banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 12:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Mar 2005, 09:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 28 Nov 2002, 12:58
Postovi: 353
Lokacija: BIHAC
Mr.x pravo osvježenje na forumu .
Tačno da za biznis ti ne trebaju papiri certifikati i slično .
Ali znanje treba ,ono prikupljano iskustvom godinama ,sve je sažeto i samo ga treba pročitat i pridržavat se .
Moj studij je meni mnogo pomogao ,počeo sam da razvijam biznis ,znači fakultet zbog diplome je preižvljavnje ,fakultet se može puno kvalitetnije iskoristiti .
Na nama je sve .
Za sve treba truda i ulaganja ,pravi rezultati dolaze godinama .

_________________
ZIVI I PUSTI DRUGE DA ZIVE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2005, 14:17 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Isto tako interesantno je sa obzirom da sam rodjen u Bosni da sam odrastao u takvoj okolini, gdje je veom sttriktno proracunat tvoj zivot i ljudi su nevjerovatno isti.
Cak iste fraze koriste.

Ovo sam naveo zbog mojih roditelja govoreci meni sasvim pogresnu stvar , kako sam citiram-niko i nista bez fakulteta(koji insult) i kako cu krampati cjeli dan na vrucem danu ako go ne zavrsim( vjerovatno je vecina od vas cula isto) i tako dalje, razlog je svemu ovome je njihov isto tako takozvani zivot pod nekom vrstom kontrole tog okruzenja,tako da su samo mislili dobro a ustvari izvrjedjali te i rekli ti neistinu.
Sjecam se , kad sam dosao do spoznaje SAM sta ustvari znaci biznis, poslovanje i skolovanje, bilo je tesko pronaci granicu izmedju sudnje o pravim rjecima i sta znace.
Vjerovatno pokusavam pronaci nacin da se izrazim ovdje sa ovom mojom malom pricom iznad, ali opet se osjecam bezuspjesnim. Ono sto ustvari hocu reci je da je veoma tesko zivjeti u takvoj okolini, u kojoj si non-stop pod pritiskom kako treba da se ponasas , sta treba da radis, ko treba da budes, a da ne nestavljam o materijalnim stvarima zbog koje se sjetih opet jedne price koji zelim da djelim sa vama.
Svaki put kad dolazim u Bosnu ja ne dolazim sa autom iz nekih recimo mojih principa, medjutim svaki put kad sam dosao ljudi su donjeli zakljucak kako sam ja bezuspjesan covjek,kako znajuci da nisam isao na fakultet -u Bosni a nemaju pojma da sam isao na fakultet gdje nebitno,, to mi se generalno odbilo od glavu i kako sam nesrecan covjek,,itd, itd , ja nikada tim ljudima nisam ustvari rekao vise o mom zivotu osim da je samo zivot, ali sad me bukvalno inspirisalo da vam ovo kazem iz razloga da donesete zakljucak o cjelom pojmu biznisa , poslovnog zivota i fakulteta. I Bosni.U Bosni.

Predpostavljam da sam malo pretjerao al samo sam ljudsko bice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2005, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
da slazem se sa tobom "doktoreX". isti je slucaj kod mene. ja recimo gledam svoj faks i gleda msta je on meni nudio kada sam ga upisao. NISTA. starci ko starci, navikli na Tita, partiju, cekove, regres za ljetovanje, besplatnu kamp kucicu u Zaostrogu i Makaraskoj itd.
"Znas sine fakultet je zakon. Ti odmah dobijas posao bla bla,... steta sto mi nismo zavrsili... !" Medjutim ti ljudi ne vide da sada fakultet nije obaveza pokretanja sopstvenog biznisa i da fakultet nije sto je nekada bio. Iskreno poznajem fakultetski obrazovane ljude koji ne znaju nista i koji nisu dogurali nigdje, a opet poznajem kamindziju obicnog koji je usio u zivotu i tezak je nekoliko miliona. Sjecam se prica odraslih o tom i tom profesoru kako je bio mozak kako je bio genijalac sa koef preko 150 a sada tog istog profesora vidjam u kafani pijanog, sa poderanom jaknom bez para bez ugleda bez icega. Jednostavno sve sto on zna nije mu moglo pomoci u ovoj kataklizmi koja nas je zadesila zanjih 20 godina.

jos jedan veliki problem ideja kod nasih ljudi je sto bi svako da se bavi trgovinom. da ima covjeka koji prodaje, jednog da istovara jednog da prevozi.. jako jako tesko. u naorda je sve manje para i treba se okrenuti nekim drugim stvarima. recimo usluge, proizvodnja,..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Mar 2005, 16:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Tacno mangija, usluge, proizvodnja a tek onda usput prodaja, najbolji biznis je onaj koji nije financijski orjentisan vec , orjentisan ka kvalitetu i zadovoljstvu ljudi koji koriste takve usluge . Jer tu je gdje lezi uspjeh. A onda usput i novac.
Zadnja stvar na koju svaki poslovan i profesionalan covjek treba da se orjentise na je svoj profit a najvise na to da li je dobro i efikasno uradio svoj posao.

I veoma tacno je gdje kazes da je tesko pronaci ljude za odredjene vrste posla, jer kod nas il da kazem kod vas kakogod , postoji jedna mala negativna stvar oko teme- ko i sta radi, znaci svi bi da rade jednu djelatnost , i svi bi da su financijski uspjesni, neki ljudi moraju da shvate posao kao posao a ne kao opis karaktera jednog individualca, znaci da iako moras proci kroz veoma ruzne periode i raditi nesto sto nebi normalno radio onda je sve to zato sto je to korak naprjed u tvom sopstvenom unaprjedjenju i iz svakog posla ucis nesto korisno, i naravno zato sto je to tvoj trenutni posao ne vazno koje vrste cak i ako znaci ciscenje toaleta. (Ja sam inace za malo vise artisticniju stranu posla ) :lol:

Sve u svemu, ljudi treba da uhvate malo vazduha prije nego sto izdahnu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Mar 2005, 15:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
BISCANIN2 je napisao:
Mr.x pravo osvježenje na forumu .
Tačno da za biznis ti ne trebaju papiri certifikati i slično .
Ali znanje treba ,ono prikupljano iskustvom godinama ,sve je sažeto i samo ga treba pročitat i pridržavat se .


A da bi neko dobio znanje treba da uci, a gdje da uci? U skoli, na fakultetu ili na radnom mjestu, zar ne? A kad naucis to i zavrsis skolu ili fakultet, dobijes diplomu. Znaci, ona ti ipak treba (ne govorim o diplomi kao papiru nego o tome sto se krije ispod diplome) za dobar posao, za dobro vodjenje business-a. Mozda se kod nas tamo i moze imati business bez diplome (kao pilana, prodavnica ili kafic, za koje ti treba da si 'snalazljiv' samo) i nekog dalje unapredjivanja i ucenja, ali na zapadu - jako tesko.

Ti MrX kao da pricas kao consumer a ne kao businessman:
Citiraj:
Zadnja stvar na koju svaki poslovan i profesionalan covjek treba da se orjentise na je svoj profit a najvise na to da li je dobro i efikasno uradio svoj posao.


Pa sve se vrti oko profita, pogotovu ovdje na zapadu, naravno i usluga ide uz to - ali profit je glavni i najvise se tezi tome.

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 18:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Draga dove, ne pricamo mi o zapadu ovdje,a kad si bas kod toga mogu ti reci da mojih deset godina iskustva u samoposlovanju i to na tvom takozvanom zapadu, me je navelo da kazem bas ono sto sam rekao, i savrseno cvrsto stojim iza toga.
Zar ti stvarno bi koristila servise/usluge jedne kompanije koju nije briga kako se ti kao consumer osjecas i samo se orjentise na svoj profit, ne , da?mozda,?Mozda, zahvaljujuci ljudima kao tebi takve krapave firme i ostanu u biznisu.Mozda ne.
Ono sto je zasigurno je da znam o cemu pricam zato nemoj me ciniti da zvucim kao da pricam sve ovo izvadjeno iz mojih masti i snova.

Profit nije glavni u biznisu, bezobzira sto vecina kompanija tezi jedino ka tome vec dio biznisa koji je vazan u omoguciavanju nastavljanja tako efikasnih servisa i zadovoljstveno nastavi i prosiruje naprjed.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 18:56 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
Dove je napisao:
BISCANIN2 je napisao:
Mr.x pravo osvje¾enje na forumu .
Taèno da za biznis ti ne trebaju papiri certifikati i slièno .
Ali znanje treba ,ono prikupljano iskustvom godinama ,sve je sa¾eto i samo ga treba proèitat i pridr¾avat se .


A da bi neko dobio znanje treba da uci, a gdje da uci? U skoli, na fakultetu ili na radnom mjestu, zar ne? A kad naucis to i zavrsis skolu ili fakultet, dobijes diplomu. Znaci, ona ti ipak treba (ne govorim o diplomi kao papiru nego o tome sto se krije ispod diplome) za dobar posao, za dobro vodjenje business-a. Mozda se kod nas tamo i moze imati business bez diplome (kao pilana, prodavnica ili kafic, za koje ti treba da si 'snalazljiv' samo) i nekog dalje unapredjivanja i ucenja, ali na zapadu - jako tesko..


Stvarno , nemas pojma o cemu pricas, na zapadu (nebi bas uobicajeno koristio ovaj termin,al eto) tu, skole su biznis isto.
Sve dok ti tako razmisljas je Ok za njih, to je cilj njihovog sistema, njihov posao je da ubjede ljude kao ta da misle ovako, i djavolje dobro to rade. Njihov dio posla je da ucine ljude da se osjecaju nizim i ne pismenijim, samo zato sto nisu isli u skolu, a sta je skola, isto tako samo zgrada gdje postoji covjek koji te uci i koji moze imati-ili nemati znanje>???U koju poziciju to stavlja tebe?
Sta da ti kazem ja sve sto sam ucio u fakultetu i skoli uopsteno, nije imalo nikakve veze sa prakticnom stvari navodnog detalja, cak me je uvjek zbunjivalo vise i cinilo stvarima tako "komplikovanim".
Sve ono sto znas istinski je tvoje licno znanje i ti ne mozes pokupiti tudje znanje nebitno u kojem prostoru to pokusavas, jer ako tvoj mozak nije dovoljno sposoban za takvo nesto onda sve sto ce se desiti bice , forsiranost u poznavanje jednog detalja privremeno, i onda zaboravljeno i nikad ne pomenjeno u buducnosti.Znaci bezvrjedno.
Sve sto zapamtis i znas nauceno iz skole je bazicnost, kao pisanje i racunanje, kroz zivot ucis ostatak dio po dio koji kad naucis onda zaista ZNAS ,,,(ali ovo zaista je signifikantno, nemoj da protumacis drugacije.)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 23:50 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
uff, ova rasprava je postala glupa kao ona iz "politike" :)

totalno, besciljno, nepotrebno beskrajno prepucavanje iz svih strana ... bezveze. mangia, dobra ideja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Mar 2005, 23:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
che.guevara je napisao:
uff, ova rasprava je postala glupa kao ona iz "politike" :)

totalno, besciljno, nepotrebno beskrajno prepucavanje iz svih strana ... bezveze. mangia, dobra ideja.


A gdje ti vidis raspravu\?
I jos bolje gdje vidis bezciljno nepotrebno i totalno prepucavanje sa svih strana? Zivota ti.
Napravi ti od muhe medvjeda ovdje, i uvelica i izopaci, jeli ti podrazumjevas konverzaciju konverzacijom samo onda kada se slazes sa svakim, a gdje se ne slazes zoves raspravom, i svadjom, pa da te obavjestim, nije ovo ni svadja ni rasprava, vec druga vrsta konverzacije o kojoj ti ocigledno malo znas.A to je iznosenje svog misljenja, bilo da se slazes ili ne.

ps.previse vremena provodis na politici, otuda tvoje slabo i ne ravnopravno osudjivanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2005, 18:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
che.guevara je napisao:
Ima¹ li neki predlog za ideju omladinskog preduzetni¹tva? Po¹alji mi na private message ako ti padne na pamet ne¹to interesantno :)


Sorry, nisam ti se javio, jer nisam imao pojma o tvom pitanju, mozda si trebao biti malo specificniji, bilo bi mi i vise nego zadovoljstvo da te kontaktiram.
Kao prvo sta je omladinsko preduzetnistvo i karakteristike, ?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2005, 19:33 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
Bilo pa prošlo, uglavnom to o omladinskom p. je gotovo... Inače na politici budem samo kad hoću da se se uvijerim da ima i luđih od mene ... A što se tiče konverzacije o kojoj ja malo znam, haha, no comment :)

Bye


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Mar 2005, 20:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 15 Feb 2005, 14:49
Postovi: 360
che.guevara je napisao:
Bilo pa pro¹lo, uglavnom to o omladinskom p. je gotovo... Inaèe na politici budem samo kad hoæu da se se uvijerim da ima i luðih od mene ... A ¹to se tièe konverzacije o kojoj ja malo znam, haha, no comment :)

Bye


haha yes, uvjek postoje ludji nego mi sami, Jedino ludost je samo osobina kao i inteligentnost, pa sta ces izgleda samo da sve je isto danas.Sve se zbilo u jednu korpu, i izmiksalo,,
A sto se tice konverzacije o kojoj malo znas, comment follows; nikada te ustvari nisam ni primjetio da konverziras pa kako da znam da li to dobro poznajes ili ne ?Znaci samo nagadjam?!
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Mar 2005, 15:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2004, 15:21
Postovi: 697
Lokacija: Lijepa nasa.... Canada
[quote="Mr.X
Sve dok ti tako razmisljas je Ok za njih, to je cilj njihovog sistema, njihov posao je da ubjede ljude kao ta da misle ovako, i djavolje dobro to rade. Njihov dio posla je da ucine ljude da se osjecaju nizim i ne pismenijim, samo zato sto nisu isli u skolu, a sta je skola, isto tako samo zgrada gdje postoji covjek koji te uci i koji moze imati-ili nemati znanje>???U koju poziciju to stavlja tebe?
Sta da ti kazem ja sve sto sam ucio u fakultetu i skoli uopsteno, nije imalo nikakve veze sa prakticnom stvari navodnog detalja, cak me je uvjek zbunjivalo vise i cinilo stvarima tako "komplikovanim".
Sve ono sto znas istinski je tvoje licno znanje i ti ne mozes pokupiti tudje znanje nebitno u kojem prostoru to pokusavas, jer ako tvoj mozak nije dovoljno sposoban za takvo nesto onda sve sto ce se desiti bice , forsiranost u poznavanje jednog detalja privremeno, i onda zaboravljeno i nikad ne pomenjeno u buducnosti.Znaci bezvrjedno.
Sve sto zapamtis i znas nauceno iz skole je bazicnost, kao pisanje i racunanje, kroz zivot ucis ostatak dio po dio koji kad naucis onda zaista ZNAS ,,,(ali ovo zaista je signifikantno, nemoj da protumacis drugacije.)[/quote]

Po ovom tvom postu, znaci ne bi trebali ici u skole??? A zasto recimo neke velike firme, naucne ustanove, institute, ..., ne vode nepismeni ljudi nego svi neki PhDs? Ako kazes da nama treba neko bazicno obrazovanje (racunanje i pisanje) i da cemo sve ostalo nauciti kroz zivot, kako cu ja onda da postanem medical dr. ili astronaut? Come on Mr.X, nikad jos nisam cula da je znanje koje naucis u skoli 'bezvrijedno'.

Naravno da je profit glavni u business-u, a servisi i usulge idu uz to. One organizacije kojima to nije na prvom mjestu se zovu charities :).

_________________
Yesterday is history, tomorrow is mystery. TODAY IS A GIFT!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs