banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Mar 2016, 22:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kad nećeš da slušaš upute

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Mar 2016, 22:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
The_new_Statesman je napisao:
Ti bar imas sat. Meni oni u Laktasima ni banderu nece da zamjene...

A to je tek posebna prica....imam drvenu ispod kuce...skripi po citavu noc...reko bi da sto djavola hoda oko kuce....gevera stalno pod jastukom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 11:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Zovite inspektorat RS. Oni nalože, ako utvrde da ima potrebe, EK da zamjeni u roku od 60 dana i oni to obave.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Mar 2016, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9166
Ali potrebe neć bit , bože tebe!!! Nek škripi, viš da radi poso.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Citiraj:
TREBINJE, Cijena električne energije u Republici Srpskoj od 1. maja biće u prosjeku skuplja za 4,9 odsto, dok će za domaćinstva cijena biti veća za 5,4 odsto, odlučila je danas Regulatorna komisija za energetiku Republike Srpske.

U Regulatornoj komisiji su za CAPITAL pojasnili da to znači da će prosječni račun za krajnjeg kupca iz kategorije domaćinstvo na godišnjem nivou biti povećan oko 25 KM, odnosno oko dvije KM na mjesečnom nivou.

Cijena električne energije za komercijalne kupce biće veća za 3,4 odsto, dok Regulatorna komisija ne utvrđuje tarifne stavove za snabdijevanje kupaca na visokom i srednjem naponu.

U Regulatornoj komisiji ističu da su nakon ponovnog razmatranja svih zahtjeva elektroprivrednih preduzeća iz sastava Mješovitog holdinga „Elektroprivreda Republike Srpske“ odlučili da se odbiju zahtjevi za povećanje cijena na pragu elektrane zavisnih preduzeća /ZP/ „Hidroelektrane na Trebišnjici“, „Hidroelektrane na Drini“ i „Hidroelektrane na Vrbasu“.

U regulatoru ističu da se zahtjev nije mogao prihvatiti jer je razlog za njegovo podnošenje bio povećanje troškova poslovanja zbog povećanja naknade za korišćenje prirodnih resursa koji je ograničenog vremena trajanja i nije primjeren za određivanje cijene za duži period.

Zahtjev za povećanje cijene na pragu elektrane ZP „RiTE Gacko“ je djelimično uvažen, te je prosječna cijena na pragu elektrane povećana za 6,1 odsto....


http://www.capital.ba/u-rs-od-1-maja-skuplja-struja/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ajd posteno...prihvatljivom...struja je svakako najjeftinja,a ljudima najpotrebnija (kad poredim sa mobilnom,kablovskom,internet...)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Чудо није јуче донесена одлука, да привуче још мање пажње.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 17:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Priča o velikim minusima, pa eto peglanja poskupljenjem. Mi da vadimo dijamante, opet bi bilo frka sa poslovanjem. Šume su primjer :)
Istina, daleko se više na hranu potroši. Kućna domaćinstva. I onaj ko se sjeća nestašica, tah posebno cijeni struju :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Истина је да је струја јефтина. Али и са тако јефтином струјом они успију финансирати Кустурицу, ФК Леотар, запослити сваку будалу која је један страначки плакат залијепила или флајер подијелила. Ниво наплате је низак, посебно међу већим потрошачима, дистибутивни губици највећи у Европи... Има се шта радити прије поскупљења, али најлакше је овако. Кад смо већ овце.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 17:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
ma skroz prihvatljivo....ne zalim ni marke koju izdvojim za struju (a na nju se i grijem)...iako sam se bio malo trzno kad su najavljivali neko vece poskupljenje prosle godine..da ce npr zimska tarifa postati ljetna (po cijeni) ...srecom,bila je to samo suplja prica


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Mar 2016, 22:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2005, 01:20
Postovi: 193
Lokacija: Banja Luka
ssaassaa je napisao:
Da li je nekome došao veći račun za struju ovaj mjesec,? Meni je došao duplo veći tj.piše da sam potrošio duplo više kilovata nego na primjer u januaru.Pratim sada potrošnju u martu i tu je negdje,možda malo manja od januarske potrošnje.Već zadnjih par godina mi se desi da brojilo poludi jedan mjesec u godini i dodje mi tako veliki račun.Pričao sam sa par ljudi i nekima se isto desi?Ne znam u čemu je problem,jel kradu ili sta? Svake godine odem poslije tako velikog računa u elektro i tražim da izadju na mjerno mjesto i ispitaju ispravnost brojila.Dodju isključe struju na satu i kažu vidiš da ne troši više ispravno je sve i odu.Ja im kažem da nisam ni rekao da ne troši već da poludi jednostavno nekada.Da li postoji neka druga mogućnost da se ispita sat?Ima li neko neki savjet?



Ovo je gotovo identicno mom slucaju. Meni su od decembra krenuli dizati, u januaru nikog u kuci nije bilo 10 dana, nista nije radilo, stize racun duplo veci nego u novembru, evo i februarski sad isti, samo manji zbog 2 dana manje. Uzas, isto kao dolazili, ma nista. Uzese nam dusu, jbt.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 03:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vidi se da je ministar socijalista.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 07:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
@vlad

prvi korak da sam ocitas brojilo na kraju mjeseca ( zapisi si negdje potrosnju) ...pa onda mozes uociti ako je greaka u ocitavanju,ako se nekom nije dalo ici na teren,pa lupio napamet (sto i nije neki problem,iduci mjesec se to ispegla)

druga stvar je neispravno brojilo (iako je i to malo vjerovatno,jer bi stalno vrtilo vise/manje)

treca stvar je da ti neko krade struju u ODREDJENJM terminina.Zato kad dodje ekipa,iskljuci struju,nista ne vrti..sve ok....a onda komso dodje ss posla u 17:00 upali grijanje u garazi i eto ludila :)

* vec sam napisao, u ovim situacijama je najbolje postavito kontrolno brojilo u kuci/stanu...pa vidis tacno sta se desava


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 20:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nasao u sanducetu nekakav poziv za sklapanje ugovora o isporuci el. energije. Sta im je sad to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
To ti je izbor izmedju silnih isporucilaca el energije :D

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pogadjam... Cijelih jedan bez konkurencije i monopola :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Pa pazi, donesen je zakon upravo protiv monopola, da se sam izjasnis ko ce ti obezbjedjivati isporuku struje i potpises ugovor sa izabranima. E sad sto kod nas imas opciju ili njihovo ili mrak nisu oni krivi :D.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Mar 2016, 21:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Da li sam ja bilo sta drugacije napisao ili insuinirao? Pu pu :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2016, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
http://www.capital.ba/banjalucki-sud-umjesto-da-plati-struju-tuzio-elektrokrajinu/

Prejako

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2016, 17:27 
Genijalno djelo... :D


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 129 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs