banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 15:39 Danas je 24 Jun 2026, 15:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Dec 2025, 15:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Jbg Castra,čitam šta pišeš i očekujem nešto novo a ti samo ponavljaš ono šta je već rečeno i napisano :D
Edit-ja ne znam šta je tema i šta je otvarač iste imao na umu kad ju je pokrenuo...dal da pišemo nešto usko vezano za poljoprivredu ili neki širi kontekst i tome pa smo krenuli od dolaska Srba na Balkan :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Dec 2025, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Castra je napisao:
Ajde da dam svoj doprinos ovom ludilu:

Izlaznost na izborima je 35%, opozicija je od toga dobila 48%. Znači od ukupnog broja birača koji je 1,2 miliona, opozicija je osvojila 200k glasova - svega nekih 17%. Vlast ima svoj birački aparat na republičkim jaslama, to je svima jasno. Ali ako opozicija ne može da motiviše više od 17% ljudi da žele neku promjenu, onda je tu nešto duboko rđavo. A sigurno ima više od 17% nezadovoljnih ljudi...

Tvoj doprinos je kolosalan. :wink:
Evo ti npr rezultati iz 2024 za Laktaše gdje je SDS osvojio nekih 1500 glasova,ostale opozicione stranke nisu prešle cenzus i na nivou su statističke greške,sdsd 13500 glasova + us 1600 što je u konačnici nekih 15000 glasova ukupno.
Po rezultatima vanrednih izbora za predsjednika RS Karan dobija 10700 (što je manje za 4500 glasova oz 2024) a Blanuša 5500 (što je više za nekih 4000 glasova u odnosu na 2024)...još da napomenem da je Blanušina kampanja u Laktašima počela i završila jednom manjom tribinom....znači rad na terenu tj po MO je bio ravan nuli.Ako bismo pretpostavili da je SDS glasova bilo 1500,što je realno onda nije realno je ostalih 4000 glasova plod nekog kvalittnog rada go sds laktaši već da su to glasovi onih koje sam ranije pomenuo,neopredjeljenih i onih koji ne pripadaju ni jednoj pol. partiji.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 18 Dec 2025, 00:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12602
Predizborna kampanja je kao učenje noć pred ispit. Eto još jedne nesposobnosti opozicije.
Moraju da shvate da se ne mogu nonšalantno ponašati kao vlast. Jednostavno em nemaju biračko tijelo koje je uslovljeno da glasa, em imaju teret da motivišu neodlučne…

Statistika dokazuje gore navedene tvrdnje…

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Dec 2025, 20:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 7116
https://www.nezavisne.com/ekonomija/agr ... koj/944034

Дошла Европа. Значи за 5 година и геј "бракови", за 15 дијете мијења пола без пристанка родитеља.

Citiraj:
Tako će, tetke, strine i ostala rodbina, zetovi i komšije koji dolaze u pomoć na sjetvu, žetvu ili svinjokolj, morati biti dan ranije prijavljeni u Poresku upravu RS i na njihov rad će se morati uplatiti doprinosi.


Какви ретарди лебац ти крвави.

Дође зет да ти помогне око скупљања шљива и то је сива економија.

Имбецили без граница. Кад ће порез на дронфуље по управама јавних предузећа?

_________________
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 25 Dec 2025, 22:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
Rivaldinho je napisao:
Дошла Европа. Значи за 5 година и геј "бракови", за 15 дијете мијења пола без пристанка родитеља.

Iako sam euroskeptik moram priznati da ovo nema ni u Evropskoj uniji.
I piše ti u tekstu za koji si okačio link, a ti po Evropi
Citiraj:
Zanimljivo je da ovakve odredbe ne poznaje ni zakonodavstvo Evropske unije, pa se nije imalo sa čime usklađivati.


I pisao sam već na drugoj temi, ali evo i ovdje, izgleda da će Mile "sugerisati" Ani T.B. da ne potpiše taj zakon, što znači da neće važiti i ići će na "doradu".
Citiraj:
Komšije su mi skrenule pažnju da je Zakon o radnom angažovanju na sezonskim i drugim poslovima privremenog karaktera koji je usvojila Narodna skupština Republike Srpske pun nelogičnosti i suprotan našoj tradiciji. Zato sam razgovarao s Anom Trišić Babić, koja ovaj zakon neće potpisati i vratiće ga na ponovno razmatranje i doradu napisao je Dodik

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=628135


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Dec 2025, 01:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12602
Ili ti, ako nas uhvate da koljemo svinje, onda ne koljemo samo svinje :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Dec 2025, 05:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Koliko sam shvatio novi zakon o sezonskim radnicima se odnosi samo na komercijalne poslove u poljoprivredi a tu ne spadfaju poslovi krmojolja i pečenja rakije za svoje potrebe :D
Choban,ako ovakvog zakona nema u EU to ne znači da on iz iste te Evrope nije sugerisan jer po zakonu tržišta u kolinijalnoj demokratiji cilj je uništiti i napraviti nekonkurentnom privredu u banana državama.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Dec 2025, 20:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 10201
Sve stoji u raspravi do sada Čiča, ali zadnji mi je dio tvog posta malo smiješan, šta Jevropa stala da nas sjebe ekonomski zabranom oko krmokolja i pečenja rakije? Jebe se ursulama tamo za krmokolj i rakiju.....


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Dec 2025, 23:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
Čiča iz Rogače je napisao:
Choban,ako ovakvog zakona nema u EU to ne znači da on iz iste te Evrope nije sugerisan jer po zakonu tržišta u kolinijalnoj demokratiji cilj je uništiti i napraviti nekonkurentnom privredu u banana državama.

Da je Evropa "sugerisala" zakukuljili bi, usvojili i ne bi gledali kako da se izvuku i ponište ono što su zaj..., odnosno ne bi gledali kako da ne potpišu i time vrate na doradu.

Nije samo taj zakon problematičan.
Prošle su izmjene i dopune dva rješenja kojima se definiše koliko će se plaćati nameta dnevno po sezonskom radniku.
25 KM. Poljoprivrednici su za plaćanje, ali im je ovaj iznos previsok.


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Dec 2025, 00:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 24012
Pa u Hrvatskoj odavno postoji razlika između dobrosusjedske pomoći i sezonskog rada. Ako ćeš nekome platiti što ti pomaže, to je sezonski rad i onda...

https://www.fina.hr/javne-usluge/prodaj ... nskom-radu

https://www.agroklub.com/poljoprivredne ... di/100259/

Samo naši malo to pogrešno prepisali...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Dec 2025, 09:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kakva dorada -kalvi bakrači...suština ostaje ista uz vjv. neku izmjenu na kojoj će Dodik politički profitirati...npr,da se pod sezonski rad ne podrazumjeva pomoć komšija i rođaka kod tradicionalnih poslova pečenja rakije,klanja svinja i sl.
Čuj,komšije mu sugerisale :lol: :lol: pa njemu je u Bakincima najbliži komšija na nekih pola kilometra preko dva kordona zaštitara i policije

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Dec 2025, 10:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Eto i Daniell je potvrdio.....po strukturi naše poljoprivrede najviše sezonskih radnika se zapošljava u sektoru voćarstva a pošto je naše tržište sezonskih radnika poprilično ispražnjeno nerijetki su slučajevi angažovanja indijaca,pakistanaca i inih po voćnjacima.Ratarstvo i povrtlarstvo je adekvatnom mehacijom u velikoj mjeri anuliralo potrebu za sezoncima.Po Evopskoj direktivi,države koje ne usvoje ovaj zakon o uplati doprinosa za sezonse radnike ne mogu svoje proizvode plasirati na područje EU.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Dec 2025, 19:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
Čiča iz Rogače je napisao:
Po Evopskoj direktivi,države koje ne usvoje ovaj zakon o uplati doprinosa za sezonse radnike ne mogu svoje proizvode plasirati na područje EU.

Pa usvojene su izmjene i dopune dva zakona koji regulišu porez na dohodak i doprinose.
Samo, voćari kažu da nije sporno plaćanje poreza problem je što su stavili fiksne doprinose i još da budu 25 KM (tačnije 16+9). Mogli su staviti i kermu, pet, sedam... Ako već fiksiraju


Vrh
  
 
PostPoslato: 30 Dec 2025, 19:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
danijell je napisao:
Pa u Hrvatskoj odavno postoji razlika između dobrosusjedske pomoći i sezonskog rada. Ako ćeš nekome platiti što ti pomaže, to je sezonski rad i onda...

https://www.fina.hr/javne-usluge/prodaj ... nskom-radu

https://www.agroklub.com/poljoprivredne ... di/100259/

Samo naši malo to pogrešno prepisali...

Da su bar prepisali, neko je htio da pametuje u vladi.
"Stručnjaci"
Kod njih su sezonski poslovi regulisani Zalonom o tržištu rada i podzakonskim aktima - pravilnikom o sezonskim poslovima o poljoprivredi, ovdje se pristupilo izradi posebnog propisa Zakona o radnom angažovanju na sezonskim i drugim poslovima privremenog karaktera. U principu, mogli su i ovdje to uraditi, jer je lakše mijenjati pravilnik kojeg donosi resorno ministarstvo, nego ići u izmejne zakona.

Umjesto toga gurali su zakon po hitnom postupku, bez javne rasprave koja bi mogla otkriti nedostatke i načine da se poprave.

Sada ide damage control preko Mile i Ane


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2025, 11:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16145
Lokacija: Bakinci...Đurin grob

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2025, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2503
Choban je napisao:
danijell je napisao:
Pa u Hrvatskoj odavno postoji razlika između dobrosusjedske pomoći i sezonskog rada. Ako ćeš nekome platiti što ti pomaže, to je sezonski rad i onda...

https://www.fina.hr/javne-usluge/prodaj ... nskom-radu

https://www.agroklub.com/poljoprivredne ... di/100259/

Samo naši malo to pogrešno prepisali...

Da su bar prepisali, neko je htio da pametuje u vladi.
"Stručnjaci"
Kod njih su sezonski poslovi regulisani Zalonom o tržištu rada i podzakonskim aktima - pravilnikom o sezonskim poslovima o poljoprivredi, ovdje se pristupilo izradi posebnog propisa Zakona o radnom angažovanju na sezonskim i drugim poslovima privremenog karaktera. U principu, mogli su i ovdje to uraditi, jer je lakše mijenjati pravilnik kojeg donosi resorno ministarstvo, nego ići u izmejne zakona.

Umjesto toga gurali su zakon po hitnom postupku, bez javne rasprave koja bi mogla otkriti nedostatke i načine da se poprave.

Sada ide damage control preko Mile i Ane
Zakon je inicijativa Privredne komore:
https://komorars.ba/nacrt-zakona-o-pojednostavljenom-radnom-angazovanju-na-sezonskim-i-drugim-poslovima-privremenog-karaktera/
A guranje zakona po hitnom postupku je postala na žalost praksa, jer misle da su pametniji od svih, pa neće da se bakću sa javnim raspravama.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2025, 12:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
Čiča iz Rogače je napisao:

N1 je napravio grešku, možda nenamjernu.

Naslovili su da su ogorčeni o Zakonu o porezu na dohodak, a u najavi videa na n1 govore o komšijskoj pomoći, što je sasMa drugi zakon.
Citiraj:
Kome smetaju ljudi koji mogu da žive od svoje zemlje i komšijske pomoći i da ne zavise od sistema?

I nije n1 jedini koji se malo zaj...

NSRS je usvojila 3 zakona
Dva su izmjene i dopune postojećih rješenja: Zakona o porezu na dohodak i Zakona o doprinosima.
U pitanju su kratki tekstovi, mijenjaju se članovi i uvodi namet od 25 KM (16+9) dnevno za angažovanje sezonaca.

Treći je onaj o kojem govore u većem dijelu videa Usorac i Bakajlić, a u pitanju je Zakon o radnom angažovanju na sezonskim i drugim poslovima privremenog karaktera.
U ovom propisu nema iznosa za plaćanje (osim kaznenih odredbi), a definišu se sezonski poslovi u poljoprivredi (i drugim granama).

Imate ove propise dostupne na sajtu NSRS.

Za Bakajlića i njegovo udruženje je sporno sve, od iznosa nameta, do definicije sezonaca.
Negdje vidjeh da su voćari za doprinose, ali im smeta iznos koji je fiksan i kažu da je veći nego u Srbiji.

Citiraj:
Predsjednik Udruženja voćara Republike Srpske Dragoja Dojčinović kaže da je ovakvo rješenje neprihvatljivo za voćare i druge poljoprivrednike. – Mi smo već par godina tražili od Valde RS da se ova oblast reguliše da možemo platimo osiguranje za naše sezonske radnike. Naš prijedlog je da taj namet bude 5 KM po čovjeku odnosno po danu njegovog rada. U Srbiji je ovaj namet 6 KM. Ovih 25 maraka je za nas ne prihvatljivo i tražićemo sastanak sa resornim ministartsvom kako bi se ovo promijenilo, ističe Dojčinović.


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2025, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
Forty Two je napisao:
Zakon je inicijativa Privredne komore:

Nema veze čija je inicijativa, utvrdila ga je i u skupštinu uputila vlada, a usvojila većina, velika greška SNSD-a.

A najluđe u svemu je što je premijer bio ministar poljoprivrede i još je i pravnik. i nije skontao da uvodi porez na mobu :lol:

Forty Two je napisao:
A guranje zakona po hitnom postupku je postala na žalost praksa, jer misle da su pametniji od svih, pa neće da se bakću sa javnim raspravama.

Ko im je kriv, kada se prave pametni, sada moraju da poprave ono što su sjebali.
Imali su vremena, mogli su i bolje rješenje napraviti, ali su kod nas sve samo "stručnjaci" u vladi.

I ode im rejting dole kod mnogih poljoprivrednika.


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2025, 18:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Nene zanima kome padne na um takvo sta napisati. Ok, nije napisati, pre ce biti iskopirati :lol:


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Dec 2025, 18:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 9609
Ne pratiš na času, da su bar prepisali.
Htjeli su biti originalni (pravili se pametni) i zasrali.


Vrh
  
 
 [ 48 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Google [Bot], Semrush [Bot] i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs