banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
Nedamo djecu kradljivici!


Roditelji mališana iz banjolučkog naselja Kuljani, koji su u septembru prvi put zakoračili u školu, odlučni su u namjeri da spriječe povratak u školu učiteljici Oli Ivetić, koja je, kako tvrde, svojim ponašanjem dokazala da joj nije mjesto u učionici.

Učiteljica koja je nekoliko mjeseci bila na bolovanju, a kojoj je u aprilu prijetila suspenzija, ovih dana bi trebalo da se vrati na posao, što roditelji neće dopustiti ili će djecu prepisati u drugu školu.

- Ne želimo da našu djecu vaspitava osoba koja je u svoj džep stavila novac koji su djeca u humanitarnima akcijama prikupljala za liječenje bolesnih, uzimala novac namijenjen za kupovinu rođendanskih poklona drugarima iz razreda, kao i za školske časopise. Nećemo pristati na to da našu djecu uči neko čije su pedagoške sposobnosti krajnje upitne - kategoričan je stav roditelja učenika koji pohađaju prvi pet razred u Osnovnoj školi "Jovan Dučić" u Zalužanima, Područnom odjeljenju Kuljani.

Roditelji su ovo iznijeli u zahtjevu koji su uputili na adresu škole. Zahtjev je potpisao 21 roditelj, koliko djece pohađa ovaj razred.

Svoje stavove roditelji su jasno ponovili i u petak ujutro kada su se okupili ispred škole u Kuljanima, jer su imali informacije da će učiteljica Ivetić doći u školu. Roditelji tvrde da su, u slučaju da ona preuzme odjeljenje koje pohađaju njihova djeca, spremni da ispišu djecu iz ove škole i upišu u školu u Trnu.

- Ova učiteljica je počinila tako gnusne prevare i malverzacije koje su dokazane i zbog toga nema nikakvo pravo da se vrati u školu, a kamoli da uči našu djecu koja su prvi put sjela u školsku klupu. Gdje to ima da djecu uči osoba koja je prisvojila novac od humanitarnih akcija kao što je akcija za pomoć Andreji Lisac od koje je uzela 60 KM, koja je od djece uzimala po pet maraka kojim je trebalo da se kupe pokloni za rđendan, a koje oni nikada nisu dobili. Takođe, u njenim rukama završio je i novac koji su djeca tri mjeseca izdvajala za školski časopis - tvrde roditelji.

Oni navode da su od učenika V-a čija je ona bila učiteljica, saznali da je Ivetićeva tokom nastave radila razne ružne stvari, što dovodi u pitanje njene pedagoške sposobnosti.

- Saznali smo da je psovala na času, razgovarala na mobilni telefon, dizala noge na sto, penjala se na sto kako bi proslavila kraj polugodišta, pušila, puštala muziku izvođača kao što je Bora Drljača i nagovarala djecu da pjevaju. Ako dijete ima ružan rukopis bacala je svesku na pod. Nije joj bilo strano da na časove dovede svoju kćerku ili prijatelje, a dešavalo se da djecu pusti s nastave zbog nekih svojih obaveza - ističu roditelji i kao primjer navode da učenici V-a razreda, iz tog razloga, nikada nisu imali časove muzičkog.

Ovi roditelji, od trenutka kada su saznali da će njihovu djecu učiti nova učiteljica i ko je ona, kako kažu, odlučni su u namjeri da brane djecu od takve osobe.

- Mi smo prezadovoljni sa učiteljicom Vanjom Marić koja trenutno uči našu djecu i želimo da tako i ostane kako oni ne bi preživaljavala traume - navode roditelji i napominju da su spremni da preduzmu mnogo radikalnije mjere kako bi zaštitili svoju djecu.

Direktor Osnovne škole "Jovan Dučić", Nikola Kudra, potvrdio je da je u aprilu donio rješenje o suspenziji nastavnice razredne nastave Ole Ivetić, s njenog radnom mjesta na koje je primljena u oktobru prošle godine. Međutim, ona je tog dana kada je trebalo da joj on uruči rješenje o suspenziji otvorila bolovanje.

- Na bolovanju je bila do druge polovine avgusta i, kada se vratila, ja sam Disciplinskoj komisiji škole podnio disciplinski postupak protiv nje. Komisija je zasjedala i donijela odluku da je ona načinila težu povredu radne obaveze i kaznila je novčanom kaznom koja je podrazumijevala tri mjeseca oduzimanja od ličnog dohotka po trideset odsto - navodi Kudra i dodaje da on nije bio zadovoljan tom odlukom pa je u četvrtak uputio žalbu Školskom odboru koja je trenutno u proceduri.

- Najduži rok u kojem Odbor treba da donese odluku jeste trideset dana. Ja ne mogu da znam kakva će biti njihova odluka. U krajnjem slučaju sve može završiti i na sudu - kaže Kudra i ističe da je u ovoj situaciji, koja je neprijatna kako za roditelje tako i za školu, najvažnije to da djeca idu redovno u školu, uče i igraju se, i da to ne utiče na nastavni proces.

Učiteljica Ola Ivetić odbila je da komentariše optužbe koje su iznesene na njen račun, ali je potvrdila da se nikada neće vratiti u tu školu da radi.

- Pod broj jedan, ja nikada ne pušim i dalje ne želim ništa da komentarišem. Ima boga i on će im sve vratiti, a vi pišite šta god hoćete. Ja sam radila u Federaciji gdje je rat tutnjao i nisam imala problema, a ta škola i to mjesto je najgore na svijetu. Danas sam bila u školi, vratila se i više tamo neću ići, pa makar morala da prosim - rekla je Ivetićeva.

Odluka na Školskom odboru

U Ministarstvu prosvjete i kulture Republike Srpske kažu da je Zakonom o osnovnom obrazovanju i vaspitanju jasno propisano šta čine školski organi u slučaju povrede radne dužnosti nastavnika ili stručnog saradnika.

- Ministarstvo je upoznato s postupkom koji u slučaju učiteljice Ole Ivetić vode školski organi. S obzirom na to da postupak traje, ova učiteljica neće biti vraćena u nastavu do okončanja postupka. Konačnu odluku o svemu donijeće Školski odbor OŠ "Jovan Dučić" Zalužani koji će na nekoj od narednih sjednica razmatrati ovo pitanje - izjavila je Branka Rogač, službenica za odnose s javnošću u ovom ministarstvu.

(Fokus)


Podrzavam roditelje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Znači sve je mogla da radi, da pije, da puši, da krade pare, ali puštati djeci Boru Drljaču...kakav monstrum to radi :lol:

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2011, 00:53
Postovi: 1620
Lokacija: дебља страна Елта кабела
Је ли то ова

http://www.facebook.com/ola.ivetic?sk=wall

И не чуди ме да дјеци није држала музичко! :lol:

_________________
Правда за пОвлаку!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Ima toga na svakom ćošku:
Citiraj:
Slučaj profesorke engleskog jezika u Srednjoj mašinskoj školi Jelene Popović-Ivanović u Novom Sadu, koja je preko društvene mreže Facebook širila mržnju prema nacionalnim manjinama i LGBT populaciji, predat je Tužilaštvu u Beogradu.

U Višem tužilaštvu u Novom Sadu Beti je rečeno da je to tužilaštvo slučaj prosledilo Tužilaštvu za visokotehnološki kriminal, koje je specijalizovano za ovakvu vrstu prestupa.

U Srednjoj mašinskoj školi Beti je rečeno da je Jelena Popović-Ivanović na bolovanju.

Mediji su 20. septembra objavili da je ona u komentarima na svom Facebook profilu pozivala i na otvoreno nasilje prema homoseksualcima.

Ona je homoseksualce i transrodne osobe nazvala "stokom", koju "treba ućutkati na sve načine".

Mediji su naveli da profesorka među prijateljima na Facebooku ima i dosta svojih učenika.

Nakon toga, novosadska policija je ispitala Jelenu Popović-Ivanović i prosledila predmet Višem tužilaštvu u Novom Sadu. Čitav slučaj tužilaštvu je prijavio i direktor Srednje mašinske škole Miloš Mazalica.

Ona se na svojoj stranici predstavljala kao "Nikita Če Buraška". U izjavama za medije nije skrivala da je reč o njenom pseudonimu, a na svom Facebook profilu je kao odgovor objavila svoj snimak sa YouTuba.


http://www.mondo.rs/s219953/Info/Info/H ... ooku_.html

http://www.youtube.com/watch?v=1Zivxru2 ... r_embedded

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:22 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
Evil_Dead je napisao:
Је ли то ова

http://www.facebook.com/ola.ivetic?sk=wall

И не чуди ме да дјеци није држала музичко! :lol:



Upravo ta :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:49 
toga ce biti sve vise, i vise.. jer starog dobrog i ucenog kadra vise nema, sve veci problem bice uopste naci nekog normalnog ucitelja..
jedna prica iz ucionice, naime, studenti koji studiraju uciteljski fakultet obavezni su odrzati i par casova prakse pred djecom u nekoj od banjaluckih skola.. kada je rijec o privatnom uciteljskom fakultetu tu je profil ljudi cak od onih sa zavrsenom metalskom i sup skolom.. na jednom takvom casu pojavio se i covjek sa svojih 40 i nesto koji zavrsava za ucitelja, do juce je imao stand na pijaci a sad zavrsava uciteljski jer kaze lakse ce hljeb zaraditi ovako dosta mu je pijace, i ne zna da cita, djeca mu se smiju, druga zenska opet ne zna napisati na tabli naslov basne, ne zna ni ko je dositej, ne zna elementarne osnove pravopisa i sve tako ... takvih slucajeva je milion, i sto je najzalije isti takvi nepismeni kadrovi izlaze i sa drzavnog fakulteta, o tome svakih malo slusam kako se provaljuju na casovima prakse i samo me muka uhvati sta se desava sa skolstvom..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
lollipop je napisao:
toga ce biti sve vise, i vise.. jer starog dobrog i ucenog kadra vise nema, sve veci problem bice uopste naci nekog normalnog ucitelja..


Ola Ivetic ima 30 godina radnog iskustva kao uciteljica, sto znaci da spada u "stari, dobri, uceni kadar".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:54 
a to je ova stara sa slike.. :lol: cek da je opet osmotrim.. :D

bez sale, ali stari kadar jos i necem valja, osim izuzetaka naravno, kao sto je ova lujka, ali mene vise brinu ovi koji sad izlaze kao dipl. ucitelji.. pravih ucitelja od njih mozda ima 10% ako je i toliko.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2011, 18:54
Postovi: 931
Po meni je problem učiteljskog kadra star više od 30 godina, a nastao je za vrijeme Jugoslavije kada se u učiteljske škole upisivala bagra koja jedva osnovnu završi. Meni je u drugom osnovne predavala neka baba-kobila koja je jednom prilikom podijelila jedinice skoro cijelom razredu.. I sve to na neki iznenadni kontrolni rad (za koji se kasnije ispostavilo da nema rješenje) :lol: Kasnije je mene ispravljala da ne trebam reći
"Đorđe je pogriješio i zbog toga treba da se izvini Mladenu" nego
"Đorđe je pogriješio i zbog toga treba da se izvinE Mladenu"
itd itd Sreća pa je nakon samo jednog polugodišta zatrudnila :D

U svakom slučaju mislim da je lošeg učitaljskog kadra uvijek bilo, mada nikad kao danas..

_________________
Пустити фашисте на улице у име демократије је исто као пустити пацове у дјечије собе у име екологије.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Maj 2009, 18:27
Postovi: 118
lollipop je napisao:
a to je ova stara sa slike.. :lol: cek da je opet osmotrim.. :D

bez sale, ali stari kadar jos i necem valja, osim izuzetaka naravno, kao sto je ova lujka, ali mene vise brinu ovi koji sad izlaze kao dipl. ucitelji.. pravih ucitelja od njih mozda ima 10% ako je i toliko.



U skoli koju pohadja moj sin sve uciteljice su mlade (max 32 god) i koliko je meni poznato, roditelji za njih imaju samo rijeci hvale (izuzev malobrojnih mama i tata koji smatraju da njihovo dijete zna za pet ali mu uciteljica iz nekih neobjasnjivih razloga daje slabije ocjene). Mislim da godine prosvjetnih radnika nisu presudne, vec spremnost, volja i zelja da se radi i usavrsava, izgradi autoritet i sl.

Pa i roditelji u pomenutom clanku kazu da su jako zadovoljni uciteljicom Vanjom Maric koja ima 23 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:17 
ok, napisala sam cast onima koji uistinu vole svoj poziv, i znaju dobro da ga rade, i tako mladi, ali ipak ostajem pri svom misljenju da je u naletu privatnih uciteljskih fakulteta i uopste sistema obrazovanja danas, jadno kakvi kadrovi izlaze kao ucitelji, jer sticajem okolnosti o tome slusam jako cesto a i vidim.. i dooobro cu razmisliti ko ce jednog dana da mi uci dijete i u kojoj skoli, pa makar ga morala voziti svaki dan 5 km na nastavu..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Mislim da je za učiteljice/učitelje mnogo važnije da budu dobri vaspitači i pedagozi, nego neki vrsni mnogoznalci. Naravno, osnovne stvari se moraju znati, ali svi smo mi imali učitelje i učiteljice koji su se provaljivali tu i tamo, od kojih smo bolje znali ponešto. Pogrešno naučen podatak se već ispravi kasnije, ali traume koje mogu nastati od loših pedagoga su mnogo veća opasnost.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:29 
Citiraj:
traume koje mogu nastati od loših pedagoga su mnogo veća opasnost.

Upravo tako...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:32 
slazem se s tim, ali meni se te dve stvari u slucaju ucitelja ne mogu razdvojiti


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Moj učitelj imao običaj tući djecu...kasnije je isti postao pedagog...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:36 
bit je da te ucitelj necemu nauci, da ti bude roditelj dok si u skoli, da te posavjetuje, da i zagalami ako je potrebno, ali da ispuni svoj cilj.. kad sam ja isla u skolu ucitelji su bili do treceg, a vec u 4. razredu isli smo od ucionice do ucionice. danas cini mi se, ucitelji su do 5. ili 6. razreda, dug je to period i zahtijeva mnogo truda i zalaganja.


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nisam siguran lolli, al mislim da prva tri razreda djecu uči jedna odoba, a četvrti peti i šesti druga osoba...Onda idu tri razreda sa jedan predmet, jedan profesor (jedan rajh) metodom

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
meni je najgori period bio kad sam u srednjoj dobio nastavnicu biologije koja je tad imala jedno 28 radila je samo pola godine ali je to meni bilo ka vjecnost svaki dan sam sa zebnjom isao u skolu nadajuci se da ce me taj dan seksualno zlostavljati ali prc milojko ona ladna ko spricer ni da me pogleda traumatizovala me za cijeli zivot

eh da ako ikad djecu budem slao u skole u BL ganjat cu da uce ruski ili madjarski sve samo ne engleski jer bi ih mogao himzo polovina zapasti pa da ih totalno dotuce sa srBsko-engleskim

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:44 
Džontra je napisao:
Nisam siguran lolli, al mislim da prva tri razreda djecu uči jedna odoba, a četvrti peti i šesti druga osoba...Onda idu tri razreda sa jedan predmet, jedan profesor (jedan rajh) metodom


mislim da je ucitelj isti, u prva 3 za sve predmete, u cetvrtom se pojavljuju nastavnici za pojedine predmete, ali stari ucitelj jos uvijek drzi neke..


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Ko nam uci djecu?
PostPoslato: 08 Okt 2011, 16:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
to je sada nekad je bilo ucitelj/ica do 4 onda u 5 dobijes nastavnike

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs