banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 14:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5074
Lokacija: Banja Luka
mol...hm...to bi trebalo da bude onaj fazon iz muzickog? :P

mislim da ovom reformom niko nista konkretno ne dobija, niti gubi. koliko ja nacuh, uvodjenjem 9. razreda u osnovnoj, izbacuju jedan razred srednje, tako da bi vecina srednjih skola trebala biti trogodisnja. 9. razred je nesto kao 1. srednje. ne znam, mozda se i varam, nisam nesto ni upucen u ova aktuelna zbivanja...prosvijetlite me malo.

a izbacivanje prijemnog je greska...evo, ja kad sam upisivao srednju, imao sam odlicne rezultate iz prijemnih, iako sam i u osnovnoj kuburio sa matematikom. dodje ti kao neka vrsta popravnog, da pokazes da ono sto je uradjeno prije nije realan pokazatelj necijih mogucnosti...uvjek moze i mora bolje.

ajde de, malo i ja krecem da laprdam...uzivajte! :drinking:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2004, 00:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Za kefala (nije mi se dalo uzimati citate):
Nemam ja nista protiv reforme, ali makar da je to neka reforma!Kod nas u skoli nastala je reforma ali reforma medju nastavnicima nije. Ne znam kada si ti isao u skolu ali rijec REFORMA lijepo zvuci jer ju hvale, ali kada vidis kako ona zapravo izgleda meni dodje da placem. To nije reforma...nismo ni blizu zapada. Nemojte mi samo sada reci da ni nece da nas priblize zapadu, kada znam da hoce, jer sam upravo pod tim pitanjem. Oni zele neke interaktivne nastave ali ih ne znaju odrzati ( NECE DA IH ODRZE). Ja sam aktivno ucila svih osam godina, jos uvijek ucim, nekada po deset sati provodila za knjigom da bi mi na kraju oni osporili i onemogucili ulazak u skolu koju ja zelim i od koje mi zavisi cijeli moj zivot. Meni nije problem uci u skolu pomocu veza ,ali ja to NE ZELIM. Ja zelim da dodjem bez icije pomoci, ali sta ja tu mogu da popravim? Cijelo svoje skolovanje sam provodila mastajuci kada cu uci u srednju skolu i na kraju oni mi odrede jos i to. Moje djetinjstvo je propalo sa skolom...iako mi mnogi ne vjeruju.Da sam znala da ce ovako biti makar ne bih ovoliko ucila. I vjeruj mi kefalo da su moje ocijene dobre i da se ja nemam razloga da plasim u koju cu skolu.Da, ja sam znala da se ocijene 'pikaju' i nisam se bojala svog upisa ni najmanje, jos kada sam cula da su prijemni ukinuti.Ali sada se bojim ,jer se ocijene NE PIKAJU! Pikaju se 50%, a ostatak mi odlucuje test i nista drugo, mozda cak i 60%! Ja sam se ponadala reformi a ona mi donijela samo gore od najgoreg! Cio moj zivot je bio 'UCITI'. Dok su ostali se setali, izlazili, zanimali ja sam ucila. Meni nije bilo lako gledati prijatelje kako se igraju , a ja ucim i cujem ih kako vriste. Nisam se bavila sa nikom aktivnosti, niti isla u dodatne skola, jedino sto sam uspjela pored skole jeste zavrsiti 6 kurseva za kompjutere ( pet ,evo sada ce sesti) i jos uvijek idem na njih. Evo i sada dok moji prijatelji se setkaju, ja ucim. I zato sam ogorcena na OVAKVU vrstu reforme! Jer je mogla biti bolja. Shvatas sada?

Za turbo groma: Kao sto sam rekla.Bice testiranje ali postoji uslov da ces nas testirati iz 3-4 predmeta ako ne budemo uzor. Uzor je ona skola koja ima najveci prosjek, a po svoj mogucnosti to cemo biti mi! A ako ne bude, opet cemo imati testiranje iz ,kao sto rece, tri do cetiri predmeta!
Da, imam dara za hemiju ali mi nastavnik ne zna da objsani.Vec dvije godine radimo iste zadatke. Da bih imala 5 moram ici na instrukcije kod njega i placati mu.On hemiju zna ali znanje ne zna prenijeti drugom, to je problem. Mozes da pomislis, da sam jednom od zadatka mislila da je FORMULA! Pazi! Od zadatka misliti da je formula! To su neke jednacine kada se neki klinac jedini sa drugim pa se dobije...mjesavina :wink: ! Ne znam, sve formule ja, i moji prijatelji ucimo na pamet a kada je kon. pisemo na papir cijelu svesku i prepisujemo. On da da se prepisuje ali zato ocijenjuje prema imenu. Znam da mi to nece nista pomoci u srednjoj ali ja se moram snaci. Iz njem. nam se promjenio nastavnik i trazi previse , dok je prosli nastavnik trazio samo da znamo pevesti, i to je problem.

Jel to reforma kada ja cupam kosu na interaktivnom casu. Grupni rad iz biologije je strah i trepet, narocito kada ucimo novu lekciju.

Ime moje skole nije bitno. To je jedna od najtezih skola u RS. Nastavnici su jako zlobni, a uciteljica koju sam imala nas je mlatila redovno (mene nije smjela zbog roditelja). Bila je stroga i ona mi je unistila zivot jos od 7 godine. To je jako zalosno za cuti ali sam se ja svaki dan molila Bogu da ona ne bude ljuta. Bila je histericna, i izgubila je zivce, jednog prijatelja je ogrebla noktom, jednu prijateljicu pretukla u cosku, drugu gurnula na pod, a jednu je uhvatila za glavu i drmnula o sto.Kod nje sam dozivjela veliki slom i od tada vise nikada nisam bila ista.Oci su joj bile crvene i imala je crvene zile u njima, jer kada se derala onda bi se becila.Jedino se ona cula kako galami iz ucionice, na hodniku. I ovako sam po prirodi cudna , a ona mi je to cudo jos vise povecala. Nastavnici su strogi, ljuti, vrjedjau, omalovazavaju. Eto to je moja skola. Niste vi isli u nju.

Kefalo, jel' to reforma? (izuzetak, ovo o uciteljici ). Ne znam kakva je popularnost ako je neko na glasu najstrozijeg nastavnika ili profesora. Umjetso da oni djeci budu uzor oni ih jos vise kvare. Imam nastavnika najstroziji , svi ga mrze ali se on slobodno seta. Koja faca, eto to on misli za sebe, a svi ga izbjegavaju, samo da mi je znati kakve on snove sanja!


Eto, nista se ovom, takozvanom reformom nije poboljsalo, vec suprotno! Samo je gore! Da mi se docepati srednje skole, jer sam dozivjela veliku nepravdu-e, gdje ce mi biti kraj?! :wink:

Znam da sam pisala i ono sto nije trebalo (htjela sam objasniti kakva je reforma u ovoj skoli) ali nemojte da zbog toga zatvorite temu! (mozda i nisam otisla daleko)

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2004, 13:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Čovječe!!! Aaa, ovo se nisam nadala da ću čuti ikad :o :o Koliko shvatam, škola nije u Banjaluci? Kako god, mislim da je reforma sraanje..

P.S. Ako ćemo iskreno, B.J. ja sam mislila čitalući tvoje druge postove da si ti mnogo starija... Ovo shvati kao kompliment...

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2004, 23:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Da, skola nije u (rodnoj) B.L.. Reci cu gdje je kada ju zavrsim, jer sam ju dovoljno 'dobro' opisala da bi izlagala njeno ime!

P.s. Hvala! Da, mlada sam mnogi misle ,skoro uvijek, da sam starija, po nacinu na koji pricam i sl. ali se na kraju sokiraju kada vide s kim su imali posla, narocito ako su se jos samnom prepirali! ( osramote se, jer uvijek ih snizim ) :wink: Ako zelis reci cu ti ime skole ali samo privatnom porukom!

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Jan 2004, 23:10 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Može, hvala unaprjed.. vć se radujem tom 'saznanju' koja škola ima taakve stavove..

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
SiCkNeSS je napisao:
mislim da ovom reformom niko nista konkretno ne dobija, niti gubi. koliko ja nacuh, uvodjenjem 9. razreda u osnovnoj, izbacuju jedan razred srednje, tako da bi vecina srednjih skola trebala biti trogodisnja. 9. razred je nesto kao 1. srednje. ne znam, mozda se i varam, nisam nesto ni upucen u ova aktuelna zbivanja...prosvijetlite me malo.

a izbacivanje prijemnog je greska...evo, ja kad sam upisivao srednju, imao sam odlicne rezultate iz prijemnih, iako sam i u osnovnoj kuburio sa matematikom. dodje ti kao neka vrsta popravnog, da pokazes da ono sto je uradjeno prije nije realan pokazatelj necijih mogucnosti...uvjek moze i mora bolje.

Nije bas tako, prvi razred je u stvari predskolsko, tako receno, gradivo je pomjereno za jedan razred uvise, bivsi osmi sad je deveti. To je prema americkim standardima i nacin nastave, klupe za jedno, kabineti, bla bla.... Problem je u tome sto nase Ministartvo obrazovanja ne zna prilagoditi gradivo jos dobro za nivo ucenika tako da knjige imaju "previse suvisnog, a manjka potrebnog". Postoji i pravilo da ucenici ne smiju po zakonu dobivati zadacu za kuci, ali naravno kod nas to pravilo [taj zakon] ne postoji. Na neki nacin nas stari sistem rada je dobar, ali je i los. Dobar je zato sto cemo mi u buducnosti imati puno vise znanja nego ostali, ali los je u tome jer je dosadno i monotono gradivo, tako da ucenici ne vole to uciti i veliki im je problem uciti to gradivo, a takodje nije primjenljivo u praksi...Da ne duzim u vezi ovoga, ovo ima i dobre i lose strane, iako ja vise podrzavam zapadni sistem, ali za to je potrebno izdvojiti veliku sumu novca i veliki broj seminara za profesore i nastavnike.

Sad da predjem na pitanje prijemnih ispita. Veoma losa stvar je sto su ukinuli prijemne ispite iz odredjenog razloga, a to je: nemas predznanje za srednju skolu i uvjek ces negdje se slepati do kraja zivota. Odnosno, dok ucis za prijemni iz mat. ili srp. ponavljas [ili ucis] OSNOVE tih predmeta bez kojih ti mozes, ali uz naravno vece probleme i vecu sumu novca za instrukcije iz matematike. Jednostavno novo gradivo se nadovezuje na staro. Jedno bez drugoga ne moze. Sad bi neko rekao, sta ce meni prijemni iz mat. da radim zadatke 2+2=4 i nesto slicno. E, fazon je u tome sto ti imas neke lake zadatke, a u drugim zadacima imas teorije koje ce TI BITI POTREBNE [iz licnog iskustva to govorim]. Takodje srpski. Ev' ja sam treci razred Gimnazije, nisam polagao prijemni, i imali smo iznenadni diktat [gradivo iz O.S]. Od nas 31, 29 je dobilo 1 iz diktata [4 greske, jedan :], i to pravili smo fatalne greske, osnove naseg jezika.
Zalim na neki nacin sto nasi nastavnici nisu bili stroziji prema nama i zahtijevali vise od nas, jer sad ne bi imao problema iz hemije ili nekih slicnih predmeta. Mislim nije fer da profesori/nastavnici tuku ucenike ili da mi moramo njima platiti da bi smo prosli. Neke stvari se trebaju promjeniti, ali ipak neke trebaju ostati.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 00:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Da se zelimo pribliziti zapadu, to je istina, samo sto nasi ne znaju sprovesti reformu. Nastavnici su stari i drze se svojih principa. Eto kada je vec spomenuta zadaca (ne smije se davati i td.) evo kako je nama to 'OBJASNIO' jedan nastavnik, kada ga je neko pitao ,da li cemo imati sada zadacu:'' Imati, nego sta! Kakva je to skola da ucenik dodje kuci i nema zadace.Onaj ministar dosao samo i rekao'' nema zadace''. Morate imati zadacu.Ucenik mora raditi'' (recenicu nisam 100% tacno napisala). Zasto onda da se trudim i objasnjavam da li trebamo ili NE imati zadacu! Tu ne odlucujem ja.
Lako je nekome reci da je reforma potrebna kada je on sve presao i vise se nece vracati nazad. Prijemni? Bilo mi je drago kada sam cula da ih nema! Nije fer da jedna generacija slobodno ulazi ,a druga da ih polaze i tako naizmjenicno, to ne kazem samo zbog sebe. Mislim da prijemni trebaju ostati ukinuti, nije krivica drugih ucenika sto pojedini nisu ucili, pa se sada preznojavaju. Sta ti mozes postici na prijemnom? Pa ,tebi ako nastavnik nije nesto dobro objasnio od samog pocetka ne mozes ti to nauciti na prijemnom tako sto ces sve ponoviti. Da si mogao shvatiti ,ti bi uzeo pa ponovio. Ne stice se znanje u ponavljanju ono se samo s tim potvrdjuje ili utemeljava ,kako hocete! Da ja mogu shvatiti hemiju tako sto cu ponoviti sve od 7 ,sada 8, ja bih uzela pa ponovila i znala. Ali nije mi uspjelo, samo se jos vise izivciram i kada pomislim da znam, a na drugom primjeru vidim da to moje misljenje nema smisla! Primjemni sluzi da potvrdis znanje ili neznanje predmeta kojeg polazes. Sta koga briga da li je tebi nastavnik objasnio ili nije! Ti ako si nesto naucio naucio si, nisi nisi. Zasto ti nesto ne znas, il' sto nisi htio da znas il' sto nisi razumio ili ti nastavnik nije objasnio, koga to jos briga? Nije nikoga, a to sto je neko, mislim, Smily imao diktat to nije stvar ponavljanja, vec da li si naucio ili ne. Koliko sam shvatila diktat je iz srpskog. Ti ne mozes nauciti gdje se stavlja zarez, mozes kada uciszavisne i nezavisne recenice, cije pravilo nije isto, ti to moras znati, a ne mozes ponoviti. Da li se Banjaluka pise malim ili velikim moras znati, a to se ne ponavlja. To nije stvar prijemnog. Jer, ne uci se pred prijemni, a ti gradivo iz osnovne mozes ponoviti i sada, u trecem gimnazije, nije ti potreban prijemni.
:fadein:

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 01:06 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Dec 2003, 18:35
Postovi: 40
Lokacija: foca/srbinje
ja iz svega ovoga nisam vidio ni jedan jedini primjer u korist reforme ali ni protiv,mene je obisla (srecom ili ne :-? ) a mislim da ce proci jos dugo vremena dok (ako) se ona uopste i sprovede,a nije mi jasno je li mislis da je sreca sto nema prijemnog?!e je ga nisam imao i nastala je bila takva ludnica, jos je mali grad,tako da su na kraju svi oni koji na prijemnom ne bi dali uslov ni za trogodisnje,a nisu ga imali ni po ocjenama,a svi oni misle da zasluzuju neku cetverogodisnju ali ne puno tesku (htjeli bi medicinsku ili sumarsku NIKO NECE U TROGODISNJU) na kraju zavrsili u GIMNAZIJI jer je bilo sve popunjeno pa su ih strpalii bili u gimnaziju i to je opsta ludnica!prijemni su tu da odrede svacije mogucnosti i da ne dozvole upravo takve stvari

_________________
si patiens fueris,numquam tibi verba noscebunt turbatorque tuae nemo quietis erit


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 02:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Mislim da bi se trebale uzeti knjizice i pogledati ocijene! Ili uraditi neki test zakljucivana, ako shvatas sta zelim time da kazem, PSIHOLOSKI! To bi bilo dovoljno , i odlicno, da vidimo njegove, ucenikove, sposobnosti. Da se zato pobrinu psiholozi, i pomocu ocijena i toga testa bilo bi dovoljno da se odredi u koju ucenik bi mogao ici skolu, da nam pomognu na taj nacin!
Znam da ce mnogi misliti psiholoski kao npr. da ucenik nesto prica o zivotu i sl. Ne, nego da ucenika spotakne na razmisljanje i da vide kolika je njegova moc zakljucivanja. Mislim da bi to bilo jako dobro! Da ucenik napise u koju bi skolu ,a oni da vide da li je on sposoban za takvo nesto!

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 03:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
ma nema tu sposoban i nesposoban... jako malo je ljudi koji bi mogli da donesu takvu jednu odluku!!! pogotovo ovi nasi pedagozi i psiholozi!!! dodjavola... skolstvo nam je bash u qrcu zbog njih...

prijemni je prava stvar...
ja sam npr. u 5,6,7 imao 3 iz matematike u 8 sam imao 4 i potpuno sam siguran da sam znao vise od vecine djaka koji su imali 5 cijelo to vrijeme! zasto? zato sto mi je profesorica bila naj profesor pedagog i psiholog u isto vrijeme... Milka Seva, OS Jovan Cvijic... ko god je zna potvrdit ce ovo sto sam rekao!
hocu da kazem.... da mnogi koji imaju 5 ne nose to znanje sa sobom...sve zahvaljujuci nastavnicima... pa je prijemni najbolje rijesenje...
jel mozda nekome tesko da ode na prijemni?? da odradi test za 1.5h i da ide kuci... vjerovatno samo onom ko nezna!!! ako znas... tebe nemoze niko i nista da sprijeci da prodjes na prijemnom i da se upises u skolu koju hoces..

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Vidis BJ, ja sam u osnovnoj imao 5 iz srpskog, i isao na takmicenja sto znaci ipak je stvar ponavljanja. "Ponavljanje je majka znanja." Sto kaze kefalo, na prijemnom se pokazuje ko je stvarno ucio, a ko ne. U vezi tog nastavnika, mogla si ga prijaviti direktoru ili nekome iz ministarstva, polagati vandredno njegov predmet ...

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 12:52 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Slažem se sa vama da je prijemni trebao ostati... Ah, šta ćeš, 'idemo ka zapadu, hoćemo u EU' prljf.. :o
Srpski mi predaje Bojinović, i kako on 'ima običaj' da nam priča razne priče :) , nije nas stigao sve ispitati, pa je bila žurba u zadnjih mjesec dana.. I jedno od pitanja je korjen i osnova riječi, i da mjenjamo imenicu kroz padeže. I ako ćete vjerovati, većina nije znala mjenjati kroz padeže?!!! :o

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
kefalo je napisao:
ja sam npr. u 5,6,7 imao 3 iz matematike u 8 sam imao 4 i potpuno sam siguran da sam znao vise od vecine djaka koji su imali 5 cijelo to vrijeme! zasto? zato sto mi je profesorica bila naj profesor pedagog i psiholog u isto vrijeme... Milka Seva, OS Jovan Cvijic... ko god je zna potvrdit ce ovo sto sam rekao!


Valjda hoces da kazes da si znao bolje od vecine koji su imali pet u srednjoj?
I meni je ista nastavnica predavala. Zmaj od zene :D

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
da to sam htio da kazem! zar se nije dalo zakljuciti???? ;)

p.s.
a koje si godiste?? ako se smije znati... mozda se i znamo ;) ja sam od 4 isao u OS Jovan Cvijic

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 14:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
E jesu ova danasnja djeca banditi: sve oce al uciti nece! Eeee kako je to bilo u moje vrijeme.........
Jebote pa vi se ponasate ko da ce sad ta reforma da vas potpuno oslobodi ucenja. Ne moze se ni jedna skola zavrsiti bez muke i nauke. Lose je to sto su ukinuli prijemne... cista glupost i samo jos jedan nacin da se ljudi guraju na stelu. Poenta prijemnog je da se napravi neka rang lista i da se upisu najbolji: recimo, sta da se radi ako se u gimnaziju prijavi 200 vukovaca (sad lupam al' zamislite situaciju). Svi imaju prosjek 5.0 i sve ostalo nagrade pohvale i ostale dzidzamidze.... kako da se sad odredi ko ce upisati skolu a ko nece??? Jednostavno: imas prijemni, pa ko voli nek izvoli, ili ko sto Njegos kaze: u dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci ...
Koliko znam i na zapadu postoje prijemni i oni se nista ne bune.

BJ : ja ne znam u koju ti skolu ides al je meni osnovna skola ostala u najljepsoj uspomeni i bila je macji kasalj u odnosu na srednju... pa sta je ovo ljudi u svim skolama rade psihopate i ludjaci! Bilo je price u gimnaziji o tome ali nisam znao da su se i osnovnih skola dokopali...........

Ma bezze valjate gluposti: nema nista od reforme bez para: a para ova drzava nema i schluss... to sto djeca nece da uce to je njihov problem - ne moraju ;)
Kad sam se ja upiso u gimnaziju prva stvar koju su nam rekli na prvom casu prvog skolskog dana, onda kad smo dosli po raspored je: OVA SKOLA NIJE OBAVEZNA ;) - ne znam sta sad govore :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
epek
potpuno se slazem sa tobom... bez muke i nauke se ne zavrsi ni jedna skola....

problem po meni... nastaje kod profesora... koji svoje znanje neznaju da prenesu na djecu... mozda nece... takodje njihovo je da djeca uce i nauce... i da od njih postane covjek!! to kod nas nije slucaj...
ja sam iz ZG dosao u 4 razred mjesec dana prije zavrsetka skole tj 2 polugodista... ja sam jedva prosao... u zg je puno lakse i manje gradiva je bilo... meni je bila muka od skole i nisam znao kud dalje... kako?? neznam ono sto djaci u mom razredu znaju... a uciteljici je puco q*ac za mnom...
jednog dana ode moj stari u skolu, da vidi sta to nije u redu... ja sam bio odlican u zg a sad treba da padnem... i uciteljica pocne da sere... on nezna to i to i to... vi trebate sa njim da radite kod kuce...
a stari ce njoj... slusajte vi... ja svom sinu zaradjujem hljeb na svom poslu... a vi svom djetetu u skoli... uceci moje dijete... necu ja da radim vas posao... vas je posao da vi njega naucite i da ga ocjenite... ako je zaostao za gradivom vi morate to da stignete a ne ja kod kuce...
sto je najgore... ja kad sam dosao prvi dan u skolu upadnem u razred na kontrolni iz matematike... kaze uciteljica odlicno! bash na vrijeme... evo sad je kontrolni ajde ti sjedni ovde... ja uzeo test... veze ja nemam o cemu se tu radi... donijela ona ocjenjene kontrolne... kad meni kecina preko cijelog lista!!! nikad nisam do tad dobio keca... a ona mi ga sp*cila preko cijelog lista... jel to pedagog??? na kraju sam prosao sa 3 ... imao sam 3.4 prosjek... ja je molio da mi da vecu ocjenu iz drustva da imam 4... nista... cak sam joj pokazao i knjizicu i diplome iz zg... KUCKA!!!

skola nije samo mjesto gdje treba da se uci gradivo... vec i kultura ponasanja... bukvalno druga kuca...

Milka koju sam prije spomenuo... je organizovala dopunsku nastavu za ucenike sa losim ocjenama.. na kojoj je prisustvo bilo obavezno!! ako ne dodjes ona zove roditelje... da ti josh jednog keca... ili ako si bash beznadezan slucaj ona zove roditelje pa onda predlaze instrukcije... uvijek kod nekog drugog profesora, nikad nije davala instrukcije svojim djacima

ne moze mi neko reci da je klinac od 10 godina kriv sto ne uci!!! kad on nema pojma o zivotu!! nezna on da ce njemu to trebati... profesori su ti koji bi trebali da ga afirmisu za ucenje i sve ostalo...

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jan 2004, 17:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
u vezi para, nisu tu gluposti.
jedan dio reformi je novi nacin nastave. za taj novi sistem treba izdvojiti pare za opremu. ali te pare su "nestale". veci je problem sto je ministarsvno neupuceno i sto mi imamo knjige koje nemaju veze sa vezom i dosta toga preskacemo. u kabinetima imamo mikroskope i slicne stvari koje su iz drugog svjetskog rata i mozda rade.
i to je tacno da nastavnici u o.s. imaju los pristup prema ucenicima [ne svi, ali vecina]. i ja nisam rekao da se skola moze zavrsiti bez rada i truda. ali reforme bi nam trebale olaksati taj posao.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 01:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Ne! Ja se ne bojim prijemnog uopste, ja sam ucila! Neko je rekao da je imao 4, a vecina ,koja je manje znala 5! Nisi jedini...evo upravo osoba koja ovo pise to prezivljava svake godine, pa mi zato o.s. nikada nece ostati u lijepom sjecanju. Ovo ce me podsjecati na najgori period u zivotu. Evo ove godine, iako je polugodiste sam bila najbolja, ali niko nije prmjetio sem mene. Kod nas u razredu postoji jedna ucenica koja ce UVIJEK proci peticom. Mnogo vise ucim od nje, to je sigurno, imam bolje ocijene ali na kraju uvijek doticna najbolji ucenik. A sta ja tu mogu? Ona je jedna jedina, bila je i uceiteljicina maza, ja nisam nikom, vala, a ni necu. Ove godine trebala je SIGURNA SAM proci 4, ali molim vas citajete ovo i recite jel' u redu:
Iz istorije ona je imala 5,4,4,4, i dobila zakljucno pet, kao odgovarala (vjerujte nije znala ni za 3, a dao joj 5) i zakljucio joj 5.
Iz fizickog zakljucio joj 5, a trebala imati 4.
Iz srpskog dala joj 5.
Iz hemije dao joj 4 (trebala imati 3, priznajem meni je dao 5, ali sam zato jako dobro uradila zadnji test, ona nije).
Sto znaci da je trebala od petnaest predmeta imati sest cetvorki i jednu trojku, jer sada ima tri cetvorke i eto, nije ucila i prosla peticom. Jel i to u redu i opet ce na kraju godine ona biti najbolja. Ja ni najmanje nisam ljubomorna jer sam se s tim pomirila. Nema veze, ali sam uvjerena da joj je neki nastavnik nesto u rodu.
Nasa uciteljica je davala jedinice i jos ih potkuje. Kao napise jedan i ispod crtu. Jednom sam iz kontrolnog dobila tri jedinice. O, mozete zamisliti. Iz jednog kon. pa tri ocijene. Nije da nisam ucila vec je ta djevojcica razumjela te zadatke i ova vjestica skontala i namjerno davala da dobije ova petice. Ali nije nam unijela jer kon. nije po propisu ,po programu, trebao biti taj dan, vec je ona bila ljuta. Evo mogu jos samo nesto o njoj reci?: Ako udje na vrata i ako joj oci budu smrknute to znaci da je ljuta i u toku dana cemo sigurno imati kontrolni. Ako je otisla kod frizera mi joj moramo dati kompliment, ili ako je sebi nesto kupila, inace...Ja kada sam trebala poci u skolu, kada sam bila prvacic ja sam plakala. Bio me je strah, jer sam se bojala svega sto me tamo moze snaci.Ali neka sam je se samo rijesila, mrzim ju i uvijek cu ju mrzjeti.
Reforme nam nece uspjeti, jer mi to ne znamo! Prvo sto bi trebalo da se uradi, jeste dovesti mlade nastavnike, a ove stare poslati u penziju, jer su pogubili zivce i truju nas i zemlju kojom hodaju! A onda, poboljstati gradivo...sto je nemoguce. Ja mislim da ja znam vise o Americi nego i sam Dzordz Bus! Dobro, znam da trebam znati o svome narodu ali da li moram znati sta se sve zbivalo u Japanu?Interesuje me da li oni uce o nama i nasim bitkama (izuzev Kolubarske) i da li su ikad i culi za nas?

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 01:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Eh, dva puta ista poruka! :roll:

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 09:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2303
Lokacija: banjaluka
E jebes ti taj razred u kome u osnovnoj skoli najbolji ucenik ima 3 cetvorke :lol: :p
B.J. : ne razumijem sta ti hoces: jesi li ti prosla odlicnim?
Ako jesi sta te zanima ko je najbolji a ko nije, niko te za to kasnije u zivotu nece pitati...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs