banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:50

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 31 Okt 2013, 01:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
e fino onda, ocekivao sam malo drugaciji odgovor. :P

za prvu godinu 8000 ajd recimo moguce, mada kontao sam i nize. ali za ostale godine...ako nemas neke nepredvidjene troskove.. skontao si semu, raduckati, skuckati nesto, vidis kako ide, sta se radi, kako se uci, gdje se moze ustediti, moze li se gdje nahvatati jeftinija karta, i jos neke ustede.. moze se fino pokriti, organizacija je cudo.




kako god okrenes, isplativa investicija, o tome nema ni govora.

od ovog mog kruga poznanika, manje vise upisuju (a bogami i zavrsavaju) se tehnicke nauke, od ostalih medicina/pravo/ekonomija.

Pravo cuo sam ubitacno u AT, al necu drzati za rijec tu osobu jer se nije bas proslavila ni u BL u prethodnom skolovanju. :D




Ne studiram, al nikad ne reci nikad 8) , mada mona liso kakvo je stanje sa ekonomijom? jel velika konkurencija, ima li nasih, moze li se?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 11:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Napisala bih sad detaljno računicu, ali nema potrebe više da se smaramo s tim, ubismo ovu temu brojkama :lol:

Isplativa, itekako, pogotovo ako studiraš te fakultete koje si ti naveo.
Pravo je ovdje baš ozbiljna priča. Ali mislim da su srećniji ovi studenti koji se muče da riješe pravne slučajeve, nego oni naši dole koji se muče sa nekim profesorima :) U svakom slučaju, mislim da je baš baš dobar fakultet.

Što se ekonomije tiče, mislim da je to jedino što je zaista bolje studirati u Beču. Znam par ljudi sa mastera koji se malo žale na sistem, ali mlađa raja je zadovoljna.
Konkurencija ne bi trebala da te sikira. Austrija je zemlja tehničkih nauka i ekonomije. Sami neki biznis menadžeri, ejdž ari, pičke materine.

Kad smo već kod prava i ekonomije, ne znam koliko je raja upućena, ali Erste Sparkasse svake godine stipendira studente iz bivše Jugoslavije. Program se zove Best of South East. Može da se dođe ovdje kao trainee ili kao praktikant, budeš tu godinu dana, ideš u banku, nešto naučiš, ali pretežno se izgotiviš po nekim prijemima kod gradonačelnika, večerama i kafama. Što je najbitnije, upišeš to sebi u CV :) Nekima ponude i radno mjesto poslije, neki ostanu tu na masteru, neki odu u BiH u Sparkasse... Uglavnom, jako dobar program, ko iole zna njemački preporučujem da pokuša.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 14:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
dobra si. ;)

hvala za detaljan odgovor, da jos dodam jedan savjet nasih studenata u AT koji mi je vecina rekla.. sto prije odete to bolje, daleko najbolja solucija je odmah sa 18-19 otici u AT, lagano poceti uciti jezik nekih godinu dana i krenuti sa studijem.


Kazu otici u austriju sa 18 i sa 28 je kao nebo i zemlja, da tacno ne mozes opisati... kontam da ces i ti potvrditi to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 16:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Pa nije nikad kasno otići bilo gdje, mada je bolje kad odeš ranije, jer te manje toga vezuje za tvoju državu.
Sa 28 godina ko ode u Austriju, ili bježi na bauštelu, ili od zakona, ili od žene :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 16:41 
Bitno je otici iz ovog go...ta od drzave, prije ili kasnije... :D


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 16:51 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja imam preko 28 pa bi strugnuo eto sutra...nije ni Ojsterajh preko svijeta kad te želja mine za kućom. A meni se ovo ovdje tako zgadilo od države do ljudi da mi uopšte ne bi teško palo.... :pukeright: Obiđem staru i sestru jednom godišnje za sve ostalo tu je Skajp :wink:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 16:58 
Bec 5-6 sati auticem, ne osjetis, komotno svaki vikend kuci dolaziti ko ima zelju...


Vrh
  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Moze i petak tensa kad nema guzve, probudis se ranije i jos zakacis jutro u BL kad stignes :D


Bec vam je proglasen za najbolji grad za zivot, a ispred nosa nam je. Ko ima zelje, znanja, ko je spreman da radi, ko moze to i finansijski na neki nacin ispratiti.. steta je ne iskoristiti takvu sansu. ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:05 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ja sam spreman da radim i uklapam se...al nije baš kako bi htio...papiri i to mislim :-?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Upiši fakultet :D

BečkaŠkolo, šta ti radiš u Austriji?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
MonaLisa je napisao:
Upiši fakultet

Pa da budem najstariji poslije rektora... :roll: Ja bi da zarađujem ne da trošim :)

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Nisi ti vidio sa kakvim ja fosilima idem na fakultet :lol:
Sjednu u amfiteatar pa ti dahću za vratom, pa se javljaju na času i pričaju o Kantu. Kako neće pričati, kad su išli s njim u razred.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
MonaLisa je napisao:
Upiši fakultet :D

BečkaŠkolo, šta ti radiš u Austriji?


nisam trenutno u AT.

Prilagodjavam se, jezik, kako, sta, gdje.. :D , raduckam, imam rodbine dosta, pa mi i oni pomognu. Vidjecemo sta i kako, a bogami, bice i nekih finih vijesti uskoro. :D 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
BeckaSkola je napisao:
a bogami, bice i nekih finih vijesti uskoro. :D 8)


Udaćeš se za papire? :lol:



Kad smo kod papira, moram da ispričam jednu anegdotu.
U kafani gdje izlazi ona prava naša urbana raja, sjede gazda i neki lik. Kaže meni lik: Moram te nešto pitati... Reko', pitaj me. Kaže, pa ne znam, ovaj... Jesi li ti imala plavu kosu nekad? Reko', nisam. A nisi, aha... Kaže gazda, ma de pitaj je to što treba da je pitaš. Kaže lik, a pa ne znam a ovaj... a je l' imaš ti broj telefona? Reko', nemam telefon. Eto, kaže, nema cura telefon. Kaže gazda, ama pitaj je to što sam ti rekao da je pitaš, kakav bolan telefon, pitaj je za papire! Reko', kakve papire? Kaže lik: Austrijske, reko', nemam trebaju i meni :lol: Gazda se iznervirao kaže: ama papire za joint, jebali ga papiri, rizle nam trebaju! :lol:

Eeee, eto malo auslenderskog humora :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 13:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2011, 23:10
Postovi: 158
MonaLisa je napisao:
BeckaSkola je napisao:
a bogami, bice i nekih finih vijesti uskoro. :D 8)


Udaćeš se za papire? :lol:



Kad smo kod papira, moram da ispričam jednu anegdotu.
U kafani gdje izlazi ona prava naša urbana raja, sjede gazda i neki lik. Kaže meni lik: Moram te nešto pitati... Reko', pitaj me. Kaže, pa ne znam, ovaj... Jesi li ti imala plavu kosu nekad? Reko', nisam. A nisi, aha... Kaže gazda, ma de pitaj je to što treba da je pitaš. Kaže lik, a pa ne znam a ovaj... a je l' imaš ti broj telefona? Reko', nemam telefon. Eto, kaže, nema cura telefon. Kaže gazda, ama pitaj je to što sam ti rekao da je pitaš, kakav bolan telefon, pitaj je za papire! Reko', kakve papire? Kaže lik: Austrijske, reko', nemam trebaju i meni :lol: Gazda se iznervirao kaže: ama papire za joint, jebali ga papiri, rizle nam trebaju! :lol:

Eeee, eto malo auslenderskog humora :D

Ovo je kod Bobija garant... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 17:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
nepokoreni je napisao:
MonaLisa je napisao:
Upiši fakultet

Pa da budem najstariji poslije rektora... :roll: Ja bi da zarađujem ne da trošim :)

Хе, старији сам од професорице која предаје "Пословне графичке и мултимедијалне апликације са веб дизајном". То од ових са првог семестра.:)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 17:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pff :-? dok bi ja to završio ne bi mi ni trebao posao, mogao bih odmah da predam papire za starosnu peMziju Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2013, 21:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Vampir Toza je napisao:
Ovo je kod Bobija garant... :D


Gdje će drugo biti :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2013, 01:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Nov 2010, 15:27
Postovi: 1377
Lokacija: Banjaluka
Da li ima neko isustva sa master studijama u Njemačkoj?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2013, 20:59 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
^ I mene to zanima. Ja znam da DAAD nudi dosta opcija, a odnedavno su im i školarine skoro na nuli.
Takođe, je li neko radi MBA negdje u Evropi?

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs