banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Engleski kod kuće
PostPoslato: 03 Dec 2011, 19:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Интересује ме да ли је стварно могуће научити енглески самостално код куће. Знам неке људе који тврде да су гледајући филмове, програме на енглеском језику, читајући текстове написане на енглеском, савладали енглески и важе за неког ко зна енглески језик. Размишљам о томе. Учио сам га у основној, средњој, и на факсу али то је ниво знања да могу рећи "могао би се споразумјети".
Има ли таквих људи овдје на форуму или знате ли некога, какво је ваше мишљење?
Да ли постоје квалитетне Интернет странице гдје се може учити енглески онлајн?
Да ли можда постоји неко с ким да даје часове онлајн, нпр. преко скајпа?
Немам времена, а ни новца за квалитетне школе, па размишљам сад о овоме?
Поздрав


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 19:14 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Moguce je kako da ne, imao sam ga normalno u osnovnoj i srednjoj kao i svako drugi, sad i na faxu mada strucne termine samo, ali rekao bih da sam ga doveo do savrsenstva bas uz pomoc filmova, interneta i world of warcrafta (online igra bazirana na komunikaciji s drugim igracima, ako ne znas sta je). Naravno ne mozes sad reci sledecih 2-3 mjeseca samo gledam filmove pa cu naucim engleski, vec je to nesto prirodno, spontano sto jednostavno ide svojim tokom. Ja sam negdje od 15-16 godine dosao u dodir sa svim tim i evo sad se isplatilo. Nije da sam uopste obracao paznju i sad vodio neku evidenciju koliko sam sta naucio i slicno vec je jednostavno doslo samo po sebi.
Najvazniji faktor po meni je da nadjes nekog da pricas engleski s njim bar par puta nedeljno ako ne svakodnevno. Da li je to preko neke drustvene mreze, chata, skype, mmo igrice ili sta god ali pricanjem ucis daleko brze od bilo koje druge metode.
Toliko poz!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 11:02 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Naravno da je moguce.. Nista nije nemoguce, samo je potrebno malo volje i zavrnutih rukava.. Ako skidas filmove, serije, sta vec, sa neta, koristi engleski titl, ne nas, tako ces najlakse. Naravno, rijeci moras nauciti prethodno, da bi imao bar koliko toliko solidan fond.
Kod mene je islo procesom: fond rijeci, gramatika, gramatika + prosireni fond rijeci..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 12:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Ako već imaš fond riječi - "mogu se sporazumjeti", kao što je gore napisano obavezno kada gledaš filmove skini engleski titl, tako sam bar ja učio. Imaš i odličan program za učenje, zove se Rosetta Stone.

Samo nije bit u tome da jedan dan učiš/čitaš/gledaš 5 sati, pa narednih 15 dana uopšte ne pričaš na engleskom. Stavi sebi kao uslov da svaki dan moraš izdovojiti malo vremena za to, i sve će doći na svoje mjesto. Naravno pod ovim se podrazumjeva onaj opšti engleski, za engleski sa puno pravnih/medicinskih i sl. pojmova trebaće više truda, a bogami i novca.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 14:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
Ako imas osnovu ( tj. zanas dosta rijeci) Samo citaj knjige (po mogucnosti na sav glas :D ) Gledaj filmove ( msm da je ucinkovitije bez eng titlova ) Jer u stvarnosti oni ti brslaju ko ludi, pa pokusaj bec citanja da raspoznas rijeci ....

i da .. pricaj sam sa sobom :D Nadjes sebi neku temu i udri :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
у школи сам учио њемачки, дакле са енглеским нисам имао додира но боље говорим енглески него њемачки. наравно, захваљујући филмовима од малих ногу а онда касније интернету..

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 14:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
Gamer je napisao:
i da .. pricaj sam sa sobom :D Nadjes sebi neku temu i udri :D


Ovo najbolje pomaze, provjereno iz iskustva :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 15:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
hemicar je napisao:
Gamer je napisao:
i da .. pricaj sam sa sobom :D Nadjes sebi neku temu i udri :D


Ovo najbolje pomaze, provjereno iz iskustva :D


Otvori neku temu na forumu samo za sebe i udri :lol:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 16:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Hristov je napisao:
Otvori neku temu na forumu samo za sebe i udri :lol:


Добра идеја. То би нам свима помогло.

Значи могуће је заисто то. Е па мораћу да запнем. Надам се да ће бити резултата. Видјећемо након неког периода.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4364
Evo mojih prijedloga kod samoučenja engl.jezika.

- skidaj serije i filmove isključivo sa engl.titlom, ako imaš vremena pogledaj jedanput sa titlom i jedanput bez, tako da memorises sto vise!
- uzmi rijecnik engleskog jezika i svaki dan pređi bar par stranica da obogatiš fond rijeci
- google translate, bar u 90% slucajeva je ispravno (nađi neki clanak, tekst na netu, pokusaj ga sam prevesti koliko znas. Onda ga prevedi na google translate. Vidjeces neke rijeci koje su ti dotad bile nepoznate, a i pomoci ce ti da lakse sklapas recenice.
- idi na neke strane forume ili fb. ukljuci se u neku raspravu o temama koja te zanimaju itd itd.

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Dec 2011, 16:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 26 Dec 2010, 17:58
Postovi: 2206
Imaš i livemocha stranicu za online učenje. Besplatna je, a možeš da pričuckaš sa ljudima, pišeš sastave (počevši od jedne-dvije rečenice, pa nadalje) koje će ti ljudi ispravljati i sl.
Moj momak savršeno govori engleski, dešavalo mu se da ga ljudi iz USA pitaju da li je i on amer, a nije ga naučio u školi već tv, čitanje i pisanje.

_________________
That looks tasty
That looks plenty
This is hungry work


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 01:11 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
dtkbl je napisao:
Evo mojih prijedloga kod samoučenja engl.jezika.

- skidaj serije i filmove isključivo sa engl.titlom, ako imaš vremena pogledaj jedanput sa titlom i jedanput bez, tako da memorises sto vise!
- uzmi rijecnik engleskog jezika i svaki dan pređi bar par stranica da obogatiš fond rijeci
- google translate, bar u 90% slucajeva je ispravno (nađi neki clanak, tekst na netu, pokusaj ga sam prevesti koliko znas. Onda ga prevedi na google translate. Vidjeces neke rijeci koje su ti dotad bile nepoznate, a i pomoci ce ti da lakse sklapas recenice.
- idi na neke strane forume ili fb. ukljuci se u neku raspravu o temama koja te zanimaju itd itd.

Kakav google translate, tamo svaka druga recenica gramaticki nije ispravna, a svaka treca gubi smisao obrtanjem redoslijeda rijeci. Zaobici u sirokom luku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 11:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2010, 21:51
Postovi: 1350
google translate ti je dobar smo kad prevodis po 1 rijec .... Nije dizajniran da prevodi romane :S


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Ako si ti njega ucio u osnovnoj,srednjoj i na faxu i kazes da ti je znanje "za sporazumeti se" onda zaboravi da ces ti nesto kod kuce nauciti ako nisi do sada.
jedini tvoj spas je da odes negde na englesko govorno podnevlje. Ostalo zaboravi.

To pricam iz iskustva


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Dec 2011, 18:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Nov 2010, 18:06
Postovi: 216
ratkop je napisao:
Ako si ti njega ucio u osnovnoj,srednjoj i na faxu i kazes da ti je znanje "za sporazumeti se" onda zaboravi da ces ti nesto kod kuce nauciti ako nisi do sada.
jedini tvoj spas je da odes negde na englesko govorno podnevlje. Ostalo zaboravi.

To pricam iz iskustva


Zavisi... Ja sam isto ucio u osnovnoj, srednjoj i faksu, pa manje vise ni solidno da sam naucio. Iz prostog razloga, nije me zanimalo.. Nakon faksa sam se zainteresovao za engleski i nakon par mjeseci, znanje se poprilicno popravilo. Jos uvijek ga ne pricam pergektno, ali daleko vise od nekih osnova.

Moze se kod kuce nauciti, pod jednim jedinim uslovom, ako je covjek disciplinovan! Ako nije, e onda nista dok se ne ode na englesko govorno podrucje.

Pozz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Dec 2011, 20:03 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ratkop je napisao:
Ako si ti njega ucio u osnovnoj,srednjoj i na faxu i kazes da ti je znanje "za sporazumeti se" onda zaboravi da ces ti nesto kod kuce nauciti ako nisi do sada.
jedini tvoj spas je da odes negde na englesko govorno podnevlje. Ostalo zaboravi.

To pricam iz iskustva


isti slucaj i kod mene, ucio u srednoj na faxu al nikad zainteresovan, dok nisam otisao igrom slucaju u UK i ucio ponovo da plivam..

filmovi, dokumentarci, knjige, forum, chat i moze se srediti..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 16:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
nemz je napisao:
Интересује ме да ли је стварно могуће научити енглески самостално код куће. Знам неке људе који тврде да су гледајући филмове, програме на енглеском језику, читајући текстове написане на енглеском, савладали енглески и важе за неког ко зна енглески језик. Размишљам о томе. Учио сам га у основној, средњој, и на факсу али то је ниво знања да могу рећи "могао би се споразумјети".
Има ли таквих људи овдје на форуму или знате ли некога, какво је ваше мишљење?
Да ли постоје квалитетне Интернет странице гдје се може учити енглески онлајн?
Да ли можда постоји неко с ким да даје часове онлајн, нпр. преко скајпа?
Немам времена, а ни новца за квалитетне школе, па размишљам сад о овоме?
Поздрав


Evo ti dobar site za praksu: www.speaking24.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 17:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3625
Ja mislim da ne može. Mogu neke osnovne stvari, sporazumijevanje, ali neki malo viši nivo ne. "Znati engleski jezik" je veoma širok pojam, i ako se pod njim podrazumijeva i sintaksa, i morfologija, i fonetika i ostali segmenti, kod kuće, sam, je nemoguće to savladati...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs