banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Apr 2024, 00:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Engleski mala pomoć
PostPoslato: 29 Okt 2011, 11:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2011, 11:12
Postovi: 50
Pozdrav svima! Pošto nisam rođen na ovim prostorima, uporedo sam učio maternji jezik+srpski, pa mi engleski ide veoma teško. U ponedjeljak trebamo imati neki rad, a do tada imam ovo da uradim:


1. Bolji grad za tinejdžere ( nešto kao više biciklističkih traka, manje zgrada, više mjesta za mlade, sportskih sadržaja, fizičke kulture i slično..)
2. Fudbalski meč (gerenalne informacije o meču, šta se desilo na meču i moje viđenje meča), po mogućnosti neki nogometni jer ovdje se ne igra ništa drugo :)

Treba da sadrži 7-10 rečenica, neke tipiče stvari koje bi rekao neko ko ima 16 godina, samo da rečenice nisu previše komplikovane, a da opet imaju neku smisao. Ako možete da mi pošaljete privatnom porukom, hvala svima unaprijed mnogo, ovo mi je veoma bitno!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2011, 12:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9300
Hajde ti to lijepo napisi na nasem, i 10 ljudi ce ti rado prevesti na engleski (ako sam te dobro razumio sta ti treba).
A da ti mi sve to pisemo - to cisto sumnjam da ces docekati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2011, 12:31 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 29 Okt 2011, 11:12
Postovi: 50
1. Bolji grad za tinejdžere:

Dosta tinejdžera u mom gradu su besposleni. Mislim da je to najljepše doba u životu i da ga treba provesti na dobar način. Trebamo napraviti biciklističke staze i poticati vožnju biciklom, jer je to zdravije i sigurnije. Trebamo više klubova za mlade, gdje će se moći igrati neki sport, učiti jezici, ili pak gdje bi se mogli upoznati između sebe. Mislim da trebamo promovisati sve sportove, a ne samo fudbal i košarku, jer dosta tinejdžera voli odbojku, rukomet ili možda neki sport pun adrenalina, kao što je skejtbording. Bilo bi odlično kada bi povećali broj časova fizičke kulture, jer je to mladima zanimljivo a i dobro je za njihov razvoj. Mislim da bi svi trebali trenirati neki sport, jer nas to razvija u fizičkom, ali i psihičkom smislu. Međutim, ko ne voli sportove može da vozi bicikl, jer je to takođe veoma zdravo. Trebamo se truditi da na ulicama ima što manje smeća, i često organizovati akcije čišćenja okoline.. Mislim da ako upotrijebimo neke od ovih prijedloga, naš grad bi mogao postati još bolje mjesto za mlade.


2.Fudbalski meč

Prošle sedmice sam išao na rukometnu utakmicu RK Zagreb - Borac u Banja Luci sa tatom. Svi smo znali da će to biti veoma zanimljiva utakmica. Meč je bio uzbudljiv od samog početka, ali je Zagreb uvijek imao par golova prednosti. U 43. minutu Borac je stigao do izjednačenja, međutim promašili su penal za vođstvo, međutim tada u igru ulazi Ivano Balić, jedan od najboljih igrača svijeta. Zagreb za 5 minuta daje 4 gola i mirno završava utakmicu. Borac se trudio, ali nije mogao da stigne Zagreb, koji je zaista kvalitetniji tim. Na kraju je rezultat bio 27:22, za igrača utakmice je proglašen Ivano Balić koji je igrao briljatno. Dvorana je bila ispunjena do kraja i svi su uživali u meču. To je bio sjajan dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2011, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Ruffo je napisao:

2.Fudbalski meč

Prošle sedmice sam išao na rukometnu utakmicu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2011, 13:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
A lot of teenagers in my city are bored and have nothing to do. I think that this is the best part of life, and it should be spent in a good way. We need to make cycling tracks and encourage bicycle riding, because it is healthy and safe. We also need more centers for young people, where they could play some sport, learn a new language, and get to know each other. In my opinion, all sports should be promoted, not just football and basketball, since a lot of teenagers like volleyball, handball or perhaps some other adrenaline sport, like skateboarding. It would be excellent if there were more Sports classes in schools, because it is interesting for young people, and it is also beneficial for physical development. On the other hand, the ones that don’t like sport can ride bicycles, which is also very healthy. We should try to keep the streets clean of garbage, and organize actions to make our environment cleaner. If we use some of these suggestions, our city could become even better for young people.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2011, 14:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ruffo je napisao:


2.Fudbalski meč

Prošle sedmice sam išao na rukometnu utakmicu RK Zagreb - Borac u Banja Luci sa tatom. Svi smo znali da će to biti veoma zanimljiva utakmica. Meč je bio uzbudljiv od samog početka, ali je Zagreb uvijek imao par golova prednosti. U 43. minutu Borac je stigao do izjednačenja, međutim promašili su penal za vođstvo, međutim tada u igru ulazi Ivano Balić, jedan od najboljih igrača svijeta. Zagreb za 5 minuta daje 4 gola i mirno završava utakmicu. Borac se trudio, ali nije mogao da stigne Zagreb, koji je zaista kvalitetniji tim. Na kraju je rezultat bio 27:22, za igrača utakmice je proglašen Ivano Balić koji je igrao briljatno. Dvorana je bila ispunjena do kraja i svi su uživali u meču. To je bio sjajan dan.


Handball match

Last week I went on handball match RK Zagreb-RK Borac in Banjaluka with my daddy. We all knew that it should be interesting match. Match was interesting from its very begining, but RK Zagreb had always better scores. In the 43rd minut RK Borac got draw, but they missed penal for lead. In meanwhile one of the best player of the world, Ivano Balic entered the match. RK Zagreb for 5 minute got 4 goals and without problems finished match. RK Borac was trying to catch score, but useless, RK Zagreb played better. At the end of the match score was 27:22, man of match was Ivano Balic, who played par excellence. Sport's hall "Borik" was full till last seats and everyone injoyed the match. That was great day.


Ali svako bih zamolio bolje poznavaoce engleskog da mi daju sugestije i ako se nešto može reći na bolji način neka pucaju.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 21:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
MOLIM BRZI ODGOVOR!

Sutra ujutro treba da predam diplomski rad. Neki uvod je trebao da se uradi na Engleskom i ja sam to samo provukao kroz Google translate i zaboravio dati prijatelju na provjeru. Sad je kasno jer to treba sutra sto ranije biti na faxu.
Pitanje je koliko je Google translate pouzdan, iako je to samo pola stranice, ekonomski su izrazi i ne bi da se brukam.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2011, 21:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9850
Lokacija: Далеко од раја
Otprilike ti je pouzdano kao da je prevodila Moldavka na privremenom radu u Prnjavoru. Ti prosudi da li je to dovoljno za diplomski. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2011, 04:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
drapa je napisao:
MOLIM BRZI ODGOVOR!

Sutra ujutro treba da predam diplomski rad. Neki uvod je trebao da se uradi na Engleskom i ja sam to samo provukao kroz Google translate i zaboravio dati prijatelju na provjeru. Sad je kasno jer to treba sutra sto ranije biti na faxu.
Pitanje je koliko je Google translate pouzdan, iako je to samo pola stranice, ekonomski su izrazi i ne bi da se brukam.


I sta bi? Jesi li predao tako preveden rad? :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2011, 13:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Apr 2008, 18:52
Postovi: 380
jesam al sam ga sam ispravljao čitavu noć.
Riječ po riječ, malo riječnik malo google... na kraju nije ni ispalo loše.
Ko ga yebe neće oni to ni čitati.

_________________
prije sam imao sindrom podvojene licnosti, sad smo obojica dobro!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Nov 2011, 14:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Maj 2010, 11:30
Postovi: 184
ako nekom bude trebalo da se nešto prevodi, piše i sl.na engleskom u pp-u mogu poslati br. (za cijenu se dogovorimo)

_________________
Zakon u Los Angelesu, California, USA:
Zabranjeno je tući svoju ženu remenom širim od 5 cm bez njenog dopuštenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
i kazu engleski lagan :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2011, 15:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
kako za koga ;) ja recimo jednu tvoju bivsu asistenticu jendom godisnje na slavi maskriram ko tuta bugarin jaretovog tatu
gramatika joj je 100 ali fond rijeci je kao i u srpskom ogranicen do bola pri tom ne postavljam pitanja tipa kako se jos kaze vec osnovne rijeci ( a znam je ko dobrojtro jer smo zajedno krenuli na faks ) i ubijem je na vocu a vazi za jednu od strozijih asistentica ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Dec 2011, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
chils je napisao:
kako za koga ;) ja recimo jednu tvoju bivsu asistenticu jendom godisnje na slavi maskriram ko tuta bugarin jaretovog tatu
gramatika joj je 100 ali fond rijeci je kao i u srpskom ogranicen do bola pri tom ne postavljam pitanja tipa kako se jos kaze vec osnovne rijeci ( a znam je ko dobrojtro jer smo zajedno krenuli na faks ) i ubijem je na vocu a vazi za jednu od strozijih asistentica ;)


U svakom slucaju, post ti nije nesto revolucionaran, jer svako moze biti predavac na nevaznom predmetu, samo opsirno nabuba lekciju koju misli predavati prije casa i to je to.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 17:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
i kazu engleski lagan :)


U poređenju sa nekim drugim jezicima jeste lagan osim jedne velike mane tj. nepostojanja pravila čitanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jan 2012, 17:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Мени тај изузетак са годинама постаје симпатичан, нервира ме непостојање правила писања, а трудим се у посљедње вријеме да ријечи пишем по слуху.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs