banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 02:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jan 2004, 09:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Sta mislite, da li je reforma skolstva uspjela ili da jos nije ni pocela? Odnosno zasto mi [barem ja], imamo novi plan i program i nove knjige a ucimo na stari nacin i po starim knjigama.

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
Ma ona bolan je sada nesto uspjela >...
Evo i mi isto imamo nove knjige a ucimo iz proslih proslih razreda lekcije ili iz ovih preskakanja ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 10:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Ma da, kao sto kazu neki nasi profesori, trudi se ministarstvo, trudi se...
Ne znam, moje neko misljenje je, da reformu rade slabo obuceni ljudi za to. Gdje su seminari za profesore, gdje su pare bolje receno?


Ajoj sto ja volim samo napadati a nikad braniti :)

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 10:28 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
hahah SmileY dobar si ... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2004, 11:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
SmileY je napisao:
Sta mislite, da li je reforma skolstva uspjela ili da jos nije ni pocela? Odnosno zasto mi [barem ja], imamo novi plan i program i nove knjige a ucimo na stari nacin i po starim knjigama.

U pravu si potpuno,.. u stvari, da ja iznesem mišljenje,.. nemam blage da li je uspjela (mene je srećom za dlaku zaobišla), ali mislim da je glupo to sa devet razreda,.. Kako će dijete od 6 godina krenuti u školu (ja jesam i vjerujte, jednom sam pala jer me torba prevrnula, bila je 2X veća od mene :) ), ja sad pogledam petogodišnjaka, a on još tepa, ??!!!? I sad da ide u školu? A šta oni majket uče u tom prvom razredu što ja nisam učila tokom onog kratkog boravka u vrtiću? Čitati, pisati, igrati se (?), imali smo takmičenje ko će lijepše 'ukrasiti' bojanku.... A šta oni rade u prvom razredu? Ispade da je bila bolja naobrazba u vrtiću, tj. predškolskom?

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 11:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 656
Lokacija: Бања Лука
koliko sam ja informisan oni ce smao uciti brojati do 10 i slova u prvom razredu .. nesto na taj fazon!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 18:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
prvi razred je kao produzeni vrtic...kao predskolska sekcija sto je nekad bila u vrticima e to su nam sad a prvachici :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 18:39 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Hehe, ali najgotivnija osoba je direktor OŠ Ivo Andrić
Lik je, kada je ofarbana škola, 'nacrtao' na fasadi nešto kao grožđe, i nama pojasnio da se to radi o osam razreda (na vrhu jedno zrno, u dno osam) koje mi sada pohađamo,.. Ne prođe dugo vremena, kad uvedoše deveti razred :lol:

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Jan 2004, 19:09 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 656
Lokacija: Бања Лука
hehe, ja sam drugi srednje a u osnovnu sam isao 9.godina predskolska i 8 god. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Jan 2004, 00:49 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Haha, kako sarkastično, išla sam i ja mjesec dana 'u predškolsko'..

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 01:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Mene reforma na nesrecu nije zaobisla ...mozete pomisliti ja sam deveti. :roll: Ja jadnica se ponadala bice bolje...bice bolje u .....!Majku im, ove godine sam ucila vise nego ikada u zivotu mislim ucim, dabogda ih grom spalio! :evil: Prvo su nam rekli kako smo deveti i idemo na grupne radove, tj. na interaktivnu nastavu. Obecali i kule i gradove ali to je ono : Obecanje ludom radovanje! Grupni rad? Ima nesto malo grupnih radova i to je da izgrizes sve nokte. Svadja ,skika ko ce izlagati ko nece, sta ces ljudi oce u EU! :lol:
Nesto najzalije je kada ujutro u 7 vidim onu malu djecicu kako idu u skolu (predskolsko)! Imaju svega 6 godina. Nastava im pocinje u pola osam i zavrsava oko 10!Boze budala! Njihova ucionica je fantasticna pa smo ljubomorni ,sala! Dabogda im se reforma zabila u supak! Knjige iste ko i prosle godine, mislim gore.Problem je sto imaju stare i nove knjige. I neki baksuzi (i ja naravno) kupili stare, jer nam rekli da valjaju i te, pa kad smo dosli u skolu, oni koji su kupili kasnije dobili nove knjige sa drugim sadzajem.A, nastavnici ce na to:''Ma isto je to sve, vaze i jedne i druge''! Da, da ,vaze samo sto je ,iz istorije, moram pojedine lekcije fotokopirati. Muka, brate, samo da se objesis. A, jos gore od svega, TESTIRACE NAS IZ SVAKOG PREDMETA NA KRAJU DEVETOG I SVE CE BITI OD PETOG! Ja vec vidim kako sam pala i polazem ponovo! Tesko ce ove generacije u srednju. Jos jedan kreten od nastavnika rece: ''Ovi testovi su da onemoguce vas ulazak u srednju u koju vi zelite.Oni ce vam to onemoguciti!'' Dabogda se udavio sopstvenim zubima!
Sto hoce reci: neces brale u srednju tako lako! Pa da, skola je odlucila cijelo moje djetinjstvo kako ce izgledati ,pa zasto ne bi i cijeli zivot.Iz tog razloga cu je vjecno mrziti i proklinjati sto jedan od najljepsih perioda ja nisam tako smatrala. Daj Boze da ne budemo uzor, jer ako skola ima dobar prolaz onda ce biti ucenici testirani iz svih predmeta, a ako ne bude onda samo iz nekih! Ja padam iz njem. ,a iz hemije mozda!
Vec sam se pozdravila sa svojom srednjom skolom (mislim koju ja volim). Samo mi treba to i da mi kazu da sam postigla uspjeh za automehanicara, a cijele ove krvne godine provela cumeci u sobi za knjigom. Ubicu ih, zivota mi!

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 09:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
r00t je napisao:
hehe, ja sam drugi srednje a u osnovnu sam isao 9.godina predskolska i 8 god. :)

Hahaha r00t-e da li si isao u vrtic ako smijem znati ??? :D

_________________
mi smo ta ekipa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 10:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2001, 01:00
Postovi: 656
Lokacija: Бања Лука
jesam !!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
zgrozen sam vasim postovima.. neznam sta bi i zasto bi neko imao protiv reformi skolstva...pogotovo protiv sadasnjih prvacica... trebala bi djeca da idu u skolu sa 5 a ne sa 6 godina.... vase protivljenje tome je samo ljubomora... ali na sta? zar na to sto mislite da ce da budu bolji djaci od vas ili???

reforma je prijeko potrebna... a najpotrebnija je reforma profesora ;) tj. da se profesori i nastavnici ponovo vrate u pedagosku skolu da se nauce pedagogiji... a ne da samo znaju da predaju!!!


B.J.
normalna je stvar da onaj ko je cijelo vrijeme ucio, znaci od 1-9 razreda bude nagradjen time da moze da ide u skolu koju hoce.. zar ne?... problem je kod vas koji ste krenuli po starom planu a zavrsavate po novom... jer niste znali da se "pikaju" i razredi prije i da se na osnovu ocjena iz nizih razreda upisuje srednja po zelji...
vama sad nije lako... ali i to cete progurati ;) a generacijama iza vas bi trebalo da bude puno lakse i bolje... bar se nadam :)

pozdrav

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 13:06 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
B.J. je napisao:
dabogda ih grom spalio! :evil:

Hoću ne brini :)

Citiraj:
Nesto najzalije je kada ujutro u 7 vidim onu malu djecicu kako idu u skolu (predskolsko)! Imaju svega 6 godina. Nastava im pocinje u pola osam i zavrsava oko 10!Boze budala!

Da, i meni je muka,.. kad idem u školu sretnem svog profesora matematike, krupan čovjek, ono baš, i vodi unuku u moju bivšu školu,. A dijete sitno, maleno, čovjek bi rekao da ima tri godine (gledajući taj kontrast između njega i nje, dijete izgleda još manje).. Očaj teški,..
Ja sam krenula u školu sa šest godina i sedam dana :) tek što sam rođendan proslavila, :) ... tako da znam kako je tim klincima... :( Ali nema, ja sam bila preeesretna što idem u školu (eee, koja sam budala tad bila :wink: )
Citiraj:
Knjige iste ko i prosle godine, mislim gore.Problem je sto imaju stare i nove knjige. I neki baksuzi (i ja naravno) kupili stare, jer nam rekli da valjaju i te, pa kad smo dosli u skolu, oni koji su kupili kasnije dobili nove knjige sa drugim sadzajem.A, nastavnici ce na to:''Ma isto je to sve, vaze i jedne i druge''! Da, da ,vaze samo sto je ,iz istorije, moram pojedine lekcije fotokopirati.

Sa knjigama su užas napravili. Prošle godine su nam nastavnici pokazivali knjige iz kojih nam moraju predavati. I fino piše 'za deveti razred..' :o
Citiraj:
TESTIRACE NAS IZ SVAKOG PREDMETA NA KRAJU DEVETOG I SVE CE BITI OD PETOG!

Nemoj zezat'!!!!! :o
Citiraj:
Tesko ce ove generacije u srednju. Jos jedan kreten od nastavnika rece: ''Ovi testovi su da onemoguce vas ulazak u srednju u koju vi zelite.Oni ce vam to onemoguciti!'' Dabogda se udavio sopstvenim zubima!
Sto hoce reci: neces brale u srednju tako lako! Pa da, skola je odlucila cijelo moje djetinjstvo kako ce izgledati ,pa zasto ne bi i cijeli zivot.

Eto vidiš šta ti ljudi rade, prvo prijemne ukinu, pa sad užas naprave :( Šta ako ti imaš dara, npr. za hemiju, ali tebe nastavnica u osnovnoj nije nešto podnosila, obarala te,.. ili jednostavno nije znala objasniti lekcije, a iz knjiga ne možeš ništa naučiti,.. grozne su :( (ja sam tek sad naučila mol i molarnu masu, jer nastavnica nije znala objasniti,.. sreća barem je ova profesorica odlična)[/quote]

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 14:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Citiraj:
ja sam tek sad naučila mol i molarnu masu, jer nastavnica nije znala objasniti


Eto vidis ja to ni dan danas ne znam :oops:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 15:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
frxy je napisao:
[Eto vidis ja to ni dan danas ne znam :oops:


pa nije se ponositi time, to nije niko drugi kriv nego ti.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 15:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
pa nije bash da je samo ona kriva... ali ima i njenog udjela! ;)

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3358
Ok offtopic malo..

Nisam se ja ni izjasnila da nisam kriva :wink:

_________________
sometimes you go la di da di da di da da
til your eyes roll back into your head


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Jan 2004, 17:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
frxy je napisao:
Ok offtopic malo..

Nisam se ja ni izjasnila da nisam kriva :wink:

Hehe :wink: bravo,
Ma kako ću iz knjige učiti kad ništa živo napisano nije kako Bog zapovjeda :o isfur,.. a nastavnica, ništa, kaže 'ove knjige što imaate, trebaate da čitaate' :( Žena zna hemiju, i sve to, ali jednostavno ne zna prenjeti svoje znanje drugima,...

P.S. Zaboravila sam upitati B.J. , u koju školu ideš?

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs