banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 22:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Nov 2014, 22:49 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Ne znam koliko ste upoznati sa tim, ali medju studentima banjaluckog ETF-a pojavio se trend da se na predavanja (koja su inace u amfiteatru masinskog fakulteta) dolazi cak do 3 sata ranije. Postoje oni koji cak dolaze prije pocetka predavanja za masince i ostaju na njihovim predavanjima samo da bi mogli sjediti u prvo redu.. Sada ja postavljam jedno jednostavno pitanje: "Od kad su to ljudi toliko zeljni znanja i da li je moguce da nekome toliko vrijedi profesorova rijec da ce doslovno poceti zivjeti na fakultetu??" Eh sad se vi pitate zasto ja postavljam to pitanje kad nit ono ima neki pravi odgovor nit ce to rjesiti navedeni problem ..Jednostavno je, zelim da cujem razmisljanja ljudi koji su prosli kroz to.. Jesu li to neki "genijalci" koji ne silaze sa knjige ili jednostavno bolesnici bez zivota.. ?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2014, 23:15 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Najjaci su oni sto sjede na stolicama pred katedrom ispred prvog reda :D Da mi je biti u profesorovoj kozi jedan minut da ih distanciram u zadnji red :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2014, 23:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
To su etf-ovci, klasa za sebe. :D

Ne znam što vam smetaju ti što jure u prve redove?

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Poslednji put menjao Philby dana 06 Nov 2014, 23:21, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2014, 23:20 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Ah da, zaboravio sam na te specijalce :D To je meni u pocetku bilo smijesno ali sada me iz nekog razloga malo i nervira.. Jer neka mi se predavanja zapravo slusaju ali nema sanse da dodjem vise od pola sata ranije..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 00:01 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Hoce da prepisu sve sa table :) Ima ozvucenje,sve se cuje.Sad biraj hoces li slusati ili pisati,a kod Mitrovica je i jedno i drugo nemoguce zajedno izvesti,osim ako nisi Anstajn :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 00:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
E vidis, to je jedino predavanje na koje vrijedi i otici :D Mitrovic je odlican predavac. Istina, jeste brzo ali Boze moj, i gradivo je opsirno. Ali volim prizor kada se broj prisutnih desetkuje do treceg casa..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 00:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mi smo na tehnologiji imali kolege sa farmacije, kod nas niko nikada nije sjedio u prvom redu, ali farmaceuti kada dođu nadžidžaju se u prve redove, od te discipline se bilo dalo nešto i naučiti. :)

Volio sam miris njihovih knjiga, mirisale su na jodoform. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 06:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
pingvin je napisao:
Hoce da prepisu sve sa table :) Ima ozvucenje,sve se cuje.Sad biraj hoces li slusati ili pisati,a kod Mitrovica je i jedno i drugo nemoguce zajedno izvesti,osim ako nisi Anstajn :D


Izvadiš telefon i snimaš predavanje i pišeš. ;)

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Mi (ETF) smo na prvoj godini imali predavanja na tehnološkom i bilo je nekih 20-ak studenata koji su non stop dolazili dosta ranije. na pitanje zašto dolaze ranije, ljudi su imali logičan odgovor: nemaju šta raditi nego se posade pa uče dok čekaju predavanja.

Inače lako je nama prdonjama iz BL pričati ali ljudi sa strane niti imaju kintu da vise po kafanama (nisam ni ja imao ali barem TV gledaš kući) niti imaju neko žestoko društvo da zjakaju po gradu.

E sad bilo je onih šliftera koji su stavljali tačku na svaku rečenicu profesora ali to je manje više isto na svim fakultetima....

Meni bilo čudno kako ljudi uče a niko ne ispituje niti ima kontrolni... :) ... - posljedica srednje elektro škole ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 13:37 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 10:57
Postovi: 83
Ne dolaze svi dva tri sata ranije vec samo rezervisu mjesto sveskom ili im to uradi kolega sa masinstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
o ako je rijec o profi Mirjanicu, najmladjem fizicaru i doktoru fizickih nauka, ja sam se gurao u prve redove

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
DzoksRS je napisao:
Ne dolaze svi dva tri sata ranije vec samo rezervisu mjesto sveskom ili im to uradi kolega sa masinstva.

Raskupusaju svesku, i ostave po jednu dvolisnicu na svako "zauzeto" mjesto. Najdraže mi je bilo doći pola sata ranije, zgurati sav taj otpad na jedan kraj i sjesti gdje hoću. Nikad nisam pomjerio nečiju torbu ili knjigu, ali kad tako naredaju komade odjeće, listiće i olovke jednostavno se mora. :D

Mada čujem da su ovi mlađi napredniji pa na jedan papir napišu koliko mjesta "zauzimaju" i strelicom označe smijer u kojem niko ne smije da ostavi stvari. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 16:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Au ti slučajevi imaju i na ekonomiji. Tamo ima profesor na čijim predavanjima (u nekim momentima) ne možeš sjesti ni na stepenice. Študenti poredaju papiriće na stepenice. :lol:

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 17:46 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
Panzer je napisao:
pingvin je napisao:
Hoce da prepisu sve sa table :) Ima ozvucenje,sve se cuje.Sad biraj hoces li slusati ili pisati,a kod Mitrovica je i jedno i drugo nemoguce zajedno izvesti,osim ako nisi Anstajn :D


Izvadiš telefon i snimaš predavanje i pišeš. ;)


Da li se ikada ikome zapravo dalo preslusati to? :)
Ja sam jedno vrijeme hvatao audio biljeske na laptopu, dok sam u isto vrijeme i kucao i bas nikad mi se nije dalo preslusati audio fajl. Valjda se nesto nauci i na samom predavanju, a biljeske budu dodatno stivo.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 18:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
FLASH je napisao:
Panzer je napisao:
pingvin je napisao:
Hoce da prepisu sve sa table :) Ima ozvucenje,sve se cuje.Sad biraj hoces li slusati ili pisati,a kod Mitrovica je i jedno i drugo nemoguce zajedno izvesti,osim ako nisi Anstajn :D


Izvadiš telefon i snimaš predavanje i pišeš. ;)


Da li se ikada ikome zapravo dalo preslusati to? :)
Ja sam jedno vrijeme hvatao audio biljeske na laptopu, dok sam u isto vrijeme i kucao i bas nikad mi se nije dalo preslusati audio fajl. Valjda se nesto nauci i na samom predavanju, a biljeske budu dodatno stivo.


Naravno da ne. To je samo za slučaj ako ne razumiješ nešto pa onda preslušaš opet taj dio.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2014, 23:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
I ja zivim podaleko pa moram zjakati po Banjaluci po 2 sata ali da idem ranije i da se koljem za mjesto...neka hvala. Da vi vidite osmjehe na licima tih ljudi kad se na druga vrata prikradu na predavanje masinaca (jeste..kriv sam..dosao sam jednom ali nikad vise) pa se vesele kao da su dobili na lutriji.. To se desava na svim predavanjima i stvarno vise nema smisla. Necu uopste da komentarisem to sto jedan student zauzme 14 mjesta sa svojim stvarima ( olovke, SECER U VRECICI, listovi ). Postujem to sto neko ima volje da dolazi 3 sata ranije da bi uspio da preradi svih 4461 zadak u Uscumlicevoj zbirci ali sto je previse previse je.. Siguran sam da 75% tih koji se kolju za prvi red nece ni uslov dati a kamli sta drugo.. Ostaje mi da cekam sljedeci jun ( oktobar - budimo realni.. ) i da napravim novu temu sa nazivom " Gdje su vrijedni studenti ETF-a "...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2014, 16:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
Четвртак,4.12.'14,12:15,празна већина театра,број људи свега неких 5 редова.

Гдје сте вриједни студенти бањалучког ЕТФа ? 8) :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2014, 16:32 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Predavanja kod Brdjanke ne propustam,pa taman imali tri kolokvijuma u petak :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2014, 16:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Sep 2010, 10:50
Postovi: 1101
"...тежи бееееесконачнооости" :lol:

А дан послије,када НИЈЕ колоквијум,одлазак на предавање које се сврстава у групу 'омиљено'. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Dec 2014, 16:37 
OnLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Ja jedino na osnovama mogu pratiti nastavu i donekle na programiranju.Na ort ne idem a kod Mitra je haos :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs