banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 10:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Jun 2009, 17:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Banjaluka - Na ispitu je bila puna sala. Imali smo samo 30 minuta za tri lekcijska pitanja. Sela sam odmah ispred profesora. Sedeo je i igrao igrice na mobilnom telefonu, a studenti su izvadili skripte bez ikakvog ustručavanja. I ja sam po ugledu na druge sve prepisala. Tako je bilo na oba ispita, započinje priču dvadesetdvogodišnja studentkinja, koja je za druge polagala ispite na jednom banjalučkom privatnom fakultetu. Za svaki test je dobila po 50 KM!

http://www.blic.rs/repsrpska.php?id=95628

Nisam znao da se od tog zanata može pristojno živjeti. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 22:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Sad me podsjeti, imao sam i ja ponudu, neki anonimus me zvao da mi plati da polazem ispit za njega, samo ne na mom faxu.
Dalje, kazu da ne mogu uvesti kontrolu? Pa cek, oni vrijedjaju neciju inteligeniciju ovde, tj. citalaca. Pa za koji vrag nam onda sluzi index. Imas pismeni ispit, ponesi index, pred amfiteatrom prozivka, provjera indexa i to je to.
Boze mili, sve gore od goreg.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2009, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2008, 14:27
Postovi: 4285
Lokacija: ту поред Ленке
Tommy Vercetti je napisao:
Pa za koji vrag nam onda sluzi index. Imas pismeni ispit, ponesi index, pred amfiteatrom prozivka, provjera indexa i to je to.

Ја полагао математику за пријатеља на Пољопривредном факултету. Мислим да је истовремено то било и писмени и усмени дио (само све се пише).
Убацили моју слику у његов индекс, на слику ставили неки печат, јер печат би требао да стоји преко слике у индексу. Ма без икаквих проблема прошло...

_________________
Shoole on tour
Новинар: Шта можете рећи о утакмици? Шеле: Могу да кажем само две речи: Звезда, Звезда и само Звезда!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2009, 00:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 12:43
Postovi: 3807
Lokacija: The Happy Hill
80 км на АПЕИРОНУ за микроекономију. `Ем смијурија шта питају, `ем лака лова. Провјерено, из прве руке... :wink:

_________________
По зими, киши, сунцу, снегу или кошави...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 02:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Još malo o nečasnim radnjama.

Citiraj:
Osim javno izrečene volje rektora Banjalučkog univerziteta Stanka Stanića i dva kodeksa nastavničke i studentske etike koji studente i profesore obavezuju na časno i pošteno ispunjavanje njihovih obaveza, Univerzitet u Banjaluci za sada nema mehanizam kontrole polaganja ispita, već se reaguje na osnovu pojedinačnih prijava i žalbi.


Citiraj:
Iako u probnoj fazi, na Panevropskom univerzitetu „Apeiron“ tvrde da su morali nabaviti tri uređaja za ometanje mobilnih telefona za domet od deset metara jer je teško uhvatiti „studenta prevaranta“.

:lol: :lol: :lol:
Citiraj:
- Posebno je teško kontrolisati devojke koje imaju dugu kosu. Morali bismo je prepipati celu da bismo videli ima li bubicu ili ne. Dešavalo nam se da se zbog nemara profesora ne kontrolišu indeksi, ali zbog toga smo znali da ih proveravamo na izlazu. Pa kada to shvate, pola studenata odustane od ispita. Što znači da su hteli na kvarno da ga polože - kaže član Upravnog odbora „Apeirona“ Darko Umerović.


:lol: :lol: :lol: :lol:

Citiraj:
Otisak prsta pri ulasku na BLC
Uprava Visoke škole BLC takođe je nabavila uređaj za ometanje mobilnih telefona, ali i svaki student da bi ušao na fakultet mora da se identifikuje otiskom prsta. „To smo uradili da bismo imali nepogrešivu identifikaciju studenta. Znate, bilo je raznih stvari - puškica, telefona, a čak je nekolicina studenata napravila uređaj koji je funkcionisao kao radio veza. Niko od nadležnih to ne kontroliše i u tome je problem“, smatra direktor BLC Nenad Novaković.


:lol: :lol: :lol:
http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/188645/Kad-ne-pomaze-bubanje-tu-je-buba-u-uhu

Citiraj:
Prosvetna inspekcija, pak, tvrdi kako nije njen zadatak da otkriva pisce, prepisivače i plagijatore i stvarne autore diplomskih ili seminarskih radova. Inspektori čak sugerišu da su profesori ti koji “treba da budu pronicljivi i koji ne smeju da dozvole podvale”. I tako, dok se svi vrte u krug, internet su preplavili sajtovi sa ponudama znalaca koji studentima za maksimalno 100 KM “priskaču u pomoć” i pišu diplomske i seminarske radove, ali i maturske radove srednjoškolcima.

http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/188780/Prevarom-i-podvalom-do-diplome-fakulteta
8)

Citiraj:
Istovremeno, poslodavci već ukazuju na neke posledice trenutnog stanja u visokom obrazovanju Republike Srpske. Oni upozoravaju da se na tržištu rada može očekivati haos jer će se sadašnje malverzacije, dugoročno gledano, „svima, a posebno privredi, obiti o glavu”.


Tako, recimo, umesto pooštravanja kontrole rada profesora i zahteva da se svaki seminarski rad, a posebno diplomski podrobno i pažljivo pročita, uprava banjalučkog Ekonomskog fakulteta ima drugu ideju - da ukine diplomske radove! Taj predlog biće saopšten već u petak, na sednici Nastavno-naučnog veća. Mada dekan Novak Kondić tvrdi da do sada nije bilo slučajeva da profesor prijavi nekog studenta koji je podmetnuo tuđi rad kao svoj seminarski ili diplomski, ukidanjem završnog rada Kondić kaže da će se, između ostalog, smanjiti malverzacije. „Kao prvo - izbegli bi presivanje. Takođe, diplomski rad oduzima mnogo vremena studentima, a suština je da se može uraditi postupno, tokom studija, kroz seminarske i stručne radove”, kaže Kondić.


http://www.blic.rs/Vesti/Republika-Srpska/189080/Poslodavce-zabrinulo-skolovanje-neznalica

Dekan Kondić rules!!!!!!!!!!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 08:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Tommy Vercetti je napisao:
Sad me podsjeti, imao sam i ja ponudu, neki anonimus me zvao da mi plati da polazem ispit za njega, samo ne na mom faxu.
Dalje, kazu da ne mogu uvesti kontrolu? Pa cek, oni vrijedjaju neciju inteligeniciju ovde, tj. citalaca. Pa za koji vrag nam onda sluzi index. Imas pismeni ispit, ponesi index, pred amfiteatrom prozivka, provjera indexa i to je to.
Boze mili, sve gore od goreg.

U NS, prozivaju i pred vratima od sale ti pregledaju index +licnu kartu.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 08:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Mislim da je najprakticnije ono sto se radi na Zapadu: naprave karticu kojom ne mozes da manipulises, slika je skenirana na kartici. Prije pocetka ispita stavis karticu ispred sebe, i tokom ispita se nadzornik proseta salom i provjerava kartice. Ako se identitet provjerava samo na ulazu, ja mogu uci sa svojim dokumentima, ali napisati ispit za nekog drugog. Zato je najbolja opcija da papire za rijesavanje studenti dobiju na samom ispitu, to su naravno oznaceni papiri. Na papiru napisu svoje podatke, i kad nadzornik prolazi, moze da provjeri karticu i da li su isti podaci sa kartice i na papiru napisani. Mislim da bi se na taj nacin svaka manipulacija sprijecila.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 10:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Hristov je napisao:
Mislim da je najprakticnije ono sto se radi na Zapadu: naprave karticu kojom ne mozes da manipulises, slika je skenirana na kartici. Prije pocetka ispita stavis karticu ispred sebe, i tokom ispita se nadzornik proseta salom i provjerava kartice. Ako se identitet provjerava samo na ulazu, ja mogu uci sa svojim dokumentima, ali napisati ispit za nekog drugog. Zato je najbolja opcija da papire za rijesavanje studenti dobiju na samom ispitu, to su naravno oznaceni papiri. Na papiru napisu svoje podatke, i kad nadzornik prolazi, moze da provjeri karticu i da li su isti podaci sa kartice i na papiru napisani. Mislim da bi se na taj nacin svaka manipulacija sprijecila.

Daleko smo mi jos od toga.
A kako mislis uraditi rad za drugog? Mislis potpisati se za njega, ali onda i on i ti morate imati prijavljen ispit za taj dan, jer kao sto sam rekla prozivaju i biljeze ko je pristupio ispitu a ko nije.

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 11:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da, u pravu si, ako gledaju u spisak na ulazu onda je to ok. Mada i to traje ako dodje nekih 200 studenata na ispit.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
shoole je napisao:
Ја полагао математику за пријатеља на Пољопривредном факултету. Мислим да је истовремено то било и писмени и усмени дио (само све се пише).
Убацили моју слику у његов индекс, на слику ставили неки печат, јер печат би требао да стоји преко слике у индексу. Ма без икаквих проблема прошло...


a zasto si to uradio? da li te grize savjest zbog toga? ili te makar kopka?
ili mislis da je krivica iskljucivo do sistema i organizacije, pa ako oni dozvoljavaju, sto da ne...

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 11:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Da, hocemo da nam politicari bude pravi ko svijeca, a mi sami krsimo jednostavna pravila zbog lakomosti ili cega god. :angry3:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 15 Maj 2010, 11:38, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 11:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
skitnica je napisao:
shoole je napisao:
Ја полагао математику за пријатеља на Пољопривредном факултету. Мислим да је истовремено то било и писмени и усмени дио (само све се пише).
Убацили моју слику у његов индекс, на слику ставили неки печат, јер печат би требао да стоји преко слике у индексу. Ма без икаквих проблема прошло...


a zasto si to uradio? da li te grize savjest zbog toga? ili te makar kopka?
ili mislis da je krivica iskljucivo do sistema i organizacije, pa ako oni dozvoljavaju, sto da ne...

Zbog para.Zbog cega drugog?
Vidis da se jedan hvali kako je dobio 80 maraka ya ispit apeironu :evil3:
bigman je napisao:
80 км на АПЕИРОНУ за микроекономију. `Ем смијурија шта питају, `ем лака лова. Провјерено, из прве руке... :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 16:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Problem je isključivo na privatnim fakultetima (gle čuda!) i pojedinim državnim, na nekim državnim fakultetima to je nemoguće, jer te profesor i asistent skoro znaju u dušu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 21:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Hristov je napisao:
Mislim da je najprakticnije ono sto se radi na Zapadu: naprave karticu kojom ne mozes da manipulises, slika je skenirana na kartici. Prije pocetka ispita stavis karticu ispred sebe, i tokom ispita se nadzornik proseta salom i provjerava kartice. Ako se identitet provjerava samo na ulazu, ja mogu uci sa svojim dokumentima, ali napisati ispit za nekog drugog. Zato je najbolja opcija da papire za rijesavanje studenti dobiju na samom ispitu, to su naravno oznaceni papiri. Na papiru napisu svoje podatke, i kad nadzornik prolazi, moze da provjeri karticu i da li su isti podaci sa kartice i na papiru napisani. Mislim da bi se na taj nacin svaka manipulacija sprijecila.


Eto ja studiram na Zapadu i niko me nikad nije pitao za bilo kakav dokument niti bilo sta slicno. Skoro nijedan ispit se ne nadgleda, mogu slobodno doci, poceti raditi, shvatit da sam gladan, otici do kantine, jesti i vratiti se da zavrsim ispit bez da me iko pogleda. Profesor ili asistent obicno budu u kancelariji, tako da mozemo da odemo da pitamo ako nesto nije jasno, ili ponekad ostanu u ucionici. Na nekim predmetima dobijemo ispite koje mozemo da nosimo kuci, i na kojima pise npr. "Ispit treba predati izmedju 20. i 27. Maja. Od trenutka kada ga otvoris imas 2h da ga zavrsis. Nemoj konsultovati nikog drugog niti raspravljati o ispitu dok se ne zavrsi. Srecno"

I sto je najvaznije skoro niko ne vara, a ako se nekog slucajno uhvati, minimalna kazna je suspenzija na godinu dana, ali za varanje na ispitu mislim da bi bili odmah izbaceni.

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Svasta.. :) Kad kazes da zivis na Zapadu... Jesi li htio reci da studiras zapadno od Banja Luke na nekom privatnom faksu? :D Salim se..

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 22:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Dartmouth

Citiraj:
Problem je isključivo na privatnim fakultetima (gle čuda!) i pojedinim državnim, na nekim državnim fakultetima to je nemoguće, jer te profesor i asistent skoro znaju u dušu.


Problem je, nazalost, jednako zastupljen i na jednim i na drugim fakultetima.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 22:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Onaj ko ima potrebu da izvodi neke malverzacije na BLC-u ili Apeiron-u je van svake konkurencije.
Da ne napisem nesto gore.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 00:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Time trek kada bi kod nas uveli taj debilni sistem polaganja ispita ovde bi bio raspad sistema. Nije to za balkanske narode.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 00:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
filozof sa vrbasa je napisao:
Time trek kada bi kod nas uveli taj debilni sistem polaganja ispita ovde bi bio raspad sistema. Nije to za balkanske narode.

Nije sistem debilan nego onaj ko ide na fakultet samo radi papira, a ne da nauci ono sto studira.
Boli ga, zaposlice se kod strike, ili ce ga striko zaposliti u opstini i obezbijedjen je... To je ovdje vecinom stav prema fakultetu.
Baš sam se vratio sa Zapada pa su mi friska sjecanja...bas je kako TT kaze:
Niko ne vara. Ne samo zato sto je svjestan da ce ga sutnuti ako ga uhvate vec zato sto zna da ako ga ne uhvate i sutra se zaposli i desi se da ne zna nesto, a navodno je to cetiri godine studirao...dobija preporuku:"Nesposoban" i da mu je Obama striko nece se vise zaposliti u struci. Zato niko nije glup da vara na ispitu. A kod nas se TO smatra pamecu...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 00:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Da li si ti dobro pročitao šta je Time trek napisao? Usred ispita izaći iz učionice, pitati profesora ili asistenta ako ti nije nešto jasno. Pitao sam u početku i ja svoje, ali sam uvijek kao odgovor dobijao ne znam.

Na poslu da zabrlja može mu desiti u životu, a i ne mora.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs