banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 18:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2015, 20:30 
Citiraj:
Moze se zivjeti i sa 1000 eu samo kako.

Daleko bolje nego ovdje. A opet ni sam ne znam sta smatras po komfornim zivotom u DE, nisam to osjetio pa mozda zato ni ne znam.

Ne treba samo gledati novac, kao sto ste spomenuli tu i obican covjek ima prava, privatnik nece (u stvari ne smije) otpustiti trudnicu ili slicno, jednom rjecju uredjena drzava. Zar ne bi bilo bolje vlastitu djecu dizati u DE umjesto u ovom smecu od drzave. I na kraju krajeva sama kultura ljudi je na daleko vecem nivou nego kod nas.

Citiraj:
Svabe to vole i cijene i cuvaju takve radnike

Istina, gazda od vjerenice i punice htjeo da dovede jos jednu iz BiH, odnosno pitao da li znaju one nekoga ko ima HR/EU drzavljanstvo i zeli tamo raditi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ozenis se Miki za bogatu svapkinju i dobijes komforan zivot :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 20:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Aleksandar MK je napisao:
@Ajkula

Ovo za njegovatelja. Rad u staračkom domu ili kućne posjete ? Vidim da plata varira vjerovatno od zdravstvenog stanja korisnika.


Plata varira od godina staza, poslodavca i Republike u kojoj radis. Zdravstveno stanje pacijenta nikakvu ulogu ne igra.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 21:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Milan je napisao:
A opet ni sam ne znam sta smatras po komfornim zivotom u DE, nisam to osjetio pa mozda zato ni ne znam.


Polako druze, tek si dosao u DE, nikome nije palo direkt u krilo. Pricacemo za nekih deceniju i po opet na ovu temu. Dok se nakrecis kuca i kuca i strpas ojre u dzep :P

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 21:03 
Nisam ja jos gore zvanicno doselio, iz tvojih usta u bozije usi... :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7807
Lokacija: Mejdan
ajkula je napisao:
Po tome kako je dosta 20 kvadrata za zivot govori koliko nam je drzava u banani i koliko smo navikli na bijedu. Zalosno.

Neko voli minimalizam, 20 kvadrata je nekome malo, ali već 30-ak može biti fino, pogotovo ako je u pitanju samac ili par bez djece.
To ne mora da bude znak bijede.
Uostalom i vani je trend "kompresovanja".
http://www.youtube.com/watch?v=SbRvsWuWNUM (ovaj lik je ekstrem po životu u malo kvadrata). Nije sve u kvadraturi.

Milan je napisao:
Ne zelim nista lose reci sa tim, samo ne bih ipak potencirao pricu da se lose zivi sa 1200 eura u DE. Zivi se otprilike kao i kod nas sa mozda platom od 1000-1100 KM.

Većina ovdje nema platu od 1100 KM.
Ono što je najgore, znam čak i parove koji rade i koji su u situaciji da oboje ne mogu zajedno zaraditi preko 1000 maraka.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 21:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Milane kojetje godište punica i jelčemu :wink:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2015, 21:12 
Citiraj:
Većina ovdje nema platu

Ovo bi bilo ispravnije.


Citiraj:
Milane kojetje godište punica i jelčemu :wink:

Punica samo svabe valja, jednog vec sa'ranila, sada ima drugog, ovi nasi nix... :D

30 kvadrata je sasvim dovoljno i super ako je fino rasporedjeno. Vidio sam jedan stancic od 38 kvadrata, ljepota bozija za samca, mala, ali sasvim dovoljna kuhinjica, solidno kupatilo i ogromna dnevna sa perfektnim pogledom...


Vrh
  
 
PostPoslato: 21 Feb 2015, 22:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Za grbacenje u starackom ne treba diploma, samo jaka kicma i dobar zeludac :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Mar 2015, 23:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Postoji standard i STANDARD; dok sam studirao, imao sam sobu od 14 kvadrata i to mi je bilo i vise nego dovoljno.
Kad sam se zaposlio, nasao sam stan od nekih 75 kvadrata ( za nas dvoje) i komentar kolega je bio - taman, za dvoje ljudi 3 sobe - taman.
Realno, ne treba nam toliki stan, ali to je ovdje standard. I oni na socijalnoj pomoci imaju takav standard - dvoje djece - trosoban stan - premali, zale se, hoce veci, guraju se po stanu, nemaju kvalitetan zivot, a sve drzava placa.
Skoro svi idu na odmore ( ne kao nasi ljudi u sobe za 7 € , samo da se ode,ali je i to bolje nego nista), vecina leti negdje, ili provodi odmor u njemackim turistickim centrima - jer je to standard.
Auta se mijenjaju svako nekoliko godina,jer je to standard.
I ako to sve ne mozes da si priustis, ako dvoje djece spava u istoj sobi ( sa roditeljima ili u dnevnoj nikako), ako ne odletis negdje bar desetak - petnaest dana na odmor, ako vozis isti auto stariji od desetak godina i slicne stvari - onda se racuna da zivis skoro na granici siromastva.
U BiH, ako si prezivio do kraja mjeseca bez dugova i jos imas par maraka u dzepu - zivis iznad granice siromastva.
Da se vratim na temu - posao jeste tezak ( radio sam sezonski za vrijeme studija) , skoro sve sestre ( i sestre njeguju pacijente, to je illuzija da to rade samo njegovatelji) imaju opasnih problema sa kicmom ( osim ako rade na ocnom i slicno). Zarada nije ekstremno velika, ali se od te plate da zivjeti, ne samo prezivjeti. Sve naravno zavisi od prohtjeva - nekom je dovoljno otici desetak dana u Tursku ili Egipat, neko mora potegnuti do Australije da bi zadovoljio svoje prohtjeve ( sorry a. morao sam malo :wink: ).

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs