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 13:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
insp_CaLLahan je napisao:
Citiraj:
Ja sam klijent Hypo group

I Sanader je.

:lol:

Mili je napisao:
Treba mi tekuci racun za primanje uplata i da ima dobro online bankarstvo, po mogucnosti bez posebnih mjesecnih naknada za tu uslugu.

Ne vjerujem da to postoji. Znam da je u Hypo skoro bila akcija- aktiviranje usluge e-banking bez troškova aktiviranja, a mjesečna provizija je 2 KM.
Uostalom, evo ti par linkova pa sama odluči:
Raiffeisen bank
UniCredit bank
Hypo group


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 13:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Ne verujem da neko ne naplacuje internet bankarstvo, u Raiffeisen je bilo oko 4 KM mesecno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 13:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2011, 13:25
Postovi: 3
Stari, sve je to isto samo provjeri sve sto ti podvaljuju, ja imam vrlo negativna iskustva sa raiffeisen bankom....sve sto ne procitas deset puta i ne konsultujes se sa nekim ekonomistima,pravnicima ne potpisuj :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 13:47 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2011, 10:45
Postovi: 5
Nekako mi ostalo u sjecanju da nekadasnja Zepter banka nije naplacivala to online bankarstvo, pa sad iskopah ovo na sajtu Volksbanke

http://volksbank.ba/a3/index.php?id=70& ... eLP64KyQV1

Ne znam koliko je odrzavanje racuna kod njih?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 14:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Ti izgleda ne razlikuješ e-banking od e-pregleda stanja računa.

Mili je napisao:
Nekako mi ostalo u sjecanju da nekadasnja Zepter banka nije naplacivala to online bankarstvo, pa sad iskopah ovo na sajtu Volksbanke

http://volksbank.ba/a3/index.php?id=70& ... eLP64KyQV1

To nije e-banking, ali ovo jeste (link samo za IE)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 14:34 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2011, 10:45
Postovi: 5
Valjda je pogresan link.

Jel bi ovo bilo to http://volksbank.ba/a3/index.php?id=69 ?

Znam da je bilo moguce pregledati transakcije i platiti neke racune na taj nacin, putem trajnih naloga i da se za to nije uzimala nikakva provizija ni naknada za koristenje te usluge, a meni vise opcija ni ne treba.
E sad, to je bilo dok je bila Zepter banka, sad ne znam, taj racun se ne koristi vec dugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 14:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 16 Nov 2010, 22:52
Postovi: 79
Ba cw tu neko dati dzabe e banking...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 15:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
A sto ne bi bilo dzabe? Pazi, manje ih kostas kada sam zavrsavas. Ovako im treba teta na salteru itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 15:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
The_new_Statesman je napisao:
A sto ne bi bilo dzabe? Pazi, manje ih kostas kada sam zavrsavas. Ovako im treba teta na salteru itd.

da. eto imam i ja preko UniCredit group. ne korisitm dosad, a izgleda da hocu, pocela ptt naplacivati po 80pf po racunu... svaki put kad platis struju, telefon ili mobitel uzimaju 80pf po papiru... sad cemo se prebaciti na e placanje. ionako dajem neki klinac 6km za vodjenje nemam pojam ni ja cega. yes paketa.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 16:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Uni kredit mi se nesvidja, ne mogu da napravim trajni nalog za mobilni. :( kao nemaju ugovor s emtelom
Koliko sam video nova banjalucka ima dosta usluga da covek moze da koristi.

A to naplacivanje svake usluge ponaosob mi je bolesno. U austriji su sve usluge aktivirane cim otvoris racun. ja osim kad licno uplacujem novac nikad ne idem u banku, sve online radim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 17:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
Bio sam klijent:
  • Hypo
  • NLB
  • Volksbank

Hypo
Imaju dobru mrežu bankomata, i koliko se sjećam nema provizije, ako dižeš lovu na njihovim bankomatima u HR, Srbiji i dr. Internet bankarstvo im je dosta dobro (radio im je Hermes). Prilično dobro funkcioniše putem tokena, pomoću kojeg generišeš kontrolnu šifru za pristup. Bili su me zavrnuli za cenera, pa sam im dao nogu.

NLB
Nisam koristio Internet bankarstvo. U vrijeme kad sam bio njihov klijent, činilo mi se dosta skupo. Par puta sam se crvenio na kasi sa njihovim karticama, pa sam odustao, ali generalno nisu loši.

Volksbank
Trenutno sam kod njih i sa njima sam imao najmanje problema. Vođenje tekućeg računa kod njih je 2,45 KM/mj., a Internet bankarstvo naplaćuju 1,3 KM/mj. i uz to dobijaš promjene na računu momentalno putem SMS, uvid u stanje i promet računa putem SMS, plaćanje putem SMS-a i svašta još nešto. Nemaju token kao Hypo, ali prilikom pravljenja naloga za plaćanje pošalju kontrolni kod putem SMS-a. Provizija na plaćanje računa je 0,35 KM i koliko vidim, to je sve što ćeš platiti. Neće biti iznenađenja.

Još bih razmotrio još Rajfajzen banku da sam na tvom mjestu.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Pa koliko na kraju kosta mesecno ako bih ima aktivirane sve usluge? znaci negde oko 20Km samo da mi sve opcije stoje na raspolaganju a onda zavisno od kolicine tranakcija mesecno uuuuuuuuuuuu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 18:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Jako dobra tema,


ja koristim 2 banke, Raiffeisen za placanje preko interneta i Balkan Investment bank, nju koristim kada mi lijezu pare od nekih projekata i to je to. BIB banku sam uzeo jer kada god dodjem prvi sam u redu, posto nije nesto popularna a kako mi ne trebaju posebne usluge poput internet bankarstva, nego samo da uzmem/polozim pare onda su dobri. Inace jednom sam zatrazio izvod racuna za mjesec dana, i trebalo mi je nekih 2-3 sata da ga desifrujem, a isprinatali su mi na onom starom providnom papiru, sa onim krugovima sa strana sto je svojevremeno fax koristio ako sam upravu....medjutim kako ne uzimaju nikakve provizije onda sam i dalje kod njih.

a Raiffeisen uzima nesto manje od 2km mjesecno za vodjenje racuna...poprilicno su skupi, i isto tako iako se putem kartice moze placati na internetu, ukoliko ti treba neka informacija o tome, ne ocekuj da je dobijes, bar ne od ovih iz BL.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 18:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 04 Jun 2010, 22:09
Postovi: 265
ratkop je napisao:
Pa koliko na kraju kosta mesecno ako bih ima aktivirane sve usluge? znaci negde oko 20Km samo da mi sve opcije stoje na raspolaganju a onda zavisno od kolicine tranakcija mesecno uuuuuuuuuuuu

Ako si meni uputio pitanje, onda te mjesečno košta 1,30 + 2,45 + 0,35×broj uplata.
Mislim da je cijena OK.

_________________
Šta se kliberiš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 18:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
Znači 3,75 je fiksno - održavanje, ali me interesuje da li je 0,35 po nalogu bez obzira na iznos ili 0,35 do određenog iznosa?
Kolika je provizija za naloge na istu (ovo bi trebalo biti bez provizije), a kolika za naloge na drugu banku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IZBOR BANKE
PostPoslato: 15 Feb 2011, 19:45 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Frenki je napisao:
Inace jednom sam zatrazio izvod racuna za mjesec dana, i trebalo mi je nekih 2-3 sata da ga desifrujem, a isprinatali su mi na onom starom providnom papiru, sa onim krugovima sa strana sto je svojevremeno fax koristio ako sam upravu....medjutim kako ne uzimaju nikakve provizije onda sam i dalje kod njih.


Mislim da su to neke mere zastite okoline ili nesto, ja sam neki dan bio u Intesi i oni sve stampaju na tom recikliranom papiru. Inace, dugo sam u Raiffeisen i, nisam siguran, ali cini mi se da pre nekoliko meseci nisu nista uzimali ukoliko nema transakcija, a sad uzimaju valjda 1,99 za odrzavanje, bez obzira da li ima nekakvih kretanja.

I to je puno ali u poredjenju sa nekim drugim zemljama i nije toliko, u Italiji, npr. ima neki porez za svaki tekuci racun i to je nekih 40ak evra godisnje...i to ide drzavi sve.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs