banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:04

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Dec 2012, 19:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Mozda ce neko znati gdje tacno se obratiti, odnosno kojoj ustanovi sa sljedecim problemom...
Kome se dakle obratiti sa provjerom zvanja i ispunjavanja uslova asistenta za rad na fakultetu?Prosvjetna inspekcija?Min.prosvjete?Radi se o slucaju asistena koji najvjerovatnije ne ispunjava zakonom propisane uslove u pogledu prosjeka i same oblasti koju predaje a koji vrlo zlonamjerno se odnosi rpema studentima...Pokusaj prijave upravi nije dao efekta, doticna osoba je ocigledno zasticena od strane iste...Hvala na eventualnim sugestijama...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 19:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2009, 09:41
Postovi: 3657
Lokacija: House of Pejin
profesor je taj koji bira asistenta po nekom svom kriterijumu a komisija samo aminuje. to je uvijek tako bilo i biće. od žalbe nema selameta tj. ja ne znam nikoga da se žalio, pa uvažili, jer, logika je kako ćeš biti asistent profi koji te ne želi. a ako želiš da se baviš naukom napiši par radova, pošalji naučnim časopisima, pa ako ti objave imaš neku referencu i sa tim traži posao u institutima. to ti je mnogo bolje nego maltretiranje po faxu.

_________________
Ne idem više u školu, idem samo u džamiju i na igranke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 20:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Došla takva vremena da su asistenti veći od profa, a profe im dođu kao drugovi.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 20:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Otprilike tako. I mene baš interesuje kome se obratiti. Jest da nema potrebe više za tim, ali za neke buduće situacije. Samo što se kod nas, izgleda, nema kome obratiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 20:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Maj 2009, 12:39
Postovi: 52
Frisky_Dingo je napisao:
profesor je taj koji bira asistenta po nekom svom kriterijumu a komisija samo aminuje. to je uvijek tako bilo i biće. od žalbe nema selameta tj. ja ne znam nikoga da se žalio, pa uvažili, jer, logika je kako ćeš biti asistent profi koji te ne želi. a ako želiš da se baviš naukom napiši par radova, pošalji naučnim časopisima, pa ako ti objave imaš neku referencu i sa tim traži posao u institutima. to ti je mnogo bolje nego maltretiranje po faxu.


Jeste, profesor predlaze, ali asistent mora da ima odredjen prosjek ocjena sa studija 1 stepena, pa ne razumiejm kako moze predavati predmet koji nikad nije slusao na fakultetu?Recimo, kada pedagog predaje MLjR?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Frisky_Dingo je napisao:
profesor je taj koji bira asistenta po nekom svom kriterijumu a komisija samo aminuje. to je uvijek tako bilo i biće.


Oh kako ovo nije tacno na dosta fakulteta. Izmedju ostalog, asistenta postavljaju i politicke veze, dekani ili ´uvazeni´ ljudi koji tegle komisiju za usi. Ovo je pogotovo slucaj kod asistenata od gostujucih profesora. Te profesore boli uvo ko su im asistenti jer ionako dodju dva puta mjesecno i odrze blok casova u trajanju od 8h u cugu. Na takvim predmetima asistenti vode glavnu rijec jer student do profa ni ne moze doci.

@vitalia: ti bi po nekoj logici trebao da se obracas profesoru tog predmeta, ako to ne upali - dekanu, pa rektoru, pa ministru prosvete itd kako vec hijerarhija ide. Medjutim, 80% da od toga nema vajde, jer ako taj asistent nema ni osnovne potrebne kvalifikacije za predmet koji drzi znaci da je da je neko sa vise instance urgirao da se smjestio tu.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Dec 2012, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Prosvjetnoj inspekciji, piše sve u Zakonu o visokom obrazovanju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs