banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 04 Maj 2021, 14:14 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Ne znam, godinama to ne koristima ali uglavnom su pozitivna pisanja bila za karticu Komercijalne i NLB banke. Obzirom da će NLB kupila Komercijalnu banku pretpostavljam da će biti ista kartica.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 04 Maj 2021, 16:15 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Zahvaljujem. Nadati se i da će ovi iz UniCredit riješiti to jer je smiješno da im kartica ne radi sa PayPal.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 04 Maj 2021, 18:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Samo jedan update. Komercijalna banka za onu poklon VISA karticu ne daje više listing na šalteru, nego moraš napisati zahtjev za listing transakcije koja ti treba...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 07 Maj 2021, 08:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Sep 2012, 23:07
Postovi: 2029
NLB banka i Sber mislim da sau jedine u BIH koje nisu azurirale aplikaciju za iOS uredjaje (od iPhone X pa nadalje). Isto je i za android. Aplikacija je izgledom iz 2010. godine, zbog bezela koji su postojali na ranijim verzijama iphone-a, postoje 2 crna pravugaonika iznad i ispod kad se otvori. Inace sve placam putem mobilnog ili elektronskog bankarstva.

Pisao im 5, 6 mailova, kazu bice, evo vec 15 mjeseci i niko nista. Vidim da je i intesa koja je imala ubjedljivo najgoru mobilnu aplikaciju, azurirala istu. Sberbank je isto imala kao i NLB (asseco SEE developer), i oni su azurirali. Po meni je unicredit aplikacija najbolja i ima najbolje uradjen UI.
NLB je bas zaostao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 07 Maj 2021, 08:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Može skrinšot Zberove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 07 Jul 2021, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Unicredit BL.

Bez riječi sam, zaobići u jako širokom luku.
E-banking sa tehničkom podrškom koja ne zna odgovor ni na jedno pitanje, niti može riješiti ijedan problem bez odlaska u poslovnicu.
Konstantno nešto mijenjaju, naravno na štetu korisnika. Ne mogu detaljisati jer su me iznervirali preko svake mjere, ali ako hoćete miran san nikako ne otvarati račune kod njih niti bilo šta raditi.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 17:34 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Ima li ovde korisnika NLB Banke?
Koristite li sms uslugu, ono da vam stižu poruke o prilivima i odlivima sa računa?
Budući da svaku tu poruku naplaćuju 0,15KM ja sam do danas dobijao samo poruke o prilivima.
Zbog nekih izmjena usluga, danas u banci su mi ponovo aktivirali taj SMS servis i sad mi stižu poruke i o odlivu.
Budući da često plaćam karticom, nebi da mi naplaćuje te SMS poruke za odlive sa računa. To sam napomenuo i radnici na šalteru ali je bila nadrndana i ne obavještena pa mi se nije dalo natezati sa njom...
Uglavnom, vi koji primate sms poruke, da li vam naplaćuju i te poruke o odlivima? Ja znam da klijen može birati da li će ih primati ili ne...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 17:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Mjesečna naknada za sms usluge 0.30KM.

Tako stoji na izvodu,svakog prvog u mjesecu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 18:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Meni su u NLBu poruke 9pf. Tako mi stoji i u cijenovniku koji sam dobio kad sam otvarao račun...

Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 19:01 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
@jovic23 Imaš dvije mjesečne uplate na račun? Stižu li ti sms poruke kad podigneš pare na bankomatu ili platiš karticom?

@NoSmoking Poskupila su sms obavještenja. Znam da je do skoro bila razlika u cijeni sms-a za korisnike m:tel mreže i korisnike ostalih mreža...

Nelogično mi je da mi naplaćuju sms poruke za odliv pa zato pitam vas ostale. Ako ne naplaćuju, da se bez veze ne cimam sa njima da to gase...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 19:04 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Nov 2007, 09:26
Postovi: 17116
Lokacija: Q5HW+6W
Naplaćuju. Ja sam podnio pismeni zahtjev da dobijam SMS samo kod priliva sredstava... da se makar nečemu obradujem :lol:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 19:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
Da. Dobijam obavještenja i prilikom dizanja na bankomat, plaćanja... Ali to ne vidim nigdje da mi je naplaćeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 19:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2020, 06:41
Postovi: 592
Izgleda da se cijena jeste promijenila. Sad pogledah i vidjeh da su mi za mjesec jul uzeli 2.10KM, a to nije djeljivo sa 9...
Svaka poruka se naplaćuje, to je jedino logično objašnjenje za to da sam dao 2.10 na poruke

Послато са SM-A115F помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 19:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
0.15 uzimaju za svaku poruku.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 19:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Koji kreteni. Ja sam protekle 3 godine primao samo poruke o prilivima a danas mi šalteruša kaže "pa ne znam ja da to može..." , isto kao što je rekla da nemaju mogućnost plaćanja sms porukom npr. komunalija i dr. čuda. Kaže, zašto komplikujem pa ne uzmem mKlik, i na kraju kad je vidjela da ne odustajem, onda može/imaju plaćanje SMS porukom.
Sutra idem da mi jase sms obavještenja o odlivu! Jer i na sajtu piše da se klijent može odlučiti koje će poruke primati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 20:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12325
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Ja sam to iskljucio, imam onaj mklik preko tog sve placam i imam uvid u sve istog momenta.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 05 Avg 2021, 20:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 02 Dec 2020, 17:21
Postovi: 1176
Pošto sam ja podstanar, račune za komunalije i dalje plaćam na stari način. Uslugu SMS plaćanja sam uzeo da mogu uplatiti stanarinu jer je provizija samo 0,50KM naspram 2,50KM putem klasične uplatnice. Račun na svoje ime plaćam putem moj m:tel app ili moj telemach, tako da bi mi za sada elektronsko/mobilno bankarstvo bilo nepotrebno a mjesečna naknada je 2km + provizije za plaćanja. Dok SMS plaćanje je besplatno, samo se naplaćuje provizija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 06 Avg 2021, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 10 Nov 2009, 16:08
Postovi: 1874
Lokacija: Источно Сарајево
Rocker je napisao:
Unicredit BL.

Bez riječi sam, zaobići u jako širokom luku.
E-banking sa tehničkom podrškom koja ne zna odgovor ni na jedno pitanje, niti može riješiti ijedan problem bez odlaska u poslovnicu.
Konstantno nešto mijenjaju, naravno na štetu korisnika. Ne mogu detaljisati jer su me iznervirali preko svake mjere, ali ako hoćete miran san nikako ne otvarati račune kod njih niti bilo šta raditi.


Jesi se smirio da sad napišeš detalje? :D Ja sam postao od nedavno korisnik, bili najpovoljniji u tom trenutku za stambeni kredit, naravno, dok sam ja sve završio, pojavilo se još povoljnije, ali šta da se radi, vidjeću da preklopim dok se napravi stan ako bude i dalje tada povoljnije u nekoj drugoj banci.

Ja nisam imao nekih problema do sada. Jedinu zamjerku što imam je kašnjenje transakcija u aplikaciji. Pojave se tek za 2-3 dana, tek izgleda nakon obrade, to je baš loše. A inače im je dosta bolja mobilna aplikacija od Rajfajzenove gdje sam do sada bio, sem ovog detalja za transakcije.

_________________
https://peugeotclub.ba/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 06 Avg 2021, 19:42 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 07 Dec 2016, 01:44
Postovi: 627
Ja potpisujem da je UniCredit bar u BL najgora moguca opcija, vidjeces kad naletis na problem, kao da si naletio na zid, niko ne zeli da ti pomogne da rjesis problem vec te samo salju u krug i sto dalje od rjesenja

A onaj glavonja na salteru je najgori, pokusao da mi ukrade novac pa sam istog trena zatvorio sve racune.

_________________
https://i.ibb.co/9WHRB5J/signature1.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Izbor banke
PostPoslato: 06 Avg 2021, 21:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Zato fino odeš kao gospodin u zagrebački Unicredit i miran.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 577 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs