banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 06:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
ma stalno gledaju kroz prste, neznam nikoga da su poslali nazad zbog ispita. uvjek mozes smisliti neki razlog zasto nemas dovoljno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Da sam ja student vec bi me nakon trece recenice prosla volja za odlaskom vani.
Po ovome zvuci kao da ste vise vremena proveli radeci i jureci kojekakve papire nego sto ste ucili. ;)
Salim se:)

Skidam kapu do poda Hristovu, Stigmati, Flaveu, Heleni (?), laocetu(ispravno?), Musku(kako cujem takticaru) i svim drugima forumasima koji su uspijeli zavrsiti ili bar privesti kraju studiranje vani.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hvala :) Helena je diplomirala do sada ako se ne varam, zadnji put kad sam se cuo sa njom radila je diplomski :)

Ovo sa papirima zvuci komplikovano ali je u sustini jako jednostavno, samo je smor ganjati papire, znas vjerovatno i sam kako to zna biti. Ali mnogo je teze skontati nacin funkcionisanja njihovog sistema studiranja, a jos teze to objasniti nasem covjeku :D Osim toga, pod ogromnim si pritiskom godinama jer se moras boriti da zaradis novac a istovremeno moras svake sedmice na desetine nekih termina na faksu da odradis i jos uciti i spremati ispite, svake sedmice predavati vjezbe, i na kraju dati uslov za vizu, i to sve radis na jednom od najtezih jezika na svijetu.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:38 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nije samo pitanje da li je neko proveo vise vremena radeci nego uceci vec sama ta situacija, koja te cini u jednom momentu gradjanina 3 reda...u zadnje 2 godine kod mene na glupom koledzu prozivke ko da si u zatvoru...skola ima puno propusta, al ti prosto moras da cutis jer direktor skole kuca pismo i odlucuje da li da te sutne..ja sam pre 4 godine bio predsjednik studenata i sjednes sa direktorom da popricas o studentskom zivotu i vidis da covjek vodi rijec i brblja li brblja...onda shvatis da njemu studenski savez treba samo onako na papiru...e sad da ti njemu nesto kazes, ne vrijedi.(u Engleskoj je zakonom dato pravo da skola odluci ko ce nastaviti a koga ce sutnuti, jer skola je navodno tvoj sponzor za studiranje)...

i jos kad radis kicma trans, pa leti pre skole, leti poslije skole..meni se jednostavno smuci da uzmem knjigu u ruke...i sto je najgore uzmem ja nju, i vec sutra zaboravim sta sam citao.(to sto studiram me nije interesovalo i samo sam silovao mozak)..ustvari imam problema sa etikom tako da me kancelarijski poslovi ne interesuju...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 21:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
To je to.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2011, 12:36 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Mar 2011, 11:42
Postovi: 2
Ja sam isao 4 nedelje u Valensiju u skolu jezika, to je ''kao'' neka vrsta studiranja, mada je kratak period, al moze da se nauci jezik... U skoli postoje pripreme za Madridski univerzitet ukoliko nekog zanima... Nisam siguran kako je moguce upisati taj fakultet, al barem nesto znam :D ... Planiram ponovo da idme preko emanere al na neko drugo mesto, mozda cak i neki drugi jezik.. poz


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2011, 23:33 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
spavac je napisao:
(u Engleskoj je zakonom dato pravo da skola odluci ko ce nastaviti a koga ce sutnuti, jer skola je navodno tvoj sponzor za studiranje)

Pa zar nije samo studiranje i prolazenje ispita preduslov za ostajanje u skoli? Ne mogu te sutnuti ako ti je sve u redu.
Barem je u USA tako. Dok god polazes sve u redu (ovdje nema padanja, tj. ne smijes omasiti nista i imas samo jedan rok za ispite, osim u slucaju vanrednog stanja, tipa bolesti ili necega), imas stipendiju i sve ok. Na mom faksu ja ne moram cak svake godine ni reaplicirati za stipendiju, tako da je to super (znam da na vecini drugih moraju, ali u slucaju da je finansijsko stanje nepromijenjeno, nema se sta brinuti oko ostajanja na stipendiji).

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 02:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
De vi meni recite šta dobijaš i šta gubiš studiranjem vani, a ne studiranje ovdje? Ja kontam ganjati master vani (jest da imam još godinu i po do diplome ali polako se informišem), u Holandiju. Doduše skupi su, ali jaki su na rang listama. Dakle šta ću ja dobiti tamo? U BiH strane diplome ne priznaju, a jel lako naći posao tamo sa njihovom diplomom s obzirom da si auslander?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Dobija: Znanje stranog jezika, vidis kako pravo skolstvo funkcionise, vidis kako prava drzava i drustvo funkcionisu, naucis stvari koje ovde ne mozes.
Gubis: dodjes pun novih ideja a onda te razni direktori tako spuste na zemlju jel im se nesvidja sto si ti vise video i naucio od njih

Tako je barem u mom slucaju. Bez obzira sto sam diplom,magister i doktorat u inostranstvu zavrsio preko god dana se nisam mogao zaposliti. sad kad jesam prezentujem nove ideje i sisteme rada radi modernizacije i povecanja nivoa usluge a njihov je odgovor, sta ce nam to. i stari sistem odlicno funkcionise tako da...sve vise se bojim da sam pogresio sto sam glumio patriotu i vratio se ovamo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 11:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Dosta naših studira ovdje kod mene u Švedskoj i nisu loši studenti. Niko se ne planira vraćati nazad.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 11:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Maj 2012, 17:46
Postovi: 65
A šta fali Univerzitetu u Banja Luci?
Aj na Harvard!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
otg je napisao:
A šta fali Univerzitetu u Banja Luci?


Dva kraja i sredina.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 14:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
ratkop je napisao:
Dobija: Znanje stranog jezika, vidis kako pravo skolstvo funkcionise, vidis kako prava drzava i drustvo funkcionisu, naucis stvari koje ovde ne mozes.
Gubis: dodjes pun novih ideja a onda te razni direktori tako spuste na zemlju jel im se nesvidja sto si ti vise video i naucio od njih

Tako je barem u mom slucaju. Bez obzira sto sam diplom,magister i doktorat u inostranstvu zavrsio preko god dana se nisam mogao zaposliti. sad kad jesam prezentujem nove ideje i sisteme rada radi modernizacije i povecanja nivoa usluge a njihov je odgovor, sta ce nam to. i stari sistem odlicno funkcionise tako da...sve vise se bojim da sam pogresio sto sam glumio patriotu i vratio se ovamo

Šta si završio? Možda se stvori jaz između onoga koji hoće da bude sve super, a onaj drugi kaže da nema para za tu zabavu. :)
_________________
otg je napisao:
A šta fali Univerzitetu u Banja Luci?
Aj na Harvard!

Šta ne fali?
Harvard je privilegija studirati, a još je i skup. :lol:
_________________
A Interesuje me isto kakvi su izgledi vani se zaposliti sa njihovom diplomom, a kakvi su sa našom?
Što su neki japanski, švajarski i njemački univerziteti toliko jeftiniji od ostalih univerziteta u prvih 100 na svjetskoj listi?
_________________

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Jun 2012, 17:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
neizreverbiliziran je napisao:
Što su neki japanski, švajarski i njemački univerziteti toliko jeftiniji od ostalih univerziteta u prvih 100 na svjetskoj listi?


Jer ih država finansira.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 01:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3558
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
Jel ko iz Švice?
Zna li ko šta o ovome?
Jel teško upasti tamo?

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 01:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Panzer je tamo, pitaj njega.

Čuo sam da u Švicarskoj postoji neki baš jak fakultet elektrotehnike, jeste da nema veze sa tvojim postom ali sam skoro pročitao da su od jačih u svijetu..

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2012, 08:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
neizreverbiliziran je napisao:
Jel ko iz Švice?
Zna li ko šta o ovome?
Jel teško upasti tamo?


Ja sam na tom fakultetu. Ne znam šta bih ti rekao za master jer sam ja došao na bachelor ovdje ali mislim da ne bi trebalo biti problema ako imaš dobar prosjek. Za stipendiju se obrati švajcarskoj amabasadi u Sarajevu, pokriva sve ako uspiješ da je dobiješ. Jedan momak koji je studirao u Novom Sadu je došao na master ovdje i dobio je tu stipendiju ali je imao skoro 10.0 prosjek, imao je samo jednu devetku tako da znaš da treba dobar prosjek za tu stipendiju. Raspitaću se okolo kakav su ljudi prosjek imali da ih prime. Jedini problem bi mogao biti Univerzitet u Banjoj Luci jer svi koji su došli ovdje su uglavnom iz Beograda, Novog Sada ili Zagreba pa ti trebala neka preporuka da upadne ili tako nešto. Ako želiš doći slobodno pitaj šta te zanima, pomoću ti kako znam i umijem.

Danny ^_^ je napisao:
Panzer je tamo, pitaj njega.Čuo sam da u Švicarskoj postoji neki baš jak fakultet elektrotehnike, jeste da nema veze sa tvojim postom ali sam skoro pročitao da su od jačih u svijetu..


Može biti samo Lozana ili Cirih, trećeg nema... :D

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2012, 12:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
neizreverbiliziran je napisao:
otg je napisao:
A šta fali Univerzitetu u Banja Luci?
Aj na Harvard!

Šta ne fali?
Harvard je privilegija studirati, a još je i skup. :lol:

Privilegija jeste, skup nije, vec zavisi od tvog finansijskog stanja.
Prije 2 sedmice sam bio na Harvardu, a nedavno i na nekoj konferenciji, i uvijek mi nekako bude drago sto nisam tu otisao, vec u malo prizemljeniji "komsiluk". Toliko tastine u vazduhu. :)

neizreverbiliziran je napisao:
De vi meni recite šta dobijaš i šta gubiš studiranjem vani, a ne studiranje ovdje?

Fino je ratkop napisao, mada da dodam...
Dobija se bogato iskustvo i dosta sira slika o svijetu, koju kod nas neces dobiti. Upoznas dosta jako pametnih ljudi sa svih krajeva.

Konkretno vezano za posao... sve zavisi sta si studirao.
Da budem konkretniji, Computer Science/Engineering/Medicina/Hard Sciences, posao se moze dobiti relativno lako, barem u US, uzevi da si dobar student.
Sa druge strane, drustvene nauke su (nazalost) manje pozeljne i trziste je vec prezasiceno, mada, ako si sa nekog dobrog faksa, imas dobar prosjek, dobre prakse preko ljeta/iskustvo, onda se i tu moze naci nesto pristojno.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2012, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
miss black je napisao:

Ne znam šta ti nije jasno? Svi za koje znam da studiraju vani su ili djeca privatnika (ne mislim na sitne privatnike već one dobrostojeće koji su vlasnici dosta objekata u BL ili drže pola grada u mjestu iz kog dolaze) ILI djeca tamo nekih dr specijalista (a zna se da oni imaju dosta više plate u odnosu na prosječne).

Lupaš kao MAksim po diviziji. :)

Evo da se i ja priključim klubu onih koji su završili faks. Ja sam kao što većina starih forumaša yna završila u Italiji, a sad radim u Beču.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Avg 2012, 22:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2011, 12:38
Postovi: 147
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav,


Shvatio sam to da treba uciti i pohadjati kurseve tamo u Austriji... Da li mi neko od forumasa koji studiraju, ili su zavrsili studije u AT mogu reci da li je potrebno bar neko minimalno poznavanje njemackog ili se moze poceti od nule? :D Posto ja ni u osnovnoj ni u srednjoj nisam ucio njemacki...

Hvala!

_________________
Ono što ste započeli nikad ne ostavljajte nedovr


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs