banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:03

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Obrazovnom sistemu RS je potrebna reforma ?
Da 96%  96%  [ 44 ]
Ne 4%  4%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 46
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Feb 2012, 22:43 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Nov 2011, 13:29
Postovi: 304
Niko nije rekao da treba prestati obrazovati ljude.

Veci ih poceti smisleno obrazovati!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2012, 23:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2009, 15:48
Postovi: 108
Citiraj:
Na polugodištu pala trećina đaka

Realno.
Ja sam radio u osnovnoj školi 2009. godine, kao zamjena preuzeo od početka oktobra do kraja polugodišta.
O.Š. Dositej Obradović, u četiri odjeljenja osmog razreda na nekih 85 učenika iz engleskog je bilo 16 negativnih ocjena na polugodištu, s tim da je trebalo biti možda još pet. Najgore mi je bilo što sam "poklonio" dvice nekima, da bih na sjednici nastavničkog vijeća vidio da ti isti učenici padaju iz po dva-tri predmeta. Ukupno je, na tih oko 85 učenika, bilo 32-33 koji su pali.

Kad sam već tu da spomenem da je Mirko Banjac posebna grana psihijatrije. Bio je čitav eon direktor RPZ (mislio sam da je i sad), i on priča kako treba nešto hitno uraditi po pitanju obrazovanja. Moj savjet je da sebi i Antonu Kasipoviću ispali po metak u čelo. Prvo Antonu, da ne bude zabune.

_________________
AKO ME NEMA, ZNAČI DA SU ME BANOVALI. A IMALI SU I RAŠTA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Citiraj:
Moj savjet je da sebi i Antonu Kasipoviću ispali po metak u čelo


Amin, brate!

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 01:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
ovome treba pridodati da je Banjac neko ko radi protiv nacionalnih interesa...
pocetkom prosle skolske godine je radio projekat sa, mislim, bihackim kantonom, i dovodio njihove neke predavace tjeravsi ljude odavde da idu na ta predavanja obavezavsi ih da moraju imati na kraju certifikat sa tih predavanja...
ajd nije ni problem sto je u pitanju rad subotom i tjeranje prosvetnih radnika na radionice koje im se bas ni ne slusaju, nego je problem sto je odredjen nivo unitarizma propagiran pod maskom tog kompletnog projekta...

iskreno, htio sam pisati direktno Dodiku prituzbu na ovakvu samovolju i rad kontra nacionalnom interesu, ali na kraju nekako nisam, ako upratim da se Banjac ponovo uhvatio ovakvog nacina mlacenja para, mislim da bi trebalo pokrenuti neku inicijativu preispitivanja ne samo njegovog rada, nego i cjelokupnog Pedagoskog Zavoda....

doduse, nisam protivnik skracivanja postupka - "metak u celo" sounds just fine....

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 10:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Okt 2002, 09:33
Postovi: 6443
Lokacija: Majka Rusija
Citiraj:
pocetkom prosle skolske godine je radio projekat sa, mislim, bihackim kantonom, i dovodio njihove neke predavace tjeravsi ljude odavde da idu na ta predavanja obavezavsi ih da moraju imati na kraju certifikat sa tih predavanja...


Heh, ovo me podsjeća na ono kad je nedavno naš Univerzitet organizovao nekakvo psihološko testiranje (ili nešto slično) profesora i asistenata - u privatnoj firmi :-)

_________________
Ne možemo ništa uraditi za jednu sekundu, to mogu samo Srbi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 14:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Harvester je napisao:
Citiraj:
pocetkom prosle skolske godine je radio projekat sa, mislim, bihackim kantonom, i dovodio njihove neke predavace tjeravsi ljude odavde da idu na ta predavanja obavezavsi ih da moraju imati na kraju certifikat sa tih predavanja...


Heh, ovo me podsjeća na ono kad je nedavno naš Univerzitet organizovao nekakvo psihološko testiranje (ili nešto slično) profesora i asistenata - u privatnoj firmi :-)

uopste me ne cudi da i univerziteti peru pare putem raznih "projekata"...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2015, 18:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Najmlađi doktor nauka imao 30, najstariji 65 godina
FENA - 14.12.2014 15:40
BANJALUKA - Najmlađi kandidat koji je u 2013. u Republici Srpskoj odbranio doktorsku disertaciju i stekao zvanje doktora nauka imao je 30 godina, dok je najstariji kandidat bio starosti od 65 godina.
Podaci entitetskog Zavoda za statistiku pokazuju da je lani u RS zvanje doktora nauka steklo 60 kandidata.
Najveći broj kandidata doktorsku disertaciju odbranio je u oblasti društvene nauke (46,7 posto), a najmanji broj odbranjenih disertacija je iz oblasti prirodne nauke (8,3 posto), dok je još manji iz sektora poljoprivrede (3,3 posto).
Kada je u pitanju visoko obrazovanje, u publikaciji "Ovo je RS" entitetskog Zavoda za statistiku RS navodi se da se u RS smanjuje broj upisanih studenata na prvom ciklusu studija.
Naime, na visokoškolskim ustanovama u RS ukupan broj upisanih studenata u 2013. manji je za 5,3 posto ili 2.482 brucoša, dok je na drugom i trećem ciklusu broj studenata u porastu.
Kada posmatramo polnu strukturu upisanih studenata, na prvom ciklusu i na specijalističkim studijama veća je zastupljenost žena, na magistarskim studijama više je muškaraca, dok na trećem ciklusu studija 47 posto čine žene.
Principi Bolonjske deklaracije u visokom obrazovanju u RS uvedeni su Zakonom o visokom obrazovanju usvojenom 2006.
U školskoj 2013/14. studiranje je i dalje bilo organizovano prema starom programu obrazovanja i programu koji je usklađen s Bolonjskom deklaracijom, ali većina studenata studira prema Bolonjskom programu obrazovanja (94 posto).
Na prvi ciklus studija upisano je 41.988 studenata i znanje iz oblasti društvene nauke, poslovanje i pravo stiče nešto više od trećine upisanih studenata (37,5 posto).
Od ukupnog broja upisanih na drugi ciklus studija, 2 321 studenat upisan je na magistarske studije, dok je na specijalističke studije upisano 86 studenata. Skoro 70 posto upisanih na magistarske i specijalističke studije čine osobe mlađe od 30 godina.
Na treći ciklus studija upisana su 68 doktoranata, od čega oko dvije petine čine žene.
Takođe, skoro 70 posto upisanih na doktorske studije čine osobe mlađe od 39 godina.
U RS je lani studiranje završilo 7.486 studenata, a više od polovine diplomiranih studenata su žene (58,2 posto).
Na visokoškolskim ustanovama u RS u školskoj 2013/14. bio je zaposlen 2.821 nastavnik i saradnik.
Zvanje docenta ima najveći broj nastavnika (35,9 posto), dok su među saradnicima najbrojniji viši asistenti (49,9 posto).

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2020, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
https://www.rtrs.tv/av/pusti.php?id=89702
Oва што предаје музичко данас, од око 2 сата и 7-ме минуте на видеу... :confused2: :confused2: :confused2: :pukeright: :pukeright: :pukeright: :pukeright: :violent1:
Забољеле ме уши, срце и душа :lol:

А сјетих се да сам чуо и да наставница музичког у бугарској није ништа боља, погрешно дјецу учи ноте, писање, итд... Није нека круцијална ствар без које ће умријети од глади у животу, али ако ћемо тако, онда боље да музичко не постоји као предмет. Да не причам о осталим предметима.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2020, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Šta oćeš, raštiman klavir :D

Raaaaazgraaaaaaaaaaa fuck lol. Slušam i plačem. 100% NUBL student.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2020, 02:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8731
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
Eh, kad se jave dva experta za muzicku kulturu ... pih

:D

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Mar 2020, 10:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Kad se sjetim muzičkog iz osnovne . . . Nastavnica "mađarica" Varga . . .
"Ja sem Varaždinec, Varaždinec, domovine sin" x2
"Imel jesam jen' kaput, krpal' sam ga tristo put"

Gramofon su mnogi od nas vidjeli prvi put u školi .. . Kontam da je i sad isto :D

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 00:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Сад то уч'тељ'це пушћају са це-деова и лап-топова :D Али овдје није могло тако, морало се ићи уживо лајв свирка, нема аутотјуна и силних продуцентских марифетлука да би се звучало добро и упјевано :lol:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Meni je u 7. i 8. razredu muzicko predavao pokojni Cos. Koji su to drilovi bili, hemija mi je bila manje strasna od muzickog. Svaki drugi cas kontrolni, analiziraj kompoziciju, tonalitet, najvisa, najniza nota, koliko je kojih nota po duzini trajanja, i svi minuciozni detalji. Odgovaranje je bilo jos teze, izadjes pred katedru, lupas ritam i jednu pjesmu picis po "do re mi" a drugu po "ce de e" sistemu. Vecina bi napamet naucila po dvije pjesme u svakoj varijanti, pa ako imas srece da te potrefi...

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 14:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Sretniče, meni je Ćos predavao od petog...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 14:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Bucka je bila i danas, malo matematike :D

Sinoc sam bucku pustio djeci, razbježali se ko mačke s jebišta.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
On topic i zbog čega je bitno da predavač muzičkog ima sluha, dva youtube klipa koji to najbolje objašnjavaju:

https://www.youtube.com/watch?v=TgFdics3uKo

https://www.youtube.com/watch?v=816VLQNdPMM

Njegov sin je fenomen, ali čova je veoma dobro objasnio zbog čega i kako.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ајој, Ћос :tard: :lol!: :notworthy:

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 15:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Rocker je napisao:
On topic i zbog čega je bitno da predavač muzičkog ima sluha, dva youtube klipa koji to najbolje objašnjavaju:

https://www.youtube.com/watch?v=TgFdics3uKo

https://www.youtube.com/watch?v=816VLQNdPMM

Njegov sin je fenomen, ali čova je veoma dobro objasnio zbog čega i kako.

Интересантно... Лијепо објашњено. Мада и тај релативни слух који се развија касније може бити једнако користан као и апсолутни, и имати скоро исту улогу... И нормално је да одрасли теже примају информације и уче од дјеце и беба, међутим, и кад се преврше тих фамозних 9 мјесеци (по мени је врло упитан тај узраст што је он спомињао) може се слух развијати на исти начин, слушањем, скидањем пјесама и композиција, генерално, базирањем на учење свирања мање визуелно и пасивно (само из нота), а више слухом и активно. Додуше, не раздвајам апсолутни и релативни слух, не бих то тако назвао... По мени би то било све исто, назвао бих "слух", а разлика би била једино у развијености тог слуха, колико брзо можеш скопчати тон, тоналитет који чујеш са називом по абецеди (или обрнуто) и лакоћу скидања композиција. Тако некако. Неки су способнији за то, неки мање. То је све.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Za žapca u bunaru, nebo nije veće od otvora bunara . . .

:D

Ja sam jako lošeg čak i referentnog sluha, u odnosu na klince taraba. Zanimljivo je, možda, imao sam tokom služenja JNA drugara sa apsolutnim sluhom. Glavna fora nam je bila da ga okrenemo na drugu stranu i drkamo po gitari neke hvatove apsolutno bez veze, i onda on svaki put tačno pogodi koja žica i koji prag . . . Ja sam tad otprilike bio sposoban razlikovati dur od mola i tu se završavalo moje umijeće. Što je najtužnije od svega, njega muziciranje apsolutno nije zanimalo.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 19:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Па да, то кад нађеш слухисту, па га испитујете и тестирате до које границе може опажати тонове :D

Баш то, генерално код нас многи са талентом, слухом и жељом да се баве музиком не оду у том смијеру, не школују се (добро, какво је наше музичко образовање, већ је други пар опанака и тема за другу причу) или их убрзо и прође воља за тим, па им врхунац буде да као тинејџери засвирају у неком бенду и капут. Што је и у реду, и подржавам (мора нам омладина имати и квалитетне, потентне људе и у музици, року, панку, металу и хвала Богу што их иоле има и даље), али онда с друге стране погледаш свршене "музичаре", средња, академија, мр. проф, а оно знање и разумијевање музике им је да се прекрстиш и умијеш онако муслимански... Част изузецима, али има знатан постотак тих за које не бих баш рекао да су професионални музичари. И таква бранша даље формира образовни систем, оне који требају да преносе знање, па се ондак вртимо у круг.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 99 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs