banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 12 Okt 2011, 00:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
SRNA - 27.09.2011 12:31
BANJALUKA - Studenti Univerziteta u Banjaluci ubuduće će moći da polovinu svojih predispitnih obaveza ispune volontirajući na visokoškolskim ustanovama, udruženjima, fondacijama, republičkim organima uprave, organima lokalne samouprave, javnim ustanovama i vjerskim organizacijama.
Pravilnikom o vrednovanju studentskog volontiranja, koji je usvojio Senat Banjalučkog univerziteta, a koji je danas promovisan u Ministarstvu prosvjete i kulture RS, predviđeno je da student koji želi da dio svojih predispitnih obaveza ispuni volontiranjam podnosi zahtjev odgovornom nastavniku, sklapa ugovor sa organizatorom volontiranja, koji izdaje plan volontiranja i potvrdu o volontiranju, koju kasnije predmetni nastavnik vrednuje određenim brojem ECTS bodova.
Ministar prosvjete i kulture Anton Kasipović rekao je da će ovaj pravilnik promovisati i na sljedećoj sjednici Vlade RS, ali i u Privrednoj komori RS kako bi se u što većoj mjeri studentima omogućilo volontiranje za ECTS bodove.
"Pravilnik predstavlja potvrdu rada i energije, umijeća, ali i društveno korisnog angažmana studenata i mogućnosti da studenti upoznaju budućeg poslodavca", rekao je Kasipović novinarima tokom promocije pravilnika.
Stanko Stanić, rektor Univerziteta u Banjaluci, rekao je da će i Univerzitet učiniti sve da promioviše ovaj pravilnik i da se što više pravnih subjekata pojavi kao organizator volontiranja.
On je naglasio da će studenti biti u poziciji da volontiranjem uče i da im se naučeno vrednuje kroz predispitne obaveze.
Koodinator projekta "Zaposli se volontiranjem - volontiraj da bi se zaposlio", Saša Marković, rekao je da je cilj Omladinskog komunikativnog centra Banjaluka, kao jednog od organizatora projekta, da se pravilnik o vrednovanju studentskog volontiranja primjenjuje i na drugim visokoškolskim ustanovama u BiH.
On je naglasio da je jedan od planova organizatora projekta da se volontiranje studentima vrednuje i prilikom konkurisanja za smještaj u studentske domove, za dobijanje stipendija, ali i prilikom zapošljavanja.
Predsjednica Studentskog parlamenta Univerziteta u Banjaluci Danica Kojić istakla je da su studenti više nego zainteresovani da volontiranjem ispune dio svojih predispitnih obaveza, a da bi Pravilnik o vrednovanju studentskog volontiranja trebalo da stimuliše i pravne subjekte da pozovu studente da volontiraju kod njih.
Prema njenim riječima, Pravilnik o vrednovanju studentskog volontiranja ne sprečava studente koji ne budu željeli ili mogli da volontiraju da ispune maksimum svojih predispitnih obaveza.


Mislim da bi volontiranje sa stimulacijom upalilo, recimo jedan nadprosječan student koji neće da volontira i jedan ispodprosječan koji je volontirao, bi mogli biti na istim pozicijama prilikom konkurisanja za dom. Ili da student ima zagarantovanu šesticu, jer je nešto radio u stvarnom životu iz određenoh predmeta.

Ako ne zabrljaju i sa ovim ovo bi mogla biti prava stvar.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 19:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 06 Okt 2011, 08:24
Postovi: 13
filozof sa vrbasa je napisao:

Mislim da bi volontiranje sa stimulacijom upalilo, recimo jedan nadprosječan student koji neće da volontira i jedan ispodprosječan koji je volontirao, bi mogli biti na istim pozicijama prilikom konkurisanja za dom. Ili da student ima zagarantovanu šesticu, jer je nešto radio u stvarnom životu iz određenoh predmeta.

Ako ne zabrljaju i sa ovim ovo bi mogla biti prava stvar.

Ma pusti dom, ako kontaš sto godina studirat onda je ok, a treba gledat kako se zaposlit


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 19:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2010, 20:23
Postovi: 895
To je ulazna karta za zaposlenje. Ja bih dala prednost nekome ko je volontirao - ako ništa bar je stekao radne navike i kakvo-takvo iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 19:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31204
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pun pogodak, ako bi se organizovalo kako treba.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
filozof sa vrbasa je napisao:

Mislim da bi volontiranje sa stimulacijom upalilo, recimo jedan nadprosječan student koji neće da volontira i jedan ispodprosječan koji je volontirao, bi mogli biti na istim pozicijama prilikom konkurisanja za dom. Ili da student ima zagarantovanu šesticu, jer je nešto radio u stvarnom životu iz određenoh predmeta.

Ako ne zabrljaju i sa ovim ovo bi mogla biti prava stvar.

takav sistem postoji u razvijenim zemljama jos u srednjim skolama i jako je dobar fazon
kod nas...mislim da ce opet poslodavci da trljaju ruke jer ce da dobiju besplatnu/jeftinu radnu snagu koju ce da tretiraju kao robove i to za neko fizikalisanje :(

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Tax-free fizikalce :D
Al kontam svugdje pa i ovde bi se moglo muljati, pa bi kvazi volonteri imali veću prednost za stipendije ili sobe u domovima...
Ali dobra ideja, nadam se da će zaživjeti...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Poslednji put menjao Džontra dana 12 Okt 2011, 21:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7791
Lokacija: Mejdan
BSE je napisao:
kod nas...mislim da ce opet poslodavci da trljaju ruke jer ce da dobiju besplatnu/jeftinu radnu snagu koju ce da tretiraju kao robove i to za neko fizikalisanje :(

Ili za kuhanje kafa, nošenje bureka...
Toga se i ja plašim.
Ali sigurno će biti i pokoji normalan poslodavac kod kojeg će se nešto moći i nešto naučiti ;)

Džontra je napisao:
Tax-free fizikalce :D
Al kontam svugdje pa i ovde bi se moglo muljati, pa bi kvazi volonteri imali veću prednost za stipendije ili sobe u domovima...
Ali dobra ideja, nadam se da će zaživjeti...

I to je moguće, pogotovo kod nas.
A još se može dobiti i ocjena na račun fake volontiranja. Edit: ipak 50% ocjene
Ko će kontrolisati one što volontiraju?


Ali, ideja o volontiranju je odlična.


Poslednji put menjao Choban dana 12 Okt 2011, 21:11, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
Sjećam se kad su naši išli na praksu u mikroelektroniku. U školi im napričali o fiskalnim kasama, brojilima i šta su već proizvodili, a kad su došli bilo je "eno tamo je kamion, istovarajte komponente".

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
I ja išao na praksu, i za divno čudo radio normalno...Sastavljao neke brojače, i sastavljao računare i bakćao se softverom kad sam kod privatnika prešao...Fun fact, kad sam otišao od privatnika (KM computers) istom je promet toliko pao da je morao zatvoriti...
Choban je napisao:
Ko će kontrolisati one što volontiraju?

Niko. Firma ili organizacija dostave svoj plan, a fakultet im vjeruje da će taj plan sprovoditi, bar je tako bilo u srednjoj...
Choban je napisao:
Ili za kuhanje kafa, nošenje bureka...

Tako je vazda bilo...i na posao kad dođeš prvih mjesec dva kao novi kolač obavljaš uglavnom te poslove...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
Choban je napisao:
BSE je napisao:
kod nas...mislim da ce opet poslodavci da trljaju ruke jer ce da dobiju besplatnu/jeftinu radnu snagu koju ce da tretiraju kao robove i to za neko fizikalisanje :(

Ili za kuhanje kafa, nošenje bureka...
Toga se i ja plašim.
Ali sigurno će biti i pokoji normalan poslodavac kod kojeg će se nešto moći i nešto naučiti ;)


pa tih imas i sad, doduse u jako malo broju
i takvi te stavljaju odmah na probni rad i primaju u radni odnos ili makar na part-time

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
Moze li se ovako poloziti linearna algebra kod Celica?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
hahahahaha
dobar, dobar
mislim da ovakve aktivnosti se mogu vezati samo za neke strucne predmete koji se doticu te materije ili eventualno da se vode kao neka praksa (sto inace se po Bolonji isto zahtjeva, ali daleko smo mi od toga)

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2011, 21:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9848
Lokacija: Далеко од раја
giometar je napisao:
Moze li se ovako poloziti linearna algebra kod Celica?

Nema nama pomoći dok nekrenemo od korice do korice. Više puta. :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs