banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 20:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Okt 2014, 20:52 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Kako funkcioniše završavanje faksa prije roka i kako je to zakonski moguće.. Čujem na faksu kako ima primjera takvih studenata pa me interesuje da li to znaci da možeš završiti faks za 3 godine ili samo znači da ti godina može trajati malo kraće.. Nemojte bacati drvlje i kamenje na mene, nisam rekao da to hoću a ni da mogu..samo pitam. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2014, 22:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
Neko te slagao. Bilo da fax traje tri ili četri godine, moraš predavanja odslušati pa na ispite izlaziti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 08:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Pa sumnjam da bi profesor lagao .. Mozda se zbunio? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 08:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Nema logike.
Da su predavanja bez značaja - studenti bi dobili knjige i imali rokove svakih 15-30 dana.
U tom slučaju bi faks završio za pola godine.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 08:56 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2011, 21:32
Postovi: 46
Pa shvatam i ja da nema logike. Mozda je moglo nekada, kada su se ispiti polagali odjednom, ali sumnjam da po Bolonji to moze .. Pokusavao sam u glavi razraditi razne kombinacije ali ne ide nikako.. Posto se na sve vjezbe mora ici (bar na mom faksu) nema sanse da se to izvede... Jedino kad bi isao na vjezbe za dvije godine odjednom ali ne mozes jer nisi polozio proslu godinu ..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 09:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Ja recimo znam da je profa sa ETF-a završio treću i četvrtu godinu za jednu godinu dok je studirao. E sad da li to može još uvijek ne znam. Meni bi bilo logično da može. Kad je neko talenat on može da uči samo iz knjiga bez žive riječi (tj predavanja).

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 09:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Odes to studentske sluzbe i pitas
I onda budes sto posto siguran
Ovako ti je sve nagadjanje

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 10:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
znam i ja slucaj gdje je treca i cetvrta godina zavrsena u jednoj godini... cini mi se da ti je samo molba potrebna i to je to...

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 10:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Maj 2006, 01:17
Postovi: 1874
Mislim da se to može postići kao dogovor studenta i profesora, da položiš ispit iz naredne godine sad, a da profesoru predaš prijavu sledeće godine kad već taj ispit kao budeš odslušao. Znam da kad ljudi obnavljaju godinu a slušaju ispit iz naredne godine koji zakonom ne mogu slušati, onda im na isti način profesor upiše ocjenu u njihovu svesku, a naredne u indeks i prijavu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
...može vjerovatno i na ovim "kupovnim" fakultetima, samo uplatiš unaprijed svu školarinu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2014, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Meni su bolji likovi koji studiraju dva fakulteta paralelno, a upoznao sam ih nekoliko.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Okt 2014, 13:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
Whotanoob je napisao:
....Meni bi bilo logično da može. Kad je neko talenat on može da uči samo iz knjiga bez žive riječi (tj predavanja).


Nema to veze sa talentom...

Ne znam za ove "teoretičarske" fakultete ali na tehničkim ima poprilično vježbi koje se moraju proći a koje ne možeš sam kući. Jedino da paralelno ideš na vježbe iz recimo treće godine i četvrte pa da polažeš istovremeno. Opet uslov za polaganje nekog ispita iz četvrte godine je položen ispit X iz treće tako da i redoslijed morao pratiti

Meni opet udarilo nešto u glavu da upišem ekonomiju...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2014, 11:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Maj 2007, 10:40
Postovi: 1568
Lokacija: Banja Luka
Ma kod nas je očaj, ne možeš maltene dva fakulteta paralelno studirati (barem neke ne možeš), a kamoli završiti prije. To je vani sasvim normalno, studiraj koliko fakulteta hoćeš i zadužuj predmete koje želiš. To je i realno, jer ako je neko u mogućnosti da savlada svo gradivo koje je potrebno da se položi taj predmet, zašto ga osporavati u tome? Iako studiram redovno, smatram da bi trebala postojati mogućnost ranijeg završavanja za "sposobnije" i nadarene. Ode ti barem trećina života na školovanje, ako sve u roku rukaš.

_________________
Have you ever burried a face in your hands?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2014, 12:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11345
Lokacija: PL / BL
Iggy_PoP je napisao:
To je vani sasvim normalno, studiraj koliko fakulteta hoćeš i zadužuj predmete koje želiš.


To se zove "interdisciplinarno studiranje", makar ovdje kod mene. Obicno biras nekoliko fakulteteta na istom univerzitetu i stvaras svoj vlastiti tok studija, uz postovanje sati predavanja, vjezbi itd. Meni licno je to proseravanje - imas papir da si zavrsio nepostojeci fakultet (senso stricte), i liznuo si sve po malo a nista do kraja. Moze da bude osnova za doktoriranje i naucni rad, a i to iskljucivo na humanistickim pravcima.

U vezi ranijeg zavrsavanja - u "moje doba" se to zvalo individualni tok studija (govorim o PL, a pretpostavljam da je u RS slicno). Dogovoris sa profesorom termine polaganja kolokvija, ispita i sl., a kasnije ti to potvrdi studentska sluzba. ako se dobro sjecam, bila je potrebna dozvola dekana.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2014, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31205
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pa da, to su cari bolonjske deklaracije o takvom nacinu studiranja se pricalo, ali se odjednom zasutilo, ovo pitanje trebaju da postave danasnji studenti, jer ocigledno je da imamo poluimplementovanu Bolonju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs