banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 11:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Okt 2011, 18:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
SRNA - 17.10.2011 14:12
BANjALUKA - Od 18 000 studenata Univerziteta u Banjaluci samo njih dvoje: Nevena i Slavko imaju sve desetke u svojim indeksima.
Nevena Popović ima 21 godinu, a već je student treće godine Filološkog fakulteta na studijskom programu srpski jezik i književnost i italijanski jezik i književnost. Slavko Vasiljević je godinu dana stariji i student je četvrte godine Arhitektonsko-građevinskog fakulteta na studijskom programu geodezije.
"Želimo da jednog dana postanemo univerzitetski profesori", rekoše skoro uglas. Baš za to u njihovim indeksima redaju se samo desetke. Nevena ih je do sada nanizala 27, iako je praktično tek na polovini studija.

http://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Sa-svim-desetkama-u-indeksu-moze-se-pohvaliti-samo-dvoje-studenata-u-Banjaluci-110745.html

SRAMOTA i mi hoćemo u Evropu, gdje desetara ima sasvim dovoljno, a kod nas 1 na 9000 studenata.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 18:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nikad mi nisu bili simpaticni ovi sa svim desetkama :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
filozof sa vrbasa je napisao:
SRAMOTA i mi hoćemo u Evropu, gdje desetara ima sasvim dovoljno, a kod nas 1 na 9000 studenata.

Šuti.
Kakve mi uslove imamo, kakve profesore (čast izuzecima imamo) i kakvi su nam fakulteti i sistem obrazovanja, svaka čast i njima dvoma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
za ovakvo stanje uopšte nisu krivi studenti. kod nas uopšte ne postoji implementiran jedinstven način ocjenjivanja nego svaki profesor ocjenjuje kako on hoće:
mnogi se busaju onom gluposti kako Bog zna za deset, oni za 9 bla bla bla tako da je desetku totalno nemoguće dobiti.
U modernim državama predavača možeš tužiti ako neće da ti da zasluženu ocjenu i to svi prihvataju normalno. Kod nas bi svaki prof digao nos, ti bi mogao da izađeš pred komisiju kojom bi predsjedavao opet onaj isti profesor koji te je oštetio tako da..l.
...ovo dvoje su prava slučajnost da uopšte postoje.

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 19:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Koliko je taj Slavko ljigav lik :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 19:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Moram biti surov i reći da me desetke sa italijanskog jezika ne impresioniraju, ali super što ima sve desetke.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 20:52 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
filozof sa vrbasa je napisao:
Moram biti surov i reći da me desetke sa italijanskog jezika ne impresioniraju, ali super što ima sve desetke.


Mislio sam da ovo nikada necu docekati, ali...Slazem se sa filozofom :wink:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:36 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
nije ta statistika tacna. Ja koliko znam na masintvu imaju bar dvoje sa 10 prosjekom. Bolonja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
Hercegovac je napisao:
za ovakvo stanje uopšte nisu krivi studenti. kod nas uopšte ne postoji implementiran jedinstven način ocjenjivanja nego svaki profesor ocjenjuje kako on hoće:
mnogi se busaju onom gluposti kako Bog zna za deset, oni za 9 bla bla bla tako da je desetku totalno nemoguće dobiti.
U modernim državama predavača možeš tužiti ako neće da ti da zasluženu ocjenu i to svi prihvataju normalno. Kod nas bi svaki prof digao nos, ti bi mogao da izađeš pred komisiju kojom bi predsjedavao opet onaj isti profesor koji te je oštetio tako da..l.
...ovo dvoje su prava slučajnost da uopšte postoje.

ovo potpisujem! i mogu dodati da se na ocjenu malcice utice i porjeklo studenta! 8) 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
:lol: Komentar u Nezavisnim ispod ovog Filozofovog članka:

Oprostite, ali nije mi jasno kako možete da objavljujete neprovjerene informacije... Bombastičan naslov obavezuje i treba se izvrsiti opsezna analiza prije takvih tvrdnji.Ja sam Anđelko Maksimović, student na master-magistarskim studijima, Odsjek za filozofiju-Filozofski fakultet u Banjoj Luci, sa prosječnom ocjenom 10,0. Prosle godine sam dovrsio dodiplomske studije, to jest, položio sam 36 ispita, te sam na master-magistarskim studijama ove godine okončao prvu godinu master-magistarskih studija sa položenih 10 ispita sto je ukupno 46 položenih ispita sa ocjenom 10. Ostaje mi jos 6 ispita u sledećoj godini do odbrane magistarskog rada.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Da se razumijemo, suludo je porediti desetku na jednoj sociologiji npr, i masinstvu.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 07 Avg 2006, 11:22
Postovi: 450
IIII koja je poenta ??? sem licnog dokazivanja, ne zivi se od licne satisfakcije... Ja sam za to da se ukine obrazovanje sem onog osnovnog da se nauci citati i pisati. Gdje ce neko od svih stih studenata da radi, sad su ljudi prokontali da sem fax-a moraju zavrsiti masu negih gluposti kasnije da bi bili konkurentni i sta onda imaju 35 godina i trebaju poceti da rade, a opet skontaju da njihovo znanje ne treba nikome naravno. Bolje prolaze polupismeni koji znaju da cute i koji trebaju samo da prenesu šefove rijeci. Ovaj sto je nesto naucio citajuci te knjige razvio je nacin i da misli, a to je veoma opasno ovdje... NIJE DOZVOLJENO MISLITI, RADITI POSTENO, IMATI IDEJE I PRI TOME BITI MLAD COVJEK... Pocetak mog predavanja velikoj grupi studenata i profesora koja je zeljno icekivala da kazem nesto konkretno je bio "LJUDI IMATE LI VI KAKVU ŠTELU ZA POSAO"

_________________
http://www.majsta.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
MuskoBre je napisao:
Da se razumijemo, suludo je porediti desetku na jednoj sociologiji npr, i masinstvu.

Jašta.
Ja skidam kapu ovom geodeti.
Mada, znajte da ni srpski nije lako studirati. Ko ne zna nekoga ko je kroz to prošao... neka ne sudi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
MuskoBre je napisao:
Da se razumijemo, suludo je porediti desetku na jednoj sociologiji npr, i masinstvu.

Normalno da ne moze ali to ne znaci da je lako dobiti desetku na sociologiji (jesi ti to bas gadjao moj fax?) :)

Ja npr. nikad ne bih mogao dobiti ni osmicu na masinstvu ali sam prilicno siguran da neko kome ide to masinstvo vjerovatno ne bi mogao dobiti desetku iz recimo Savremenih socioloskih teorija.

Naravno da postoje razlike izmedju fakulteta i naravno da ih ima laksih i tezih ali ako ides na dobre ocjene (devetke i desetke), ni na jednom faxu to nije lako.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Poslednji put menjao Elvis Presley dana 17 Okt 2011, 22:01, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Barsa je napisao:
:lol: Komentar u Nezavisnim ispod ovog Filozofovog članka:

Oprostite, ali nije mi jasno kako možete da objavljujete neprovjerene informacije... Bombastičan naslov obavezuje i treba se izvrsiti opsezna analiza prije takvih tvrdnji.Ja sam Anđelko Maksimović, student na master-magistarskim studijima, Odsjek za filozofiju-Filozofski fakultet u Banjoj Luci, sa prosječnom ocjenom 10,0. Prosle godine sam dovrsio dodiplomske studije, to jest, položio sam 36 ispita, te sam na master-magistarskim studijama ove godine okončao prvu godinu master-magistarskih studija sa položenih 10 ispita sto je ukupno 46 položenih ispita sa ocjenom 10. Ostaje mi jos 6 ispita u sledećoj godini do odbrane magistarskog rada.


Neko se uvrijedio. :lol:

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2011, 19:22
Postovi: 7114
Elvis Presley je napisao:
ako ides na dobre ocjene (devetke i desetke), ni na jednom faxu to nije lako.


Rekao bih na kojim fakultetima je lako, ali neću nikog da vrijeđam


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
MonaLisa je napisao:
Ja skidam kapu ovom geodeti.

:lol:
Jos kad bi znala ponesto o Slavkanu :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
jbg, ne znam ni kako izgleda a kamoli šta drugo :) ali to nije toliko ni bitno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2011, 19:09
Postovi: 3641
giometar je napisao:
Koliko je taj Slavko ljigav lik :lol: :lol: :lol:


Ne znam za Slavuja, ali ako je ovo ta Nevena na koju mislim, radi se o jednoj od najljepših cura u BL sigurno.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Okt 2011, 22:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Elvis Presley je napisao:
MuskoBre je napisao:
Da se razumijemo, suludo je porediti desetku na jednoj sociologiji npr, i masinstvu.

Normalno da ne moze ali to ne znaci da je lako dobiti desetku na sociologiji (jesi ti to bas gadjao moj fax?) :)

Ja npr. nikad ne bih mogao dobiti ni osmicu na masinstvu ali sam prilicno siguran da neko kome ide to masinstvo vjerovatno ne bi mogao dobiti desetku iz recimo Savremenih socioloskih teorija.

Naravno da postoje razlike izmedju fakulteta i naravno da ih ima laksih i tezih ali ako ides na dobre ocjene (devetke i desetke), ni na jednom faxu to nije lako.


Mogu da prihvatim da nije lako dobiti ni devetku ni desetku ni na jednom fakultetu, ali ti moras prihvatiti da je na nekim ipak lakse :wink:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs