banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:38

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Sep 2012, 23:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Whotanoob je napisao:
danijell je napisao:
Eto imaš sreću da nisi polagao kod Hajdukovića, Ćelića, Jovanovića, Golubovića, Vlajića ... barem što se tiče dijela oko raspoloženja kojeg pokvari profesoru student koji lupi neku glupost, ili što suđenje Miloševiću nije baš na dobrom putu i slično.


Ja sam polagao kod prve trojice, i nisam imao loše iskustvo. Možda zato što sam spremio ispit.


Svaka čast.

Kod Jovanovića i Ćelića nisam ni ja ima problema, ali Hajduković nekada... Iz prve ruke priča. Uđe nas petorica kod njega da odgovarama, i daje nam nekih pola sata da pišemo koncept. Pitanja prelagana... sve znam...

Ali jedan od kolega odustaje nakon par minuta i Hajduković se toliko iznervirao da je meni rekao da odmah odgovaram, bez koncepta. Nema šanse da dobijem još par minuta da saberem misli i da par crtica napišem za svako pitanje. Ili odgovraš ili padaš...
I na kraju reče on meni... kolega vidim da ste to naučili i da razumjete, ali ne teče iz vas. Vidim da ste učili dva mjeseca, (vidio na prijavi kada sam položio pismeni)) ali za usmeni treba tri mjeseca. Vidimo se za mjesec dana...
Da, sve sam znao, ali nije teklo iz mene.

Ma pišem gluposti...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 02:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Nisi spremio kao forumas iznad :lol:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 06:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2012, 10:02
Postovi: 8
Problem je što se kod nas ide iz krajnosti u krajnost, ali ne bi bilo loše ni da ovi matematičari (fizičari i hemičari takođe) dobiju malo konkurencije. Biznis sa davanjem instrukcija raširio se na sve strane. Ko ima dijete u starijim razredima osnovne škole ili u srednjoj znaće o čemu govorim. Pola razreda ide na instrukcije. Druga polovina onih koji ne idu su ili djeca čiji roditelji to ne mogu da plate (zato i nemaju neke ocjene ili par djece funkcionera i budžovana (koji naravno imaju dobre ocjene). Nastavnica šalje kolegici, a kolegica njoj po sistemu: ja tebi, ti meni. Na časovima se ništa ne objasni, roditelji kod kuće moraju dodatno da objašnjavaju, ali ako hoće pristojnu ocjenu onda ide na instrukcije. Tamo im se, naravno, iznenada otvore oči i odjednom razumiju gradivo. Sve se to, naravno, masno plaća, a niko im ništa ne može, jer ko će da radi, oni su deficitarni. Počelo je sa matematikom, a nastavilo sa fizikom i hemijom. Prije su nastavnici imali samo višu pedagošku, pa su djeci odlično i razumljivo objašnjavali gradivo. Sada dolaze sa PMF-a, nastavnici vjerovatno znaju više od onih ranijih, ali zato djeca znaju daleko manje. Kakva je korist za dijete da nastavnik zna višu matematiku, ako ne zna (ili neće) da mu objasni pitagorinu teoremu. Pa, kada ja nemam vremena, zamolim gimnazijalca iz komšiluka da to pokaže djetetu. I on mu odlično objasni. Nakon toga ja bih tog malog najradije poslao u razred da predaje i ostalima, djeca bi sigurno bolje naučila.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
danijell je napisao:
Ljubiša ako se ne varam :)
Električna mjerenja predavao. Desilo se da jedan rok skoro svi desetke dobiju i onda nakon sedam dana oborio neke jednom, neke dva puta, a pojedine i tri puta. Na jednom usmenom. Niko nije položio. Ja sam samo jednom pao taj put, znači bio sam jedan od najboljih :lol: I to samo zato što nisam stigao na red. :) Onda je bila priča da je suđenja Miloševiću izvor promjene raspoloženja :D

Ljubiša R. Golubović, meni jedan od najgotivnijih profesora. Istina da je na usmenom bilo oko 30 pitanja, ali se moglo polagati po četri glave (ukupno šesnaest pa rasporediš sebi kako ti odgovara).
Rok bude kad studentima odgovara (obično svakih sedam dana) ja položio negdje krajem jula kad nisam imao nikakvih drugih obaveza. :)

Mnogi ga nisu podnosili jer je pitao neke stvari što se ne mogu naći u knjizi, a bilo na predavanjima pa je to znao biti problem (recimo da primjeniš priču o etalonima na to kako se zakivaju letve za krov, neke taktike iz srednjeg vijeka ili pravljenje kajmaka).
Prvi put dođe par nas na usmeni, onako iz zajebancije kao da probamo. Osam pitanja, prvo o navigacionim sistemima, ostalo neka suva teorija. Ovi moji se raspisali o koječemu, a ja lagano o ruskom GLONAS-u i vojnoj primjeni. Čovjek se oduševio kaže "šteta da ti dam osam, nećeš na kraju izvući deset". Hoćeš dopuniti i tako to, rekoh ne hvala, neću da mi kvari prosjek. 8)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
vezuv je napisao:
Problem je što se kod nas ide iz krajnosti u krajnost, ali ne bi bilo loše ni da ovi matematičari (fizičari i hemičari takođe) dobiju malo konkurencije. Biznis sa davanjem instrukcija raširio se na sve strane.

Ajde sad lijepo vrati se na prethodnu stranicu pa pogledaj njihov ispit iz matematike pa mi reci da li je takav "student" u stanju da sabere dva broja ili, ne daj Bože, djetetu objasni Pitagorinu teoremu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Čuj Pitagorinu teoremu? :roll:
Bi li još i da znaju kvadratne jednačine rješavati?
Ti ćeš krv piti đacima kad dođeš do posla. :p

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ma da, biću ona oštrokondža koju će i roditelji i djeca da mrze. 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:24 
I muz...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2010, 12:02
Postovi: 6252
Lokacija: Banja Luka
Ha? :confused4:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 07:31 
Imajm i ja jednu uciteljicu pa to iz iskustva... :P


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Sep 2012, 20:35 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 16 Sep 2012, 10:02
Postovi: 8
Da li je neko vidio na šta liče ispiti na ovim privatnim fakultetima koji štancaju diplomirane ekonomiste? Kako se polažu i kakva su pitanja? Neki njihovi studenti nisu u stanju da nabroje ni predmete koje imaju u tekućem semestru, ni kako se zove ispit na koji su izašli. Pa opet za sve ove godine njihovog rada niko da se ozbiljno pozabavi kvalitetom tog studija. Čudi me da neko i upisuje državnu ekonomiju u današnje vrijeme. Ne vidim po čemu je veći problem nastavnik sa privatnog faksa od ekonomiste sa privatnog faksa. Znam za curu koja je završila tehnički fakultet, par godina nije dobila posao i prošle godine upisala ovo u Brčkom. Ne znam kakva je matematika na tehničkim fakultetima, znam da je jača nego na ekonomskom i siguran sam da je zna dovoljno da bi predavala u osnovnoj školi. Koliko će naučiti svoje učenike to već zavisi od njene sposobnosti i volje, ali to je već stvar i njene osobnosti.
Govorim iz pozicije roditelja. Ne vidim potrebu da nastavnik rastura diferencijalne jednačine, ako će u osnovnoj školi predavati gradivo koje ne obuhvata ni kvadratne. Naravno da znanje nastavnika mora da bude daleko šire od onoga što će prenijeti učeniku, ali ne vidim da smo nešto dobili time što svi nastavnici moraju da završe PMF, pa se ljudi npr. spremaju da rade u CERN-u, a onda fiziku predaju u nekoj seoskoj školi. Najbolje bi bilo naći nekakvu sredinu kakve su prije bile više pedagoške koje su bile daleko lakše od PMF-a, a pružale i više nego dovoljno znanje za buduće nastavnike. Kakva je situacija sada privatni fakulteti će se sigurno i dalje postojati, ako ne ovaj u Brčkom ima i nekakav u Travniku tako da se to ne može zaustaviti.

Pozdrav, odoh djetetu da pokazujem matematiku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs