banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 15:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Maj 2012, 14:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
BANJALUKA - Kandidati za mjesto rektora Univerziteta u Banjaluci, Stanko Stanić, Ivan Šijaković i Vaso Bojanić, 7. maja trebalo bi da pred Senatom Univerziteta iznesu svoj plan rada za četvorogodišnji mandat na koji se bira prvi čovjek te visokoškolske ustanove.

Ivan Šijaković, profesor Ekonomskog fakulteta, u trku za poziciju rektora ulazi sa dosta optimizma, a osnovni motiv za kandidaturu je, kako je kazao, stanje na Univerzitetu u Banjaluci, odnosno način na koji se ova visokoškolska ustanova trenutno vodi.

"Ako kriterijumi za izbor budu sa intelektualnog, naučnog i moralnog stanovišta, onda bi pobjeda bila normalan ishod. Univerzitet, kao opštenarodno dobro, mora da bude motor razvoja, a ljudima ne smije biti neprijatno da rade u toj ustanovi", kazao je Šijaković.

On je dodao da će mu, ako bude izabran, prvi zadatak biti da se utvrdi kakvim resursima Univerzitet raspolaže i u kakvom su stanju, jer to sada niko ne zna.

Stanko Stanić, kojem je istekao četvorogodišnji mandat, kazao je da tu poziciju zaslužuje pojedinac čiji izbor potvrdi akademska zajednica, te da njoj treba prepustiti da radi svoj posao.

"Ako budem ponovo u toj poziciji, prvi zadatak biće povećanje kvaliteta studijskih programa. Kvantitativno, Univerzitet je toliko narastao da nije potrebno dalje širenje, ali na brojnim studijskim programima treba uraditi dosta toga da se unaprijedi rad, podigne na viši nivo i osigura adekvatan kvalitet", rekao je Stanić.

Vaso Bojanić, redovni profesor i šef Katedre za hemiju Poljoprivrednog fakulteta u Banjaluci, u nedjelju je bio nedostupan za komentar u vezi sa svojom kandidaturom za rektora Univerziteta u Banjaluci. Doktorirao je 1994. godine na Tehnološko-metalurškom fakultetu u Beogradu, a do sada je objavio oko 40 naučnih i stručnih radova, te osam knjiga.

Nikola Dronjak, predsjednik Unije studenata RS, kazao je da su studenti zadovoljni, jer se na konkurus za prvog čovjeka Banjalučkog univerziteta prijavilo više kandidata.

"To je ono što smo tražili, a nadamo se da će izbor obilježiti 'fer plej' i da će biti odabran čovjek koji će za četiri godine mandata dovesti Univerzitet u Banjaluci na mjesto koje mu pripada i srediti stanje na ovoj visokoškolskoj ustanovi", dodao je Dronjak.

Sjednica Senata Univerziteta u Banjaluci zakazana je za 7. maj i tada bi kandidati trebalo da iznesu svoj program rada za period na koji se biraju.

Do 7. maja čekaće se i prijave kandidata koji su eventualno prijave poslali poštom.

Rektora Univerziteta bira Senat, koji broji 27 članova, među kojima je pet studenata, a odluka se donosi natpolovičnom većinom.

http://www.nezavisne.com/novosti/gradov ... 39141.html

Kako sam čuo na TV kandidat je i Nenad Kecmanović, ali s obzirom da je na početku rata bio uz Aliju nije moj favorit.

Šijaković kao sociolog svakodnevnice mi je zanimljiv čovjek, međutim kako je mjesto rektora politička funkcija ne bi me začudilo da aktuelni režim ponovo postavi svoga čovjeka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Maj 2012, 14:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Sijakovic mi predaje vec peti predmet tako da bih volio da on postane rektor ali Stanic ce ipak ostati, ima preveliku podrsku ovih sa vrha.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2012, 22:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Partija je jednoglasno odlučila da to ponovo bude Stanić.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs