banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Avg 2011, 15:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
miss black je napisao:
MuskoBre,
iskreno ne znam ni za jedan takav slučaj koji ti spominješ, ali znam za ljude koji su išli sa mnom u školu i za ljude iz komšiluka...
Posudiš 6.500 evra, koja budala će to da ti posudi????
I šta i kad posudiš i vratiš te pare,poslije sve za džabe?


Ja znam. Ne za jedan. Nego desetine. To su ljudi koji su sa mnom zivjeli, druzili se, izlazili, radili raznorazne studentske poslove, po toj istoj Evropi. Dakle ne pricam price koje sam cuo od tetke koja ima komsinicu, koja sve zna, nego pricam iz prve ruke, i iz svog licnog iskustva. Znam bar 10 ljudi koji su poslije srednje skole dosli u Bec na studiranje, da su od kuce ponijeli 200-300 evra, i to je bilo to. Sve ostalo do kraja faxa su ZARADILI sopstvenim rukama, kicmajuci razne poslove. Nikakva djeca prof.dr, raznih privatnika, i sl. Opek kazem, da se razumijemo, bilo je i tih drugih, i to skoro pa u vecini. Prema tome, stvarno te molim da ne pricas o stvarima o kojima pojma nemas, a to sto znas, su price rekla-kazala.

Sto se tice posudjivanja tih para, posudi se od 10-15 ljudi po 500 evra, i to je ta cifra. Niko od nas nije imao 6500 u komadu svojih para, ali ako svima nama, od nas 15, treba tih 6500 za produzenje vize, onda se rjesenje kao sto i sama vidis, veoma lako pronadje.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
@miss black: kad bi samo znala u kakvoj si zabludi :D od 30-ak studenata iz BL, koje znam licno, samo su ih troje djeca burzuja iliti vise klase, ali se ponasaju sasvim normalno, cak i rade ovdje ne cekajuci da im starci posalju neku kintu ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 15:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
miss black je napisao:
MuskoBre,
iskreno ne znam ni za jedan takav slučaj koji ti spominješ, ali znam za ljude koji su išli sa mnom u školu i za ljude iz komšiluka...
Posudiš 6.500 evra, koja budala će to da ti posudi????
I šta i kad posudiš i vratiš te pare,poslije sve za džabe?

Ja sam jednom jaranu posudio 4000 EUR, a drugom 3000 - ne trazeci nista zauzvrat!
A sestri sam naravno posudio citavu sumu ;)

Dakle, ne vjeruj pricama rekla-kazala, nego dodji ovdje u Bec, druzi se malo sa studentima iz BL, pa ces i sama skontati kakvo je stanje 8)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 17:00 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:06
Postovi: 35
Moram priznati,
zahvaljujući vašim argumentima, sada imam drugačije mišljenje o studentima u inostranstvu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2011, 17:17 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ma lazu oni tebe...sve sami bogatasi su u inostranstvu.

ja sam u Engleskoj i stari mi ima privatnu firmu..i sve moje kolege ovdje su uglavnom iz bogate porodice...al kad se skupimo nedeljom nas 20 navali na jednu pastetu... :D

nema tu zahvaljujuci argumentima...pogledaj stanje u Bosni i bice ti jasno ko zeli pobjeci..mali je broj bogate djece u poredjenju sa srednjom klasom..

a sto kaze Musko i Digresija, novac se pozajmljuje ako imas prijatelje i ako nisi degenerik pa se samo zatvorio u sobi i izbjegavas narod..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 16:25 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2011, 14:06
Postovi: 35
Mozete li mi reci jednu informaciju, koliko nasih studenata koju odu vani studirati dodje do diplomskog? Otprilike, da li ih bar 50% zavrsi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Nisam siguran ima li tačan podatak ali po nekom svom dosadašnjem iskustvu mislim da je taj procenat daleko iznad 50%. Naši studenti vani su uglavnom veoma vrijedni jer vani nema vječnog studiranja, a i većina ne želi da se vrati nazad pa ih to gura da rade više. Ja znam samo za jednog momka koji se vratio nakog godinu dana u BL jer nije uspio vani...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 18:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Mozes li navesti neke primjere posla koji si radio tamo Panzer?

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 18:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ja nisam radio još ništa, osim samo jednog posla, pošto ovu godinu nisam stigao nikako od faksa ali par ljudi koje znam su radili poslove tipa davanja instrukcija ili su radili na recepciji na primjer. Jedan lik je čak radio kao turistički vodič pošto je Kinez pa su mu uvaljivali ture Kineza koji dolaze u Švajcarsku. Preko ljeta ima posla u odmaralištima po Švajcarskoj, uvijek možeš naći nekog ko traži da se kičma malo. Ja sam na primjer pomogao nekom liku da se preseli. Neko je sebi našao i da čuva djecu i takve stvari. Evo sad sam otvorio elektronsku poštu od faksa na koju stižu ponude za posao i uglavnom se radi o davanju instrukcija ili pravljenju nekih aplikacija, programiranju. To je ono što stiže od fakulteta, a i pored toga se može naći dosta stvari ako znaš gdje treba tražiti...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav,

Napisacu malo duzi post sa informacijama koje ce vam dobro doci (maloprije ga skoro zavrsio pa sve izgubio, moram iznova), javim se kasnije.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 18:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2010, 23:08
Postovi: 5276
Pa super vam je to, nisu teski poslovi. E da sam mladji ...

_________________
Pametniji prestanite popuštati vidite dokle nas je to dovelo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 19:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Mozda takve poslove u svici da ali u At tako nasi studenti ne prezivljavaju. Ja sam citav svoj studij radio i stalno bio u kontaktu s nasim ljudima. Standardni poslovi su ti raznosenje novina, ciscenje snjega, konobarisanje, obezbedjenje, firme za preseljenje, firme za ciscenje, cuvanje djece i najgora baustela. Znam jedno ili 2 momka sto studiraju muziku pa su nasli nas bend pa sviraju po nasim lokalima ili zurkama. Sto se tice zavrsenja, oko 50% posto zavrsi. Ostali se uhvate posla a studiraju samo zbog papira pa dok se ne snadju da dobiju radne papire. Dobre su pare i onda zaborave zbog cega su dosli. mali ali jako mali broj u pravom roku zavrsava. vecina studira po preko 10 god.
Lepo je to da ne radis nista ali ca. 80% studenata ovde je iz srednjeg staleza i ako ne rade nemaju od cega da zive.
Pozajmili su ili starci digli kredit za onih startnih 5000 da bi otisli gore.
Znam par ljudi koji su se vratili nazad postzo su pali 4 puta na istom predmetu (tad gubis pravo na skolovanje).

Ja sam znao radit celu noc do 7 ujutro i onda u 8 na fax jel drugacije ne ide. Trebas pare a starci nemaju da posalju. Znam par sto nikad nisu radili ali to su tatini sinovi.


Poslednji put menjao ratkop dana 02 Sep 2011, 20:07, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pozdrav,

Napisacu par informacija koje ce vam dobro doci kao smjernice i posluziti za grubi pregled onoga sto mozete da ocekujete ako se odlucite da studirate u Austriji (AT).

Od odluke da studirate u AT-u pa do trenutka kada krecete kao redovni student da studirate, morate proci neke korake u nekom manje-vise utvrdjenom redoslijedu, opisacu te korake.

Prije vadjenja vize morate se upisati na faks u AT-u, tj. morate dobiti potvrdu o prijemu. To obicno predstavlja puku formalnost, morate podnijeti prevedenu potvrdu da ste bili upisani na jedan BH faks (samu potvrdu dobijete na vasem maticnom faksu, prijevod obavite kod jednog od stotine sudskih tumaca i prevodioca kod nas), treba vam jos rodni list, uglavnom nista vise i nista manje nego kao i kod svakog Austrijanca. Ne morate imati nijedan polozen ispit na BH-faksu. U AT mozete bez problema komunicirati na engleskom, svi u studentskoj sluzbi znaju savrseno engleski. Sto se tice izbora smjera studiranja, pretpostavlja se da cete uzeti najslicnije onome sto ste htjeli na maticnom faksu da studirate, u svakom slucaju oni vam nece dozvoliti da recimo sa jednog sociolosko-ekonomskog smjera predjete na tehnicki smjer (kod njih su studentski smjerovi podijeljeni u tri kategorije, sociolosko-ekonomske nauke, tehnicke nauka i pravne nauke). Sto se tice njemackog jezika, ako imate potvrdu o znanju njemackog jezika, mozete se odmah upisati kao redovni student i krenuti sa predavanjima, inace ste prijavljeni kao vanredni student i upisujete neki kurs njemackog. Postoji mogucnost da posjetite kurs na faksu (predmet kao svaki drugi, obicno se zove "Deutsch als Fremdsprache" - njemacki kao strani jezik), ili negdje van faksa. Moja preporuka je da kurs uradite na faksu jer ne placate nista ekstra za razliku od nekih drugih privatnih kurseva, i osim toga taj predmet na faksu ce vam se racunati kad se bude povlacio bilans polozenih ispita tako da necete neke druge ispite morati raditi da biste ispunili trazenu kvotu (obicno kurs njemackog "vrijedi" kao nekoliko drugih ispita). Ne gubite vrijeme, pokusajte da njemacki apsolvirate u toku jednog semestra.

Kad dobijete potvrdu o prijemu na faks, idete vaditi vizu. Najbolje je da vizu vadite kod njih (obicno u magistratu), necete morati trositi novac na prevodjenje odredjenih dokumenata sa naseg na njem. Za vizu traze pored potvrde o prijemu i rodni list, kopiju pasosa, potvrdu o nekaznjavanju (prevedenu, dobije se u nasem SUP-u), potvrda da ste prijavljeni, potvrda o izdrzavanju (potvrda i potpis izdrzavaoca, ili potvrda da radite - to je malo teze ako ste tek dosli, obicno traze tri zadnje potvrde o plati, ili stanje na vasem licnom racunu, naravno ovjereno od banke). Sto se tice izdrzavanja, morate uvjeriti osobu za salterom u magistratu da godisnje imate na raspolaganju 10.000€. Znaci nije tacno da vi morate u trenutku podnosenja zahtjeva za vizu imati kesa 10.000€, to je suludo i van svake pameti. Na primjer, ako im donesem zadnje tri potvrde o plati, a zaradjujem mjesecno 1.000€, sluzbenik za salterom pomnozi tih 1.000 sa 12 mjeseci i zakljucuje da imam za 2.000 vise nego sto mi treba. Ako recimo zaradjujem samo 400€ mjesecno a imam potvrdu od banke da na stednoj knjizici imam 5200€, na kraju opet ispunjavam uslov (400 * 12 + 5.200 = 10.000). Znaci moze se kombinovati, ali obavezno se raspitajte detaljnije. Viza koju dobijete ima naznaku na sebi da ste student i da imate ogranicen pristup trzistu rada, sto znaci da smijete raditi ali ne puno radno vrijeme (jer ipak niste dosli da radite nego da studirate), koji god posao da nadjete mozete raditi samo 8h sedmicno a mjesecno smijete zaraditi maksimalno ca. 372€, doduse ne placate doprinose (VAZNO: ovo vazi samo za mjesece aktivnog studija, u semestarskoj pauzi u februaru i tokom tri ljetna mjeseca smijete bez ogranicenja zaradjivati!, ne dajte da vas sef i ta 4 mjeseca i dalje placa samo 372€ ako radite za daleko vise od tog iznosa).

Ako ste u BH polozili neke ispite, pokrenite na samom pocetku proceduru priznavanja, idite licno kod svakog profesora koji je nadlezan za priznavanje odredjenih ispita i razgovarajte u 4 oka sa njime, mozete cuda postici kad se bude trebala donijeti odluka da li da vam prizna ili ne, inace austrijski profesori su beskrajno ljubazni i susretljivi kad je priznavanje u pitanju. Da bi profesori vidjeli sta da vam priznaju, morate im podnijeti prevod plana i programa svakog ispita koji ste u BH polozili, ako ste recimo polozili 25 ispita u BH - 25 * 25€ = 625€ za prevod! Jako puno novca, zato pitajte profesora da li mozete vi licno da prevedete, vecina ce garantovano pristati! i ustedicete po polozenom ispitu 25€ za prevodjenje :)

Pitanje je kada otici za AT, da li na samom pocetku ili pri kraju studija.... Evo ja cu opisati idealan slucaj, a vi citajte izmedju redova. Zamislite da na samom pocetku studija u BH znate koji smjer zelite u AT da nastavite. U tom slucaju radicete u BH samo one ispite za koje znate da ce vam u AT biti priznati, od tih ispita cete uraditi obavezno one ispite za koje ce vam u AT priznati vise od jednog ispita (znaci za jedan polozeni ispit u BH mogu tamo da vam priznaju par njihovih ispita, ne zaboravite da priznavanje rade na osnovu plana i programa, a nas plan i program je u pravilu obimniji), i uradicete one ispite za koje ste na ovaj ili onaj nacin saznali da su u AT jako jako teski za poloziti (ovo je jako vazno za znati jer u AT ako padnete jedan ispit 5x, blokirani ste i vise ne mozete na tom smjeru da polazete taj ispit, morate upisati ili drugi smjer ili otici da polazete ispit na drugi univerzitet, nocna mora svakog studenta, medjutim realnost je da studenti, svijesni te cinjenice, jako dobro spremaju ispite, pogotovo 3. i 4. izlazak, za 5. da ne govorim :D). Problem je kod nas sto nemamo izbora u kojem cemo redoslijedu polagati ispite tako da smo odredjene ispite prisiljeni poloziti prije nego idemo u iducu godinu, sto neminovno vodi ka razilazenju sa planom i programom zeljenog smjera u AT-u, zato svako za sebe treba da ocijeni koja je strategija najbolja.

Vizu dobijate na godinu dana (moguce je da prvu vizu dobijete na 6 mjeseci), svaki put kad budete produzavali vizu, moracete podnijeti tzv. Erfolgsnachweis (potvrdu o uspjehu na faksu), tj. morate imati svake godine polozen odredjeni minimalan broj ispita.

Za sve informacije koje vam mogu zatrebati, tu su tzv. savjetnici za strance, nasi ljudi, mahom pravnici koji vam besplatno daju savjete i traze informacije za vas, zovu fakultet za vas ako je potrebno, zovu magistrat, ispunjavaju formulare za vas, itd... Evo jedan koristan link, potrazite nase savjetnike malo nize (Sanja Sovic je Banjalucanka) : http://www.migrare.at/cms/index.php/Ber ... ntrum.html.

Sto se tice mogucih poslova koje mozete raditi, veci je problem naci posao koji cete raditi max. 8h sedmicno, nego naci bilo kakav posao. Jedan jako fin posao je da radite kao savjetnik za studente novajlije :) Moguca opcija je da radite vise od 8h sati i da vas sef placa 372€ a preko firme nabavljate stvari u naturi, npr. ako ste u IT-bransi mozete kupovati gomilu hardware-a i knjiga preko firme, takodjer mozete reci sefu da vam vecom platom u ona 4 mjeseca nadoknadi sve odradjene sate, znaci postoje seme.

Ovdje mozete postaviti pitanja u vezi svega sto vas interesuje u AT: http://www.auslaender.at/forum/

Pozdrav!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Moze se raditi daleko vise ali naravno na crno. Cak i oni koji su prijavljeni dobijaju 370 na konto a ostatak na crno. Za te pravnike koji daju besplatne savjete i traze informacije nisam nikada u svojih 8god u AT cuo niti za taj posao savjetnika za studente novalije, to u Grazu nema. Ovo ostalo vise manje je tacno osim informacije o godisnjoj zaradi.

Ja sam znao ici produzivat vizu sa samo 200eur na kontu i bez problema sam je produzivao.Nema nikakvih ovjera vec konto auszug, to sam izvadis na automatu. ako radis doneses potvrdu od sefa kolika ti je mesecna plata (naravno ne sme biti veca od 370-to je geringfügig granica) tako da nema nikakvih minimalnih granica i uvjeravanja osoba u magistratu niti potvrda o izdrzavanju. Za prvo vadjenje vize moras imat 5000 na racunu ali to mozes da pozajmis pa odmah vratis cim si izvadio vizu. posle toga svako vadjenje kao sta sam vec rekao. treba imat 24ects ili ce vam praviti probleme oko produzenja vize i ne samo to, trebaju vam i ti poeni za stud. dom i ostalo. To vam je mozda 8 ispita godisnje.

priznanje ispita se prvo radi online na vasoj studenskoj internet stranici pa onda te iste dokumente nosite u dekanat. Sve ce vam ispite priznati samo je pitanje kao obavezne ili kao izborne.

Za te neke kurseve nemackog nisam nikad cuo. püostoji samo jedan i to je univerzitetski kurs i tek kad njega polozite imate status redovnog studenta, do tada ste vanredan i to znaci da ne mozete da prisustvujete vjezbama. Cak i da imate diplomu za nemacki iz bih morate polagat ovaj kurs.

Ovi linkovi sto si postavio su samo za Linz i ne znam koliku su dobri za studente posto je to centar za migracije. Ako neko ide u Graz ili Bec(kao sto i ide 90%) ovi ljudi im ne mogu pomoc.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Zaboravio sam da napomenem da odredjene brojcane vrijednosti mogu da variraju od pokrajine do pokrajine, ovo sto sam napisao vazi za Gornju Austriju, sve i jedna recenica koju sam napisao je iz prve ruke, znaci moja biografija :D

Sto se tice iznosa, oni traze dokaz da ti u narednih 12 mjeseci imas zakonom utvrdjeni iznos na raspolaganju, u trenutku vadjenja vize ti ne moras imati ni kinte na racunu, ali ako na tvojih zadnjih 3 potvrde o plati stoji da zaradjujes 1000€ a trazeni godisnji iznos je 10.000, ti ispunjavas uslov.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Poslednji put menjao Hristov dana 02 Sep 2011, 20:39, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:36 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jel imas pravo na zalbu u Austriji ako te odbiju..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:39 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
po meni odlican sajt sto se tice inostranstva...ima dobrih informacija.

http://www.workpermit.com/

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Zavisi gdje te odbiju. Ako recimo nemas dovoljno polozenih ispita, obicno progledaju kroz prste prvi put, drugi put ne dobijes vizu i moras nazad. Da bi uprkos tome dobio vizu, moras imati ubjedljiv razlog zasto nisi polagao ispite, recimo visemjesecna bolest ili sl. Sve smijes navesti kao razlog, samo ne smijes navesti da nisi davao ispite zato sto si radio 12h dnevno ko konj :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 1995
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
Studentski sistem i odredjeni uslovi su razliciti od pokrajine do pokrajine, to je tacno. Hristov navodi za studij u Linzu a ja za studij u Grazu. Moguce da je za Bec vec nesto drugacije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2011, 20:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ma meni gledaju kroz prste sramota me reci koliko godina... :D

meni se cini da cu ja ove godine malo do advokata, ako me odbiju...doduse imam neke papire da sam malo lud...uglavnom cu gledati da mi advokat bude indijac il pakistanac..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs