banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 02:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
Meni je najsmjesnije to sto je uciteljica Ola zgrozena ponasanjem roditelja i sto je navela kako je "radila za vrijeme rata u FBiH i nije imala nikakvih problema" - kakve to veze ima sa bilo cim?

Nisu ucitelji savrseni niti mogu biti, a ni prosvjetnim radnicima nije uvijek lako. Mozda im je teze sa roditeljima, nego sa djecom.
Npr, odjeljenje mog sina pohadja jedan djecak kojeg majka "ne moze natjerati da napise zadacu, jer je to prvo musko unuce u porodici, svekar i svekrva ne dozvoljavaju da ga iko pipne a muz je stalno na terenu". Dijete ima osam godina i u trecem i drugom razredu jedva da dobije ocjenu vecu od trojke (uglavnom kecevi i dvojke).
Ali naravno, uciteljica nije dobar pedagog, ne zna dijete da animira. Majci je to vjerovatno opravdanje da tokom skolske godine nijednom ne dođe na informacije ili roditeljski sastanak.
Najlakse je reci da uciteljica ne radi dobro svoj posao i da zato dijete nije usvojilo odredjena znanja.
O tome da roditelji umjesto djece pisu zadacu i crtaju da ne govorim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Šta fali kad roditelji crtaju umjesto tebe...Ima nas koji smo nesposobni da ostanemu u linijama dok bojimo, a kamo li da crtamo

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:56 
ja sam, kao sto rekoh, nastavnike dobila odmah u 4., a uciteljica je pocela sa novim prvacicima..

naravno da ima dosta problema i u roditeljima.. nekako je to uzrocno posljedicna veza, a institut ucitelja odavno je obezvredjen pa danas ne smijes ni zagalamiti na dijete ili ne daj Boze dati 1, odmah dolaze roditelji da prijete, zale se na djecija prava, bla, bla..
zalosno je i to, sto danas 90% onih koji uce taj fakultet hoce da ga zavrse tek tako, jer nije tezak, jer im je stric obecao posao u struci, jer hoce da zavrse bilo sta, a mali broj ih studiraju da uistinu vole taj poziv i od srca se zele tim baviti. jer je i preduslov za dobrog ucitelja da volis djecu i svoje zvanje


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jest ali ti si omladinka tebe nije zapao suvarov sistem :)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:09 
ja sam titov pionirac, i jos mislim da sam bila prva generacija u brace pavlic skoli, na kojoj je isproban model da od 4. krenu sa nastavnicima, po principu svaki nastavnik jedan predmet..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:17 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
chils je napisao:
eh da ako ikad djecu budem slao u skole u BL ganjat cu da uce ruski ili madjarski sve samo ne engleski jer bi ih mogao himzo polovina zapasti pa da ih totalno dotuce sa srBsko-engleskim

И мени је то пало на памет...Контам да ће енглески научити свакако гледајући тв..... :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:22 
kad se samo sjetim skole u ratu, i engleskog.. jbt u srednjoj nam predavala ucenica iz viseg razreda... nista, ama bas nista niko nije naucio... zalosno koliko je taj engleski bitan a koliko mi nismo imali ni elementarnog znanja kao srednjoskolci o tom jeziku


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
lollipop je napisao:
kad se samo sjetim skole u ratu, i engleskog.. jbt u srednjoj nam predavala ucenica iz viseg razreda... nista, ama bas nista niko nije naucio... zalosno koliko je taj engleski bitan a koliko mi nismo imali ni elementarnog znanja kao srednjoskolci o tom jeziku



Zato sto su svi profesori radili za SFOR/EUFOR ili kako su se vec zvali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jeste ali sam ja zato imao Branku Pasic u osnovnoj koja me tako potklocala da sam u srednjoj ispravljao nastavnice

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Zorane, porastao si u mojim ocima. Goni malog na ruski. I onda da bude inzenjer. E'o, vid mene, sta mi fali?

Sto se tice Olje... Baba ima sistem. Krade od nemocnih :lol:
Cuj uzela pare za skolski casopis i humanitarne akcije. Ajd da je musko, pa bi i nekako shvatio.
Kroner, predaje tehnicko djeci koje to ne zanima, pa se odao kriminalu... Baba, baba...

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 17:29 
chils je napisao:
jeste ali sam ja zato imao Branku Pasic u osnovnoj koja me tako potklocala da sam u srednjoj ispravljao nastavnice


ja sam u osnovnoj imala nastavnicu cija je kcerka isla s nama u razred, i onda postoje je bila razmazena kcerka jedinica razvedenih roditelja, sa cestim ispadima samovolje i histerije, njoj je majka, moja nastavnica dala da nam ispravlja kontrolne i ocjenjuje ih.. naravno, ko je bio dobar s njom da je dobro i prolazio, ja sam bila vjeciti buntovnik i onaj koji se ne voli ni za sta uvlaciti nikome, pa i nisam dobro prolazila.. zajednicko za sve nam je bilo da niko nista nije naucio, jer ni ta nastavnica nije bila neki prejak profesor koji zna prenijeti znanje.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 18:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
lollipop je napisao:
a to je ova stara sa slike.. :lol: cek da je opet osmotrim.. :D

bez sale, ali stari kadar jos i necem valja, osim izuzetaka naravno, kao sto je ova lujka, ali mene vise brinu ovi koji sad izlaze kao dipl. ucitelji.. pravih ucitelja od njih mozda ima 10% ako je i toliko.


samo u mojoj zgradi ima 5 uc`teljica/nastavnica i samo jedna je normalna, ostale su toliko ogranicene da se divim da znaju i pertle da zavezu i - pazi sad - sve su stari kadar
da ne nabrajam ostale prosvjetare na koje sam naletio u proteklih nekoliko godina, tako da ja licno uopste ne razdvajam prosvjetare sa kojeg faxa dolaze, tretiram ih sve kao nesposobne dok se ne utvrdi suprotno

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 19:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2003, 22:29
Postovi: 1373
Lokacija: Nedeljica, odma iza Subotice
a onaj kreten iz Modrice sto predaje biologiju u gimnaziji, sto je uhvacen sa maloljetnom ucenicom.


Treba li napomenuti da se zavrsilo tako da je ponovo zaposlen u skoli, i da su mu sve plate u medjuvremenu isplacene, i da se skoro razveo od svoje zene koja je takodje njegova bivsa ucenica?
Ovdje bih sada stavio nekakav smile-i, koji opisuje koliko sam bijesan. Ali takvog nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 23:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
a koliko je takvih nesavjesnih prosvjetara
mada s druge strane, ni roditelji nisu cvjecke i to najcesce onakvih kakve je emanuela opisala

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 23:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9296
Hercegovac je napisao:
Po meni je problem učiteljskog kadra star više od 30 godina, a nastao je za vrijeme Jugoslavije kada se u učiteljske škole upisivala bagra koja jedva osnovnu završi.

Ajd ne lupaj ziv bio. Za uciteljsku je trebalo imati dobar prosjek i poloziti prijemni. Ako su takvi koje opisujes i uspijevali upisati, cisto sumnjam da su je zavrsili, bar sto se tice banjalucke uciteljske skole. Oba moja roditelja su je zavrsili i odlicno znam kakva je to skola bila.
Danas na drzavnom ispitu na casu koji drze u skoli ucitelji prave greske zbog kojih se prije u uciteljskoj dobijao kac zakljucno ako je napravis, a sad polazu ispit uz takve greske.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 24 Nov 2011, 23:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Nov 2011, 22:47
Postovi: 4
Emanuela je napisao:
Meni je najsmjesnije to sto je uciteljica Ola zgrozena ponasanjem roditelja i sto je navela kako je "radila za vrijeme rata u FBiH i nije imala nikakvih problema" - kakve to veze ima sa bilo cim?

Nisu ucitelji savrseni niti mogu biti, a ni prosvjetnim radnicima nije uvijek lako. Mozda im je teze sa roditeljima, nego sa djecom.
Npr, odjeljenje mog sina pohadja jedan djecak kojeg majka "ne moze natjerati da napise zadacu, jer je to prvo musko unuce u porodici, svekar i svekrva ne dozvoljavaju da ga iko pipne a muz je stalno na terenu". Dijete ima osam godina i u trecem i drugom razredu jedva da dobije ocjenu vecu od trojke (uglavnom kecevi i dvojke).
Ali naravno, uciteljica nije dobar pedagog, ne zna dijete da animira. Majci je to vjerovatno opravdanje da tokom skolske godine nijednom ne dođe na informacije ili roditeljski sastanak.
Najlakse je reci da uciteljica ne radi dobro svoj posao i da zato dijete nije usvojilo odredjena znanja.
O tome da roditelji umjesto djece pisu zadacu i crtaju da ne govorim...

Moze li mi neko reci,sta je dalje bilo sa ovom uciteljicom,ona je mene nekada ucila i bila je divna uciteljica,nezaboravna.Ovo sto sam procitao ne mogu vjerovati,samo mogu reci da je laž da ona pusi,nikada nije bila konzument duvana.Ucila me je od I-IV razreda.Ja sam danas intelektualac,prva slova sam od nje naucio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 26 Nov 2011, 16:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
Koliko je meni poznato, ona sada navodno predaje djeci u školi na Starčevici....iz područne škole u Kuljanima otišla je jer su se roditelji pobunili protiv nje. Direktor te škole, Nikola Kudra, kukavički je izbjegavao novinare (rekavši da ih "ne voli") jer je mlada učiteljica odjeljenja kojem je trebalo da predaje Ola Ivetić primljena na posao bez prethodno raspisanog konkursa (do sad je konkurs vjerovatno objavljen).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 26 Nov 2011, 16:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
juve je napisao:
Moze li mi neko reci,sta je dalje bilo sa ovom uciteljicom,ona je mene nekada ucila i bila je divna uciteljica,nezaboravna.Ovo sto sam procitao ne mogu vjerovati,samo mogu reci da je laž da ona pusi,nikada nije bila konzument duvana.Ucila me je od I-IV razreda.Ja sam danas intelektualac,prva slova sam od nje naucio.



Vjerovatno je poodavno bilo kad si ti bio prvačić...možda je žena u međuvremenu propušila :lol:
Elem, rekoše neki da je njen grijeh što ima 50 godina a ponaša se kao tinejdžerka :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 26 Nov 2011, 16:55 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
_зока je napisao:
chils je napisao:
eh da ako ikad djecu budem slao u skole u BL ganjat cu da uce ruski ili madjarski sve samo ne engleski jer bi ih mogao himzo polovina zapasti pa da ih totalno dotuce sa srBsko-engleskim

И мени је то пало на памет...Контам да ће енглески научити свакако гледајући тв..... :D

To je otprilike vazilo prije 10-15 godina dok jos nije zavladala era interneta, kablovskih televizija i sveopste dostupnosti. Ja sam jedno vrijeme tako mislio, ali mi se cini, iz dosadasnjeg iskustva, da ona djeca koja znaju engleski bolje od druge djece su na tom nivou iskljucivo jer su ih roditelji vec duzi niz godina gurali na kurseve. Vrlo je mali procenat onih koji se zanimaju filmovima i muzikom do te mjere da na taj nacin osjetno poboljsavaju svoj engleski.
Ponavljam, prije 10 godina bih se slozio s tobom, ali danas nisam bas nesto siguran. Ja bih prvi najvise volio da je djeci gramatika usla u glavu kroz zivi jezik, i da im je na taj nacin prosiren vokabular, pa da se na casovima bavimo sitnim detaljima, sinonimima, idiomima i frazalnim glagolima za koje jos nisu culi i sl., a ovako je borba da se skrpi kod sviju da bar razlikuju i prepoznaju osnovna vremena.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 26 Nov 2011, 19:38 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 24 Nov 2011, 22:47
Postovi: 4
Emanuela je napisao:
juve je napisao:
Moze li mi neko reci,sta je dalje bilo sa ovom uciteljicom,ona je mene nekada ucila i bila je divna uciteljica,nezaboravna.Ovo sto sam procitao ne mogu vjerovati,samo mogu reci da je laž da ona pusi,nikada nije bila konzument duvana.Ucila me je od I-IV razreda.Ja sam danas intelektualac,prva slova sam od nje naucio.



Vjerovatno je poodavno bilo kad si ti bio prvačić...možda je žena u međuvremenu propušila :lol:
Elem, rekoše neki da je njen grijeh što ima 50 godina a ponaša se kao tinejdžerka :D

Za "tinejdzersko" ponasanje ne znam,mene je ucila prije 20 godina,tada je uciteljica Ola imala otprilike 30 godina,mi smo je obozavali,nikada nije povisila ton na nas (u to vrijeme su mnogi ucitelji šibali djecu motkom) a ona nije nikada.Uvijek je bila zanimljiva,inovativna,mi iz razreda smo ne rijetko pobjedjivali na takmicenjima (npr. Titovim stazama revolucije). Četiri godine me je ucila i uvijek se ponasala normalno,i daleko,daleko humanije od nekih drugih ucitelja u to vrijeme. U skoli u koju sam isao radile su tri uciteljice i jedan ucitelj, djeca drugih odjeljenja su nam zavidjela sto ih ne uci uciteljica Ola (mi smo im pricali kako je u nasem odjeljenju a oni nama kako je kod njihovih ucitelja).Ja pricam zaista ono kako sam zapamtio kao dijete,tako da me je ova cijela prica oko Ole zaprepastila. S obzirom da zivimo u vremenu kakvom zivimo,u vremenu smicalica,lazi i obmana,nije iskljuceno da cijela prica nije montirana kako bi se neko nov zaposlio (eto kako ceujem bez konkursa,sto za nase prilike nije nikakva rijetkost). Vjerujem da su od sitnice napravili citavu aferu kako bi zaposlili nekog ko ima debelu vezu,ako nije tako zasto se direktor te skole nije oglasio u medijima pa rekao pravu istinu. Gledamo kako milione i milijarde kradu od nase djece i nas samih na sve strane pa nikom nista ,ne znam kakve su to silne pare mogle biti koje bi se skupile od djece. Ma cijela prica mi je fuj,ovih dana sam nekim ljudima koje je Ola ucila,proslijedio ovu informaciju i naravno niko ne moze da vjeruje. Tesko je sa nama Srbima imati posla,ruku na srce. Neka mi zamjeri ko sta hoce,sve ovo sto sam napisao o uciteljici je vlastito iskustvo,ne moguce je da se toliko promjenila pa da se tako ponasa kako su doticni roditelji rekli.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs