banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:47

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2015, 06:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
I dalje ce profesori fizickog preko noci postati profesori matematike, frizeri arhitekte...

http://www.nezavisne.com/novosti/obrazo ... etu/329183

Brčko: Sud vratio licencu Evropskom univerzitetu
N.N.
05.10.2015 20:47
BRČKO - Evropski univerzitet nastavlja sa radom. Odlučio je tako Apelacioni sud Brčko distrikta. Poništio je rješenje o oduzimanju licence i zabrani rada ovog univerziteta koje je, prije nepune dvije godine, donijelo Odjeljenje za obrazovanje.

“Očekujemo da će Odjeljenje poslije ovoga pokrenuti postupak akreditacije koji je Poljić nezakonito usporio. Mi imamo akreditaciju, jer imamo dozvolu za rad koju smo dobili 2011. i ta dozvola nije ničim limitirana ni ograničena, i po zakonu, dozvola za rad je prva akreditacija i ona važi sve dok se ne riješi po našem zahtjevu za akreditaciju. Ako se bude utvrdilo da mi ne ispunjavamo uslove, to je drugo”, istakao je Mirko Kulić, rektor Evropskog univerziteta Brčko distrikta.

U resornom vladinom odjeljenju će, kažu, prvo da obnove postupak. Ponovo će provjeriti da li Evropski univerzitet ispunjava uslove za rad ali po uputama Apelacionog suda.

“U skladu sa Zakonom o upravnom postupku utvrdićemo činjenično stanje na način da ćemo po svim navodima iz rješenja saslušati drugu stranu”, izjavio je Niko Stoparić, šef Odjeljenja za obrazovanje Brčko distrikta.

Rektor univerziteta Mirko Kulić kaže da je ovo samo potvrda da je sve što je do sada uradilo resorno odjeljenje na čelu sa bivšim šefom Momčilom Poljićem bilo nezakonito. Zbog toga je, kaže Kulić, univerzitet pretrpio ogromnu štetu u smislu gubitka studenata i narušenog ugleda. Njihovi odštetni zahtjevi teški su tri miliona maraka, a sudski sporovi po tom pitanju još nisu završeni.

“Nama nije bitan taj novac, niti bi ga mi uzeli. Nego je bitna jedna moralna satisfakcija koju mi hoćemo da dobijemo, da se vidi da je prema nama postupano nezakonito i da niko ne može da zloupotrebljava poziciju i da se stavlja iznad zakona što je Poljić činio”, kategoričan je Kulić.

Na optužbe iz Evropskog univerziteta bivši šef odjeljenja za obrazovanje Momčilo Poljić nije želio da komentariše. I pored, kako kažu, narušenog ugleda, na Evropskom univerzitetu studenata ne fali. Danas su podijelili indekse za oko 640 brucoša.

(ATV)

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 06:40 
I kada odes vani mozes dupe obrisati sa diplomom privatnog fakulteta.


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 06:43 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
nije tako


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 06:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Nezakonite diplome s Evropskog univerziteta (VIDEO)



Šef Odjeljenja Vlade Brčko distrikta Momčilo Poljić saopštio je danas na konferenciji za novinare da je uvidom u preuzetu dokumentaciju Evropskog univerziteta u Brčkom početkom decembra prošle godine, utvrđeno da je pet studenata Farmaceutskog fakulteta odbranilo magistarski rad i steklo diplome na nezakonit način.



Šef Odjeljenja Vlade Brčko distrikta Momčilo Poljić saopštio je danas na konferenciji za novinare da je uvidom u preuzetu dokumentaciju Evropskog univerziteta u Brčkom početkom decembra prošle godine, utvrđeno da je pet studenata Farmaceutskog fakulteta odbranilo magistarski rad i steklo diplome na nezakonit način. "Niko od njih nije mogao biti ni upisan jer ne dolazi s Farmaceutskog fakulteta, položili su po dvadeset ispita i magistarski rad za 20-ak mjeseci, a sve te diplome nisu stečene na zakonit način. Neki od njih, nažalost, već rade - uče našu djecu u školi ili su u apotekama, prodaju nam lijekove i dijele upute o korišćenju. To je društveno štetno i opasno", rekao je Poljić na konferenciji za novinare. On je naglasio da su, kada je riječ o nalazima provjere rada privatnih univerziteta u Brčkom, izraženo prisutne opstrukcije u institucijama sistema distrikta pa i države, te pozvao nadležne da otvore istragu. Na Evropskom univerzitetu demantuju sve Poljićeve optužbe, nude dokaze i tvrde da rade zakonito, u skladu s evropskim i standardima iz Bolonjskog procesa. "Komplementarno je sve ono što je zdravstvena struka i gdje polagani odgovarajući predmeti koji se priznaju, a ostali polažu kao razlika. Ono što se može priznati priznaje se, ono što ne može, mi ne prihvatamo", naglasio je prof. dr Mirko Kulić, prorektor Evropskog univerziteta u Brčkom i podsjetio Poljića da je prohodnost studenata jedan od temeljnih principa Bolonje. Osnovni sud u Brčkom je, podsjećamo, uz ocjenu da nema društvene štete, odbio Poljićevo rješenje o zatvaranju Evropskog univerziteta. Poljić je ponovo upozorio studente da preuzimaju rizik nastavka studija uz tvrdnju da Evropski i Internacionalni univerzitet u Brčkom rade bez licence, te najavio već naredne sedmice nove dokaze o bezakonju u radu ovih privatnih visokoškolskih ustanova. BN TV


https://www.youtube.com/watch?v=glQkcNTblww

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2015, 06:50 
giometar je napisao:
nije tako

Kod vecine fakulteta jeste...


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Okt 2015, 14:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Fakultetske diplome su postale commodity i rapidno gube na značaju. Ja sam izgubio dosta respekta kojeg sam imao nekad prema profesorima sa državnih fakulteta a o privatnima da ne govorim. Danas se taj respekt prema njima ogleda kao respekt prema uspješnim biznismenima ali nikako kao prema akademicima.

Evo i ja završavam državni i mislio sam ganjat dalje obrazovanje ali smučilo mi se sve, ne vidim da će išta na bolje izaći. Ovo je cirkus ko sve ima diplomu. Tako da moja preporuka je da učite neke vještine samostalno, kakve god da su dizajn, programiranje, malterisanje, krovopokrivanje... sve je to korisno. Ovdje intelekt nema budućnosti, a vani tako-tako, slična je situacija sa hiperprodukcijom. Bar nema korupcije u ovom obimu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2015, 14:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ja sam odavno zakljucio da su,za drustvo u cjelini, ovi privatni fakulteti vece zlo i od rata i od razaranja,i od sankcija i od ove kradje i korupcije koja se mjeri sad vec u milijardama maraka :(

od svega nabrojanog je veci problem sto ce svaka budala imati diplomu,koja to pozeli i ima da plati...nisam mogao vjerovati ko je sve danas "akademski gradjanin"...covjek polupismen,poklanjali mu dvojke u srednjoj skoli :(

stvorice se negativna selekcija u drustvu od vrha do dna,pri cemu ces lakse naci posao sa placenom diplomom i vezom,neko ako zavrsis najzahtjevniji fakultet a nemas vezu...to ce otjerati odavde svakoga ko iole vrijedi i drzi do sebe :(

davno su pametni ljudi rekli..."ako hoces da pobjedis neki narod-porazi ga vojno,a ako hoces da ga unistis-unisti mu obrazovanje" :( :(

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2015, 15:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7734
Lokacija: Mejdan
Schlager je napisao:
stvorice se negativna selekcija u drustvu od vrha do dna,pri cemu ces lakse naci posao sa placenom diplomom i vezom,neko ako zavrsis najzahtjevniji fakultet a nemas vezu...

Čuj njega, stvoriće se negativna selekcija :lol:
Pa već je godinama tako, nažalost.
Sreća pa ima izuzetaka, ali oni samo potvrđuju pravilo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2015, 15:20 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
mislio sam na to da privatni fakulteti postoje desetak godina unazad....i da,zbog biologije,jos uvijek ima vise zaposlenih koji su zavrsili normalne fakultete...

ako samo ovaj u brckom bude godisnje stancao po 800 novih akadameca,plus jos desetine takvih fakulteta po bl i ostalim gradovima,onda ce uskoro 90% pozicija namjenjenih fakultetski obrazovanim ljudima zauzimati oni koji ne znaju ni palatalizacije ni pitagorinu teoremu... o strucnosti da ne pricam...

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2015, 15:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па и сад 90% позиција узимају такви људи, диплома није битна, битна је политичка припадност.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2015, 16:48 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Hiperprodukcija je već dovela do toga da diplome više ne vrijede pišljiva boba..
Posljednjih godina u bankama trebaš biti dipl. ekonomista da bi te primili da štanjcaš račune na šalteru.. Prije je to radila osoba sa srednjom školom..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs