banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2013, 20:53 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Maj 2010, 11:23
Postovi: 6
Koliko se može puta obnoviti jedna godina? Koliko sam čuo da nakon obnove 2 puta jedne godine gubi status redovnog studenta i dobija se status vanrednog studenta. Da li je to tačno? U pitanju je ETF u BL. Razlog zašto sam obnavljao 2 puta jeste što nisam baš bio dobro upoznat sa pravilima studiranja kada sam imao porodničkih problema i nisam na vrijeme zamrznuo status studenta, tako da mi je godina i po "propala" pošto nisam izlazio na ispite. Sada mi je ostao jedan ispit za uslov ali nažalost nisam ga uspio položiti sada u oktobarskome roku pa sada ne znam kakva su mi prava, šta da uradim. Da li je to kraj studiranja ili imam pravo da dobijem status vanrednog? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2013, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Citiraj:
Закон о високом образовању

Члан 110.

(2) Статус редовног студента, поред услова из става 1. овог члана, престаје и када студент два пута обнови исту студијску годину и не стекне услов за упис у вишу годину студија.

Имаш право на статус ванредног студента, али мислим да се треба писати молба, а и уплатити прва рата од 1500 КМ школарине. Распитај се у студентској.

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2013, 23:47 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Maj 2012, 19:58
Postovi: 13
Nasao sam i ovo, sad prema ovome izgleda da je 2 godine:
http://www.narodnaskupstinars.net/stranica/zakon-o-izmjenama-zakona-o-visokom-obrazovanju

Citiraj:
Статус редовног студента из буџета, поред услова из става 1. овог члана престаје и када студент два пута обнови студијску годину у току трајања студијског програма, што ће се посебно уредити статутом високошколске установе

Ovde se spominje student na budzetu. Je l' ovde ako je neko na budzetu i obnovi 2 puta prelazi u redovne samofinansirajuce studente(bez mogucnosti da se vrati na buzdet, ali je i dalje redovan) ili vanredne?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2013, 16:49 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 30 Maj 2010, 11:23
Postovi: 6
hvala na odgovorima, javio se jedan kolega putem pp koji mi je objasnio da se može obnoviti, valjda se plaća normalno (2,50 KM po bodu), još ću vidjeti iduće sedmice kada budem dolazio u bl u studentskoj
što se tiče budžeta, kada sam prvi put obnavljao odmah sam prebačen na samofinansiranje kao i svi studenti koji nisu dali uslov a bili su na budžetu i rečeno nam je da više ne možemo biti na budžetu, ovo je nešto novo izgleda tako da nzm :/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 11:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 13:53
Postovi: 493
Nekoliko mojih kolega koji studiraju desetak godina su svaki put dobijali novi indeks nakon druge obnove. Znaci imas pravo da obnovis dva puta, onda ti se ponistava stari indeks, upisujes fakultet ponovo! i onda prepisujes sve polozene ispite :D
Ma katastrofa :D
Sve je moguce u kraljevini Srba, Hrvata i Bosnjaka :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 13:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Maj 2012, 19:58
Postovi: 13
Znaci, oni su obnovili 2 puta i kada su trebali 3. put da obnove tada su dobili nove indekse? Ovi zakoni i izmjene su zbunjujuci i retardirani, ne znam samo ko ih sastavlja. ](*,)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 16:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
meni samo nije jasan ovaj clan zakona, da li svaku godinu mozes obnoviti dva puta ili u toku skolovanja smijes obnoviti dva puta

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16745
Kontam da možeš stalno, dok možeš jednom možeš i više pita


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Okt 2013, 19:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2011, 00:44
Postovi: 950
Koliko je meni poznato, od proljeca kad sam ja ganjala po faxu nesto, receno mi je da se valjda moze sad obnavljati koliko god hoces puta jednu godinu, ali ti ne smije proci godina dana da nista ne uradis, tj da ne upises obnovu i sl, inace te automatski ispisuju sa faxa.

_________________
Largate de mi casa, maldita sea!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs