banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 21 Maj 2024, 09:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5075
Lokacija: Banja Luka
eh b.j., ne serendaj...

kad dodjes u srednju, govorices:"joj, sta bi dala da se vratim u osnovnu"...na faksu, sto se ispit vishe priblizava, svakodnevno ces trabunjati nesto poput:"joj, blago vama srednjoskolcima, a pogotovo osnovcima, nemate pojma kakve imate srece sto ste tu"...kasnije (jos nisam stigao dotle, ali cujem od onih koji jesu), standardna izreka je:"od kolijevke pa do groba, najljepse je djacko doba", sto govori kako je tesko u kasnijem periodu naci posao, brinuti se o porodici i jos milion problema. ja pretpostavljam, ustvari znam da ce to biti isti slucaj kako sa mnom, tako i sa svima oko mene...tako je sa svim generacijama, a takodje razumljivo je i tvoje ponashanje u tom periodu zivota. svima je najteze tu gdje trenutno jesu, kasnije je vec druga prica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 13:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Ma razumijem ja nju u potpunosti,... Jbg, još ako je ovako nastavnici za*ebavaju,.. uf,.. nije ni to lako,..
A za epeka: ne znam da li se to tebi desilo, ali dzaba tebi petica iz kontrolnog kad je tebi kriiivo jer si učio dan i noć da zaradiš tu ocjenu a neko je dobije jer je u rodu sa nastavnikom,.. npr.
(meni lično se to nikad nije desilo, nisam baš ni učila nešto :lol: )
Ali u mojoj osnovnoj je bio fazon, dijete plati da ide na instrukcije kod nekog nastavnika (bilo za taj ili za drugi nastavnikov predmet) i naravno, klinac ima 5.... :x što me veoma nerviralo ali sam već navikla na to..

P.S. B.J. nadaj se da ćeš upasti u neku normalnu srednju školu, jer tek onda nastaje frka,.. samo te dočeka rečenica ''ova škola nije obavezna''

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
boli je nepravda!

nista se ne sikiraj BJ jer ako se zbog toga isfuravas... sta ce biti kasnije u zivotu, gdje ima puno vecih prevara, obmana... i cesce se vide :) samo kuliraj... kao sto rece epek nije to toliko ni bitno... bitno je da ti znas... a isplivat ces ti na vrh prije ili kasnije ;)

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jan 2004, 23:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
Hvala...ovo je bila neka podrska!
Sickness znas li zbog cega sam sigurna da tako necu misliti?
Zato, kada sam zavrsila cetvrti, svi su mi rekli:'' Vidjeces ti sada kako ce ti biit.Pozeljeces ti da te jos uvijek ona uci!''
Ali nije bilo tako! Ja nikada nisam pozeljela da me ponovo ona uci, niti cu kada pozeljeti. Evo,ako cemo iskreno, nastavnici su dozlagrdjeli ali su bolji od nje! Oni su najgori ali su bolji, ne znam kako da ti objasnim! Znas onda kakva je bila. Sasvim je normalno da nastavnik bude strog ali meni je bolje i ovako nego da ponovo gledam u nju i prema tome znam da nikada se necu htjati ovde vratiti! Zato ne lazem kada kazem da mi se docepati srednje! Vjerujem da nije lako i sigurna sam ali ovo ovde nije normalno...Ne mislim da ce mi u srednjoj biti sve med i mlijeko ali ce biti bolje po mnogo cemu, ne samo po nastavnicima i gradivu vec nekim drugim stvarima :wink: !To je to!

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Jan 2004, 16:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Citiraj:
Ne mislim da ce mi u srednjoj biti sve med i mlijeko ali ce biti bolje po mnogo cemu, ne samo po nastavnicima i gradivu vec nekim drugim stvarima !To je to!

MA samo ces biti malo starija, zrelija i drugacije gledati na neke stvari.
Seko skola (bilo osnovna bilo srednja, pa i fax) i izbor nisu bili laksi ni prije deset ni prije dvadest ni prije... godina.
Uvijek su bile nekakve reforme, i bit ce.
I ja sam tamo neke ... davne polagao prijemni (znam da je bila matematika, a nisam bas siguran da li je bilo jos nesto. :lol: , eto vidis, tad je bilo "tesko" a sad se vise toga ni ne sjecam)

Ko bi rekao - ali slazem se s Epekom.

P.S.
Nekome je sve lako, a neko mora dobro da se namuci za isti rezultat.
Hvala Bogu - nismo svi isti.
Ne kukaj toliko, ruzno zvuci :wink:

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jan 2004, 00:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 13 Avg 2003, 11:01
Postovi: 157
Lokacija: .:!Daleko u mislima!:.
pml :lol:

Dobro ,bato, kako kazes :lol: :lol: :lol:

znam ja kako zvuci, mnogi mi kazu, ali obicno kada dotaknem tu temu, onda ja ne znam za granice...eto to je problemcic! :wink:

_________________
The Rasmus [Dynasty] forever!
...Through the gates of insanity
on the edge of humanity...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2004, 13:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
a da neko ovdje meni objasni ovu reformu
sad se u prvi razred krece sa 6 godina a rade manje nego sto sam ja radio u predskolskoj

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2004, 14:07 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Zna se da se kroz igru najlakse uce.
Pobogu, rijec je o 6-ogodisnjacima.
Sta treba da ih opteretimo svim i svacim, pa da dobijemo isfrustriranu i stresanu djecu vec nakon par godina.

Kad mi neko objasni po cemu je dobro oboriti prvacica samo zato sto malo losije cita, ili ne zna sabrati 3 i 6 ..... onda cu i ja mozda bolje razumijeti nas "stari" sistem u skolstvu.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2004, 10:11 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
samim tim sto sa 6 godina krecu u skolu optereceni su a da ne govorim o njihovim roditeljima
a ne znam stvarno ko je u "starom" sistemu bio u prvom razredu oboren
reforma treba da recimo promjeni status predmeta kao sto su fizicko, muzicko i likovno koji se na zapadu ne ocjenjuju a kod nas sluze bas da poprave prosjek

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2004, 10:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
Khm, ja sam sa 5 godina išla u predškolsko, i sa 6 u prvi razred osnovne.
Sad sam prvi srednje; ako sam isfrustrirana i stresna, slobodno recite, ne ujedam 8)

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2004, 10:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 22 Okt 2001, 01:00
Postovi: 745
Pa bilo je i takvih, oborenih u prvom.

U Svedskoj se prvih 6 godina - ne ocijenjuje. Samo zadnje tri kada u stvari skupljas poene za upis u srednju.

Naravno postoje specijalna odjeljenja za djecu kojoj slabije ide, ali ne gledajuci po predmetima (ako sam dobro skontao) vec inace za djecu koja imaju problem npr s koncentracijom, dislekticari, hiperaktivni .... gdje im se nastoji pruziti adekvatna pomoc i nastava kroz koju mogu i oni da uce i napreduju.

_________________
'ajd u zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2004, 18:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2003, 09:31
Postovi: 1130
Lokacija: Banjaluka
M'da,.. u prvom osnovne je učiteljica dječaku zaključila 4 iz muzičkog, da bi on kroz ostalih 7 godina imao sve petice i zbog te četvorke nije mogao dobiti Vukovu diplomu...

_________________
"Neće moći momčiću, neće moći jok - ja tamburu sviram a ti slušaš rok!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2004, 19:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20455
Lokacija: SAO Krmine
I sta bi on sa tom vukovom diplomom? Pri upisu u srednju skolu sa njom moze samo dupe da obrise .... niko njega nikad nece pitati jeli imao tu Vukovu diplomu. Mozda zali za njom zbog neke licne satisfakcije ali opet .. nema od nje apsolutno nista. Ne razumijem zasto ljudi pri zavrsetku osnovne skole toliko pate od tog komada papira ...

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Jan 2004, 00:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Mar 2003, 23:11
Postovi: 22
Lokacija: BMW
Morebit malo offtopic, ali nadam se poucno:

Pre neki dan, dok sam isao busom na fakultet, nacuh zanimljiv razgovor. Djevojka i mladic, negdje tridesetih godina razgovaraju o tome kako im djeca prolaza u skoli.

Ona kaze: "Ne mogu da shvatim da je danas normalno da djeca u cetvrtom razredu padaju na polugodistu. Ja kad sam bila mala, u osnovnoj je trica bila katastrofa, koliko sam samo batina pojela zbog toga. A danas moja mala dobije keca, a mi sve kao sine nemoj se nervirati, ispravices ti to, mjesto da joj smjestim jednu vrucu iza usiju i otjeram je u sobu - nista TV, nema napolje, samo knjiga u ruke. Ali se razalim, ipak je to moje dijete."

On replicira: "Pa to si u pravu, mi roditelji smo najkrivlji sto nam djeca imaju lose ocjene. Ali kad pogledam sta oni sad rade u skoli i sjetim se sta smo mi radili, pamet mi stane. Evo moj je peti razred, uce takve gluposti da mu ja ne znam zadace iz matematike napisati. U cemu je svrha toga. On to ne moze savladati, mozda ce nesto i nabubati napamet, ali nista nece shvatiti. I zato ne voli skolu, vise voli s drugovima cunjati, a ima i onaj soni, one igrice, to obozava. Mislim, cemu sluzi takva skola?"

Moj licni zakljucak: vremena se, nazalost, mijenjaju nagore, djeca, nasrecu, ostaju djeca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Feb 2004, 10:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
replicirao bih da i djeca nazalost idu na gore

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Feb 2004, 18:05 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Mar 2003, 23:11
Postovi: 22
Lokacija: BMW
Haha, najcesce liftom.

To je prilicno diskutabilna tema, moje misljenje je da se opsti pad morala i porodicnih vrijednosti, te erozija uloge porodice kao osnovne drustvene kategorije, jednostavno najocitije ogleda u najmladjem narastaju. Medjutim, kad se malo bolje prisjetim svog djetinjstva, raznih manijaka/pusaca/alkoholicara sa 13-14 godina, ne primjecujem neku veliku razliku. Jedino sad droge ima neuporedivo vise, i to je ogromna opasnost za nezrelu omladinu. A sto se ostalog tice, situacija je skoro ista kao i ranije, samo sto novo vrijeme nosi drugacija zastranjivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Feb 2004, 22:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
ev' malo offtopic ali mozda i ne [ne volim dugo pisati pa cu u par recenica, ako i toliko]:
danas smo imali sastanak sa predstavnikom savjeta roditelja i razgovarali smo od iskoristavanju svoga polozaja profesora. 16/31 je palo iz matematike, 8/31 iz hemije, 2/31 srpski, itd... Osim sto smo najgori razred od trecih po vladanju, najgori smo i po ocjenama... I tako dalje... Uglavnom covjek je zapisao sve nase zamjerke prema profesorima i njihovom radu za sastanak izmedju savjeta roditelja i profesora koji ce se odrzati ubrzo i gdje ce oni pokusati da promjene stanje kakvo je sada.

da li je to slucaj samo kod nas [gimnazija], ili ima negdje drugdje jos takvih problema?

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Feb 2004, 12:13 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
stanje ce se mozda promjeniti kad se odredjeni prosvjetari iz srednjih i velika vecina sa fakulteta prestane ponasati kao da su neka Arijevska rasa i kad nauce da predaju svoju materiju ucenicima/studentima
isto tako i ucenici/studenti bi se trebali promjeniti jer dosta njih "spava" na casovima/predavanjima

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2004, 02:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
Citiraj:
stanje ce se mozda promjeniti kad se odredjeni prosvjetari iz srednjih i velika vecina sa fakulteta prestane ponasati kao da su neka Arijevska rasa i kad nauce da predaju svoju materiju ucenicima/studentima

u tom cucu grmi zec!

Citiraj:
isto tako i ucenici/studenti bi se trebali promjeniti jer dosta njih "spava" na casovima/predavanjima


kad se ono ispred ispuni onda ni djaci i studenti nece da spavaju na predavanjima

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Feb 2004, 02:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2002, 01:00
Postovi: 1310
Lokacija: Wien, Österreich
djaci i studenti u svakom trenutku moraju da budu budni na predavanju... a to moze da ostvari samo profesor koji ce da ih ukljuci u samo predavanje... svojim pitanjima i podpitanjima o materiji koja se predaje... a ne da dodje izblebece svoje i ode!

also
svaki cas da se ispita jedan ucenik... ili odrzi petominutni kontrolni... cime bi se natjerali ucenici da redovno uce a ne da profa dodje i 30 dana predaje... pa onda 5dana samo ispituje.... heh

_________________
Pizzy sagt:
zlaja otiso u kurac
Pizzy sagt:
postao je umoran


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 64 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs