banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 10:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2014, 09:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11346
Lokacija: PL / BL
korisnik je napisao:
Profesor je poput mađioničara Dejvida Koperfilda u stanju istog dana u istom terminu držati predavanja na 11 (jedanaest) različitih kurseva! Naime, u utorak, 16.04.2013. godine u 15 sati dr. sc. Halid Žigić bi trebalo da istovremeno održi 11 predavanja sa jedanaest različitih grupa studenata.


Da je "univerzitet" smijurija, to stoji. Ali cinjenica je da je kod mene za pet godina fakulteta, na nekom tamo svjetski priznatom univerzitetu, mali dio predavanja vodio profesor. Uglavnom predavanja drze asistenti, docenti i sl. Profesor dodje na ispit i da se potpise u indeksu. Cak ni ocjenu ne upisuje... Ima izuzetaka ali je uglavnom tako bilo.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 10:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Treba drzava da im isplati stetu koja je nanesena ovoj prestiznoj visokoobrazovnoj instituciji!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 10:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/obr ... 28593.html

Provjeravaju diplome i zatvaraju isturena odjeljenja fakulteta iz BiH u Srbiji
Provjeravaju diplome i zatvaraju isturena odjeljenja fakulteta iz BiH u Srbiji
Srna - 29.01.2014 10:12

BEOGRAD - Prosvjetna inspekcija u Srbiji krenula je u ozbiljnu akciju zatvaranja nelegalnih isturenih odjeljenja fakulteta iz BiH i Brčko distrikta u Srbiji, kao i u kontrolu falsifikovanih diploma, potvrdio je načelnik Prosvjetne inspekcije Velimir Tmušić.

Tmušić je dodao da će naredne školske godine sva odjeljenja tog tipa biti zatvorena.

On je za "Večernje novosti" rekao da je inspekcija već zatvorila neka odjeljenja u Novom Pazaru, a da trenutno provjerava ona na području Čačka.

"Krenuli smo iz Novog Pazara, gde smo zatvorili Internacionalni univerzitet iz Brčkog i Farmaceutsko-zdravstveni iz Travnika. Oba su bila u jednoj privatnoj kući. Sledeća lokacija bio je Čačak. Tu je nadzor u toku, a najverovatnije će uslediti i kazne", istakao je Tmušić.

Na posljednjoj sjednici Senata Univerziteta u Beogradu ključna tema bila je studiranje u Brčkom, jer se zna da je u distriktu i na nedavno zatvorenom Evropskom univerzitetu diplomatsko znanje steklo više stotina državljana Srbije, koji pri tom, kako se pretpostavlja, često nisu ni prešli granicu.

Kao poseban problem na Senatu je istaknuto utvrđivanje broja diploma stečenih u Republici Srpskoj, jer za njih u Srbiji nije potrebna nostrifikacija.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 10:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Kad je počela ova hajka oko ovog fakulteta, prije možda dvije godine, reče mi jedan profa sa PMF-a da ni oni nemaju akreditaciju, a kamo li ovi privatni.

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://novosti.rs/vesti/naslovna/drustv ... ile-Srbiju

Diplome iz Brčkog preplavile Srbiju


I. Mićević | 28. januar 2014. 21:16 | Komentara: 13

Zatvoren univerzitet u Brčkom na kom je jedan profesor predavao 70 predmeta, a ima ispostave i kod nas. Srpska prosvetna inspekcija zatvara nelegalna isturena odeljenja
Diplome sa univerziteta iz Brčkog teško se nostrifikuju

Diplome sa univerziteta iz Brčkog teško se nostrifikuju



VEST da je Evropski univerzitet u Brčkom trajno zatvoren, jer je jedan profesor predavao 70, a drugi 56 predmeta, uznemirila je i mnoge studente u Srbiji. Jer ova „eminentna“ visokoobrazovna ustanova ima svoje ispostave u čak šest gradova u Srbiji i mnogi mladi vlasnici su brčanskih indeksa.

Farmacija, pravo, novinarstvo, menadžment, arhitektura, saobraćaj, geodezija i još desetak studijskih programa - sve može da se upiše u Beogradu, Subotici, Novom Sadu, Nišu, Somboru ili Pančevu.

- Kod nas se samo upisujete, ne organizujemo časove u ovim gradovima. Celokupna nastava sluša se putem interneta, a samo se na ispite odlazi u Brčko - objašnjava službenica u jednom od ovih informativnih centara.

Upućeni kažu da je sve - od ispita do diplome - moglo da se završi i bez prelaska granice. Samim tim što su profesori, na papiru, po šest-sedam puta premašivali dozvoljenu normu, jasno je da se ta nastava nije ni odvijala u punom obimu. Bilo je tamo i predavača iz Srbije. Pokušavali su da uspostave saradnju sa jednim od uglednih fakulteta Univerziteta u Beogradu.

- Tražili su da njihovi studenti koriste našu biblioteku. Kada smo pitali šta će im biblioteka u Beogradu kada studiraju u Brčkom, dobili smo odgovor da oni to ne bi ni koristili, već da je fakultetu potrebna referenca da sarađuju sa nama. Naravno, odbili smo saradnju - kažu na ovom beogradskom fakultetu.

Upravo studije u Brčkom bile su i predmet rasprave poslednje sednice Senata Univerziteta u Beogradu. Jedan njihov diplomac žalio se Senatu, jer je naš Pravni fakultet odbio da mu prizna osnovne studije i dozvoli upis na master. I Senat je odbio njegovu žalbu.

I POLICIJA LOVI “NELEGALNE“ - Da bismo rešili problem nelegalnih isturenih odeljenja i kupovine diploma, potrebno je svi da se udružimo. Zato smo nedavno formirali dva tima u kojima učestvuju predstavnici Ministarstva prosvete, Agencija za borbu protiv korupcije, MUP, sudova, tržišne inspekcije, zaštitnika građana i poverenika za informacije od javnog značaja. Očekujemo da to da rezultate i da do jeseni iskorenimo ovaj problem - napominje Tmušić.

- Taj mladić je završio Ekonomski fakultet u Brčkom i hteo kod nas da upiše master. To što je on učio uopšte nije kompatibilno sa predmetima na Ekonomskom fakultetu u Beogradu, pa ne možemo da mu priznamo četvorogodišnje studije - objašnjava za „Novosti“ prof. dr Sima Avramović, dekan Pravnog fakulteta.

Koliko tačno ima ovakvih diploma u Srbiji, niko ne zna. Posebno je teško utvrditi broj diploma stečenih u Republici Srpskoj, jer za njih nije potrebna nostrifikacija. Prosvetna inspekcija je krenula u ozbiljnu akciju zatvaranja nelegalnih isturenih odeljenja i kontrolu falsifikovanih diploma. Prema rečima Velimira Tmušića, načelnika Republičke prosvetne inspekcije, do naredne školske godine sva nelegalna odeljenja biće zatvorena.

- Krenuli smo iz Novog Pazara, gde smo zatvorili Internacionalni univerzitet iz Brčkog i Farmaceutsko-zdravstveni iz Travnika. Oba su bila u jednoj privatnoj kući - naglašava Tmušić. - Sledeća lokacija bio je Čačak. Tu je nadzor u toku, a najverovatnije će uslediti i kazne. Pošto nismo dovoljno nadležni ići ćemo sa tržišnim inspektorima i policijom, kako bi oni mogli da legitimišu ljude. Jer mi možemo samo da idemo u obrazovne ustanove koje su legalno prijavljene.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 18:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7800
Lokacija: Mejdan
Univerzitet u šoping centru
Slika
Slika

Citiraj:
- Tražili su da njihovi studenti koriste našu biblioteku. Kada smo pitali šta će im biblioteka u Beogradu kada studiraju u Brčkom, dobili smo odgovor da oni to ne bi ni koristili, već da je fakultetu potrebna referenca da sarađuju sa nama. Naravno, odbili smo saradnju - kažu na ovom beogradskom fakultetu

:lol:

Whotanoob je napisao:
Kad je počela ova hajka oko ovog fakulteta, prije možda dvije godine, reče mi jedan profa sa PMF-a da ni oni nemaju akreditaciju, a kamo li ovi privatni.

Univerzitet u BL je akreditovan i na enitetskom i na nivou BiH.
Za sada je akreditovano 5 univerziteta i visokih škola na nivou BiH.
http://hea.gov.ba/akreditacija_vsu/Default.aspx
Svih 5 su iz RS zato što je Federacija kasnila sa usklađivanjem zakona.
Ovaj iz Brčkog nema ni teorijske šanse da bude akreditovan. Taj proces je trebao krenuti prije 5-6 godina i sada bi bio gotov, pa ne bi imali ovu situaciju.

Generalno, ni to neće spriječiti hiperprodukciju, nego je znatno ublažiti. Treba još štošta da se odradi kako bi se stalo u kraj kikiriki ustanovama, napisao sam u ranijim postovima, ne da mi se ponavljati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 19:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
laoce je napisao:
... a ja mislio da je Prof.dr.sc.mr.potpr. Mirjanic bio olmajti - predavao na 13 fakulteta( plus minus 2,3), a uz to bio i potpredsjednik RS. Mala maca za Halida.

Dobra opaska ja zaboravio tog velikana naše nadrinauke :lol: sin mu je još veća veličina, bukvalno je prošao kroz fakultet, sve u bermudama i papučama, dok su mu profesori nakast dolazili da mu drže ispit.....sve je odlično položio off course :roll:
Whotanoob je napisao:
Kad je počela ova hajka oko ovog fakulteta, prije možda dvije godine, reče mi jedan profa sa PMF-a da ni oni nemaju akreditaciju, a kamo li ovi privatni.

Ma naši vrli državni su predmet sprdnje kim se pređe granica...odeš negdje u normalnu državu kad kažeš gdje si studirao ko da si rekao da si završio internet večernji kurs za menadžera na Barbadosu. Mo'š da diplomu priheftaš na banderu prije prelaska granice....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 22:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Profa Mirjanić koji na predavanja dolazi bez ikakvih pomagala, a formule izvodi bez ikakve greške teško se može reći da se bavi nadrinaukom.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 22:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Hertzog je napisao:
Treba drzava da im isplati stetu koja je nanesena ovoj prestiznoj visokoobrazovnoj instituciji!!!

Dva, tri profesora na svojim nejakim plecima nose prosvetiteljstvo i reformu brcanske regije a vlast DC tako, ccc ..

:lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2014, 23:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7800
Lokacija: Mejdan
Neko napisa 1400 studenata, a trećina iz Hrvatske i još dobar dio iz Srbije.
Dakle, na nejakim plećima nose prosvetiteljstvo regije, manitu! Regije!
Treba toj dvojici profesora dati orden za zasluge regionalnog zbližavanja putem obrazovnih ustanova i Nobela za nauku jer svojim naporima postižu ono što niko od domaćih profesora uspio nije, baveći se plemenitom djelatnošću kao što je prosvetiteljstvo, kao i Nobela za ekonomiju zbog razvoja ekonomije distrikta.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 01:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Заборавио си Нобела за физику јер постижу да буду на више мјеста у исто вријеме. :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7800
Lokacija: Mejdan
Nastavljaju sa radom :confused2:

Citiraj:
Sud odlučio: Profesor može da drži 70 predmeta?!

Evropski univerzitet u Brčkom, koji se proslavio time što jedan profesor drži 70 predmeta, odlukom suda nastaviće rad.
Osnovni sud u Brčkom odgodio je izvršenje rješenja o zabrani rada Evropskom univerzitetu u distriktu, koje je prošle sedmice potpisao šef vladinog Odjeljenja za obrazovanje Momčilo Poljić, rekao je danas prorektor ove privatne visokoškolske ustanove Mirko Kulić.
Kulić je rekao novinarima da će Evropski univerzitet nastaviti sa radom sve do okončanja upravnog spora pred sudom, koji je pokrenuo Evropski univerzitet.
On je ponovo danas opovrgao sve navode iz rješenja o zabrani rada, a spor između Evropskog univerziteta i Odjeljenja za obrazovanje okarakterisao je kao Poljićevo ponašanje koje je “krajnje tendenciozno, neutemeljeno na zakonu i lišeno svake moralne norme”.
Šef Odjeljenja za obrazovanje u Vladi distrikta Momčilo Poljić donio je prošle sedmice rješenje o oduzimanju licence, čime je trajno zabranio rad Evropskom univerzitetu u Brčkom, uz obrazloženje da ne ispunjava uslove za rad i obavljanje djelatnosti prema važećim propisima iz oblasti visokog obrazovanja i zbog uočenih neotklonjivih propusta u radu.
Poljić je na konferenciji za novinare rekao da su tokom šestomjesečnog upravnog nadzora utvrđene najteže povrede zakona i najgrublji propusti u radu ove visokoškolske ustanove.
Kako su prenijeli mediji. između ostalog ustanovljeno je da jedan profesor drži čak 70, a drugi 56 predmeta. Da od 60 profesora, koliko im je potrebno po standardima za izvođenje nastave, Univerzitet ima zaposleno samo deset, ali da ni jedan od njih ne ispunjava zakonske uslove u pogledu izbora u zvanje…


http://istinito.com/index.php/bih/drust ... meta?.html

Koja lakrdija.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
O matero..... :banghead:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ako neko bude isao u Brcko neka javi ovde, da nam donese 15-ak diploma, da mu damo pare


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Zahladilo je, treba za potpaliti vatru...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Ma valjace...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 16:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Aq9y7tRsTv4[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wa_mS1IOjLQ[/youtube]

Sve tačno :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 20:22 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
filozof sa vrbasa je napisao:
Profa Mirjanić koji na predavanja dolazi bez ikakvih pomagala, a formule izvodi bez ikakve greške teško se može reći da se bavi nadrinaukom.

File šta će mu pomagala pa nije, gluvo bilo, invalid ili astronom da mu treba teleskop.....predavao na svim mogućim fakultetima, pisao (obavezne) knjige iz više oblasti, bio rektor, podpredsjednik države i konsiljere, i to uglavnom sve odjednom. Pa Lomonosov i Lajbnic bi mu se naklonili do poda :notworthy: Zbog takvih portabl naučnika nam je i školstvo na zlu glasu...odeš vani sa diplomom u džepu i fino postavljaš rigips ili krečiš. Milina!

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2014, 22:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7800
Lokacija: Mejdan
Za rigips ti ne treba diploma.
A ima fakulteta kojima su vani priznate diplome i ljudi koji mogu lako naći posao vani. Inače, ako ćeš nastaviti školovanje, stečena diploma sa većine fakulteta će biti priznata.
Ipak, diploma ti je samo papir, bez prakse i vještina je možeš okačiti mačku o rep svuda u svijetu osim ovdje gdje je sistem poremećen.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Jan 2014, 14:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Choban je napisao:
A ima fakulteta kojima su vani priznate diplome i ljudi koji mogu lako naći posao vani.

ETF ,medicina - specijalisti i donekle mašinci. Ali to su deficitarni kadrovi svugdje pa su zato priznati....ali to ne može svako da završi i studira zato je i velika potražnja za tim kadrom.
Choban je napisao:
Ipak, diploma ti je samo papir, bez prakse i vještina je možeš okačiti mačku o rep svuda u svijetu osim ovdje gdje je sistem poremećen

Tačno, ali sa zapadnih univerziteta uglavnom izlazi obučen kadar i speman za rad.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs