banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 01:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Okt 2013, 09:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
MonaLisa je napisao:
ratkop je napisao:
Najsuplji dom u grazu kosta 240eur


Ja ne znam u kom si ti vijeku studirao u Grazu, ali u današnje vrijeme je dom skuplji :D
Dakle, cijene se kreću 230 - 350e (a ima i jedan koji je oko 500 sa ''punim pansionom'', tj. sa obrocima) za sobe s jednim krevetom i oko 150 - 300 za sobe sa dva kreveta.


A što se tiče ovih 16000 možda je dJečko preračunao u marke. Ako je u evrima, onda je dotični student kreten. :D

Hajde molim te kreni navoditi domove po Grazu i njihove cjene. Ima jedan jedini dom koji nudi puni pansion i on je skup. Mislim da je izmedju 400 i 500. Elisabeth je 240 (sad se renovira). Wistovi domovi su svi do 200eur. Schubert je isto nesto malo preko 200. Greenbox domovi su isto nesto preko 200. Sve je to u nekom ramenu do 250eur. To su cene.


Kao sta kazes, ako je stvarno za godinu dana potrosio 16000eur onda je bas kreten teski.

Stipendija ima uvek, sto nasih sto Austriskih, samo treba znati naci. ja sam konstantno dobija Austriske stipendije. Zavisi sta hoces da radis i kako pricas njemacki ali generalno nije tesko naci studenski posao. Ako ti je stalo da studija onda ces ukomnponovati bez problema


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2013, 15:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Rekao si najskuplji da kosta 240. Prvo, Wist je sad 230. Moj dom (Verband der Akademiker) je 235 - i to je za sad najpovoljnije. Katolički je prilično mastan. Greenbox je isto poskupio, Schubert svake godine poskupi. Elisabeth ne znam koliko je sada, ali svakako je i on poskupio. Schönbrunn je preko 300. Hafner vise ne postoji. :)


Studentski posao nije tesko naci, mada je svake godine sve teze (tj. zavisi sta hoces da radis). Mozes da cistis, konobarises, radis u prodavnici, raznosis novine, da radis u magacinu, peres prozore ili sudje u restoranima, ketering... U Becu je lakse naci posao nego u Grazu.

Sto se tice stipendija, mogu se naci ako si zavrsio Bakk dole, pa hoces ovdje na Master. Ali za cijeli studij, tesko. Ja iskreno nikoga ne znam ko prima stipendiju a da je normalno upisao ovdje fakultet. Mada mozes svakog semestra traziti socijalnu pomoc od ÖH. Ako imas dobar prosjek, isto mozes nesto iscijediti od fakulteta :)



Ja se javila da pitam za Cesku, a vi opet o Austriji :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2013, 18:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Šta te interesuje za Češku? Imam poznanicu tamo pa ću se raspitati ali otišla je na Erasmus pa možda neće znati dovoljno...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2013, 19:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Najn, treba mi neko ko bas studira tamo. Pomazem nekome da izvrsi transfer :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2013, 23:12 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2011, 23:10
Postovi: 158
ratkop je napisao:
MonaLisa je napisao:
ratkop je napisao:
Najsuplji dom u grazu kosta 240eur


Ja ne znam u kom si ti vijeku studirao u Grazu, ali u današnje vrijeme je dom skuplji :D
Dakle, cijene se kreću 230 - 350e (a ima i jedan koji je oko 500 sa ''punim pansionom'', tj. sa obrocima) za sobe s jednim krevetom i oko 150 - 300 za sobe sa dva kreveta.


A što se tiče ovih 16000 možda je dJečko preračunao u marke. Ako je u evrima, onda je dotični student kreten. :D

Hajde molim te kreni navoditi domove po Grazu i njihove cjene. Ima jedan jedini dom koji nudi puni pansion i on je skup. Mislim da je izmedju 400 i 500. Elisabeth je 240 (sad se renovira). Wistovi domovi su svi do 200eur. Schubert je isto nesto malo preko 200. Greenbox domovi su isto nesto preko 200. Sve je to u nekom ramenu do 250eur. To su cene.


Kao sta kazes, ako je stvarno za godinu dana potrosio 16000eur onda je bas kreten teski.

Stipendija ima uvek, sto nasih sto Austriskih, samo treba znati naci. ja sam konstantno dobija Austriske stipendije. Zavisi sta hoces da radis i kako pricas njemacki ali generalno nije tesko naci studenski posao. Ako ti je stalo da studija onda ces ukomnponovati bez problema

Cijene domova su drasticno otisle gore,i izgleda je tendencija da svaki semestar poskupljuju.
Okvirna cijena doma je sad vec oko 230-240e.Bolji domovi(Friedrich Shiller,Öjab Haus Graz,Home4Students(Neutorgasse),pa sad i ovaj novi(renovirani) katolicki)vec uveliko premasuju tu cifru.I krecu se otprilike negdje izmedju 300-400e.
Postoje i ove "losiji" domovi,cija je cijena oko 220e.Ali oni su inace stariji i losije opremljeni pa vacina ljudi vec nakon prvog semestra dize sidro.
Ko sta ubode.Ali sam ja stekao neki utisao da se za neki pristojan komfor mora platiti malo vise.I da u tim jeftinim buvarama(i domovi i stanovi)ljudi provedu jako malo vremena i razgule.Tek se skrase u nekom boljem i komfornijem(a i skupljem) smjestaju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Okt 2013, 17:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Ja sam bio u domu D kategorije cijelo vrijeme i nikad ga ne bi mijenjao za neki bolji - sve je bilo zajednicko, zato se i moralo paziti. Naravno da je bilo i stoke koja je bila vise za stalu nego za zgradu, ali smo bili jedna velika zajednica.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Pa lijepo je to kad ti dijeliš dnevni boravak sa 15 ljudi. Ali da se svaki dan nerviram što od tih 15, deset neće da počisti kupatilo ili kuhinju za sobom, neka hvala. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 15:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
MonaLisa je napisao:
Pa lijepo je to kad ti dijeliš dnevni boravak sa 15 ljudi. Ali da se svaki dan nerviram što od tih 15, deset neće da počisti kupatilo ili kuhinju za sobom, neka hvala. :)

gde ti onda budes? U nekom od Wist domova?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 15:34 
Nema sanse da jedan wc djelim sa vise od 5 ljudi...


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 17:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
@ratkop
U Verband der AkademikerInnen. Cijena ko u Wisti, a mnogo ljepša lokacija i bolji kvalitet. Malo je dalje, ali bože moj :) To mi ne smeta. Ne selim se odavde dok me neko ne oženi :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 18:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
tensSa je napisao:
Nema sanse da jedan wc djelim sa vise od 5 ljudi...


Mimoza... :roll:

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 19:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jan 2006, 22:41
Postovi: 2005
Lokacija: Izmedju zemlje i neba
MonaLisa je napisao:
@ratkop
U Verband der AkademikerInnen. Cijena ko u Wisti, a mnogo ljepša lokacija i bolji kvalitet. Malo je dalje, ali bože moj :) To mi ne smeta. Ne selim se odavde dok me neko ne oženi :lol:

auuuuu. Pa ti kao da nisi u Grazu. Jesi mogla naci ista udaljenije od unija? covece :confused2: :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 19:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Nidje veze, rekao bi covjek da je u Mariboru, kako si napisao.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 19:35 
mirdza je napisao:
tensSa je napisao:
Nema sanse da jedan wc djelim sa vise od 5 ljudi...


Mimoza... :roll:

Jasta, velika familija...

Sto mi rece jedan kolega sto je bio u studentskom, skupi se njih 10-ak u sobu i kaze nema sanse da nekome noge ne smrde ili slicno, wc uvjek prljav, upisan, smrdi i tako...

Mislim nije da sam ni ja nek cvjecka, ali ne volim bas preveliku neurednost...


Vrh
  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ташко je napisao:
Nidje veze, rekao bi covjek da je u Mariboru, kako si napisao.


A nije ni Maribor daleko, sat vremena samo. Meni do faksa treba 45 minuta, a kao faks je u istom gradu kao i ja... :lol:


tensSa je napisao:
Sto mi rece jedan kolega sto je bio u studentskom, skupi se njih 10-ak u sobu i kaze nema sanse da nekome noge ne smrde ili slicno, wc uvjek prljav, upisan, smrdi i tako...

Mislim nije da sam ni ja nek cvjecka, ali ne volim bas preveliku neurednost...


Djevojka mi živi u domu sa petoro ljudi u istom stanu i kaže da je uvijek prljavo i da uvijek ima neko kome se ne da čistiti iza sebe.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Okt 2013, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
ratkop je napisao:
MonaLisa je napisao:
@ratkop
U Verband der AkademikerInnen. Cijena ko u Wisti, a mnogo ljepša lokacija i bolji kvalitet. Malo je dalje, ali bože moj :) To mi ne smeta. Ne selim se odavde dok me neko ne oženi :lol:

auuuuu. Pa ti kao da nisi u Grazu. Jesi mogla naci ista udaljenije od unija? covece :confused2: :confused2:

Pa ja sam na KFUni. Imam pješke 25min, ako se ne žurim.

I samo da se pohvalim, 15min sam tramvajem od centra, a srne pasu travu direkt pored doma :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Okt 2013, 00:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2005, 20:36
Postovi: 5338
Lokacija: Wien, Österreich
Ok, ja sam bio 20 minuta pjeske od Stefansplatz-a, prakticno centar, to je bio jedan od razloga nenapustanja.
Dovoljno je da je jedna osoba stoka, pa taman dijelo sve samo s jednom osobom.
Mi smo to u kuhinji lako regulisali - npr.bilo je dosta zajednickog escajga- odnosno , ostalo od prijasnjih studenata ( kako mi dobro odomacimo strane rijeci :)), i neki su koristili i nisu prali, ja sve skupio , saceako 7 dana, oprao i spremio. I vise nije bilo guzve. Ne operes svoje sudje, nakon 2 dana - ko opere - njemu pripada.
Dom jeste bio star, ali smo i mi puno uredili - opremili teretanu, bar za zurke, napravili kino ( platno 4x2 m - stereo surround,karaoke...)...
Ono, bilo je ljudi koji su u domu zivjeli, a neki su sa domom zivjeli i tako se i ponasali.
I u WG-u cesto ima problema, a obicno ne zivi vise od 3-4 ljudi.
A sto se tice trokova od 16 000 godisnje - mozda KM - to zvuci realno.

_________________
democraticus artis crastis individibidualis artis crastis libertas


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 00:25 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11344
Lokacija: PL / BL
Ja sam zivio u domu gdje je bilo 10 osoba na WC i jedna kuhinja na sprat (80-ak ljudi). Prezivio 3 godine i bilo mi vise nego dobro 8)
Sve si mogao da sredis u svako doba dana i noci. Bukvalno ;)

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 00:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
kontao sam da su domovi jeftiniji.. ne nesto puno jefitiniji, ali izgleda iz godine u godinu sve jace cijene.

wist kazes 230? recite mi kakva je struktura studenata tamo..


ne znam odakle se pominju ove cifre 16 000 maraka, eura cega god.. prenapucano, moze to i nize..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Okt 2013, 01:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
8 hiljada evra je i realno (za prvu godinu!)

Pa struktura, mislim... šarolika :lol: OK je sasvim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs