banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 14:07

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2016, 13:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
eto od koga su prepisali nasi privatni fakulteti....pa niko ne kaze ne valja skolstvo u austriji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31199
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ali uvesti pravilo kako se polaže usmeni, ja lično sam polagao neke ispite starom metodom, izvlačenja ceduljica sa tri pitanja, neki ispiti su bili prema profinim pitanjima iz glave, neki ispiti iako usmeni su se opet polagali pismeno, a za dva ispita sam morao naučiti knjigu na pamet i lekciju po lekciju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2016, 22:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
U Austriji su cetvrti i peti izlazak komisijski, nakon toga by by. Dok su jos usmeni bili aktuelni mogao se birati ispitivac, pa ako ne dobijes zeljenog, samo se odjavis, treci pokusaj se sigurno dobijao zeljeni profesor.
Neki dan sam pricao sa jednim studentom medicine ovdje ( u DE) i on mi rece da se jednom desilo da je ispit iz fizike proslo ispod 30 % izaslih. Odma se napravila frka,kako je moguce da ni 50 % nije polozilo... Iduci rok je bio laksi i proslo preko 50 % studenata.
To mogu da poredim sa BL - kod pok Kalusevica je na dan smjelo da polozi maksimalno 3 studenta, mada je cesto bilo i manje, ako je prvih troje polozilo, ostali su mogli komotno otici kuci. Ili kod Nikolicke na jednom roku od 100 izaslih nije polozio niko. I niko se nije ni pocesao zbog toga.
Ima tu i nesto drugo, ovdje se studenti ipak malo bolje pripreme za ispit,jer znaju da ne mogu polagati u nedogled.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2016, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Usvojen prijedlog: Privatni fakulteti bez medicine, prava i prosvjete
http://mojkontakt.com/2016/01/usvojen-p ... prosvjete/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Feb 2016, 21:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Ово је стратегија, не закон. Не може ништа стратегија да брани. Видјећемо шта ће бити са законом.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2016, 00:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Feb 2009, 01:57
Postovi: 118
Kada kvalitet nastave bude kao u Austriji neka uvode šta god hoće. Jedan moj prijatelj studira Software Engineering u Beču i za godinu dana je naučio više korisnih stvari, nego većina studenata ETF-a u BL u istoj struci za 4 godine. Nakon samo JEDNE godine studiranja je već zaposlen i radi Teilzeit (pola radnog vremena) za kompaniju, koja će ga nakon toga vjerovatno i zaposliti na neodređeno. Takođe plan i program nastave na tom univerzitetu se mijenja iz godine u godinu, jer ljudi prosto idu s vremenom i fokusiraju se na one bitne stvari u životu (software developera). Poenta moje poruke je ta, što smatram da većina državnih fakulteta na UniBL prosto ne ide s vremenom. Mladi inteligentni i prije svega perspektivni ljudi bivaju ubiveni nastavnim planom i programom koji ne napreduje (dovoljno brzo) i koji će u većini slučajeva testirati samo pamćenje, a ne i praktičnu primjenu i znanje. Unaprijedimo kvalitet nastave na državnim fakultetima, pa niko više ni pomišljati na upisivanje privatnih.

I prije nego što me neko krene prozivati da "branim" privatne fakultete - NE, to nije cilj ove poruke, već da nam treba reforma srednjeg i visokog školstva. Imamo toliko uspješnih i "plodnih" modela u zapadnoj Evropi, zašto da se držimo zastarjelog i dokazano neproduktivnog?

poyy


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs