banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Maj 2018, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Linearna algebra :D Jel još kod Ćelića?
Meni je ona jedan od razloga što sam napustila etf.


Inače, ne vjerujem da čitam da treba izbaciti OET i šta još. Najbolje bi bilo i matematike.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2018, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Al tog lika treba udarat bogam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2018, 21:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 12 Avg 2015, 15:12
Postovi: 104
Lokacija: Novi Sad
@h4xx0r

Pa upravo fakultet i treba da daje znanje. Na testovima za programere za posao u NS retko možes kod proći kod iole zahtevnije firme bez fakultetske osnove.U Srbiji se razvija čitav biznis prekvalifikacije i kurseva za ovaj sektor,ali se retko zaposle takvi,jer nemaju ni osnovnog znanja,osim ako nisu prirodno rođeni za taj posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2018, 21:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
nikola29_06 je napisao:
Al tog lika treba udarat bogam


Ćelića?

Ne znam kakav je sad, ali kad sam ja bila tamo imao je tako neko ponašanje, da nisam sigurna kako da ga opišem. S jedne strane je imao beskrajno strpljenja za likove koji su nabubali gradivo, koji su očigledno potrošili vrijeme na učenje, samo što im eto ne ide, a sa druge strane je onima koji znaju tražio ono što ne znaju. Opet, dosta ljudi je taj predmet položilo, tako da nije nemoguće. Ja ga izuzetno poštujem.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Maj 2018, 21:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3551
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Mozda hoce da spusti ego.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 12:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2018, 10:54
Postovi: 110
Ćelić često na ispitu iz Matematičke analize 2 pita jednostavno pitanje - koji je osnovni pojam matematičke analize.
Pošto većina ljudi ne može da skonta odgovor na ovo jednostavno pitanje, on ih ruši na takvim stvarima.
Veoma korektan profesor i odličan predavač, na tri ispita kod njega nisam imao nikakvih problema, šteta što u moje vrijeme nije postojao udžbenik iz Linearne algebre koji je kasnije objavio.

Inače, dosta ljudi koji su i završili ETF poslije pričaju da npr. nikad nisu skontali šta je to linearni operator...biće onda da zaista uče napamet taj predmet, pa se čude što ih Ćelić obara na ispitu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 12:36 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Nekada prvo nije bilo preko kolokvijuma. I ne samo to, nego iz Matematika 3 si morao imati kompletno urađen prvi ili drugi, i treći ili četvrti zadatak. Pa se dešavalao da osvoje i 65+ poena na pismenom i padnu.
I Ćelić nije obarao ako znaš. Znao je gunđati ako npr dok odgovaraš dokazuješ kao da prvu put radiš to, ali ako ne napraviš grešku neće te poslati ponovo na usmeni. Mada je znao izvlačiti svakakve adute da zbuni, pa ako nisi siguran lako te gurne... Pa se onda i grčki alfabet napamet učio :) Hajduković je znao zbog toga što "ne teče iz tebe" da te obori, a skoro bez vremena da napišeš koncept počne da ispituje.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 12:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2018, 10:54
Postovi: 110
Da, bio je onaj lik sto je dokazivao da je 55<50, valjda je osvojio 55 poena na pismenom i pao jer nije uradio kompletno nijedan zadatak.

Golubovic je iz mjerenja rusio ako ne znas prefikse mjernih jedinica do 10^−24.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 13:44 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Jest mi drago sto nisam zavrsio to sranje koje se naziva fakultetom + poserem se na njega


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 13:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
A, šta si završio?

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Dejo: je napisao:
Da, bio je onaj lik sto je dokazivao da je 55<50, valjda je osvojio 55 poena na pismenom i pao jer nije uradio kompletno nijedan zadatak.

Golubovic je iz mjerenja rusio ako ne znas prefikse mjernih jedinica do 10^−24.


Kod Golubovića bar nikada nije bio problem položiti ispit. Knjiga 16 glava, izlaziš 4, 8, 12 ili svih 16 ako si spremio. Odrediš sebi koliko možeš/hoćeš, skupiš još par kolega i dogovoriš sa profesorom termin za usmeni mimo svih rokova kad ti je najmanje gužva. Svake sedmice po četiri glave možeš spremiti kako god da okreneš. Uvijek se vrtilo pedesetak istih pitanja, a na usmenom je profa postavljao 25-30 pa šta te potrefi.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 14:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Apr 2018, 10:54
Postovi: 110
Bio je i fazon da ako npr. izadje 5 kolega a on postavi 20 pitanja, svaki od nih 5 dobije po 4 pitanja. Ako trojica odustanu, dvojica dobiju po 10. Ja sam ostao sam i morao sam da odgovaram na svih 20 :D

I zadaci su se ponavljali iz neke skripte, njih mozda 30, i od njih budu 3 na ispitu. Samo je bio problem ako dodje neki od zadnja tri zadatka koji nisu bili uradjeni kako treba u toj skripti.
Poslije je izdao zbirku zadataka i vrlo obimnu knjigu teorije pa je valjda i prosiren repertoar.
A pitanja pored tih standardnih za ispit, sta su to kvarkovi ili kako odrediti udaljenost do mjeseca na osnovu odraza u bunaru, visina piramide na osnovu sjenke stapa, do pitanja o Branku Radicevicu i sta predstavljaju 4 ocila u srpskom grbu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2018, 14:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9838
Lokacija: Далеко од раја
Pa dobro, to je sve pričao na predavanjima. Nije on kriv što studenti ne dolaze na predavanja (ili ako dolaze ne slušaju) pa poslije nemaju pojma o osnovnim stvarima.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2018, 18:42 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2014, 19:45
Postovi: 199
Zna li se ko dobija sobe u novoj zgradi studentskog doma?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 74 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs