banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 03:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2014, 17:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Sud: Profesor može da drži 70 predmeta


Evropski univerzitet u Brčkom, koji se proslavio time što jedan profesor drži 70 predmeta, odlukom suda nastaviće rad.

Osnovni sud u Brčkom odgodio je izvršenje rješenja o zabrani rada Evropskom univerzitetu u distriktu, koje je prošle sedmice potpisao šef vladinog Odjeljenja za obrazovanje Momčilo Poljić, rekao je danas prorektor ove privatne visokoškolske ustanove Mirko Kulić.

Kulić je rekao da će Evropski univerzitet nastaviti sa radom sve do okončanja upravnog spora pred sudom, koji je pokrenuo Evropski univerzitet.

On je ponovo danas opovrgao sve navode iz rješenja o zabrani rada, a spor između Evropskog univerziteta i Odjeljenja za obrazovanje okarakterisao je kao Poljićevo ponašanje koje je "krajnje tendenciozno, neutemeljeno na zakonu i lišeno svake moralne norme".

Šef Odjeljenja za obrazovanje u Vladi distrikta Momčilo Poljić donio je prošle sedmice rješenje o oduzimanju licence, čime je trajno zabranio rad Evropskom univerzitetu u Brčkom, uz obrazloženje da ne ispunjava uslove za rad i obavljanje djelatnosti prema važećim propisima iz oblasti visokog obrazovanja i zbog uočenih neotklonjivih propusta u radu.

Poljić je na konferenciji za novinare rekao da su tokom šestomjesečnog upravnog nadzora utvrđene najteže povrede zakona i najgrublji propusti u radu ove visokoškolske ustanove.

Kako su prenijeli mediji između ostalog ustanovljeno je da jedan profesor drži čak 70, a drugi 56 predmeta. Da od 60 profesora, koliko im je potrebno po standardima za izvođenje nastave, Univerzitet ima zaposleno samo deset, ali da ni jedan od njih ne ispunjava zakonske uslove u pogledu izbora u zvanje...



pisam se na ovaj komad zemlje gdje zivimo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 18:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
И онда ме неки овде питају а што си дошао у БГ да студираш, зар ниси могао нешто да нађеш "код куће". :) Далеко од тога да је ово овде Харвард али је измислило студије за већину тих приватних у БиХ...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 18:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Pa imaju oni Megatrend. Zar on nije tata-mata medj' privatnim "fakultetima"?

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 18:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Јесте, и служи свима за заџебанцију. :) Од ликова са ТДИ радија па на даље. Кад сам рекао "ово овде" мислио сам на ИТС.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 18:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Ташко je napisao:
Pa imaju oni Megatrend. Zar on nije tata-mata medj' privatnim "fakultetima"?

:lol:
I jos si u istoj klupi sa BG elitom.. sve same pjevacice i manekenke. Kud ces bolje...

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 19:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
A kru' ti poljubim. 70 predmeta drži profesor! Pa na taj faks se upisuješ jedino ako si ogromna budala, tatin sin/ćerka i/ili imaš osigurano radno mjesto, a samo ti treba diploma... :?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Lolly je napisao:
Ташко je napisao:
Pa imaju oni Megatrend. Zar on nije tata-mata medj' privatnim "fakultetima"?

:lol:
I jos si u istoj klupi sa BG elitom.. sve same pjevacice i manekenke. Kud ces bolje...

jel ono na megatrendu i nataša bekvalac...stručni saradnik il nešto tako?
:lol:

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 19:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Panzer je napisao:
A kru' ti poljubim. 70 predmeta drži profesor! Pa na taj faks se upisuješ jedino ako si ogromna budala, tatin sin/ćerka i/ili imaš osigurano radno mjesto, a samo ti treba diploma... :?


Nazalost nije ni to jedini slucaj.

Kod nas u jednoj osnovnoj skoli su primili lika da predaje matematiku sa diplomom iz Brckog. Jednostavno, nema dovoljno kadra, na konkursu ih se prijavilo sedmoro i svi u Brckom zavrsili i onda ga jebi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ni glavni lik "Falsifikatora" im ravan nije

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Ludilo je sto se dopusta. Isti je slucaj i sa ostalim privatnim fakultetima. Mada, ovi u Brckom su legendarni.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://portal24h.ba/wp-content/uploads/ ... avanja.jpg

Brčanski skandal: Jedan profesor drži preko 80 posto nastave na dva fakulteta


Još se nije slegla prašina nakon medijskog prepucavanja između sadašnjeg menadžmenta Evropskog univerziteta u Brčko distriktu BiH i grupe profesora suosnivača Univerziteta, a ova ustanova nam priređuje novi šok.

meni inzenjerska informatika

Naime, uvidom u raspored nastave na Tehničkom fakultetu, smjer „Inženjerska informatika“ i Pedagoškom fakultetu, smjer „Informatika i tehnika“ – na web sajtu Evropskog univerziteta Brčko Distrikt BiH – dolazi se do skandaloznog saznanja: Jedan te isti profesor drži preko 80 posto nastave na dva fakulteta!

Od ukupno 23 kursa (predmeta) na Tehničkom fakultetu, smjeru „Inženjerska informatika“, dr Halid Žigić drži 19, odnosno preko 82% nastave i vježbi, a isto tako je i na Pedagoškom fakultetu, smjer „Imformatika i tehnika“ – od 23 kursa 19 ih drži profesor Žigić. Bez imalo pretjerivanja, po završetku studija studenti oba fakulteta mogu kazati da su završili „u klasi“ profesora Žigića, jer on im drži skoro svu nastavu – kao đacima prvacima u razrednoj nastavi. (Vidi link).

Inzinjerska informatika

Informatika

Međutim, to nije sve. Profesor je poput mađioničara Dejvida Koperfilda u stanju istog dana u istom terminu držati predavanja na 11 (jedanaest) različitih kurseva! Naime, u utorak, 16.04.2013. godine u 15 sati dr. sc. Halid Žigić bi trebalo da istovremeno održi 11 predavanja sa jedanaest različitih grupa studenata. Na “Evropskom univerzitetu” nisu se libili da to čudo neviđeno ponosno objave na svojoj internet stranici!

Slika


Ovo je šokantan primjer, a možda ih ima i više, odstupanja od zadanih kriterija i pedagoških standarda u Visokoškolskom obrazovanju, i to na univerzitetu pretencioznog naziva “Evropski”. Istovremeno je to uznemiravajući dokaz slabe kontrole i uvida odgovarajućih Vladinih službi u rad nekih visokoškolskih ustanova. Improvizacija je očito prevršila svaku mjeru!

Naš portal je već pisao o aferama u obrazovanju Brčko distrikta BiH, a građani se pitaju - mogu li mirno spavati nadležni iz vlasti u situaciji kad obrazovanje doživljava zapanjajući sunovrat? Nezvanično saznajemo da je bivši šef Odjeljenja za obrazovanje, mimo propisane zakonske procedure, odobrio proširenje nekih smjerova na Evropskom univerzitetu, među koje spada i „Inženjerska informatika“.

A nastave li se tolerisati ovakvi slučajevi, cjelokupna vlast Distrikta će preuzeti odgovornost što nije ispunila svoju obavezu u zaštiti obrazovanja kao djelatnosti kojom se grade temelji društva.

portal24h.ba

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7807
Lokacija: Mejdan
Panzer je napisao:
Pa na taj faks se upisuješ jedino ako si ogromna budala, tatin sin/ćerka i/ili imaš osigurano radno mjesto, a samo ti treba diploma... :?

Pa naravno da je tako.

Zato ja fino napisah ranije, akreditacija i rangiranje, pa kad ne bude akreditovan (a neće moći jer jedan profesor drži 70 predmeta), niko normalan ga neće upisati jer neće se nigdje moći zaposliti.

Ovo sa fakultetima je postao biznis kao trgovina. "Plati pa vozi" su pojedini pretvorili u "Plati i ev' ti diploma", pojedini jer ne želim da generalizujem. Ajde bar sada imaju zgrade, prije su držali ispite po kafanama :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23489
Kakav multitasking. To je stručnjak, a ne ono 3ranje po Bolonji... tri profesora na jednom predmetu i slično. Ovo je pravi alfa profesor.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:48 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
E moji dragi,zato djeca novonastalog establišmenta studiraju vani pa će se po završetku studija vratiti ovamo da ih tate uhljebe u državnim službama.Vaše ovdašnje diplome u poređenju sa njihovim imat će vrijednost običnog papira bez obzira posjedujete li znanje ili ne.
Establišment je nešto protiv čega je se nemoguće boriti.Uvjek pobjedi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
http://www.novireporter.com/look/report ... ticle=7072


Internacionalni univerzitet u Brčko Distriktu

Eldorado za instant profesore matematike

Ako se RS na neki način ne odbrani od inflacije „matematičara“ sa Internacionalnog univerziteta, nastavnici i profesori matematike koji izlaze sa javnih univerziteta u Srpskoj i kojima Ministarstvo sada, kao deficitarnom kadru, obezbjeđuje stipendije, umjesto u školama mogli bi se nakon dobijanja diploma obreti na birou rada. Druga, dugoročno još pogubnija stvar tiče se (ne)kvaliteta znanja koje će mladim naraštajima prenositi instant matematičari koji do diplome mogu doći polaganjem samo sedam stručnih predmeta


Neželjena „pomoć“ stigla je iz Brčko Distrikta, tačnije tamošnjeg Internacionalnog univerziteta gdje je za godinu dana, koliko ima otkako je licenciran studijski program matematike i informatike, proizvedeno oko 80 profesora matematike i informatike.
Poređenja radi, od osnivanja studijskog programa matematike i računarstva na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu, 2000. godine, do danas diplomu profesora dobilo je samo 34 studenta, dok je na istom studijskom programu Prirodno-matematičkog fakulteta u Banjaluci od 1994. godine do danas diplomirao 101 student i to na oba smjera (opštem i nastavnom).

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Aq9y7tRsTv4[/youtube]

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7807
Lokacija: Mejdan
spijo je napisao:
E moji dragi,zato djeca novonastalog establišmenta studiraju vani pa će se po završetku studija vratiti ovamo da ih tate uhljebe u državnim službama.Vaše ovdašnje diplome u poređenju sa njihovim imat će vrijednost običnog papira bez obzira posjedujete li znanje ili ne.
Establišment je nešto protiv čega je se nemoguće boriti.Uvjek pobjedi.

Sad će me neki vjerovatno napasti, ali i vani ima kikiriki univerziteta. Samo nisu toliko očigledni u prodaji diploma. A da imaju ekstra kvalitetnih, imaju.
A pošto pojedinci već imaju zagarantovana radna mjesta, onda im studiranje vani dođe za zajebanciju jer mogu i ovdje kupiti diplomu, ali i da se mame pohvale kada sjede na kafi.
Problem je i do mentaliteta, jer će neko ko je vani završio osrednji univerzitet sa nikakvim prosjekom, u mnogim slučajevima će imati bolju startnu poziciju od odličnih studenata koji su ovdje diplomirali zamo zato jer je vani studirao/la :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 21:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
... a ja mislio da je Prof.dr.sc.mr.potpr. Mirjanic bio olmajti - predavao na 13 fakulteta( plus minus 2,3), a uz to bio i potpredsjednik RS. Mala maca za Halida.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
ma od pocetka se znalo da Stankovic,gradjevinac iz Beca pravi univerzitet da pokupi lovu sa tih par profesora,zatvori to i zbrise....

da je meni znati na koji privatni fax ide korisnik :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2014, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
spijo je napisao:
E moji dragi,zato djeca novonastalog establišmenta studiraju vani pa će se po završetku studija vratiti ovamo da ih tate uhljebe u državnim službama.Vaše ovdašnje diplome u poređenju sa njihovim imat će vrijednost običnog papira bez obzira posjedujete li znanje ili ne.
Establišment je nešto protiv čega je se nemoguće boriti.Uvjek pobjedi.


Zanimljiv odgovor..

Tesko mi ovo ide u toliku "dubinu". Nekako ne mogu sebi smisliti da djeca trenutnih politicara idu na Harvard, Yale, Oxford da bi dosli ovdje i bolje vladali masom.. Nisu mi oni taj tip, nekako mi vise odgovara da on zavrsi osrednji fakultet vani, pa da dodje ovdje, da ga tata zaposli u centralnu banku i da ladi onu stvar, sa kafe na kafu za 2800 km, bez puno brige. Tesko bi ovo bila amerika pa da ti imas porodice gdje je svaki naredni potomak bolji od prethodnog, sa jos vise znanja i jos vise jake skole, dobrim vezama i sl..


Ispravi me ako grijesim, ali nasi ljudi su ti vise za budzet, daj sigurne plate i lupaj se nogom u guzicu..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 79 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs