banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 13:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Nov 2013, 15:44 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Milkica je napisao:
Drugarica mi je tamo bila na prijemnom, ne preporučujem da to upisuješ... kao traže na prijemnom za vanredni znanje B2!? Pa što onda da se upisujem ako imam to znanje. Pored toga, ne daju da se upise nakon upisnog roka? Pa što se onda zove vanredni studij... cule smo da imaju neki da ne mogu ni da završe, čisto zato što te maltretiraju i to za tvoje pare, da bi pokazali da su kao ozbiljni. Imaš brate filolološki pa probaj tamo..


Da, vidjela sam na njihovoj stranici da se trazi nivo znanja B2.
Uh.... zadeveraste me :-?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 15:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Muke su to teske... :lol: :lol:

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2013, 15:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Milkica je napisao:
Drugarica mi je tamo bila na prijemnom, ne preporučujem da to upisuješ... kao traže na prijemnom za vanredni znanje B2!? Pa što onda da se upisujem ako imam to znanje. Pored toga, ne daju da se upise nakon upisnog roka? Pa što se onda zove vanredni studij... cule smo da imaju neki da ne mogu ni da završe, čisto zato što te maltretiraju i to za tvoje pare, da bi pokazali da su kao ozbiljni. Imaš brate filolološki pa probaj tamo..


Trolovi nijedni :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 18:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Isto kao i ostali privatni fakulteti...Fabrike za stancanje diploma.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 18:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Škrndelj od škole....kad je krenuo sa radom bio je nešto, bio priznat i imao dobre predavače, al je i godina bila oko 6k KM :-? ko da im Vorhol predaje...kako je pala cijena pao je i kvalitet nastave.....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
nepokoreni je napisao:
Škrndelj od škole....kad je krenuo sa radom bio je nešto, bio priznat i imao dobre predavače, al je i godina bila oko 6k KM :-? ko da im Vorhol predaje...kako je pala cijena pao je i kvalitet nastave.....


6000 godina bila?!
Pa koliko je sada?
To je bas preskupo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16752
nije to skupo, s tom diplomom možeš da radiš gdje hoćeš po svijetu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 20:49 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Нова Варош je napisao:
nije to skupo, s tom diplomom možeš da radiš gdje hoćeš po svijetu...


Pa vidjela sam na njihovoj stranici da je god 2500 KM, zato mi se 6000 cini previse.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 21:33 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Bila je 6 milja prije deset godina...sad je oko 2,5 milje. Tad je bio priznat, znam da je bio u zvaničnoj brošuri vodiča za brucoše koje je izdalo ministarstvo obrazovanja, jedini privatni priznati.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 23:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2011, 23:10
Postovi: 158
Nevezano za tvoje pitanje...
Koja je poenta upisivati engleski jezik na privatnom fakultetu.Razumijem kad bi neko upisivao neku informatiku,robotiku,mehatroniku,telematiku,telekomunikacije itd itd, na nekoj privatnoj instituciji,koja ima puno vise para pa samim tim i puno bolji masine,instrumente i laboratorije nego na drzavnom,ali engleski jezik-zgrada,ucionica,tabla i tu prestaje spisak nekih skupljih stvari koje su potrebne za izvodjenje nastave.Ne postoji ni teoretska sansa da ces na privatnom bolje nauciti nego na drzavnom niti su uslovi nesto bolji.Ne znam nikoga ko se zali na tezinu gradiva i profesore a studira na drzavnom.Ako nista,kad zavrsis drzavni,znaces sa sigurnoscu da znas pricati jedan strani jezik i da ti se poslodavci u privatnim firmama nece smijati kad im pokazes diplomu sa privatnog faxa.
E sad potpuno je druga prica ako ti ne zelis da ucis,oces diplomu i imas zagarantovano mjesto u nekoj drzavnoj instituciji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Nov 2013, 23:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Vampir Toza je napisao:
Nevezano za tvoje pitanje...
Koja je poenta upisivati engleski jezik na privatnom fakultetu.Razumijem kad bi neko upisivao neku informatiku,robotiku,mehatroniku,telematiku,telekomunikacije itd itd, na nekoj privatnoj instituciji,koja ima puno vise para pa samim tim i puno bolji masine,instrumente i laboratorije nego na drzavnom,ali engleski jezik-zgrada,ucionica,tabla i tu prestaje spisak nekih skupljih stvari koje su potrebne za izvodjenje nastave.Ne postoji ni teoretska sansa da ces na privatnom bolje nauciti nego na drzavnom niti su uslovi nesto bolji.Ne znam nikoga ko se zali na tezinu gradiva i profesore a studira na drzavnom.Ako nista,kad zavrsis drzavni,znaces sa sigurnoscu da znas pricati jedan strani jezik i da ti se poslodavci u privatnim firmama nece smijati kad im pokazes diplomu sa privatnog faxa.
E sad potpuno je druga prica ako ti ne zelis da ucis,oces diplomu i imas zagarantovano mjesto u nekoj drzavnoj instituciji.


Ne zelim uopce da se pravdam mada ce ti mozda tako zvucati...
Uopce se ne radi o tome da necu da ucim, da mi samo treba dipl. i da imam zagarantovano radno mjesto.
Planiram da upisem nesto iduce god a nisam sigurna sta.
Postavila sam jos jednu temu za razrednu nastavu u banja luci jer me interesuju utisci studenata
Moji prijatelji su uglavnom zavrsili ili u sarajevu ili vani, pa nemam koga pitat sve sto me zanima.
A nije meni do bacanja para vjeruj mi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 01:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2011, 23:10
Postovi: 158
buduca-studentica je napisao:
Vampir Toza je napisao:
Nevezano za tvoje pitanje...
Koja je poenta upisivati engleski jezik na privatnom fakultetu.Razumijem kad bi neko upisivao neku informatiku,robotiku,mehatroniku,telematiku,telekomunikacije itd itd, na nekoj privatnoj instituciji,koja ima puno vise para pa samim tim i puno bolji masine,instrumente i laboratorije nego na drzavnom,ali engleski jezik-zgrada,ucionica,tabla i tu prestaje spisak nekih skupljih stvari koje su potrebne za izvodjenje nastave.Ne postoji ni teoretska sansa da ces na privatnom bolje nauciti nego na drzavnom niti su uslovi nesto bolji.Ne znam nikoga ko se zali na tezinu gradiva i profesore a studira na drzavnom.Ako nista,kad zavrsis drzavni,znaces sa sigurnoscu da znas pricati jedan strani jezik i da ti se poslodavci u privatnim firmama nece smijati kad im pokazes diplomu sa privatnog faxa.
E sad potpuno je druga prica ako ti ne zelis da ucis,oces diplomu i imas zagarantovano mjesto u nekoj drzavnoj instituciji.


Ne zelim uopce da se pravdam mada ce ti mozda tako zvucati...
Uopce se ne radi o tome da necu da ucim, da mi samo treba dipl. i da imam zagarantovano radno mjesto.
Planiram da upisem nesto iduce god a nisam sigurna sta.
Postavila sam jos jednu temu za razrednu nastavu u banja luci jer me interesuju utisci studenata
Moji prijatelji su uglavnom zavrsili ili u sarajevu ili vani, pa nemam koga pitat sve sto me zanima.

A nije meni do bacanja para vjeruj mi.

O fakultetu kojeg si spomenula ne znam nista tako da ti na tu temu ne mogu nista reci.Ali znam sa sigurnoscu da je bolje uvijek upisati drzavni fax prije privatnog,to je neko uopsteno pravilo.Izmedju ostalog to su regli vise manje i svi ostali koji su pisali ovdje.
Moj post gore se odnosio na neko moje uopsteno vidjenje privatnih faxova.Tako da nemas potrebe da se pravdas. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 08:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
Da se ne lazemo, ovaj fakultet je bio glupost i kad je poceo. Sjecam se situacije u kojoj mi drugarica, sad PR u jednog drzavnoj instituciji studira na tom faxu komunikologiju. Jedan dan sa mamom priprema kao neku reklamu i to posalje mailom na fax i op padne 10ka, drugi dan joj treba analiza pjesmice Medj' javom i medj' snom. Ona veze o tome, inece se isto uci u sestom osnovne. I ja joj napisem analizu pjesmice, ona mailom posalje profesoru i op devetka.
A ja vucem one knjizurine na pravu i osvanem bubajuci i pitam se gdje to sve vodi.
100 puta sam pisala ovde sta mislim o privatnim fakultetima, isto tako onaj ko iskreno kaze jbg upisao sam to samo radi diplome i koeficjenta, to mi je ok, ali razglabati na siroko o teskoj inteligenciji i vrlim menadzerima, tzv. dipl pravnicima i ekonomistima, to mi je bljak. Nikad ne bih izjednacila zvanje steceno na privatnom i drzavnom faxu.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 11:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kakve goveđe glave izlaze sa državnih ja privatne nemam razloga pljuvati....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 22:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Hehe,komunikologija. Grohotom se smijem. Znam kako su se tamo gadjali devetkama i desetkama.
Isto kao i svi ostali privatni fakulteti, ako imas zagarantovano radno mjesto prije upisa, onda upisi taj fax radi diplome, inace zal' boze para i vremena.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Nov 2013, 22:37 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Hvala ljudi sto dijelite svoja misljenja...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2013, 00:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2011, 23:10
Postovi: 158
buduca-studentica je napisao:
Hvala ljudi sto dijelite svoja misljenja...

Nista.Za to i sluzi forum :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2013, 00:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Vampir Toza je napisao:
buduca-studentica je napisao:
Hvala ljudi sto dijelite svoja misljenja...

Nista.Za to i sluzi forum :D



Pa trebalo bi da sluzi... al' vidis da je forum pun pametnjakovica koji samo hoce da ispadnu "face", a nikakve koristi od njih. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2013, 15:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A što je moj post obrisan onomad, evo sad da pitam?
Obično ne pitam kad se postovi brišu, ali evo sad me interesuje.

Da ponovim; bolje je imati zvanje i poznavanje engleskog nego samo poznavanje engleskog, jer poslodavcu će vjerovatnije trebati neko ko ima neki profil, zvanje i pri tom se podrazumjeva da poznaje engleski nego znati samo engleski.

Mogu dopuniti post, u mojoj firmi svaki ekonomista i mašinac poznaje engleski, a imali smo i diplomiranog "Engleza" koji je na kraju bio otpremljen kao višak.
Bilo kakav razgovor koji se vodio sa stranim partnerima se vodio bez tog "Engleza" jer je najmanji problem reći "dobar dan, imate li kišobran" jer "Englez" nije znao tehnički engleski koji je najvećim dijelom razgovora zastupljen.

To ti je moje mišljenje, nije savjet, ti izaberi šta ti je u budućnosti najbolje, kao i na kom fakultetu ćeš steći najveće znanje.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Nov 2013, 16:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2013, 16:23
Postovi: 41
Talija je napisao:
A što je moj post obrisan onomad, evo sad da pitam?
Obično ne pitam kad se postovi brišu, ali evo sad me interesuje.

Da ponovim; bolje je imati zvanje i poznavanje engleskog nego samo poznavanje engleskog, jer poslodavcu će vjerovatnije trebati neko ko ima neki profil, zvanje i pri tom se podrazumjeva da poznaje engleski nego znati samo engleski.

Mogu dopuniti post, u mojoj firmi svaki ekonomista i mašinac poznaje engleski, a imali smo i diplomiranog "Engleza" koji je na kraju bio otpremljen kao višak.
Bilo kakav razgovor koji se vodio sa stranim partnerima se vodio bez tog "Engleza" jer je najmanji problem reći "dobar dan, imate li kišobran" jer "Englez" nije znao tehnički engleski koji je najvećim dijelom razgovora zastupljen.

To ti je moje mišljenje, nije savjet, ti izaberi šta ti je u budućnosti najbolje, kao i na kom fakultetu ćeš steći najveće znanje.


Ne znam zasto je obrisan, nisi rekao nista lose...
Ok je meni naravno da kazes sta mislis, al' su ovi "ogorceni" forumasi pravo dosadni!
Ne daj Boze upitat sta za privatni fax- ubise :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs