banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 18:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 25 Okt 2011, 13:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
pobogu braco, nasa omladina je gluhobilo nepismena.
o djeci necu ni da govorim.
a englski, najbolje da ga odmah uce, ionako nas jezik izumire (koji seljak jos prica svoj jezik? pih)
ovo je ogavno...
a mladi sve vise koriste u svakodnevnom jeziku uoblicene engleske rijeci umjesto nasih. a ne znaju svoju gramatiku.

"Doce mi frendica, idemo na ivent, pa cemo poslije na kofi brejk."

fuj!

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 14:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Djeca trebaju učiti ruski, eventualno kineski, Zapad propada, a sa njim i engleski jezik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 17:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
filozofe, ne mislis valjda da iko iole ozbiljno razmislja da jednog dana predje na windows (ili linux) na ruskom ili cak kineskom?
get real...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 17:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ne, za to ti i nije potrebno neko poznavanje jezika, ali danas sutra kada se sva privreda preseli u Rusiju i Kinu, engleski, više neće biti od pomoći.

U Titinoj Jugi učio se ruski i njemački, zbog prirodnoprivrednih veza Germana i Slovena, prodor Zapada na ove prostore početkom 1990 u našim školama sa razlogom se uči engleski, ali kada Zapad propadne, ruski i kineski poslodavci će sa razlogom tražiti znanje njihovog jezika.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Okt 2011, 17:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
filozof sa vrbasa je napisao:
Ne, za to ti i nije potrebno neko poznavanje jezika, ali danas sutra kada se sva privreda preseli u Rusiju i Kinu, engleski, više neće biti od pomoći.

U Titinoj Jugi učio se ruski i njemački, zbog prirodnoprivrednih veza Germana i Slovena, prodor Zapada na ove prostore početkom 1990 u našim školama sa razlogom se uči engleski, ali kada Zapad propadne, ruski i kineski poslodavci će sa razlogom tražiti znanje njihovog jezika.

da ali da bi naucio i znao i gajio jezik moras s njim stalno biti u kontaktu. kao u ostalom i bilo sta drugo.
moja stara je u ono vrijeme samouprave bila ucenik-profesor ruskog, sad ne zna reci ni rijec.

cak i da se desi tako nesto, sto apsolutno podrzavam, morali bi rusi i kinezi napraviti neki svoj holivud, neku svoju nenadjebivu muzicku i svaku drugu kulturnu scenu modernog vremena koja bi bila interesantna masama van rusije i kine... a takav poduhvat jezickog osvajanja svijeta protiv ukorijenjenog engleskog jezika je neostvariv...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs