banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 13 Okt 2013, 16:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Treba ga nogirati sa fakulteta.

http://www.glassrpske.com/drustvo/vijes ... 36287.html


Banjaluka: Pritužbe na profesora Ekonomskog fakulteta

12.10.2013 18:31 | Dragana Keleč
Banjaluka - Studenti banjalučkog Ekonomskog fakulteta, nezadovoljni radom profesora Borivoja Kruškovića na predmetu makroekonomija, kod kojeg je, kako ističu, gotovo nemoguće položiti ispit, zatražili su pomoć od rukovodstva Univerziteta, dekana i Ministarstva prosvjete i kulture RS.

U pismu koje su poslali na njihove adrese studenti su naveli da je dolaskom Kruškovića polaganje ispita postalo gotovo neizvodljivo.

- Sa ponosom ističemo da smo studenti Ekonomskog fakulteta i ne tražimo da nam neko poklanja ocjene, ali prolaznost na predmetu makroekonomija od kada je za docenta izabran profesor Krušković je izrazito niska u posljednje tri godine da je to zaista čudno - navodi se u pismu koje je dostavljeno i "Glasu Srpske".

Studenti kažu da profesor možda jeste dobar poznavalac makroekonomije, ali da njegova predavanja nisu adekvatna.

- On javno govori da se ekonomija mora studirati bar pet-šest godina, na čemu niskom prolaznošću direktno radi - navodi se u pismu.

I u Savezu studenata Ekonomskog fakulteta potvrdili su da su imali pritužbi na rad profesora Kruškovića.

- Jeste, žalili su nam se studenti i to uglavnom zbog niske prolaznosti - kazao je potpredsjednik Saveza studenata Ekonomskog fakulteta Borislav Mandić.

Krušković, kojeg smo u petak pozvali telefonom u njegov kabinet na fakultetu, nije želio da komentariše žalbe studenata.

- Ne znam stvarno, vidite vi to sa studentima - rekao je kratko Krušković i spustio slušalicu.

Na Univerzitetu u Banjaluci su rekli da su zaprimili dopis sa žalbama studenata Ekonomskog fakulteta.

- Rektor Stanko Stanić dobio je dopis u kojem su studenti iznijeli problem sa predmetom makroekonomija koji predaje Krušković. Rektor je već obavio razgovor sa dekanom Ekonomskog fakulteta Novakom Kondićem u vezi s tim, a navodi koji stoje u tom dopisu biće ispitani i po dobijanju rezultata preduzeće se odgovarajući koraci - naglasili su na Univerzitetu.

Ministarstvo
I u Ministarstvu prosvjete i kulture RS potvrdili su da su zaprimili dopis studenata Ekonomskog fakulteta u Banjaluci, koji su proslijedili Republičkoj prosvjetnoj inspekciji na nadležno postupanje.

- Takođe, dopis je upućen i rektoru, dekanu Ekonomskog fakulteta, prodekanu za naučnoistraživački rad, prodekanu za nastavu i šefu katedre i Upravnom odboru Univerziteta - kazali su u Ministarstvu.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9294
Ne znam nista o tom covjeku, ali primjecujem da u zadnje vrijeme studentima ne valja ni jedan profesor koji iole drzi kriterijum prolaznosti na normalnom nivou. Studenti ("bolonjci") su se navikli provlaciti sa manje znanja od nekadasnjeg minimuma, i sad cim je neko malo stroziji odmah im ne valja i na ovaj nacin pritiscima "popravljaju" svoju ljenost i neznanje, umjesto da zasucu rukave i uce. Onda profesori popustaju sami i prije ovakvih pritisaka, i na kraju dobijamo gomilu ljudi za zvanjima, a znanja nigdje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6132
@blaf77

U potpunosti se slazem sa tobom..nisu ovi navikli da uce..tj ds sve ide lagano...medjutim..ovaj covjek jeste indijanac...nafurani lik koji puca od ego tripa ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 18:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Koje li gluposti.U državi u kojoj ekonomija ne postoji tražiti da se ona izučava šest godina.Ekonomija ne postoji ni u svijetu.To je samo šibicarska tehnika nazivanja poznatih stvari komplikovanim i blesavim imenima.
Ekonomija je samo mega-giga džeparenje ,način da se ukrade tuđe vlasništvo.Nauka :roll:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 18:40 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
I još se čudimo što nam se sav civilizovan svijet sprda sa školstvom.... :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Ma ovaj lik je indijanac žešći što reče wizzy_bl. Još je valjda neki dekanov rođo, i eto ga. Priče kakve sam čuo o njemu, jednostavno nisam mogao vjerovati kakav je pacijent. Kad se prije par godina pojavio na faksu, kao uhoda je išao tamo vamo od kabineta do kabitena, i čitao šta piše na vratima. Od jednih vrata, pročita, pa do drugih, pa se vrati na prva, pa ukrug, i tako je par mjeseci radio. Studentima je zabranio da na predavanja predmeta koji predaje donose knjigu i hvataju bilješke/podvlače dok drži predavanje (da li je to promjenio, nisam siguran). Sve u svemu, još jedna karikatura u srozavanju obrazovanja.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2013, 06:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Jan 2007, 09:30
Postovi: 2062
Valjda je prolaznost na ispitu samo par procenata.

_________________
Dodik-Bio je GENOCID u Srebrenici!
https://www.youtube.com/watch?v=01Qa2tkMYi8
Dodik: Malo sam plaćen za ono što radim
https://www.blic.rs/vesti/politika/dodi ... im/szjxs4h


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2013, 09:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Hoće čova da sebi digne rejting. Imamo i mi jednoga takvoga. Domicila. Sa profesorima poznatih (i priznatih) imena nema problema, ali kod njega prolaznost nikakva. Aman.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 14:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2012, 17:47
Postovi: 20
blaf77, upravo tako.

Knjiga je pozamasna. Ali, da ljudi potpisuju peticije, sta li vec... jer 2x nisu polozili predmet (iste godine koje su ga i slusali) - svasta.

Ali, plus (valjda) za Ekonomski fakultet - daje znacaja studentskim zahtijevima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2013, 19:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Ajd bjez korisnice, cuj na drzavnom fakultetu da ima problema...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jan 2014, 15:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Koji je to bullshit. Hajd' neka se ponaša kao đubre. Neće biti jedini koji će se tako ponašati, ali mi nisu jasni šta hoće većina mojih kolega.
Hoće da ih ispituje drugi profesor, hoće da ovoga izbace sa fakulteta.
Knjiga makroekonomije je opširna sa mnogo detalja bitnih. Možda i neusklađena sa početnim nivoom znanja prosječnog studenta druge godine. Profesor totalno loše prenosi znanje, totalno loše ispituje.
Sa druge strane imaš studente koji su pali i galame kako ništa ne valja, a ne znaju da li cijene rastu ili opadaju ako se novac štampa bez pokrića. Pitpisuju kojekakve peticije za smjenu. Ej, pa ovi predstavnici su indijanci isto.
Ja kome god kažem da se traži snimanje ispita uz održavanje istog pred svim studentima, kažu da je to loše. Navodno, dekan ne dozvoljava.

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs