banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 12:34

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jun 2011, 23:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
Licno mislim da ovo ne treba na taj nacin posmatrati, jer pogresan je kont "ako nije mene zakacilo, briga me"....

Ovo je poprilicno "tiho" proslo, sto je odlican znak da se moze ici i sa ostalim skolarinama gore... ovo je samo mali test bio za ono sto ce uslijediti ako ne ove, bar sljedece godine...

ja sam imao priliku da studiram isti faks i redovno i vanredno (2+2)... nikakva razlika osim sto na ispite izlazis bez da slusas predavanja, a izlazis kad i ostali...cak sta vise bio sam u inferiornom polozaju, jer te profesori ne poznaju, pa te i vise cijede... sve u svemu ovo nije u redu, i razocaran sam nikakvom reakcijom javnosti, studenata i medija koji nisu niti uspjeli objaviti vijest kako treba vec za rad malo senzacije namjerno izostavili bitnu cinjenicu, a da ne govorimo o kritici od strane istih...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2011, 23:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 05 Sep 2007, 16:59
Postovi: 159
Kolika je bila cijena vanrednog studiranja prije ove izmjene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 10:07 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
dok nije ukinuto bilo, vanredno studiranje je bilo (cini mi se) 700~800 KM

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 11:49 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
u "moje" vrijeme tako nesto cini mi se...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 14:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Zar ne bi bilo logicnije da je vanredno jeftinije od redovnog?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Ne, zato što se vanredna nastava održava van termina redovne, tako da se profesorima mora dodatno plaćati. I to vikendom, ja mislim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2011, 18:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2010, 11:21
Postovi: 10
mislim da na sajtu vlade pise da je rijec o vanrednim studentima...
http://www.vladars.net/sr-SP-Cyrl/Vlada ... 00_KM.aspx

P.S. ovo su gore ipak novinari napisali, odnosno prekopirali tekst bez ovoga VANREDNE studente, a posto kog nas moze sve, onda moze i to :(


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jun 2011, 22:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2007, 12:57
Postovi: 165
Lokacija: BL, Caire
Ja niti jedno predavanje nisam imao "vanredno zakazano" tokom prve dvije godine studija... uopste nemam pojma o cemu oni govore, osim ako nije doslo do nekih radikalnih promjena.

Takodjer, bolje je ne govoriti o broju casova koje su odrzali asistenti umjesto profesora, kao i o revnim profesorima iz beograda koji se udostoje pojaviti jednom tokom semestra iako imaju statuse redovnih profesora...
Drzavni fakulteti su mlacenje para koje je neuporedivo sa privatnim fakultetima. Takodjer, bar sudeci po mom studiju, sam izbor predmeta je gola voda u poredjenju sa recimo predmetima koji sadrzi isti studij u recimo Novom Sadu...

Sad kad su poceli dizati skolarine, bio bi red da se guzonje i glavonje iz rektorata pocnu malo vise zanimati za predmete, studente, univerzitet,... tj. da pocnu raditi svoj posao! Takodjer, da razmisle sta to oni pruzaju nama studentima, jer ocigledno uzimaju svoju duznost zdravo za gotovo, kao bogom danu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs